Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Έρχεται κ η σειρά μας...


maria_23

Recommended Posts

12 Απριλίου 2009

Βαφτίζουμε κι εμείς την μπέμπα μας...

Η 1η της βουτιά...

Είμαι σίγουρη ότι θα συγκινηθώ...

Τέλος πάντων...

 

Προσκλητήριο δεν αποφασίστηκε ακόμα, αν έχετε να προτείνετε κάτι, ευπρόσδεκτο.Το κειμενάκι το βρήκε η φιλενάδα xrysalis, κ την ευχαριστώ πολύ, διότι είναι πραγματικά τέλειο, κάποια στιγμή θα το γράψω.

 

Μπομπονιέρες αναλαμβάνει η νουνά, ξέρω όμως ότι θα έχουνε εικονίτσα της Παναγίας.

 

Βαφτιστικά ρούχα κ σταυρό, η νονά φυσικά, κ μάλλον δεν θα τα δώ πριν την βάφτιση, αλλά εμπιστεύομαι το γούστο της, διότι είναι ίδιο με το δικό μου.

 

Στολισμό αυλής της εκκλησίας θα κάνουμε κ όχι εσωτερικό κ σκέφτηκα κάτι με μπαλόνια ρόζ, αν σκεφτείτε κάτι άλλο, πείτε το.

 

Το φουστανάκι που θα φοράει η μικρή πρίν την βάφτιση δεν το έχω βρεί ακόμη, αλλά σκέφτομαι κάτι σε απαλό ρόζ ή μπέζ-πορτοκαλί.

 

Το δώρο της νονάς...αυτό με απασχολεί...δεν έχω σκεφτεί κάτι...

 

Η βάφτιση θα γίνει στην Επανωμή Θεσ/νίκης, οπότε κάπου εκεί κοντά θα κλείσουμε μαγαζί κ για γλέντι, το οποίο θα ήθελα να έχει κ ζωντανή μουσική, διότι στον γάμο δεν κάναμε τπτ, τώρα πώς θα γίνει μεσημεριάτικα να βρούμε μουσικούς, δεν ξέρω, αλλά θα βρούμε.

 

Έχω ξεχάσει κάτι? Έχετε άλλες ιδέες? Βοηθάτε λίγο κορίτσια, γιατί όπως καταλάβατε δεν έχω ιδέα περί του θέματος...

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων και καλημέρα. :lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μαρία με το καλό η βουτιά!!!!!!

 

Για τη νονά θα πρέπει να πάρεις κάτι καλό μιας και κάνει όλα τα έξοδα ε;;

 

Ρολόι, κόσμημα, κάτι ακριβό που να ξέρεις πως το θέλει και δεν αποφασίζει να πάρει μόνη της...

Αν σκεφτώ κάτι, θα σου πω :wink:

Link to comment
Share on other sites

Το δώρο της νονάς...αυτό με απασχολεί...δεν έχω σκεφτεί κάτι...

Θα τη ρωτήσεις?

Εγώ την ρώτησα τη νονά της κόρης μου τότε, και μου είχε ζητήσει ψηφιακή φωτογραφική μηχανή.

Τώρα το νονό μας θα τον ρωτήσω πάλι, μάλλον laptop θα ζητήσει ή κάτι της τεχνολογίας τελος πάντων... :D

aPiIp2.png AMd6p2.png
Link to comment
Share on other sites

Μαράκι με το καλό...

όλα βλέπω να έχεις οργανώσει μια χαρά στο μυαλουδάκι σου... οπότε μην αγχώνεσε.

Τί ηλικία έχει η νονά; είναι παντρεμένη;

Μια καλη ιδέα είναι ψηφιακή κορνίζα όπου μπορείς να τις φορτώσεις τις φώτο της βάφτισεις και να της βλέπει, φυσικά αργότερα αυτή μπορεί να βάλει όποιες άλλες θέλει.

Αν έχει την ηλικία σου πάρτης μια barbie... :lol::lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

με το καλο η βαφτιση σας..ολα ακουγονται πολυ ομορφα..κι εμεις βαφτιζομαστε τον Απριλιο και ρωτησα την κουμπαρα μου τι θελει και μου ειπε οτι θελω εγω κατι συμβολικο..ενω στον γαμο μου οταν την ρωτησα μου ειχε πει καμερα.τωρα επελεξα να την παρω φωτιστικο δαπεδου δερματικο πολυ ωραιο..πιστευω να την αρεσει..

Link to comment
Share on other sites

Μαράκι με το καλό σου ευχομαι...

