Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

κοριτσια τη βοηθεια σας!!! το μωρο μου ειναι 6,5 μηνων.

χθες ενω ηταν οκ απο το απογευμα κ μετα γυρω απο το στοματακι του εβγαλε ολο κοκκινιλες εντονες.τρομαξα αλλα ειπα να μην παρω αμεσως την παιδιατρο να το παρακολουθησω πρωτα. σημερα το πρωι ξυπνησε ενταξει κ απο το μεσημερι κ μετα μου ξαναγεμισε κοκκινιλες κ εντονες γυρω γυρω . ξερετε τι μπορει να ναι? τι να κανω?

"]00856dd2fe.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλησπρα. ειμαστε κ εμεις 6 μηνων μια εβδομαδα. κι εμενα ο μικρουλης μου εχει στα μαγουλακια του κ κατω απο το σαγονι του κοκκινιλες εντονες, ειδικα σημερα. αλλα παρατηρησα οτι το δερμα του εκει ειναι κ λιγο ξηρο. ουτε εγω πηρα το γιατρο. δε νομιζω πως ειναι κατι να ανησυχω. ισως απο το κρυο η τις κρεμες που γεμιζει κ γινεται χαλια.

Link to comment
Share on other sites

καλησπρα. ειμαστε κ εμεις 6 μηνων μια εβδομαδα. κι εμενα ο μικρουλης μου εχει στα μαγουλακια του κ κατω απο το σαγονι του κοκκινιλες εντονες, ειδικα σημερα. αλλα παρατηρησα οτι το δερμα του εκει ειναι κ λιγο ξηρο. ουτε εγω πηρα το γιατρο. δε νομιζω πως ειναι κατι να ανησυχω. ισως απο το κρυο η τις κρεμες που γεμιζει κ γινεται χαλια.

τωρα που το λες μετα το φαγητο εμφανιζονται απλως ανησυχω γιατι τοσο καιρο με τις κρεμες κ το φαγητο δε το παρουσιασε ξανα. ισως να ναι καποια μορφη ατοπικης δερματιτιδας γιατι οταν ηταν 40ημερων ειχε εντονη ατοπικη αλλα σε ολο του το προσωπακι.

"]00856dd2fe.png
Link to comment
Share on other sites

αφου δεν εχει κ στο σωμα του νομιζω δεν ειναι σοβαρο. παντως όταν ηταν πιο μικρος ότι εμφανιζοταν απο κοκκινιλα του εβαζα χαμομιλι κ περνουσε. ακομη κ αυτα που βγαζουν στο κεφαλι σαν ξηροδερμια με χαμομηλι του περασαν. λεω αυριο να το κανω αν του ξανα εμφανιστουν. γιατι πιο εντονο γινεται το απογευμα...

Link to comment
Share on other sites

κ μενα ειναι 19 μηνων κ ειχε στο σαγόνι κ λιγο στο μάγουλο.Μου ειχαν πει απο το παιδων να βάλω μια κρέμα atropel frezyderm κ φυγαν οι κοκκινίλες κ έκανε σαν κρουστα(ξηροδερμία).Παλαιότερα που εβαζα την exomega ήταν καλύτερα.Ειναι απο το κρυο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλήμερα , καλό θα είναι μετά το φαγήτο να καθαρίζεις καλά την περιοχή με λίγο βρεγμένο πανάκι η πετσετούλα και μετά να βάζεις ενυδατική κρεμούλα και εγώ frezyderm έβαζα αλλά εσύ χρησιμοποίησε ότι σου έχει πει ο παιδιάτρος .Είναι απο τα όξινα του φαγητού.:wink:

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...