Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Εντυπώσεις απο online φαρμακεία (κυρίως)


Recommended Posts

Έκανα κάποιες αγορες απο το site του συγκεκριμενου φαρμακειου και εμεινα πολυ ευχαριστημένη ...

 

http://www.pharmacy4u.gr/index.php?cPath=244

 

Το φαρμακειο εχει εδρα στην Πατρα, αλλα στέλνει σε ολη την Ελλαδα, μάλιστα αν οι αγορες ξεπερνουν τα 99 ευρώ τα στέλνει δωρεαν ... εμενα μου το εστειλε ετσι στη Βορεια Ελλαδα.

 

Συγκεκριμενα πηρα τον αποστειρωτη της avent iq24 96 ευρω ... το mothercare εχει ακριβως τον ιδιο 120 ... στο δε δικτυο τον βρήκα το φθηνοτερο με 86 ευρω όμως με τα εξοδα αποστολης δεν συνέφερε η αγορα..

 

επίσης πήρα και το σετ με μπιμπερο της avent και τα pads θηλασμού πολυ φθηνοτερα απο το κανονικο...

 

Ολα μου τα εστειλε πολυ προσεχτικά αμπαλαρισμένα με κουριερ .... αυτά

:lol::lol::lol: !!!

1aLup3.png

 

BtUIp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 107
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εγώ παρήγγειλα απο το γνωστό cosycorner.gr κάτι αυτοκόλητα τοιχου για το δωμάτιο του μικρου κ το δικό μας.. Χρεώνουν στανταρ 7 ευρώ κ κατι αν θυμάμαι καλά για τον courier..

Τα πραγματα ηρθαν την επομένη της παραγγελίας μου!!

wQuw.jpg.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

Μακράν το καλύτερο ονλάιν φαρμακείο είναι το www.parapharmacie.gr

 

Καλές εντυπώσεις μου άφησε επίσης το www.e-pharm.gr

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Το καλοκαιρι ειχα αγορασει 2 ζευγαρια παπουτσια απο το http://inshoes.gr/

και εμεινα απολυτα ικανοποιημενη...δωρεαν μτφ και αλλαγες...χρειαστηκε να αλλαξω το ενα ζευγαρι γιατι ηθελα μεγαλυτερο νουμερο και μεσα σε 2 μερες τα ειχα...

Για το parapharmacie θα συμφωνησω κι εγω αν και θα ηθελα να εχει και paypal...

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Επισης παπουτσια για το γιο μου πηρα απο το http://www.zmall.gr οπου τη συγκεκριμενη στιγμη τα ειχε φθηνοτερα και απο τα sites του εξωτερικου ολως περιεργως...μτφ νομιζω 3 ευρω εντος Αττικης και την επομενη μερα τα ειχα στην πορτα μου

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Να μην ξεχασω να αναφερω το site του ΠΛΑΙΣΙΟ...εχω κανει 2 αγορες απο εκει και τις 2 φορες εμεινα απολυτα ευχαριστημενη με παραδοση courrier την επομενη μερα...

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Έχω παραγγείλει 2 φορές από pharmacy4u, την πρώτη φορά όλα οκ, την 2 μου καθυστέρησαν πολύ την αποστολή κ όταν τους πήρα εγώ τηλ μου είπαν ότι είχαν έλλειψη σε ένα προϊόν κ γι αυτό δεν τα έστελναν. Δεν μπήκαν στην διαδικασία να πάρουν τηλ ούτε να στείλουν ένα email, αν δεν έπαιρνα εγώ δεν ξέρω πόσο θα περίμενα ακόμη...Πάντως έχει καλές τιμές σε σχέση με τα φαρμακεία έξω.

Επίσης έχω πάρει πολλά βιολογικά από το ecobaby.gr, δεν έχω κάποιο παράπονο, άμεση αποστολή κ μου τηλ όταν δεν είχαν κάποιο προϊόν.

vNojp2.png
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω και εγω για το pharmacy4u.gr ψωνιζω απο εκει οτι μπορω! Εχει μεγαλη διαφορα και στην κρεμα που βαζουμε οταν αλλαζουμε πανα και στον ορο και γενικα στις δικες μου κρεμες ...

Αυτο που ειπες masta εχεις δικιο, μου το καναν και εμενα..

αλλα τωρα ξερω και παιρνω τηλ σε 2-3 αν δεν παρω τα προιοντα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Στη λίστα των φαρμακείων που κάνουν έκπτωση 20% στις αγορες, να προσθέσω και το www.pharmacyline.gr, σχετικά με το www.pharmacy4u.gr παρατήρησα ότι μέχρι πρότεινος έκανε 20% σε όλα τα προιόντα.Μειώνοντας από 50 ευρώ στα 29 ευρώ την ελάχιστη παραγγελία, δεν κάνει πλεον 20% σε όλα τα προιόντα

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να δείτε και τα εξής:

 

http://www.welovetoys.gr Δωρεάν μεταφορικά άνω των ? 49. -15% για μία αγορά μέσα στο Δεκέμβριο

 

http://www.narlis.gr Πολύ καλές τιμές απ' ότι έχω δει. Δε ξέρω για μεταφορικά, μάλλον θα πρέπει να επικοινωνήσει κανείς μαζί τους πρώτα.