δεν ξερω αν σου αρέσει αλλά εγω στη βάπτιση της φυσαλιδούλας μου είχα πλέξει μόνη μου ενα στεφανάκι με μικρά πολύχρωμα λουλουδάκια και της το φόρεσα στα μαλλιά..ολα αυτα πριν την βουτια..μετα είχαμε καπέλο!!

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν σου αρέσει αλλά εγω στη βάπτιση της φυσαλιδούλας μου είχα πλέξει μόνη μου ενα στεφανάκι με μικρά πολύχρωμα λουλουδάκια και της το φόρεσα στα μαλλιά..ολα αυτα πριν την βουτια..μετα είχαμε καπέλο!!

και εγώ το ίδιο fysalidaki ..μόνο που το στεφανάκι το έφτιαξαν στο ανθοπωλείο με ροζ και άσπρα μπουτόν τριανταφυλλάκια και με το φουστανάκι που της φορούσα, άσπρο-ροζ και αυτό , ήταν πολύ όμορφη!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ maria_23, να κάνεις αυτό που έγραψαν η fysalida και η fotinip!

Πιστεύω ότι θα είναι τέλειο!

Εγώ δεν έχω κοριτσάκι και πολύ ζηλέυω το ροζ στεφανάκι για τα μαλλιά στα κοριτσάκια...

Με το καλό η βάφτιση!

t6c4p3.pngXRnsp2.png

Link to comment
Share on other sites

maria_23 με το καλό η βάφτιση!!!!

 

Το στεφανάκι μου άρεσε πολύ σαν ιδέα, όπως και το μπεζ-πορτοκαλί στο φορεματάκι!!

 

Εμείς για τον εξωτερικό στολισμό είχαμε παραγγείλει έναν τεράστιο μπακς-μπάνυ (πάνω από 2 μέτρα ύψος) τον οποίο βάλαμε δίπλα ακριβώς από την είσοδο της εκκλησίας. Ήταν πολύ ωραίος και οι περισσότερες φωτογραφίες μας βγήκαν μαζί του!! Θα μπορούσες να κάνεις κάτι αντίστοιχο σε κοριτσίστι΄κο σχέδιο, αν σου αρέσει! :wink:

Link to comment
Share on other sites

Ωραία η ιδέα με το στεφανάκι Φυσαλίδα κ Φωτεινή.

Μου άρεσε πάαααρα πολύ, οπότε λέω να το κάνω...

 

Η νονά μας είναι 14 ετών...κ δεν παίζει με μπάρμπι...

Κάποτε ξεκίνησα να δουλέυω (στα 16 μου) ως μπέιμπι σίτερ, σε 3 παιδάκια, αδελφάκια, 3 ολόκληρα χρόνια τους είχα κάθε πρωί κ κάποιες φορές κ βράδια...όταν πήγα, ο μικρός ήτανε 4 χρονών, ο μεσαίος 7 στα 8, κ η μεγάλη 9 στα 10.

Σήμερα ο μικρός Νικόλας είναι 9 ετών, ο μεσαίος Παναγιώτης είναι 12 ετών κ η Θεοδώρα 14 ετών...από την 1η μέρα που πήγα με αγάπησαν κ τους αγάπησα (δεν έχω αδέρφια κ έτσι είχα αυτούς), η Θεοδώρα με πάντρεψε κ τώρα θα βαφτίσει κ την μπέμπα. Είναι πολύ μεγαλύτερη στο μυαλό, πολύ έξυπνη, λογική κ συνεσταλμένη...ίσως κάποιο κόσμημα, αν δεν μου πεί κάτι άλλο που θέλει...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πολυ χαίρομαι Μαράκι μου που σου αρεσε!!ελπίζω η δικιά σου να εχει μαλλια γιατι εγω της το έβαλα κι ας ειχε 5 τρίχες..κούκλα ηταν!

εμένα πάντως είχε μαλλί αρκετό και της έπεφταν και στα μάτια..

ξέρω, ξέρω!!παίζω με τον πόνο σου fysalidaki!!! :lol::lol:

 

Μαράκι να το κάνεις το στεφανάκι..θα τη γλυκαίνει πολύ την μικρούλα σου!!!

Link to comment
Share on other sites

επειδη βαφτιζεις απριλη (καλα σαρακοστη και πως καταφερες να κλεισεις βαφτιση???) με τα μπαλονια προσεξε μη σου κατσει κανενας αερας και τελικα δε γινει η διακοσμηση ετσι οπως θελεις....στο λεω γιατι εμεις αντι για 6 τριαδες λογω αερα τα επλεξε σε 2 μπουκετα και τα εβαλε σε σημειο που δε τα επιανε ο αερας με αποτελεσμα να μη φαινονται...και εμεις ειχαμε στη πορτα της εκκλησιας ενα μικυ και μια μινι μεγαλους.....(εγω ηθελα γουινι και τιγρη αλλα η νονα ηθελε αυτακαι δε πηγα κοντρα αφου τα πληρωνε....)

