Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

κ.ΓΟΥΜΑΛΑΤΣΟΣ/κ.ΝΙΚΟΛΟΥΔΑΚΗΣ


Recommended Posts


Διαφημίσεις


Ήθελα να μάθω αν γνωρίζεται κανείς αυτόυς τους δυο γυναικολόγους

ΓΟΥΜΑΛΑΤΣΟΣ (ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ)

ΝΙΚΟΛΟΥΔΑΚΗΣ (ΛΗΤΩ).

Ξέρω ότι κανουν VBAC, αλλά θα ήθελα καμμία προσωπίκή εμπειρία.

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ

Link to comment
Share on other sites

για τον κυριο γουμαλατσο εχω να σου πω τα καλυτερα.ο τελειος γιατρος κ ο καλυτερος ανθρωπος.εχω κανει 3 παιδια κ μια γυναικολογικη εγχειρηση μαζι του κ δεν μπορω παρα να τον συστησω ανεπιφυλακτα σε οποια με ρωτησει γι αυτον.το πρωτο κ κυριοτερο θετικο για μενα ειναι το οτι ειναι σε δημοσιο μαιευτηριο κ οχι σε ξενοδοχειο.κατα τα αλλα αν εξαιρεσεις την αναμονη στο ιατρειο του,που θα την εχεις σε οποιο γιατρο κ να πας,ειναι τελειος.το αλλο που ρωτας,δεν ξερω τι ειναι,αλλα δε χανεις τιποτα να κλεισεις ενα ραντεβου να τον ρωτησεις η ιδια.εγω προσωπικα του χρωσταω παρα πολλα,κ αναμεσα σ αυτα κ τον τριτο μου γιο..οσο για την εμπειρια της γεννας,τελεια!ακομα κ στην τριτη που πηγα πολυ αγχωμενη καταφερε να με κανει να γεννησω γελωντας, φυσιολογικα,χωρις φαρμακα.κ η μαια του η σμαραγδα,τελεια...αυτη ειναι η προσωπικη μου εμπειρια.δεν εχω ακουσει κ καμια να εχει παραπονα γι αυτον.βεβαια η επιλογη του γιατρου ειναι προσωπικο θεμα κ εχει να κανει με τη χημεια αναμεσα σε δυο ανθρωπους.σαν επιστημονας ειναι πολυ καλος,γι αυτο εξ αλλου ειναι κ αναπλ. διευθυντης σε πανεπιστημιακο νοσοκομειο.αυτη τη θεση για να την εχει καποιος,πρεπει ν αξιζει.δεν τους κραταν τους αχρηστους,τους στελνουν να πουλησουν μουρη στα ιδιωτικα...(γνωμη μου,μη παρεξηγηθει καμια).πηγαινε να τον δεις..

ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 2.11.06 ΒΕΝΕΤΙΑ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ 18.12.07 ΕΦΡΑΙΜ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 11.04.09

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 3.09.10 Κ ΘΗΛΑΖΕΙ......

Link to comment
Share on other sites

μολις ειδα τι ειναι το vbac.δεν ξερω αν το κανει ο γιατρος,αλλα ξερω οτι ειναι κατα της καισαρικης,την κανει μονο σε περιπτωση πολυ μεγαλου κινδυνου.εγω κ τα τρια φυσιολογικα τα γεννησα,παρολο που εχω κανει αφαιρεση ωοθηκης λογω ογκου.δεν ηταν καισαρικη,αλλα η τομη ειναι καθετη κ καποιοι αλλοι γιατροι που με ειχε στειλει η πεθερα(γνωστοι της)ελεγαν οτι αφου ανοιχτηκε μια φορα η κοιλια,μονο με καισαρικη θα επρεπε να γεννησω...ΛΑΘΟΣ.να ξερεις παντως οτι ο,τι σου πει ο γουμαλατσος ειναι νομος.ξερει πολυ καλα τη δουλεια του.αυτο δεν μπορει να το αμφισβητησει κανεις...καλη επιτυχια σου ευχομαι κ μ'ενα γερο μωρο...

ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 2.11.06 ΒΕΝΕΤΙΑ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ 18.12.07 ΕΦΡΑΙΜ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 11.04.09

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 3.09.10 Κ ΘΗΛΑΖΕΙ......

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν νομίζω οτι θα σε βοηθήσει ιδιαίτερα το σχολιό μου αλλά όταν ειχα επισκεφθεί κάποια στιγμή τον κο Νικολουδάκη στο ιατρείο του μου είχε κάνει πολύ κακή εντύπωση ότι κάπνιζε κατά την ώρα της επίσκεψης...

Δεν συνέχισα μαζί του...

D9kvp2.png?3X2batCM

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω τον κ.Νικολουδακη γιατρό μου.Είναι ένας έμπειρος επιστήμων και πάνω από όλα είναι άνθρωπος!Δε σε αφήνει να φύγεις με απορία και αυτό που θα σου πει ισχύει σίγουρα.Εμένα μου συμπαραστάθηκε πολυ σε κάποιες δύσκολες καταστάσεις που πέρασα...Δε νομίζω ότι το τσιγάρο(δεν ισχύει πια) είναι λόγος για να κρίνεις τη δουλειά ενός επιστήμονα!Τίποτα μεμπτό σε αυτό που προσφέρει.Επισκέψου τον και θα σου λύσει κάθε είδους απορία.Εγώ διανύω την 34η εβδομάδα κύησης και κάνω 300χιλιόμετρα για να τον φτάσω κάθε φορά.Καλή τύχη,κοπέλα μου!

