Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΜΠΗΚΑ ΣΤΟΝ ΜΗΝΑ ΜΟΥ!!!


Recommended Posts

8)

ΑΧΧΧΧ

 

Αν σκεφτούμε ότι έχω ΠΗΤ 30/05, δεν θεωρείται ότι σήμερα μπαίνω στον μήνα μου?

 

Αυτό ήταν! ΤΩΡΑ αγχώθηκα!

Γι αυτό πάω κάθε 2 λεπτά τουαλέτα.

Γι αυτό δεν θέλω να τρωω...

Γι αυτό δεν μπορώ να κοιμηθώ με τίποτα.

Γι αυτό βλέπω καθαρά κάτι ποδαράκια να κουνιούνται στο πάνω μέρος της κοιλιάς μου, και πολλές φορές κλωτσάνε το στρώμα όταν ξαπλώνω... :lol:

Γι αυτό η κοιλιά μου κουνιέται σαν αυγό που θα σκάσει σε κινούμενα σχέδια...

:lol: Γι αυτό δεν ξεκολλάω την εγκυκλοπαίδεια "Τι να περιμένετε τον 1ο χρόνο του μωρού σας" , από τα χέρια μου, και διαβάζω τα πάντα για τον τοκετό και την καισαρική...

 

κορίτσια, πόσα κιλά βάζουμε τον τελευταίο μήνα? Κάπου διάβασα ότι δεν βάζω άλλα, και κάπου αλλού διάβασα ότι τον τελευταίο μήνα το μωράκι παίρνει περίπου 1 κιλό...

Ας είναι...Τώρα απλά περιμένω... Θα σπάσουν τα νερά? Θα με πιάσουν πόνοι??? Θα κλείσω ραντεβού με το γιατρό?

 

Το επόμενο ραντεβού μας είναι 08/05...αχχχχχχχχ...

κοριτσάκι έρχεσαι???

1Iik.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 364
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλή μου, όλα θα πάνε καλά, με το καλό να έρθει το κοριτσάκι σου στην αγκαλιά σου και όλα αυτα τα αγχη που έχεις τώρα θα σου φαίνονται μακρυνό όνειρο...

 

δυστυχώς δεν γνωρίζω πολλά μιας και εγώ είμαι στον 8ο μήνα αλλά τα αγχη σου είναι πλήρως δικαιολογημένα, να φανταστείς ότι εγώ τα έχω από τώρα.........

αστειο ε?????

αλλά να δείς ότι όλα θα πάνε καλά, το κοριτσάκι σου ετοιμάζεται να σε δεί και να το δείς.......

 

φιλιά πολλά :D:D:D:D:D:D:D

Aphrodite_k

 

Link to comment
Share on other sites

Mην ανησυχείς καθόλου, κουκλίτσα. Όλα θα πάνε μια χαρά και θα δεις πόσο γρήγορα θα περάσουν αυτές οι μέρες. :) Να θυμάσαι ότι το άγχος δεν κάνει καλό ούτε σε σένα ούτε στο κοριτσάκι σου. Προσπάθησε να μην το σκέφτεσαι καθόλου και όταν είναι θα έρθει μόνο του. :wink:

Θα μου πεις, ωραία τα λες αλλά όταν έρθει ο δικός μου μήνας θα καταφέρω να μην έχω άγχος. :roll: Αχ, Παναγιά μου δεν ξέρω......... :roll:

Και πάλι σου εύχομαι μ' έναν πόνο να έρθει το μωράκι σου και να πάνε όλα καλά. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ναι σήμερα θεωρείται ότι μπαίνεις στον μήνα σου...όλα καλά να σου πάνε κοριτσάκι και με το καλό να πάρεις αγκαλίτσα το νινάκι σου! Να μην αγχώνεσαι καθόλου για να έχεις και μία εύκολη γέννα...σου το εύχομαι μέσα από την καρδιά μου!

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μην αγχώνεσαι και απόλαυσε αυτές τις τελευταίες στιγμές!

Κι εμένα αν μου το έλεγαν βέβαια θα θύμωνα γιατί τι να απολαύσεις το βάρος, τους πόνους,την αϋπνία...:?:

Κι όμως κι αυτά είναι μοναδικά κι έχουν την ομορφιά τους θα δεις ότι μετά θα τα νοσταλγείς...

 

Εγώ πάντως τα νοσταλγώ όλα... :D

 

Άντε με το καλό!

Link to comment
Share on other sites

Θα περάσει γρήγορα ο καιρός θα γεννήσεις και μετά θα σου λείπουν αυτές οι στιγμές. Στιγμές μοναδικές!!!!

Όταν με το καλό γεννήσεις και πάρεις αγκαλιά το παιδάκι σου θα δεις πως τσάμπα είχες τόσο άγχος.

Μόνο το μωράκι σου θα σκέφτεσαι εκείνη την ώρα και τίποτα άλλο.

Με το καλό!!! :lol::lol::lol:

698927w3uri2g9kq.gif + 698925jp6q6xl5uz.gif
Link to comment
Share on other sites

Αντε βρε... με το καλό!!!

