Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΔΥΟ ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΗΔΗ ΜΕ..ΚΟΙΛΙΑ!


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 116
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ευχαριστώ πολύ εσύ πως γεννησες με τα δίδυμα κανονικά η όχι?

 

 

δεν εχω γεννησει ακομα τα διδυμα. ειμαι στον τεταρτο μηνα. εχω ομως ενα γιο 2,5 χρονων τον οποιο γεννησα φυσιολογικα:):):):):)

ΟΙ ΤΕΣΣΕΡΙΣ ΑΝΤΡΕΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΖΩΗ ΜΟΥ!!!!

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω γεννησει ακομα τα διδυμα. ειμαι στον τεταρτο μηνα. εχω ομως ενα γιο 2,5 χρονων τον οποιο γεννησα φυσιολογικα:):):):):)

 

Εύχομαι με το καλο κοπέλα μου ο Χριστός κοντά σου, να σου ζήσει το Νίνακι, εγώ 16 Απριλίου κλείνω δύο μηνών, έχω ζαλάδες όταν σηκώνομαι από το κρεβάτι θα το πω στον γιατρο την μ δευτέρα που θα πάω! :lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Εύχομαι με το καλο κοπέλα μου ο Χριστός κοντά σου, να σου ζήσει το Νίνακι, εγώ 16 Απριλίου κλείνω δύο μηνών, έχω ζαλάδες όταν σηκώνομαι από το κρεβάτι θα το πω στον γιατρο την μ δευτέρα που θα πάω! :lol::lol::lol::lol:

 

 

η ζαλαδες σου ειναι φυσιολογικες. εγω εχω ακομα και τωρα που εχω περασει το πρωτο τριμηνο. λενε πως τα συμπτωματα στις διδυμες κυησης ειναι πιο εντονα και συνηθως κρατανε πιο πολυ.για αυτο που με ρωτησες με την καισαρικη τωρα στα διδυμα θα παμε καισαρικη σιγουρα επειδη ειναι μονοχωριακη κυηση και ειναι επικινδυνο σε πολλα θεματα η φυσιολογικη. εγω θα προτιμουσα φυσιολογικα ομως θα κανω οτι ειναι καλυτερο για το μικρα μου. καλη επιτυχια την δευτερα και μην αγχωνεσαι ολα καλα θα πανε!!!!!:-P:razz::-P:razz::-P:razz::-P:razz::-P:razz::-P:razz::-P:razz::-P

ΟΙ ΤΕΣΣΕΡΙΣ ΑΝΤΡΕΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΖΩΗ ΜΟΥ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εύχομαι με το καλο κοπέλα μου ο Χριστός κοντά σου, να σου ζήσει το Νίνακι, εγώ 16 Απριλίου κλείνω δύο μηνών, έχω ζαλάδες όταν σηκώνομαι από το κρεβάτι θα το πω στον γιατρο την μ δευτέρα που θα πάω! :lol::lol::lol::lol:

 

 

η ζαλαδες σου ειναι φυσιολογικες. εγω εχω ακομα και τωρα που εχω περασει το πρωτο τριμηνο. λενε πως τα συμπτωματα στις διδυμες κυησης ειναι πιο εντονα και συνηθως κρατανε πιο πολυ.για αυτο που με ρωτησες με την καισαρικη τωρα στα διδυμα θα παμε καισαρικη σιγουρα επειδη ειναι μονοχωριακη κυηση και ειναι επικινδυνο σε πολλα θεματα η φυσιολογικη. εγω θα προτιμουσα φυσιολογικα ομως θα κανω οτι ειναι καλυτερο για το μικρα μου. καλη επιτυχια την δευτερα και μην αγχωνεσαι ολα καλα θα πανε!!!!!:-P:razz::-P:razz::-P:razz::-P:razz::-P:razz::-P:razz::-P:razz::-P

ΟΙ ΤΕΣΣΕΡΙΣ ΑΝΤΡΕΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΖΩΗ ΜΟΥ!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

η ζαλαδες σου ειναι φυσιολογικες. εγω εχω ακομα και τωρα που εχω περασει το πρωτο τριμηνο. λενε πως τα συμπτωματα στις διδυμες κυησης ειναι πιο εντονα και συνηθως κρατανε πιο πολυ.για αυτο που με ρωτησες με την καισαρικη τωρα στα διδυμα θα παμε καισαρικη σιγουρα επειδη ειναι μονοχωριακη κυηση και ειναι επικινδυνο σε πολλα θεματα η φυσιολογικη. εγω θα προτιμουσα φυσιολογικα ομως θα κανω οτι ειναι καλυτερο για το μικρα μου. καλη επιτυχια την δευτερα και μην αγχωνεσαι ολα καλα θα πανε!!!!!:-P:razz::-P:razz::-P:razz::-P:razz::-P:razz::-P:razz::-P:razz::-P

Καλημέρα κ εγώ αν είναι καισαρικη να κάνω για τα Νίνακια μου εννοείται οτι θα κάνω, σε ευχαριστώ πολύ κ εσυ να προσέχεις φιλάκια πολλά ναι ότανππάω στο γιατρό θα σου πω τι μου είπε ! :-P:razz::-P

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
δωρα μου χαθηκες. δεν μου ειπες τελικα τι εγινε με τον γιατρο. ολα καλα?