Link to comment
Share on other sites

Βασούλα τι εννοείς δεν ισχύει??

όταν λέω οτι κάπνιζε την ώρα της επίσκεψης, κάπνιζε.Άρα ισχύει.

Κατα τα άλλα σαφώς κ μπορεί να είναι λαμπρός επιστήμονας, τι ίδιο πιστεύει κ η φίλη μου που μου τον σύστησε. Σε εμένα δεν έκανε.

Καλή συνέχεια κ στη δική σου εγκυμοσύνη κ στη φίλη μας που ζήτησε γνώμη.

D9kvp2.png?3X2batCM

Link to comment
Share on other sites

Γλυκιά μου,λέω ότι δεν ισχύει τώρα πια!Κάπνιζε παλιά,όχι τώρα.Αλλά και πάλι εμένα δε με ένοιαξε αυτό.Εσύ μπορεί να περίμενες κάτι άλλο γενικότερα...Να χαίρεσαι το μωράκι σου!

Link to comment
Share on other sites

έτσι είναι Βασούλα..

εγώ γράφω στο ''φαν κλαμπ'' για τον κο Χασιάκο.

Εκεί έχει φανατικούς ''οπαδούς'', σκέψου ερχονται από Λευκάδα, κάτι αντίστοιχο με τη δική σου περίπτωση...

ωστόσο υπάρχουν κάποιοι που θεωρούν πως ο κος Χασιάκος δεν είναι καλός γιατρος.

Σήμερα κιόλας έγραψε κάποιος που λέει πως έκανε κ λάθη στην περίπτωσή τους.........

Δεν μπορεί να είναι όλοι οι γιατροί κατάλληλοι για όλες, λογικό.

Ευχαριστώ για ευχές...

ΥΓ: Ευτυχώς που το έκοψε...πρέπει να ήταν φανατικός για να κάνει κ μεσα στο ιατρείο ε?

D9kvp2.png?3X2batCM

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μωρέ άνθρωποι είναι και οι γιατροί!Με τα πάθη τους,τις αδυναμίες τους και τα λάθη τους!Το θέμα είναι να μην παρακάνουν λάθη.Αλίμονο αν είμαστε όλοι ευχαριστημένοι από έναν και μόνο γιατρό!Οι άλλοι τι θα έκαναν;;Απλώς σε αυτή την περίπτωση με το τσιγάρο...κάποιες καταστάσεις της ζωής και άσχημες συγκυρίες...(καταλαβαίνεις)!!!!!Πόσο είναι το μωράκι σου;;

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ο κ. Νικολουδάκης είναι ο γυναικολόγος μου. Αυτός με ξεγέννησε και ένα έχω να πω: είναι ο καλύτερος. Από την στιγμή που πήγα μέχρι που γέννησα δεν με άφησε λεπτό με καμία απορία και προβληματισμό. Ό,τι βλακεία και να σκεφτόμουνα τον έπαιρνα επι τόπου τηλ και τον ρώταγα. Είχα φτάσει σε σημείο να μιλάμε κάθε μέρα και πάντα με το χαμόγελο στα χείλη. Εμείς τον έχουμε γιατρό οικογενειακώς, πάμε εκεί όλο το σόι. Δεν μπορείς να φανταστείς τι βλακείες άκουσα από άλλους γυναικολόγους μέχρι να βρώ αυτόν τον ειδικευμένο άνθρωπο που είναι φουλ ενημερωμένος και κατατοπισμένος. Δύο χρόνια που τον επισκέπτομαι δεν κάπνισε ποτέ μπροστά μου και για να είμαι ειλικρινής δεν ήξερα ότι καπνίζει, τώρα το έμαθα.

mKndp2.png
Link to comment
Share on other sites

Μωρέ άνθρωποι είναι και οι γιατροί!Με τα πάθη τους,τις αδυναμίες τους και τα λάθη τους!Το θέμα είναι να μην παρακάνουν λάθη.Αλίμονο αν είμαστε όλοι ευχαριστημένοι από έναν και μόνο γιατρό!Οι άλλοι τι θα έκαναν;;Απλώς σε αυτή την περίπτωση με το τσιγάρο...κάποιες καταστάσεις της ζωής και άσχημες συγκυρίες...(καταλαβαίνεις)!!!!!Πόσο είναι το μωράκι σου;;

 

Ούπς.. κ άσχημες καταστάσεις ε, ελπίζω να ήταν περαστικά όλα...

Τότε έπεσα σε πολύ λάθος περίοδο μπροστά του...

Κρίμα...

Αφού είναι έτσι η φίλη μας που ρωτάει έχει να επιλέξει ανάμεσα σε 2 άριστους γιατρούς!!

Η τσούπρα γίνεται 5 μηνων σε 2 μέρες!!!

Αντε κορίτσια ούτε που θα καταλάβετε κ εσείς για πότε θα φτάσετε σε αυτή τη φάση!!!

D9kvp2.png?3X2batCM

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...