Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Βοήθεια...για τα 2α μας γενέθλια!(πάρτυ για αγοράκι με θέμα τα στρουμφάκια)


Recommended Posts

ΟΚ... αυτό ήταν! Το σκέφτομαι από καιρό, αλλά τώρα ήρθε η ώρα!

Βρίσκομαι 2 μήνες παρά κάτι από τα 2α γενέθλια του μικρού μου και θέλω βοήθεια!

 

Δε μπορώ να αποφασίσω αρχικά για θέμα!

κάνω έρευνα αλλά δε με συγκινεί κάτι ειδιαίτερα... ειδικά τα συνηθισμένα με γνωστούς ήρωες και θέματα κόμικ...

Βασικά θέλω κάτι που να κρατά ακόμη τον μπεμπέ χαρακτήρα!! από του χρόνου σίγουρα θα διαλέγει αυτός το θέμα... οπότε για την ώρα κάνω κουμάντο εγώ!! :lol:

Σκεφτόμουν τον πρίγκιπα (όχι τον γνωστό μικρό, από το παραμυθί... γενικότερα... αλλά δε βρίσκω πράγματα για 2α γενέθλια... μόνο για τα πρώτα...)

 

Αν δε βγάλω άκρη... από τα γνωστά, προτιμώ αυτά που αρέσουν στον μικρό! ο Τόμας το τρενάκι, ο Winnie, o Νόντυ, ο Μπομπ ...

 

Όποιος θέλει και μπορεί... ας με ξεκολλήσει!!

 

εύκολο να δίνεις ιδέες στους άλλους... άμα είναι για τον εαυτό σου κολλάς!!! :lol:

.....και που λες ο Πινόκιο... τάνει μαμάααααααααααααα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 122
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εσύ ο πρωτομάστορας, δεν το πιστεύω ότι κόλλησες:shock:

 

Να σκεφτώ και να σου πω αύριο γιατί τώρα το μυαλό μου κοιμάται;:lol:

Αν και έχω χρόνια να ασχοληθώ με γενέθλια σε σπίτι, θα το προσπαθήσω τουλάχιστον:wink:

Link to comment
Share on other sites

άστα!

ο πρωτομάστορας ολημερίς το σκέφτεται... το βράδυ τα γκρεμίζει!!!

αν σου έρθει τίποτε... με χαρά θα περιμένω!

.....και που λες ο Πινόκιο... τάνει μαμάααααααααααααα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν αν και βράδυ ψιλοδουλεύει:lol:

 

Τούρτα στρουμφάκια και στρουμφοχωριό φτιαγμένη με την στρουμφοσυνταγή του λιχούδη:lol:

Μουσική στρουμφοτράγουδα από την στρουμφοκομπανία (υπάρχει και τραγούδι με στρουμφογενέθλια)

Πρόσκληση στρουμφομανιτάρι που ανοίγει και μέσα στρουμφολόγια για το στρουμφοπάρτυ.

Στρουμφοδωράκια τυλιγμένα στα αυτά που κάνουν μπαμ του γνωστού στρουμφ που μέσα θα έχουν τα δωράκια για τα παιδάκια.

Εεεεμ τί άλλο;

Φυσικά μην ξεχάσεις να καλέσεις την στρουμφίτα και τον παπαστρουμφ.

τον δρακουμέλ και την ψιψινέλ εγώ λέω να φάνε πόρτα:lol:

Θα επανέλθω...αν σου αρέσει η ιδέα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αυτά τα τουρτάκια... δεν παίζει να τα φτιάξω!

αν το αποφασίζω όμως... μπορεί να γίνει που λες τούρτα-στρουμφοχωριό με ατομικά μανιταρόσπιτα!!!

.....και που λες ο Πινόκιο... τάνει μαμάααααααααααααα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

ε, λοιπόν... όσο διαβάζω το πρώτο σου ποστ...

όλο και νομίζω πως θα κλείσω στα στρουμφάκια!!!

.....και που λες ο Πινόκιο... τάνει μαμάααααααααααααα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Kαι γω στρουμφάκια ψηφίζω.