:):):):)

 

Καλημέρα κοριτσάκι μου έχω ζαλάδες πονοκεφάλους εμετούς ο γιατρός μου έδωσε felisin κάθε πρωί, θα κόψω τα siklakour σε 2 ημέρες, αύριο κλείνω 2 μηνών κ έχω ραντεβού με τον γιατρο για υπέρηχο μου είπε διδύμων κυήσεως , αντε να δούμε, εσύ ολα καλα???? :-D:grin:

Link to comment
Share on other sites

δωρα μου χαθηκες. δεν μου ειπες τελικα τι εγινε με τον γιατρο. ολα καλα?

:):):):)

 

Μου είπε σαλάτες όσπρια να τρώω τυρί γάλα, ααααααααααα κ ένα ευχάριστο κόψαμε το τσιγάρο εδώ και 2 εβδομάδες κ κάτι δεν το θέλω καθόλου, !!!

Link to comment
Share on other sites

Μου είπε σαλάτες όσπρια να τρώω τυρί γάλα, ααααααααααα κ ένα ευχάριστο κόψαμε το τσιγάρο εδώ και 2 εβδομάδες κ κάτι δεν το θέλω καθόλου, !!!

 

 

πολυ χαιρομαι με τα νεα σου... προσεχτικα αυτον τον καιρο μεχρι να κλεισεις το τριμηνο. οχι οτι μετα θα πας να κανεις ορειβασια αλλα ξερεις τι εννοω. αντε με το καλο.. ολα καλα σου ευχομαι. εμεις ετσι και ετσι. εχουμε θεμα με τον πλακουντα. ειναι πολυ χαμηλα και φοβαται για προωρο τοκετο. τον ρωτησα ποσο προωρο και μου λεει μπορει και τωρα που ειμαι 16 εβδ. αστα. εχω ψηλοφρικαρει. φαρμακα στο φουλ μπας και σωσουμε την κατασταση.. εσυ δουλευεις τωρα η εχεις αδεια? πως αισθανεσαι που θα εχεις δυο παιδακια? κρεμα για τις ραγαδες βαζεις? πηρες καθολου κιλα?

ΟΙ ΤΕΣΣΕΡΙΣ ΑΝΤΡΕΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΖΩΗ ΜΟΥ!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πολυ χαιρομαι με τα νεα σου... προσεχτικα αυτον τον καιρο μεχρι να κλεισεις το τριμηνο. οχι οτι μετα θα πας να κανεις ορειβασια αλλα ξερεις τι εννοω. αντε με το καλο.. ολα καλα σου ευχομαι. εμεις ετσι και ετσι. εχουμε θεμα με τον πλακουντα. ειναι πολυ χαμηλα και φοβαται για προωρο τοκετο. τον ρωτησα ποσο προωρο και μου λεει μπορει και τωρα που ειμαι 16 εβδ. αστα. εχω ψηλοφρικαρει. φαρμακα στο φουλ μπας και σωσουμε την κατασταση.. εσυ δουλευεις τωρα η εχεις αδεια? πως αισθανεσαι που θα εχεις δυο παιδακια? κρεμα για τις ραγαδες βαζεις? πηρες καθολου κιλα?

Πρώτα είναι νωρίς για τοκετό, από που είναι χαμηλά ο πλακοντας, ? Πως το κατάλαβες? Μήπως κουραστικες σήκωσες βάρος? ?? Μην Φωβασαι πιες τα φάρμακα κ Νάσαι όλο ξαπλωμένη προσευχή σου στον χριστο μας κ μην Φωβασαι τπτ, εγώ δεν εργάζομαι, χαρούμενη είμαι με τα δύο μωρά, θα υσηχασαμε όμως μόλις τα πάρω στη αγκαλιά μου

Link to comment
Share on other sites

πολυ χαιρομαι με τα νεα σου... προσεχτικα αυτον τον καιρο μεχρι να κλεισεις το τριμηνο. οχι οτι μετα θα πας να κανεις ορειβασια αλλα ξερεις τι εννοω. αντε με το καλο.. ολα καλα σου ευχομαι. εμεις ετσι και ετσι. εχουμε θεμα με τον πλακουντα. ειναι πολυ χαμηλα και φοβαται για προωρο τοκετο. τον ρωτησα ποσο προωρο και μου λεει μπορει και τωρα που ειμαι 16 εβδ. αστα. εχω ψηλοφρικαρει. φαρμακα στο φουλ μπας και σωσουμε την κατασταση.. εσυ δουλευεις τωρα η εχεις αδεια? πως αισθανεσαι που θα εχεις δυο παιδακια? κρεμα για τις ραγαδες βαζεις? πηρες καθολου κιλα?

