Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Δεν μπορώ να τον ΑΠΟΧΩΡΙΣΤΩ!


liana03

Recommended Posts

Από τότε που γέννησα μέχρι και σήμερα με τον γιόκα μου πάμε πακέτο! Αυτά τα 2 χρόνια έχουμε βγει έξω χωρίς τον μικρό ελάχιστες φορές και ο μικρός έχει κοιμιθεί μόνο 1 βράδυ στην μαμά μου και αύτό πριν από 1 χρόνο. Η αλήθεια είναι ότι δεν θέλω να τον αφήνω αλλού αλλά και να ήθέλα μόνο την μαμά μου εμπιστεύομαι η οποία δεν είναι και πολύ διαθέσιμη! Το θέμα είναι ότι κανονίσαμε με παρεούλα να πάμε εκδρομουλα Σ/Κ χωρίς τα παιδάκια μας και τώρα σκέφτομαι πως θα τον αφήσω και αν με ψάχνει και στανοχωριέται; Θα πρέπει να τον προετοιμάσω ότι θα πάει στην γιαγιά να μείνει; Έχω αγχωθεί λίγο για πείτε μου την γνώμη σας.

a94dd1bc2e.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αν περνάει καλά στη γιαγιά και δεν τον ενοχλεί να μείνει εκεί, τότε είστε ΟΚ. (το πως θα νιώθεις εσύ μακρυά του είναι άλλο θέμα)

Αν κάνατε μια δοκιμαστική παραμονή στη γιαγιά, να τον πάτε κάποια μέρα και να τον πάρετε την επόμενη, ώστε να δείτε τι γίνεται; Η γιαγιά μπορεί να τον πάει κάποια βόλτα, κούνιες ή κάτι άλλο ώστε να γεμίσουν ευχάριστα τη μέρα του παιδιού και να μη βαρεθεί μπροστά στην τηλεόραση και αναζητήσει τους γονείς του;

Μακάρι να καταφέρετε να πάτε και να περάσετε τέλεια!

kr3fp2.png
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω...δεν ξέρω ετσι νιώθω και εγώ για το μωρο!!!!είναι βέβαια πολύ μικρό ακόμα αλλα δεν το έχω αποχωριστεί ούτε μια φορά !!!! Νομίζω όμως οτι δεν κάνω καλά γιατί δεν δίνω στον εσυτό μου ευκαιρία να ξεκουραστεί ,να βρεθώ λίγο και με τον αντρα μου και γενικά να γεμίσω τις μπαταρίες μου.Νομίζω οτι αν πας ...περα οτι θα νιωσεις σίγουρα περίεργα θα σου κάνει όμως καλό και θα γυρίσεις στο παιδάκι σου ανανεωμένη και ξεκούραστη!!!

2GxD.jpg2GxDp2.png
Link to comment
Share on other sites

να μην αγχωνεσαι καθόλου.να αφησεις το μωρο και να πάς.

Μην εκνευρίζεσαι αν ο γειτονάς σου,εχει το στέρεο ανοιχτό στις 2 το πρωί,τηλεφωνησέ του στις 4 και πες του πόσο σου άρεσε...

Link to comment
Share on other sites

Η πρώτη φορά που αποχωρίζεσαι το μωρό σου για σχετικα μεγάλο διάστημα (εννοώ να πας κάπου με διανυκτερεύση) είναι πολύ δύσκολη ... μετά συνηθίζεις :lol::lol::lol: ...

Επιβάλλεται πάντως κατα τη γνώμη μου το ζευγάρι να μένει που και που λίγο μόνο του και να περνάει καλά ... ανανεώνεται η σχέση και φορτίζουν οι μπαταρίες :wink: ...

1aLup3.png

 

BtUIp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Προσωπικά δεν έτυχε να αφήσω το μωρό μου βράδυ, αλλά θα σου πω τη γνώμη μου:

Τα παιδιά προσαρμόζονται πολυ εύκολα παντού. Ακόμα και αν τον ακούσεις να γκρινιάζει και να κλαίει όταν φεύγεις, να ξέρεις ότι σε λίγη ώρα θα γελάει.

Επίσης, όταν φεύγει ο μπαμπάς μας - να ψηφίσει, κανένα ταξιδάκι με τη δουλειά - ο μικρός δεν φαίνεται να στεναχωριέται και πολύ.

¨Οταν τον αφήσαμε για πρώτο βράδυ στη γιαγιά να τον κοιμίσει... περάσανε υπέροχα.

Πιστεύω, λοιπόν, .ότι ο γιος σου θα περάσει πολυ καλά και πρέπει να φροντίσεις να κάνεις κι εσύ το ίδιο. Τυχερούλα!!!

ZS95p3.png  hcT0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Σύνδεση/Εγγραφή

    Για να μπορέσετε να απαντήσετε σε ερωτήματα ή να ρωτήσετε τα μέλη κάποιο νέο ερώτημα είναι απαραίτητο να εγγραφείτε! Είναι εύκολο & δωρεάν: 

  • Δημοφιλή μέλη

    Nobody has received reputation this week.

×
×
  • Δημιουργία νέου...