Αρέσουν σε όλα τα παιδιά ανεξαρτήτως ηλικίας. Μπορείς να δώσεις ρόλους στους μικρούς καλεσμένους σου ( άλλος θα είναι ο λιχούδης, άλλος ο γκρινιάρης και ουτ ο καθεξής)

Σίγουρα θα βρεις και πολλά τραγούδια με στρουμφάκια και νομίζω οτι υπάρχει και τραγούδι γενεθλίων.

Αν δεν προλάβεις να φτιάξεις τις υπέροχες τούρτες που μας έδειξε η ανθούλα μπορείς να κάνεις μια απλή με φωτογρφία απο στρουμφάκια επάνω.

Καλή επιτυχία και κουράγιο...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κι εγώ ψηφίζω στρουμφάκια...

Ακόμα θυμάμαι την στρουμφοτούρτα που είχε φτιάξει η μαμά μου για τα γενέθλιά μου, αλλά δεν θυμάμαι σε ποιά ηλικία ήτανε...

Μπορείς όμως να βρείς κ φιγούρες (που δεν τρώγονται όμως) στρούμφ για να στολίσεις την τούρτα. Η μαμά μου τότε είχε βρεί τον μπαρμπα Στρούμφ, την Στρουμφίτα, δρακουμέλ κ ψιψινέλ, λογικά σε καταστήματα με είδη για πάρτυ θα τα πουλάνε φαντάζομαι...

Αααα επίσης, μπορείς να καρφώσεις γλυφιτζούριας σε πορτοκάλι, το έκανε η μαμά μου, θα την ρωτήσω πώς κ θα σου πώ...

Και ένα άλλο που μόλις σκέφτηκα. Πριν φουσκώσεις μπαλόνια, μπορείς να βάλεις μέσα τους μια μικρή λιχουδιά, σοκολατάκι πχ ή γκοφρετάκι μίνι, αν χωράει βέβαια, ύστερα τα φουσκώνεις κ στην συνέχεια τα παιδάκια τα σκάνε κ τρώνε την λιχουδιά...εκτός κ αν σε ενοχλεί η φασαρία που θα κάνει το μπαλόνι όταν θα σκάσει, οπότε άκυρο...

Και κάτι που έφτιαχνε η μάμά μου σε όλα μου τα γενέθλια...έπαιρνε μικρά φορμάκια αλουμινίου ή χάρτινα για κεκάκια, έφτιαχνε το μίγμα για κέικ, το έριχνε στο φορμάκι κ με smarties τα στόλιζε (φατσούλες έφτιαχνε δλδ με ματάκια, μυτούλα, στόμα κλπ) κ τα έβαζε στον φούρνο να ψηθούνε. Αυτό είναι γρήγορο, εύκολο κ θα αρέσει σε όλα τα παιδάκια νομίζω...

Θα σκεφτώ...και θα επιστρέψω...

Καλημέραααααα...

Link to comment
Share on other sites

Καταπληκτική ιδεα .....

Να βοηθήσω και εγώ λίγο;

 

Ποτηράκια-πιατάκια : http://bluebuddies.com/Smurfs_Smurf_Party_Supplies.htm'>http://bluebuddies.com/Smurfs_Smurf_Party_Supplies.htm

 

Μια ιδέα για δωράκι :

http://bluebuddies.com/Smurfs_Smurf_Mugs.htm'>http://bluebuddies.com/Smurfs_Smurf_Mugs.htm

ή μακό καλοκαιρινά μπλουζάκια με τυπωμένη σταμπα των στρουμφ!

 

Ριξε μια ματιά εδώ : http://bluebuddies.com/ και θα ψαξω και άλλα!

Link to comment
Share on other sites

το βρηκα!!!

το θεμα ντε..:-D

λοιπον μου αρεσει πολυ η στρουμφοιδεα αλλα μου αρεσει ισως πιο πολυ η tweetyιδεα!!!

βρισκεις πολυ υλικο με αυτο το θεμα και ειναι και ομορφο...

εμεις στο παρτακι μας ειχαμε αφθονο tweety ή αλλιως τουιτις που λεει και η κορη μου..χιχιχιχι..θα κοιταξω να βαλω φωτο απο την τουρτα μας που ηταν απλα υπεροχη..και μεσα και εξω..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Aχ καλέ τί ωραία πράγματα!!

πείτε κι άλλα! πείτε κι άλλα!! μ' αρέσει!!!