Πήραλλίγα κιλά 2 , όχι θα ζητήσω ου γιατρού αλοιφή για της ραγαδες

Link to comment
Share on other sites

Πρώτα είναι νωρίς για τοκετό, από που είναι χαμηλά ο πλακοντας, ? Πως το κατάλαβες? Μήπως κουραστικες σήκωσες βάρος? ?? Μην Φωβασαι πιες τα φάρμακα κ Νάσαι όλο ξαπλωμένη προσευχή σου στον χριστο μας κ μην Φωβασαι τπτ, εγώ δεν εργάζομαι, χαρούμενη είμαι με τα δύο μωρά, θα υσηχασαμε όμως μόλις τα πάρω στη αγκαλιά μου

 

 

οταν λεω τοκετο εννοω να παθω ριξη υμενων. να μου σπασουν τα νερα δλδ. ειναι χαμηλα στον τραχηλο. απο πανω απο τον τραχηλο ακριβως. κανονικα πρεπει να ειναι στο πλαι απο οτι ξερω.

ΟΙ ΤΕΣΣΕΡΙΣ ΑΝΤΡΕΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΖΩΗ ΜΟΥ!!!!

Link to comment
Share on other sites

οταν λεω τοκετο εννοω να παθω ριξη υμενων. να μου σπασουν τα νερα δλδ. ειναι χαμηλα στον τραχηλο. απο πανω απο τον τραχηλο ακριβως. κανονικα πρεπει να ειναι στο πλαι απο οτι ξερω.

 

Και πως κατάλαβες ότι έχεις χαμηλά πλακούντα? ??? Να είσαι ξαπλωμένη κ να προσέχεις πολύ μην Φωβασαι κορίτσι μου ολα καλα θα πανε θα δεις! !!

Link to comment
Share on other sites

Και πως κατάλαβες ότι έχεις χαμηλά πλακούντα? ??? Να είσαι ξαπλωμένη κ να προσέχεις πολύ μην Φωβασαι κορίτσι μου ολα καλα θα πανε θα δεις! !![/

 

 

εγω δεν ειχα καταλαβει κατι. την δευτερα πηγα για ελεγχο στο γιατρο μου και το ειδε αυτος.. στον υπερηχο.

ΟΙ ΤΕΣΣΕΡΙΣ ΑΝΤΡΕΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΖΩΗ ΜΟΥ!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και πως κατάλαβες ότι έχεις χαμηλά πλακούντα? ??? Να είσαι ξαπλωμένη κ να προσέχεις πολύ μην Φωβασαι κορίτσι μου ολα καλα θα πανε θα δεις! !![/

 

 

εγω δεν ειχα καταλαβει κατι. την δευτερα πηγα για ελεγχο στο γιατρο μου και το ειδε αυτος.. στον υπερηχο.

 

Μα καλά δεν είχες συμπτώματα? ?? ΤΤώρα τι σου πρότεινε? ?? Ξάπλα? ??? Προσευχησου στον χριστο μας θα κάνω το ίδιο , μην Φωβασαι όλα καλά θα πάνε ! Εγώ έχω αύριο ραντεβού για κολπικό υπέρηχο μου είπε, να ακούσουμε καρδουλες? ?? Δεν ξέρω τι να δει αύριο κλείνω 2 μηνών

Link to comment
Share on other sites

 

Μα καλά δεν είχες συμπτώματα? ?? ΤΤώρα τι σου πρότεινε? ?? Ξάπλα? ??? Προσευχησου στον χριστο μας θα κάνω το ίδιο , μην Φωβασαι όλα καλά θα πάνε ! Εγώ έχω αύριο ραντεβού για κολπικό υπέρηχο μου είπε, να ακούσουμε καρδουλες? ?? Δεν ξέρω τι να δει αύριο κλείνω ακουσε το να ηρεμηεις ο κυριος μας κοντα σου!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Και πως κατάλαβες ότι έχεις χαμηλά πλακούντα? ??? Να είσαι ξαπλωμένη κ να προσέχεις πολύ μην Φωβασαι κορίτσι μου ολα καλα θα πανε θα δεις! !![/

 

 

εγω δεν ειχα καταλαβει κατι. την δευτερα πηγα για ελεγχο στο γιατρο μου και το ειδε αυτος.. στον υπερηχο.