 

 

παντως ειχα παει σε βαφτιση και ειχανε μιας και ειχαν θεμα νεραϊδες μια ΤΕΡΑΣΤΙΑ νεραϊδα απο μπαλονια απεξω.....αν βαλεις στο γουγλη μπαλονια θασου βγαλει πολλα σαϊτ με μπαλονοκατασκευες να παρεις ιδεες......

 

 

εμεις τους καναμε δωρο απο ενα ρολόι ητανε δυο....

 

αντε με το καλο.......

μαιμουδακι 08/05/07

αγριοκατσικο 01/12/09

Link to comment
Share on other sites

Το δώρο της νονάς...αυτό με απασχολεί...δεν έχω σκεφτεί κάτι...

Θα τη ρωτήσεις?

Εγώ την ρώτησα τη νονά της κόρης μου τότε, και μου είχε ζητήσει ψηφιακή φωτογραφική μηχανή.

Τώρα το νονό μας θα τον ρωτήσω πάλι, μάλλον laptop θα ζητήσει ή κάτι της τεχνολογίας τελος πάντων... :D

 

βανα λαπτοπ??να γινω καιεγω νονα σας???? :lol:

μαιμουδακι 08/05/07

αγριοκατσικο 01/12/09

Link to comment
Share on other sites

πολυ χαίρομαι Μαράκι μου που σου αρεσε!!ελπίζω η δικιά σου να εχει μαλλια γιατι εγω της το έβαλα κι ας ειχε 5 τρίχες..κούκλα ηταν!

εμένα πάντως είχε μαλλί αρκετό και της έπεφταν και στα μάτια..

ξέρω, ξέρω!!παίζω με τον πόνο σου fysalidaki!!! :lol::lol:

 

Μαράκι να το κάνεις το στεφανάκι..θα τη γλυκαίνει πολύ την μικρούλα σου!!!

 

Φωτεινή γρρρρρρρρρρρ :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

να πώ ότι προς το παρόν δεν έχουμε πάααρα πολλά μαλλάκια, δεν είναι κ φυστικοφασολάκι η μικρή... :lol::lol::lol:

 

και επίσης να πώ ότι βαφτίσεις γίνονται την σαρακοστή, γάμοιδεν γίνονται, αλλά δεν ξέρω γιατί...

Link to comment
Share on other sites

να πώ ότι προς το παρόν δεν έχουμε πάααρα πολλά μαλλάκια, δεν είναι κ φυστικοφασολάκι η μικρή... :lol::lol::lol:

 

και επίσης να πώ ότι βαφτίσεις γίνονται την σαρακοστή, γάμοιδεν γίνονται, αλλά δεν ξέρω γιατί...

 

παραλογοοοοοο...οπως ελεγε και η συμπεθερα ......νομιζα οτι και τα δυο δε γινονταν ....

:lol:

μαιμουδακι 08/05/07

αγριοκατσικο 01/12/09

Link to comment
Share on other sites

Μαρακι με το καλό!!

 

σχετικά με τον εξωτερικό στολισμό... εκτός από μπαλονοκατασκευές, μπορείς να έχεις και απλά μπαλόνια σκόρπια...

 

επίσης μπορείς να κάνεις διάδρομο με τούλι στρωμένο κάτω (κάπως σουρφωτό) και ανά 2 μέτρα να βάλεις γλαστράκια πουά ασπρο-ροζ με λουλούδια και ένα μπαλονάκι!

 

πχ πως ειναι εδω; 5805.jpg αντί για κασπώ... τα παιδικά γλαστράκια!

 

τρελένομαι και για φαναράκια ρομαντικά... 6101-small.jpg

 

σου βαζω διαφορες φωτο να παρεις ιδεες!!

 

baptiseis_stol-ekklisias_reagan.jpg1208597631-a-photo72-1.jpg

 

4431-small.jpg6511.jpgpg1375-350.jpg

 

να και μια ιδεα σε πορτοκαλι αποχρωησηbaptism-church01-big.jpg

 

αυτά και θα επανέλθω! :D

.....και που λες ο Πινόκιο... τάνει μαμάααααααααααααα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

xrysalis, ευχαριστώ πάαααρα πολύ για τις ιδέες κ τις φωτό, είναι τέλεια όλα και...τα θέλω όοοολαααααα...

 

εδω τα θελω εγω να ξανακανω τη βαφτιση και το γαμο μ ου επισης με τοσα ωραια πραγματα που κυκλοφορουν πια....

μαιμουδακι 08/05/07

αγριοκατσικο 01/12/09

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...