χαλάρωσε όμως... γιατί τόσο άγχος;;; τώρα έρχονται τα καλύτερα!!

σε λίγο καιρό θα κάνετε και αγκαλίτσες!!! :lol::lol::lol::lol:

.....και που λες ο Πινόκιο... τάνει μαμάααααααααααααα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ Niki μου, να σκέφτεσαι ότι πλησιάζει ο καιρός να αγκαλιάσεις το κοριτσάκι σου!

Σίγουρα η αγωνία του τοκετού είναι μεγάλη, αλλά μετά αρχίζει μια καινούρια ζωή για σένα και τον άντρα σου. Θα σκέφτεσαι πώς ήταν δυνατόν να ζείτε τόσο καιρό μόνοι σας... Δε θα μπορείς να θυμηθείς την ζωή σου πριν... Τίποτα άλλο δε θα σε νοιάζει παρά η κορούλα σου... Θα ξυπνάς και θα κοιμάσαι με το μυαλό σου συνέχεια σ'αυτήν... Θα ζεις για να την βλέπεις να μεγαλώνει...

 

Και αν σε ανακουφίζει, σκέψου ότι κι εγώ σε ακολουθώ κατά πόδας! Στις 8 του μήνα μπαίνω κι εγώ στο μήνα μου!

Μέχρι τώρα σκεφτόμουν ότι θα ήθελα να παραμείνω έγκυος και για άλλο τόσο. Τώρα όμως που συνέχεια πονάω, δεν κοιμάμαι, δεν μπορώ να κινηθώ εύκολα, έχω αρχίσει να ανηπομονώ να γεννήσω για να επανέλθω σε πιο φυσιολογικούς ρυθμούς.

Και θέλω να γνωρίσω το κοριτσάκι μουουουουουουουου!!!!!!! :D:D

Με τα παιδιά μου, ξαναγεννιέμαι...

bUwEp2.png

Link to comment
Share on other sites

Niki μου welcome to the club :lol: εγώ μπήκα την κυριακή στον μήνα μου και συνέχεια νομίζω ότι θα γεννήσω! μ'έχει πιάσει τρομερή ανυπομονησία.βέβαια δεν το βγάζω από το κεφάλι μου ότι γεννάω.έχω έντονες συσπάσεις,συχνά που είναι τακτικές αλλά μόλις πάω να χαρώ ότι συνεχίζουν σταματάνε. ίσως μ'έχει επηρεάσει το ότι ο γιατρός μου έχει πει ξεκούραση μέχρι την παρασκευή γιατί λέει ότι η μικρή βιάζεται :D για να δούμε...την παρασκευή έχω ραντεβού και εκεί θα ξεκαθαρίσει το τοπίο...

DoUwp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

8)

ΑΧΧΧΧ

 

Αν σκεφτούμε ότι έχω ΠΗΤ 30/05, δεν θεωρείται ότι σήμερα μπαίνω στον μήνα μου?

 

Αυτό ήταν! ΤΩΡΑ αγχώθηκα!

Γι αυτό πάω κάθε 2 λεπτά τουαλέτα.

Γι αυτό δεν θέλω να τρωω...

Γι αυτό δεν μπορώ να κοιμηθώ με τίποτα.

Γι αυτό βλέπω καθαρά κάτι ποδαράκια να κουνιούνται στο πάνω μέρος της κοιλιάς μου, και πολλές φορές κλωτσάνε το στρώμα όταν ξαπλώνω... :lol:

Γι αυτό η κοιλιά μου κουνιέται σαν αυγό που θα σκάσει σε κινούμενα σχέδια...

:lol: Γι αυτό δεν ξεκολλάω την εγκυκλοπαίδεια "Τι να περιμένετε τον 1ο χρόνο του μωρού σας" , από τα χέρια μου, και διαβάζω τα πάντα για τον τοκετό και την καισαρική...

 

κορίτσια, πόσα κιλά βάζουμε τον τελευταίο μήνα? Κάπου διάβασα ότι δεν βάζω άλλα, και κάπου αλλού διάβασα ότι τον τελευταίο μήνα το μωράκι παίρνει περίπου 1 κιλό...

Ας είναι...Τώρα απλά περιμένω... Θα σπάσουν τα νερά? Θα με πιάσουν πόνοι??? Θα κλείσω ραντεβού με το γιατρό?

 

Το επόμενο ραντεβού μας είναι 08/05...αχχχχχχχχ...

κοριτσάκι έρχεσαι???

 

Όλα καλά θα πάνε Νίκη, μην αγχώνεσαι καθόλου.Κιλά δεν νομίζω να βάλεις άλλα.Διασκέδασε το και βγάλε πολλές φωτογραφίες.....

Li2ep3.pngKeoEp3.png
Link to comment
Share on other sites

Με το καλό.Και τον άλλο μήνα κουράγιο σε μένα :lol::lol::lol:

Μην εκνευρίζεσαι αν ο γειτονάς σου,εχει το στέρεο ανοιχτό στις 2 το πρωί,τηλεφωνησέ του στις 4 και πες του πόσο σου άρεσε...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...