 

Καλημέρα κοριτσάκι μουυυυυυυυυυ δόξα τον θεό ακούσαμε καρδουλες σήμερα από τα φασολάκια μου χαχαχαχα χαχαχαχα χαχαχαχα χαχαχαχα χαχαχαχα χαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

αχ τι ωραια πολυ χαιρομαι.. ευχομαι τα καλυτερα... ποτε θα κανεις την αυχενικη? εχεις κλεισει η ακομα?

 

Μάλλον σε 20 ημέρες θα κάνουμε, ρώτησα για σένα είπα μια φιλη μυ μου λέει πόσο εβδομάδες είναι είπα 16 κ έχει κατέβει ο πλακουντας, μου λέει σε λίγες μέρες θα ανέβει δεν είναι τπτ, μην Φωβασαι λοιπόν έχουμε τον Χριστό μας ,, ααααααααααα μου λέει τα μωρά θα πρέπει να ναι 2 μισή κκιλά το καθένα, χαχαχαχα χαχαχαχα χαχαχαχα χαχαχαχα χαχαχαχα μια Σταλιτσα θα ειναι

Link to comment
Share on other sites

καλημερα δωρα μου.. σε ευχαριστω που ρωτησες για μενα.. δυο μερες ειχα τρομερους πονους και για αυτο δεν μπορεσα να μπω. αλλα σημερα ειμαι καλυτερα. μου το ειπε και ο γιατρος μου πως τα μωρα μας θα ειναι πολυ μικρουλιαα... αλλα δεν πειραζει γερα να ειναι και θα μεγαλωσουν γρηγορα. αν και θα μου φανει παραξενο καπως επειδη τον γιο μου τον εκανα 3.5 κιλα και ηταν ενας παιδαρος....

ΟΙ ΤΕΣΣΕΡΙΣ ΑΝΤΡΕΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΖΩΗ ΜΟΥ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Ευχομαι ολες να ειστε καλα! Ειμαι στην 10 η εβδομαδα, πρωτη μου εγκυμοσυνη! Τη. Προηγουμενη παρασκευη ακουσαμε καρδουλ! Την κυριακη ομως ειδα λιγα καφε υγρα,τλπ δεν ηταν τιποτα ειπε ο γιατρος μου εγραψ ομως 3 ουτροτζεστεν την ημερα.. Εδω και 3-4 μερες με πονα η κοιλια μου χαμηλα οταν την ακουμπω.οχι σαν να περιμενω περιοδο. Σαν να θελω να ουρησω τοσο που πονω. Εχει νιωσει κατι αναλογο καποια; αυριο θα παω στο γιατρο αλλα η ανησυχια ειναι στο φουλ..

Link to comment
Share on other sites

dim123, καλησπέρα, δεν είμαι σίγουρη ότι καταλαβαίνω την αίσθηση στο σώμα σου που περιγράφεις, αλλά μπορεί να είναι και ουρολοίμωξη. Εγώ που έχω κάτι πονάκια χαμηλά είναι από το έντερο (τη μία μέρα έχω δυσκοιλιότητα, την άλλη διάρροια...χαμός).

Αυτό που έχει σημασία, ειδικά με τα καφέ υγρά που είδες, είναι να μείνεις ξαπλωμένη και να μην κουράζεσαι!!!

Ακολούθησε τις οδηγίες του γιατρού σου, και μην αγχώνεσαι!!!

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για την απαντηση σο υ!!σημερα εκανα εξετασεις οποτε δευτερα θα δωαν μη κακο ειναι ουρολοιμωξη..την μοναδικη φ'ορα που περασα ουρ.ηταν αλλιως,ειχα τσουξημο κ πονο κατα την ουρηση..τωρα ποναω κοιλια λες κ ειμαι ωωωωρες ακατουρητη!!!!εχω κ δδυσκοιλιοτητα..αχ θα σκασω!!

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι 2,5 μηνων και εχω μια κοιλια λες και ειμαι τεσσαρων. Ημουνα πολυ αδυνατγ επειδη γυμναζομουν κ οσοι με γνωριζουν το καταλαβαινουν ενω δεν θελω ακομη να το επισημοποιησω. Το πρωι ξυπναω με κοιλιτσα αλλα μεχρι το βραδυ εχω πρηστει παρσ πολυ. Μια κοιλια που ξεκινα απο το στηθος μεχρι κατω κανονικοτατα . Ειναι φυσιολογικο?

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...