Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Γυναικολόγος/μαιευτήρας Ηράκλειο Κρήτης


mmmmmmm

Recommended Posts

Κορίτσια,

 

μπορείτε να μου προτείνετε κάποιον γυναικολόγο/μαιευτήρα στο Ηράκλειο Κρήτης από τον οποίο να μείνατε ευχαριστημένες?

Προτιμώ σε νοσοκομείο.

Δεν είναι απαραίτητο να είναι σούπερ όνομα γιατί γεννάω 15αύγουστο και μάλλον κανείς "μεγάλος" δεν θα με αναλάβει.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 χρόνια μετά...

Διαφημίσεις


Επίσης χρειάζομαι τις συμβουλές σας για μαιευτήρα στο ΠΑΓΝΗ του Ηρακλείου...

Έχει γεννήσει κάποια τα τελευταία χρόνια να μου προτείνει ένα καλό γιατρό εκεί;

Link to comment
Share on other sites

Είδαμε τους μαιευτήρες που κάνουν απογευματινά στο ΠΑΓΝΗ.

4 είναι, Ρελάκης, Ματαλλιωτάκης, Κουτρουλάκης και Μανιδάκης.

Αν θελει καποια κοπέλα ραντεβού να ξέρει πως αργεί 2 εβδομάδες περίπου και το κόστος είναι περίπου 60 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Γνωρίζει κανεις την Καρσελάτζε Εντίνα γυναικολόγο στο Ηράκλειο? Είμαι καινούρια στο Ηράκλειο και μου τη σύστησαν κάποιοι γνωστοί μου....αλλά θα προτιμούσα και γνώμη κάποιου ακόμη που να έχει πάει.

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Καλησπέρα-καλημέρα σε όλους-όλες!

 

Καινούρια στο φόρουμ και καινούρια στην ιστορία μητρότητα και μάλιστα ... εις διπλούν! Από τότε, λοιπόν, που είδα τις δύο κουκιδίτσες μας στον υπέρηχο η αλήθεια είναι πως ένα συννεφάκι αγωνίας και άγχους με ακολουθεί όπου κι αν βρεθώ.. Καταρχάς, παρότι πάντα έτεινα στην ιδέα να γεννήσω σε ιδιωτική κλινική, αναρωτιέμαι αν θα ήταν πλέον πιο σόφρων -λόγω της πιθανότητας προωρότητας των μικρών μας- να προσανατολιστώ στο Δημόσιο.. Κι αν ναι, είναι αλήθεια πως η μονάδα νεογνών του ΠΑΓΝΗ είναι καλύτερη από αυτήν του Βενιζέλειου; Επίσης, είναι κι αυτήν η αγωνία για το αν θα μπορέσω -εφόσον η εγκυμοσύνη εξελιχθεί ομαλά- να γεννήσω φυσιολογικά.. Αν κάποια μανούλα διδύμων είχε την εμπειρία του φυσιολογικού τοκετού θα μπορούσε να μου συστήσει το γιατρό που ... το τόλμησε; Γιατί απ' ότι καταλαβαίνω οι περισσότεροι μαιευτήρες επιλέγουν τη λύση της καισαρικής πριν καν δουν την εξέλιξη της συγκεκριμένης εξατομικευμένης κύησης. Και παρότι κατανοώ πλήρως πως η δίδυμη κύηση ενέχει πολύ περισσότερες προκλήσεις και πιθανούς κινδυνους από την απλή, η ταμπελίτσα "υψηλού κινδύνου" με το καλημέρα σας και η παραπάνω τακτική με ζορίζουν λιγάκι.. Υστερα είναι και η αγωνία για το πώς θα καταφέρω να θηλάσω, πράγμα που αν δεν το κατάφερνα νομίζω πως θα μου στοίχιζε αρκετα.. Και πάλι αν κάποια μανούλα με διδυμάκια κατάφερε να κάνει αποκλειστικό θηλασμό για κάποιο διάστημα και μόνο το γέγονός να το γνωρίζω θα έκανε τις νύχτες μου πολύ πιο ήρεμες... Και φυσικά οποιαδήποτε πληροφορία σχετικά με το πως τα κατάφερε (πιθανόν τι υποστήριξη είχε, ίσως κάποια σύμβουλο θηλασμού και ποια) είναι παραπάνω από ευπρόσδεκτη... Τέλος, γνωρίζει κάποια τον κύριο Κουρλετάκη Στέλιο; Τον επισκέφτηκα πρόσφατα και αποκόμισα εξαιρετική αίσθηση για το ήθος του -είναι ΑΝΘΡΩΠΟΣ- και σου διαθέτει άπλετο χρόνο και προσοχή, αλλά κάποιες θέσεις του με προβλημάτισαν λίγάκι... Οποιαδήποτε πρόταση για γυναικολόγο από ευχαριστημένη μανούλα με διδυμάκια είναι παραπάνω από ευπρόσδεκτη. Ευχαριστώ για την υπομονή, συνήθως είμαι πιολακωνική και συγροτημένη- αλλά η αγωνία και οι ορμόνες ; έχουν χτυπήσει κόκκινο! ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...