Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΕΝΩ ΠΑΙΡΝΩ ΑΝΤΙΣΥΛΛΗΠΤΙΚΑ???


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλες τις μανούλες, μέλλουσες και νυν! Είμαι η Βαλεντίνη και χρειάζομαι τη βοήθεια και την πείρα σας! Παίρνω αντισυλληπτικά (YASMIN) εδώ και πολύ καιρό, αλλά την προηγούμενη βδομάδα ξέχασα λόγω ενός προβλήματος που προέκυψε 3 στη σειρά(Τετάρτη-Παρασκευή). Σάββατο και Κυριακή είχαμε επαφή με τον άντρα μου συνολικά 3 φορές(ήμουν στη 12-13η μέρα). Δευτέρα ως Τετάρτη τα πήρα αλλά μετά τα σταμάτησα γιατί μας μπήκε η ιδέα ότι μπορεί και να χω μείνει έγκυος και να κάνουν κακό στο μωρό. Άρα είμαι εκτός αντισυλληπτικών τώρα 5 μέρες. Να σημειώσω ότι παίρνω και αντιβίωση τώρα για αμυγδαλίτιδα (κλινδαμυκίνη όμως που επιτρέπεται σε κύηση). Έχει φουσκώσει το στήθος (που κανονικά θα 'πρεπε να ξεφουσκώσει όπως κάθε φορά που κόβω το χάπι) μου και έχω μια υπνηλία μόνο, κατά τ' άλλα όμως είχα μια σταγόνα αίμα χθές και σήμερα λίγο ακόμα, μόνο στο σκούπισμα, όχι στο σερβιετάκι, και σήμερα ένα τράβηγμα χαμηλά, όχι πόοοοονο. Έκανα ένα τεστ Self Clear που υποτίθεται ότι δειχνει 5 μέρες μετά την σύλληψη, αλλά βγήκε αρνητικό.. Καμιά σκέψη? Μήπως παραλογίζομαι? Ξέρω ότι παιρνω το χάπι αλλά η αλήθεια είναι ότι απογοητεύτηκα στο αρνητικό.. :?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 125
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα σε όλες τις μανούλες, μέλλουσες και νυν! Είμαι η Βαλεντίνη και χρειάζομαι τη βοήθεια και την πείρα σας! Παίρνω αντισυλληπτικά (YASMIN) εδώ και πολύ καιρό, αλλά την προηγούμενη βδομάδα ξέχασα λόγω ενός προβλήματος που προέκυψε 3 στη σειρά(Τετάρτη-Παρασκευή). Σάββατο και Κυριακή είχαμε επαφή με τον άντρα μου συνολικά 3 φορές(ήμουν στη 12-13η μέρα). Δευτέρα ως Τετάρτη τα πήρα αλλά μετά τα σταμάτησα γιατί μας μπήκε η ιδέα ότι μπορεί και να χω μείνει έγκυος και να κάνουν κακό στο μωρό. Άρα είμαι εκτός αντισυλληπτικών τώρα 5 μέρες. Να σημειώσω ότι παίρνω και αντιβίωση τώρα για αμυγδαλίτιδα (κλινδαμυκίνη όμως που επιτρέπεται σε κύηση). Έχει φουσκώσει το στήθος (που κανονικά θα 'πρεπε να ξεφουσκώσει όπως κάθε φορά που κόβω το χάπι) μου και έχω μια υπνηλία μόνο, κατά τ' άλλα όμως είχα μια σταγόνα αίμα χθές και σήμερα λίγο ακόμα, μόνο στο σκούπισμα, όχι στο σερβιετάκι, και σήμερα ένα τράβηγμα χαμηλά, όχι πόοοοονο. Έκανα ένα τεστ Self Clear που υποτίθεται ότι δειχνει 5 μέρες μετά την σύλληψη, αλλά βγήκε αρνητικό.. Καμιά σκέψη? Μήπως παραλογίζομαι? Ξέρω ότι παιρνω το χάπι αλλά η αλήθεια είναι ότι απογοητεύτηκα στο αρνητικό.. :?