μπήκα σε διάθεση πάρτυ τώρα!!! :D

.....και που λες ο Πινόκιο... τάνει μαμάααααααααααααα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

xrysalis, με το καλό!!

λοιπόν και εγώ ψηφίζω στρουμφάκια,πολύ ωραίο θέμα και όχι πολύφορεμένο!!!

και μια ιδέα να ντυθήτε στρομφάκια!!

189m6lqkf220b88vjh58_thumb.jpg

 

καλό??????

 

(καλά μην βαράς πλάκα κάνω)

9indp3.png[/url][imgOmRHp3.png
Link to comment
Share on other sites

δέσ και αυτό κατασκευές με στρουμφάκια!!!

αυτό είναι το site!!

3bu6xytvakojksxss1ox_thumb.jpg

toy-a-day.blogspot.com/2008_09_01_archive.html

 

site for supplies

http://www.kickingtheblues.com/party.html

 

πατρόν για να κάνεις καπέλα !!

tep45ukfpapf1ju8kzho_thumb.jpg

9indp3.png[/url][imgOmRHp3.png
Link to comment
Share on other sites

Παντως αν θες να κάνεις το στρουμφοχωριό είναι σχετικά εύκολο (τουλάχιστον έτσι όπως το σκέφτομαι γιατί στην πράξη δεν ξέρω).

Παίρνεις ένα δίσκο, ρίχνεις κάτω πράσινη χρωματισμένη ινδική καρύδα και καλά αυτό θα είναι το γκαζόν και πάνω βάζεις τα στρουμφόσπιτα που θα είναι μανιταράκια, είτε αλμυρά είτε γλυκά.

Τα γλυκά τα παραγγέλνεις στο ζαχαροπλαστείο (τα περισσότερα ζαχαροπλαστεία έχουν μανιταράκια), τα αλμυρά τα φτιάχνεις, εμένα μου τα έφτιαχνε η μαμά μου, εβραζε αυγά, έκοβε πανω κάτω, τόσο ώστε να στέκονται και πάνω έβαζε μισή ντοματούλα στην οποία έβαζε βουλίτσες (πως αλλιώς να το πω) από μαγιονέζα! Και μετά βάζεις 2-3 φιγούρες από τα στρουμφάκια.

Αν βρω μια φωτό που έχω με το στρουμφοχωριό της μαμάς μου θα στη δείξω.

Με το καλό τα γενέθλιά σας!!

Link to comment
Share on other sites

boukie17 σ΄ευχαριστώ!

 

Κατερίνα τα ξέρω αυτά τα μανιταράκια! τα κάνει και μια φίλη μου!!

αν καταλήξω στα στρουμφ θα τα κάνω σίγουρα!!:wink:

 

σας ευχαριστώ κορίτσια!!

.....και που λες ο Πινόκιο... τάνει μαμάααααααααααααα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Με το καλό τα γενεθλειάκια του Ωρίωνα να τον χαίρεσαι και σίγουρα ό΄τι κ αν διαλέξεις να κάνεις προς τιμήν του θα είναι τέλειο!

Τα κορίτσια έχουν δώσει ήδη πολύ ωραίες ιδέες. .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Πού'σαι κοπελιάαααααα????????

Καλημέρα...

Τί γίνεται, τί σκέφτηκες, τί αποφάσισες?

Για πέ, για πέ...να μαθαίνουμε κι εμείς...έρχονται κ τα δικά μας γενέθλια...αλλά θα είναι τα πρώτα μας...

Link to comment
Share on other sites

Koρίτσια ακόμη στο ψάξιμο είμαι! δεν έχω κάνει και πολλά πράγματα!

έχω κολλήσει με τα στρουμφάκια αλλά δε βρίσκω αυτό το κάτι που να με ξετρελένει! Αν δεν... χρόνο έεεεεεεεεεεεεεεεχω (λέμε τώρα!!) θα διαλέξω άλλο θέμα!!!

 

μόλις έχω νέα... θα σας πω!

 

όσο για τα γενεθλιάκια της Μιράντας... θα σκεφτούμε πολύ ωραία πραγματάκια!!!

.....και που λες ο Πινόκιο... τάνει μαμάααααααααααααα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...