 

http://www.discountpharma.gr Νομίζω ότι κι αυτό έχει πολύ καλύτερες τιμές σε καλλυντικά αλλά και άλλα βρεφικά είδη (ρηλάξ κλπ).

 

Σημειώνω ότι δεν έχω αγοράσει κάτι από τα παραπάνω site. Πάντως στο τελευταίο site που είχα πάρει τηλέφωνο για να ρωτήσω κάτι σχετικά με έναν κωδικό προϊόντος ήταν πολύ εξυπηρετικοί.

 

Ελπίζω να τα βρείτε χρήσιμα!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...
Έχω παραγγείλει 2 φορές από pharmacy4u, την πρώτη φορά όλα οκ, την 2 μου καθυστέρησαν πολύ την αποστολή κ όταν τους πήρα εγώ τηλ μου είπαν ότι είχαν έλλειψη σε ένα προϊόν κ γι αυτό δεν τα έστελναν. Δεν μπήκαν στην διαδικασία να πάρουν τηλ ούτε να στείλουν ένα email, αν δεν έπαιρνα εγώ δεν ξέρω πόσο θα περίμενα ακόμη...

 

μια από τα ίδια,

και όλως τυχαίως είχαν έλλειψη στα προϊόντα που οι τιμές ήταν πραγματικά χαμηλές.

Δεν θα τους ξαναπροτιμήσω,

δυστυχώς η αγορά έχει μεγάλο ανταγωνισμό

και όλα κρίνονται στις λεπτομέρειες :?

7Y7np3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Διαφημίσεις

  • 1 month later...

Eγώ δοκίμασα πρώτη φορά πριν λίγες μέρες το http://www.healthzone.gr και έμεινα πολύ ευχαριστημένη! Είχα κάνει την παραγγελία νωρίς το πρωί και είχα τα πράγματα την επόμενη μέρα!! (παρόλο που έλεγε στο σάιτ 3-5 εργάσιμες)

Link to comment
Share on other sites

Να σας "μεταφέρω" τη δική μου εμπειρία:

 

- pharmacy4u.gr > > > Αναμφισβήτητα έχει τις καλύτερες τιμές!!!!!

Όμως δεν στέλνει ποτέ ούτε ένα δειγματάκι, επίσης -πλέον- καθυστερεί τις παραγγελίες, λόγω ελλείψεων (όπως λένε) και δεν υπάρχει μία "επικοινωνία", είναι πολύ ψυχρά τα πάντα!!!!

 

- parapharmacie.gr > > > εξυπηρετικότατοι και ευγενέστατοι όλοι.

δίνουν έξτρα δωράκια ΟΜΩΣ δεν είναι οι καλύτερες τιμές σε σχέση με το παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Το φαρμακείο με τις καλύτερες τιμές στο συμπλήρωμα FREZYLAC και με εξαιρετική εξυπηρέτηση πελατών.

www.pharmacyonclick.gr

 

Εγώ το συνιστώ ανεπιφύλακτα (έχει έδρα την Καλαμάτα αλλά έχει δωρεάν μεταφορικά για άνω των 50€ νομίζω).

Link to comment
Share on other sites

Έχω παραγγείλει 2 φορές από pharmacy4u, την πρώτη φορά όλα οκ, την 2 μου καθυστέρησαν πολύ την αποστολή κ όταν τους πήρα εγώ τηλ μου είπαν ότι είχαν έλλειψη σε ένα προϊόν κ γι αυτό δεν τα έστελναν. Δεν μπήκαν στην διαδικασία να πάρουν τηλ ούτε να στείλουν ένα email, αν δεν έπαιρνα εγώ δεν ξέρω πόσο θα περίμενα ακόμη...Πάντως έχει καλές τιμές σε σχέση με τα φαρμακεία έξω.

.

 

Κι εμένα την πρώτη φορά λόγω έλλειψης κάποιου προιόντος καθυστέρησαν πάρα πολύ την αποστολή χωρίς να με ενημερώσουν. Πήρα δύο φορές τηλ για να μάθω πότε περίπου θα παραλάβω. Παρόλα αυτά σήμερα έδωσα την δεύτερη παραγγελία μου γιατί θεωρώ ότι έχει καλύτερες τιμές από τα υπόλοιπα. Ελπίζω όμως να μην μου την καθυστερήσουν όπως την πρώτη...

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να δείτε και τα εξής:

 

http://www.welovetoys.gr Δωρεάν μεταφορικά άνω των ? 49. -15% για μία αγορά μέσα στο Δεκέμβριο

 

http://www.narlis.gr Πολύ καλές τιμές απ' ότι έχω δει. Δε ξέρω για μεταφορικά, μάλλον θα πρέπει να επικοινωνήσει κανείς μαζί τους πρώτα.