 

Βαλεντίνη μου είναι ΄λιγο εως πολύ δυσκολο να έχεις μείνει έγγυος!

Ομως σε αυτήν τη ζωή τίποτα δεν είναι απόλυτο και πολλές φορές διαφορες ιστορίες μας έχουν δείξει οτι γίνονται και τα αδυνατα!

Αυτο που θα σε συμβουλέψω εγώ είναι να σταματήσεις να το σκεφτεσαι προς το παρόν γιατί μπορεί να δημιουργείς συμπτωματα στον οργανισμό σου που δεν θα υπήρχαν αν δεν αγχωνόσουν!!

Εαν είσαι έγγυος που σου το ευχομαι θα έισαι και μετα από 10 μέρες όπως λεει και μια φίλη μας εδω στο Forum.

Σου εύχομαο όλα να πανε ετσι όπως τα θέλεις!!

Μηπως είναι καιρος να σταματησετε τα αντισυλληπτικα???Βλέπω και πως ο συντροφος σου δεν χαλάστηκε από μια υποτιθέμενη εγγυμοσύνη και πως εσυ το θέλεις πολύ!

γιατί εγώ ότι ονειρευόμουν στην ζωή μου ,το έχω βρει σε εσενανε ψυχή μου και έχω τα πάντα πια!!!

η πεταλουδίτσα μου γεννήθηκε στις 23/9/10

Link to comment
Share on other sites

vali, αν ξεχάσεις το χάπι μια μέρα και το πάρεις διπλό την επόμενη δεν υπάρχει πρόβλημα. Αν όμως το ξεχάσεις τρεις συνεχόμενες μέρες, η αντισύλληψη είναι μειωμένη. Δεν σημαίνει ότι απαραίτητα έμεινες έγκυος (εδώ άλλες προσπαθούν μήνες) αλλά η προστασία είναι μειωμένη και όλα είναι πιθανά

Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια, συγνώμη κιόλας, αλλά τί είναι αυτά που λέτε της κοπέλας?

Τα αντισυλληπτικά είναι ορμόνες, ΠΟΤΕ δεν παίρνεις διπλή δόση, αν ξεχάσεις το χάπι, παει, το ξεχασες, ΔΕΝ ΤΟ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΔΙΠΛΟ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ, το γραφει και στις οδηγίες (που καλό είναι να τις διαβάζουμε κάπου κάπου). Παραλείπεις το χαπι που ξέχασες και παίρνεις εξτρα μετρα προφύλαξης (πχ προφυλακτικό).

Επίσης ναι, είναι πιθανό να μείνεις έγκυος παίρνοντας αντισυλληπτικό χάπι, αν το ξεχνάς (και μάλιστα συστηματικά, στην περίπτωσή σου vali) ή αν σου παρουσιαστεί διάρροια/εμετος. Για συμπτώματα εγκυμοσύνης μην ψάχνεις, μπορεί να μην έχεις τιποτα και ομως να εγκυμονείς. Ασε τα τεστ του φαρμακείου, περίμενε να δεις αν θα έρθει η περίοδος στην ώρα της, και αν δεν έρθει, μια-δυο μέρες μετά, πήγαινε να κάνεις μια εξεταση β-χοριακής.

Επίσης καλό θα ήταν να κάνεις ένα τηλέφωνο στον γυναικολόγο σου, να του αναφέρεις ότι σταμάτησες τα χάπια κι εκείνος που γνωρίζει το ιστορικό σου θα σου πει αν μπορείς να συνεχίσεις σε επόμενο κύκλο αντισυλληπτικών (αν το θες βεβαια) ή αν θα πρέπει να κάνεις διακοπή για κάποιο διάστημα. Προσοχή, δεν παίζουμε με τις ορμόνες!

Σου εύχομαι να σου πανε όλα όπως τα θες!

EXXQp3.pngAIzKp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τα αντισυλληπτικά είναι ορμόνες, ΠΟΤΕ δεν παίρνεις διπλή δόση, αν ξεχάσεις το χάπι, παει, το ξεχασες,

 

Σύμφωνα με τις οδηγίες του γιατρού μου αν ξέχναγα 1 το έπαιρνα 2πλό την επόμενη μέρα. Αλλά αυτό μόνο μια φορά στον κύκλο.

 

Και τις οδηγίες του utrogestan αν διαβάσεις θα δεις ότι απαγορεύεται το 1ο 4μηνο της εγκυμοσύνης. Ξέρεις πόσες έγκυες το παίρνουν; Σχεδόν όλες όσες είδαν αίμα σε αυτό το διαστημα.

Link to comment
Share on other sites

Τα αντισυλληπτικά είναι ορμόνες, ΠΟΤΕ δεν παίρνεις διπλή δόση, αν ξεχάσεις το χάπι, παει, το ξεχασες,

 

Σύμφωνα με τις οδηγίες του γιατρού μου αν ξέχναγα 1 το έπαιρνα 2πλό την επόμενη μέρα. Αλλά αυτό μόνο μια φορά στον κύκλο.

 

Και τις οδηγίες του utrogestan αν διαβάσεις θα δεις ότι απαγορεύεται το 1ο 4μηνο της εγκυμοσύνης. Ξέρεις πόσες έγκυες το παίρνουν; Σχεδόν όλες όσες είδαν αίμα σε αυτό το διαστημα.

 

Κάθε σκεύασμα αντισυλληπτικών ειναι διαφορετικό, κάποια ειναι ελαφριά, κάποια είναι κοκτέιλ και περιέχουν αρκετές διαφορετικές ορμόνες. Μπορεί τα δικά σου να ειναι ελαφριά, και γι' αυτό να σου εδωσε το ΟΚ ο γιατρός να παιρνεις δυο, αν τα ξεχάσεις (ο δικός μου πχ μου το είχε απαγορεύσει). Δεν είναι γενικός κανόνας όμως, μη το προτείνεις ανεπιφύλακτα, ασε το γιατρό που παρακολουθεί να παρει τέτοια ευθύνη. :wink: Όπως επίσης και για τα utrogestan, γνωρίζω τι λενε οι οδηγίες και τι οι γιατροί... αυτό όμως δε σημαίνει ότι εξαιτίας μιας συγκεκριμένης περίπτωσης αμφισβητούμε τις οδηγίες για όοολα τα σκευάσματα!

EXXQp3.pngAIzKp2.png
Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ αυτονόητο ότι ο γιατρός της καθεμίας έχει τον πρώτο και τον τελευταίο λόγο, και ότι καμία μας δεν απαντάει ως γιατρός, αλλά με βάση το τι μας έχει συμβεί. Αν πάω και κάνω κάτι μόνο και μόνο επειδή το είπε κάποιο μέλος του forum τότε, το λιγότερο, είμαι αφελής.

:D

 

Από τη δικιά σου εμπειρία, γίνεται κάποια να μην πάρει το χάπι για 3 συνεχόμενες ημερες και να μην έρθει περίοδος;

Link to comment
Share on other sites

Eχω φίλη που επαιρνε το χαπι κανονικά (ή μαλλον έτσι νόμιζε!) και εμεινε εγκυος. Εκεινο το μήνα είχε κολλήσει μια ίωση γαστρεντεριτιδας και δεν την κάλυψαν τα χάπια, δεν το ήξερε (αν και αναφέρεται στο χαρτί με τις οδηγίες, γι' αυτό λεω ότι πρέπει να τα διαβάζουμε) και δεν το πίστευε!

Οπότε όλα είναι πιθανά! :)

Απ' ό,τι έχω καταλάβει, η vali δεν έχει καθυστερηση ακόμα, οπότε είμαστε στην αναμονή. :wink:

EXXQp3.pngAIzKp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Από τη δικιά σου εμπειρία, γίνεται κάποια να μην πάρει το χάπι για 3 συνεχόμενες ημερες και να μην έρθει περίοδος;

 

Εγώ όταν έπαιρνα αντισυλληπτικά επί πολλά χρόνια, η περιόδος ερχόταν πάντα 5 ημέρες μετά το τελευταίο χάπι.

Link to comment
Share on other sites

Και εγω εμεινα εγκυος κανοντας χρηση αντισυλληπτικων πολλά χρόνια.