 

Έχω ακούσει από φίλους που έχουν επισκεφτεί το κατάστημα ότι έχει φοβερές τιμές από μωρουδιακά, βαφτιστικά και διάφορα άλλα..

Αλλά όσες φορές έχω μπει στο site βλέπω μόνο κάποιες μπομπονιέρες και προσκλητήρια...

Μεταφορικά χρεώνει σίγουρα, αλλά δεν ξέρω ακριβώς πόσα...

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να δείτε και τα εξής:

 

http://www.welovetoys.gr Δωρεάν μεταφορικά άνω των ? 49. -15% για μία αγορά μέσα στο Δεκέμβριο

 

http://www.narlis.gr Πολύ καλές τιμές απ' ότι έχω δει. Δε ξέρω για μεταφορικά, μάλλον θα πρέπει να επικοινωνήσει κανείς μαζί τους πρώτα.

 

Έχω ακούσει από φίλους που έχουν επισκεφτεί το κατάστημα ότι έχει φοβερές τιμές από μωρουδιακά, βαφτιστικά και διάφορα άλλα..

Αλλά όσες φορές έχω μπει στο site βλέπω μόνο κάποιες μπομπονιέρες και προσκλητήρια...

Μεταφορικά χρεώνει σίγουρα, αλλά δεν ξέρω ακριβώς πόσα...

 

ε...αν πατήσεις στις ενότητες παιδικά είδη, ειδη μπεμπέ παιδικά ενδύματα κτλπ θα δεις πως δεν έχει μόνο μπομπονιέρες κ προσκλητήρια...!

 

μεταφορικά χρεώνει κ το λεει κ στην σελίδα του οτι στέλνει με κουριερ. λογικά παει ανα αποστολή

λιγο ψάξιμο θελει.

 

Link to comment
Share on other sites

 

ε...αν πατήσεις στις ενότητες παιδικά είδη, ειδη μπεμπέ παιδικά ενδύματα κτλπ θα δεις πως δεν έχει μόνο μπομπονιέρες κ προσκλητήρια...!

 

μεταφορικά χρεώνει κ το λεει κ στην σελίδα του οτι στέλνει με κουριερ. λογικά παει ανα αποστολή

λιγο ψάξιμο θελει.

 

Εννοείται βρε καλαμαράκι ότι πατάω στα παιδικά είδη αλλά και τις δύο φορές που το προσπάθησα δεν μου φορτώνει τίποτα... τι να πω μπορεί να φταίει το δίκτυο....

Επειδή κάποιοι φίλοι μας έχουν παραγγείλει από αυτόν και θα τα παραλάβουν προς το τέλος της άνοιξης δεν ξέρουν ακόμη πόσα μεταφορικά θα πληρώσουν....

Link to comment
Share on other sites

Πολλές φορές κολλάει το σύστημα τους, κάνουν και συχνές ανανεώσεις...Εμεις παραγγείλαμε σχεδόν τα πάντα για την βάφτιση από εκεί και το καλό είναι οτι στα φέρνουν και στην πόρτα σου!!!!Και το κόστος των μεταφορικών είναι ελάχιστο

Link to comment
Share on other sites

Πολλές φορές κολλάει το σύστημα τους, κάνουν και συχνές ανανεώσεις...Εμεις παραγγείλαμε σχεδόν τα πάντα για την βάφτιση από εκεί και το καλό είναι οτι στα φέρνουν και στην πόρτα σου!!!!Και το κόστος των μεταφορικών είναι ελάχιστο

 

Προσπάθησα ξανά την πρώτη φορά και πάλι δεν άνοιγε τίποτα αλλά μετά από λίγες προσπάθειες τελικά τα κατάφερα!!!!!

Έχει αρκετά ενδιαφέροντα πράγματα πάντως....

Link to comment
Share on other sites

Έχω παραγγείλει 3 φορές απο το www.pharmasales.gr, νομίζω έχει τις καλύτερες τιμές. (υγρά φακών επαφής, προιόντα κορρέ, frezyderm,apivita, otrisalin,clinofar)

Με αγορές 30 ευρώ και άνω δωρεάν μεταφορικά.

Δεν στέλνουν δειγματάκια-δωράκια

Απο το ecobaby δεν έμεινα καθόλου ευχαριστημένη. Δεν είχαν ένα προιόν και ήθελαν να μου πασάρουν άλλο (αντί για ενυδατική προσώπου μου πρότυναν να μου στείλουν αντιρυτιδική). Παρόλο που ήταν πιο οικονομικό δεν έστειλαν κανένα δειγματάκι ούτε μου είπαν ότι έχεις 2 ευρώ μείον στην επόμενη αγορά.

95Jqp2.png

 

Τα παιδιά δεν θέλουν ψυχολόγο. Γονείς θέλουν!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...