Οταν το εμαθα και μετα απο αρκετη κουβεντα με τον γυναικολο μου καταληξαμε σε αυτο που γνωριζουμε ολοι βασικα για τη χρηση η οποια γραφεται και μεσα οτι εχουν προστασια 99.9% και επρεπε να το παρω αποφαση οτι ειμουν το 1%.

Δυστυχως η εγκυμοσυνη μου δεν προχωρησε.

qbd8p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες και συγνώμη για την καθυστερημένη απάντηση.. Τελικά μου ήρθε περίοδος, 6 μέρες αφότου έκοψα το χάπι.. Αν και είναι πολύ διαφορετική από κάθε άλλη, λίγο αίμα καθέ μέρα, μετά σταματάει και ξαναξεκινάει την επομένη, λίγο πάλι, και άντε πάλι απ' την αρχή! Οπότε δεν έχει μπεμπέ για μας ακόμα.. :cry: Όπως και να ΄χει όμως, για τα YASMIN συγκεκριμένα, άμα ξεχάσεις κάποιο της πρώτης βδομάδας το παίρνεις διπλό, και στην αποτελεσματικότητα τους παίζουν ρόλο εκτός από διάρροιες και έμετοι, και οι αντιβιώσεις (μειώνουν την αποτελεσματικότητα) και ένα σωρό άλλα φάρμακα! Η αποτελεσματικότητα τους με τέλεια χρήση (δηλαδή να πάρεις όλα τα χάπια, κάθε μέρα την ίδια ακριβώς ώρα κάθε μέρα) είναι 1 τοις 1000 να μείνεις έγκυος, ενώ με τυπική χρήση (αυτή που συνήθως κάνουμε οι γυναίκες, δηλαδή σήμερα το πήρα πρωί αύριο απόγευμα κλπ) είναι 3 στα 1000 εγκυμοσύνη. Αν δε προσθέσεις χάπια που ξέχασες, ιώσεις, αντιβιώσεις κλπ, αυξάνει η πιθανότητα. Να σημειώσω ότι αυτά ισχύουν για τον πρώτο χρόνο χρήσης και μόνο, για πιο μετά δεν υπάρχουν σοβαρές μελέτες. Οπότε για μένα (και πολλές γυναίκες σαν εμένα) που είμαι πλέον στον 7ο χρόνο χρήσης, Κύριος οίδε τι ισχύει! :wink:

Τώρα λίγα παραπάνω για μένα για να γνωριζόμαστε σιγά σιγά! Είμαι 23 χρονών, και τελειώνω θεού θέλοντος τον Αύγουστο την Ιατρική, θέλω να γίνω γυναικολόγος με εξειδίκευση την εμβρυομητρική, με τον άντρα είμαστε 4μιση χρόνια και παντρευόμαστε Αύγουστο με πολιτικό και του χρόνου ο θρησκευτικός. Για παιδάκι λέμε να ξεκινήσουμε προσπάθειες του χρόνου, αλλά αν ερχότανε και τώρα δε θα το διώχναμε. Τώρα μ' αυτό που έγινε μου είπε ότι δε θα το 'θελε τώρα και με στεναχώρεσε πολύ η αλήθεια να λέγεται αλλά στο θέμα της έκτρωσης είμαι κάθετα εναντίον αφού έχω δει τι βάρβαρο πράγμα είναι αυτό, οπότε εγώ του είπα ότι αν με έβαζε στη θέση να επιλέξω το παιδί ή αυτόν, εννοείται το παιδί! Τέλος πάντων σας ζάλισα πρωινιάτικα το ΄χω αυτό μιλάω πολύ! Θέλω να σας ευχαριστήσω όλες πάρα πολύ για την ανταπόκριση σας στο θέμα μου και ό,τιδήποτε χρειαστείτε απο πλευράς πληροφορίας ή ό,τιδήποτε άλλο είμαι εδώ! Σας αφήνω τώρα γιατί μ΄έχουν φάει ζαλάδες και ναυτίες! (Έλεος αν δεν είχα δει περίοδο θα 'λεγα ότι όντως είμαι έγκυος!)

Φιλιά πολλά σε όλες

Βαλεντίνη

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 6 months later...

έχω μια απορία και θα χαρώ να μου απαντήσετε:

 

έπαιρνα αντισυλληπτικά για 6 μήνες, διέκοψα για 1 μήνα, προσπάθησα πολύ με τον άντρα μου να μείνω έγκυος αλλά τίποτα... λετε να φταίνε τα αντισυλληπτικά? μήπως θα έχω περισσότερες πιθανότητες τους επόμενους μήνες που θα έχει περάσει τελείως η δράση τους?

Link to comment
Share on other sites

έχω μια απορία και θα χαρώ να μου απαντήσετε:

 

έπαιρνα αντισυλληπτικά για 6 μήνες, διέκοψα για 1 μήνα, προσπάθησα πολύ με τον άντρα μου να μείνω έγκυος αλλά τίποτα... λετε να φταίνε τα αντισυλληπτικά? μήπως θα έχω περισσότερες πιθανότητες τους επόμενους μήνες που θα έχει περάσει τελείως η δράση τους?

 

Δε νομίζω ότι φταίνε τα αντισυλληπτικά κοπελιά μου, απλώς δεν είναι και εύκολο με την πρώτη προσπάθεια να μείνεις έγκυος. Κάνε λίγη υπομονή.

Ο κάθε μήνας, ξέρεις, έχει πιθανότητες 20% να μείνεις έγκυος εφόσον έχεις ελεύθερες επαφές στις γόνιμες μέρες.

Ίσως βέβαια θα ήταν καλό να ρωτούσες και το γιατρό σου σχετικά με την επίδραση των αντισυλληπτικών, γιατί πραγματικά δεν ξέρω, αφού δεν έχω πάρει ποτέ.

Εύχομαι ο επόμενος μήνας να ειναι τυχερός και να μας ανακοινώσεις την εγκυμοσύνη σου.

5f27b8bd0c.png

Link to comment
Share on other sites

VALI,egrapses="""Είμαι 23 χρονών, και τελειώνω θεού θέλοντος τον Αύγουστο την Ιατρική, θέλω να γίνω γυναικολόγος με εξειδίκευση την εμβρυομητρική, με τον άντρα είμαστε 4μιση χρόνια και παντρευόμαστε Αύγουστο με πολιτικό και του χρόνου ο θρησκευτικός."""=

 

 

.ooooooooo...kalos thn iatrina!!!! koitakse to na teleioseis to panepistimio,grigora,kai na mh mas ksexaseis,apo shmera PROSLAMBANESAI!!!!

eimaste mia megaaaaali parea,edo sto foroum,,olo apories kai erothseis!!!!!

 

....makari na soy pane ola kala ,kai na soy tyxei h egkymosynh poy theleis.- 23 xronon-mia xara hlikia einai-(mhn to afhnete kai poly piso....san kai mena,pou ftano tora sta 40, kai trexo na prolabo....!!!)

 

...filia!....

********************************

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα, ή παράνομα ή παχαίνουν.

Link to comment
Share on other sites

έχω μια απορία και θα χαρώ να μου απαντήσετε:

 

έπαιρνα αντισυλληπτικά για 6 μήνες, διέκοψα για 1 μήνα, προσπάθησα πολύ με τον άντρα μου να μείνω έγκυος αλλά τίποτα... λετε να φταίνε τα αντισυλληπτικά? μήπως θα έχω περισσότερες πιθανότητες τους επόμενους μήνες που θα έχει περάσει τελείως η δράση τους?

Δεν παιζουν κανενα απολυτως αρνητικο ρολο στην γονιμοτητα,εγκυμοσυνη μπορει να προκυψει αμεσως,ωστοσο το αγχος πιθανοτατα να μην βοηθησε αυτο το μηνα!Καντε αγκαλιτσες χωρις αγχος και θα ερθει...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Έπερνα Yasminelle για 1,5 χρόνο. Τα έχω κόψει από τον Αύγουστο και προσπαθώ να μείνω έγγυος,αλλά χωρίς αποτέλεσμα. Είμαι ήδη μανούλα 2 υπέροχων αγοριών και λέμε να πάμε για την κόρι!!!

Γιατί όμως δεν το πετυχένουμε?

Link to comment
Share on other sites

Έπερνα Yasminelle για 1,5 χρόνο. Τα έχω κόψει από τον Αύγουστο και προσπαθώ να μείνω έγγυος,αλλά χωρίς αποτέλεσμα. Είμαι ήδη μανούλα 2 υπέροχων αγοριών και λέμε να πάμε για την κόρι!!!

Γιατί όμως δεν το πετυχένουμε?

Mην αγχωνεσαι και σιγουρα θα ερθει!!!...οπως ηρθαν και τα αλλα δυο(να σας ζησουν):lol:,τα χαπια δεν παιζουν κανενα ρολο στην γονιμοτητα,αλλα σιγουρα το αγχος λειτουργει ως αντισυλληπτικο!!!!!!....περιπου στα μισα του κυκλου,καντε πολλες αγκαλιτσες(οσο αυτο ειναι εφικτο με 2 παιδια)και σιγουρα θα το τσακωσετε το νινι,απλα πιστευω πως ειναι καθαρα θεμα χρονου!!!

Link to comment
Share on other sites

Έπερνα Yasminelle για 1,5 χρόνο. Τα έχω κόψει από τον Αύγουστο και προσπαθώ να μείνω έγγυος,αλλά χωρίς αποτέλεσμα. Είμαι ήδη μανούλα 2 υπέροχων αγοριών και λέμε να πάμε για την κόρι!!!

Γιατί όμως δεν το πετυχένουμε?

 

Κι εγώ στην ίδια φάση είμαι, έπαιρνα τα Laurina για έξη χρόνια, τα έχω σταματήσει από τον Αύγουστο.

Η περίοδος σου πως είναι;

Έχει σταθεροποιηθεί;

Γιατί εμένα μου κάνει κάτι χαζά.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 χρόνο μετά...

Kαλησπέρα σ όλες σας!! Διαβαζοντας το forum και γεματη αποριες θα ηθελα να μοιραστω μαζι σας την περιπτωση μου κ να μου χαρισετε τις αποψεις κ τις συμβουλες σας.

Λοιπον παιρνω εδω και 5 μηνες αντισυλληπτικα yasminelle και δεν αντιμετωπίζω κανενα προβλημα...Ειμαι τακτικη κ τα παιρνω στην ωρα τους κ ποτε εως τωρα δεν αντιμετωπιζα προβλήματα...

Προσφατα εξαιτιας της ιγμοριτιδας που με ταλαιπωρουσε ο γιατρος μου χορήγησε αντιβιωση 500mg κ συγκεκριμενα claripen... Aμεσως πηρα τηλ το γυναικολογο κ μου ειπε να ειμαι προσεκτικη στις επαφες μου κ να χρησιμοποιω extra προφυλαξεις... Ελα ομως που αναμεσα σ αυτες τις ημερες ο συντροφος μου τελειωσε μεσα μου...κ μαλιστα τις "γονιμες" θεωρητικα μερες της πειοδου μου (ηταν η 15 μερα)...

Απο τοτε μ εχει πιασει αγωνια μηπως...

Επιπλεον...την τριτη μερα μετα απο αυτο έχουν αρχισει πονακια στην κοιλιά μου που πριν δεν τα είχα ποτε....Σαν πονοι περιοδου σχεδον 12 + ημερες πριν μου ερ8ει η περιοδος μου κ που πριν δεν ειχα ποτε λογω αντισυλληπτικων..

θα με ενδιεφερε πολυ η προσωπικη σας γνωμη! Ευχαριστω πολύυυ

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

να κανω μια ερωτηση?επαιρνα τα μελιανε για 6 χρονια με εξαμηνα διαλλειματα ανα 2 χρονια.τωρα τα ειχα σταματησει για τρια χρονια και εδο και εναμιση χρονο εχω ξεκινησει τα yasmenelle.εχω παρατηρησει ομως οτι εχει μειωθει το αιμα μου αρκετα.ειναι φυσιολογικο.διαβαζω για προωρες εμμηνοπαυσεισ και ανγσυχω λιγο!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...