Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΚΙΛΑ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΤΡΙΜΗΝΟ


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 666
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ας μας πούνε τα κορίτσια που έχουν είδη κάποια εμπειρία μ΄αυτό. Κι εμένα όλοι μου λένε ότι μετά τον έβδομο μπαίνουν πιό γρήγορα.

Σε λίγες μέρες μπαίνω κι εγώ στον έβδομο (19.03) και μέχρι στιγμής έχω πάρει 7 κιλά. :( γ

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

τίποτα δεν είναι σίγουρο... εγώ τον 9ο μήνα παρόλο που ήμουν και ξάπλα στο κρεβάτι δεν πήρα ούτε γραμμάριο...

μην συγχίζεστε κορίτσια... απλά κάντε μια προσεγμένη/υγιεινή διατροφή κι ολα καλά θα πάνε! :)

Link to comment
Share on other sites

τίποτα δεν είναι σίγουρο... εγώ τον 9ο μήνα παρόλο που ήμουν και ξάπλα στο κρεβάτι δεν πήρα ούτε γραμμάριο...

μην συγχίζεστε κορίτσια... απλά κάντε μια προσεγμένη/υγιεινή διατροφή κι ολα καλά θα πάνε! :)

 

7ο και 8ο όμως τι γίνεται?

 oIKlp2.png

Link to comment
Share on other sites

τίποτα δεν είναι σίγουρο... εγώ τον 9ο μήνα παρόλο που ήμουν και ξάπλα στο κρεβάτι δεν πήρα ούτε γραμμάριο...

μην συγχίζεστε κορίτσια... απλά κάντε μια προσεγμένη/υγιεινή διατροφή κι ολα καλά θα πάνε! :)

 

7ο και 8ο όμως τι γίνεται?

 

αν προσέξεις μπορείς να πάρεις 2-3 κιλά και τους δύο μήνες μαζί...

μπορείς γενικώς να παρεις μόνο ένα κιλό το μήνα :wink:

το θέμα είναι πάντως να προσέχεις τόσο που ΟΣΑ και να πάρεις να μην είναι δικά σου αλλά να είναι ΟΛΑ του μωρού :wink:

άρα.... παραπάνω από 3-4 αποκλειεται :wink:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

το γεγονος ειναι ενα! αν δε ραψεις το στομα σου θα παρεις πολλα! ζωντανο παραδειγμα εγω κ δε θελω να σε αγχωσω μεχρι τον εκτο ειχα παρει 10 κιλα κ εφτασα αισιως τα 27 στο τελος της εγκυμοσυνης μου... :oops:

Link to comment
Share on other sites

Εγω κοριτσια οταν ξεκινησα ημουν 52 και τωρα ειμαι στον ενατο και ειμαι 74.Μεχρι τον 6 ειχα βαλει 15 κιλα.Στον 7 αλλα 3.Στον 8 αλλα 2 και στον ενατο που γενναω οπου να ναι αλλα 2 και τρωω πιο πολυ απο καθε μηνα.ειδικα παγωτα..................

Link to comment
Share on other sites

τα κιλα και στην εγκυμοσυνη μπαινουνε με ενα τροπο , τρογωντας και μονο , εγω στην πρωτη εγκυμοσυνη χρεωθηκα 24 κιλα .Τωρα στη δευτερη παρολο που εχασα ολο το βαρος μου ειμαι ακομα σε διατροφη και τροω ελαχιστα λογω αναγουλες , εχασα κιολας 2 κιλα , μπορει να αναγουλιαζω διαφορα φαγητα ομως με τραβανε ολα τα παχυντικα , πατατακια , τυροπιτακια , πιτσες , γλυκα ....τι κανω ?? δεν τα αγγιζω , προεχει το σωμα μου και η υγεια η δικια μου και του παιδιου μου , γλυκο εχω να φαω απο το μαιο και δεν επαθα και τιποτα , ολα μεσα στο μυαλλο μας ειναι τελικα , μπορουμε να καταφερουμε εντελως τα παντα

Link to comment
Share on other sites

Σε 10 μέρες μπαίνω στον 7ο. Έχω ήδη πάρει 10 κιλά. Άκουσα πως το τελευταίο 3μηνο μπαίνουν πολλά και χωρίς να το καταλάβεις. Τι να περιμένω?

 

ΑΚΡΙΒΩΣ ΟΣΑ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΚΙ ΕΓΩ... κι είμαι κι εγώ στον 7ο...

και φοβάμαι μην ανέβω πολύ ακόμα γιατί δεν είμαι και το πρώτο μπόι... :lol::lol::lol:

 

αλλά πραγματικά το χω ράψει όσο μπορώ και δεν καταφέρνω πολλά...

Ειδικά το πρωι στο γραφειο με πιάνει μια πείνα άλλο πράμα...

1Iik.png
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω μολις μπηκα στον 6ο και εχω παρει ειδη 7 κιλα...τα τελευταια 4 μεσα σε 4 ευδομαδες μετο που μπηκα στον 5ο :shock::?:evil: Τωρα προσπαθω να το ραψω λιγακι, αλλα τα γλυκα ειναι μεγαλος πειρασμος....

[/url]

s-age.png

και η Μπουλιτα μου ηρθε στον κοσμο 09/07/2008

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Προχθες μπηκα στον μηνα μου και εχω παρει συνολικα 12 κιλα.

Αλλα ετσι οπως τρωω τον τελευταιο καιρο,με βλεπω σε 3 βδομαδες να παιρνω κανα 3-4 ακομα :oops::lol::oops::shock::lol:

 

μπραβο Rosangel πολυ καλα!!!!! εγω μεχρι τωρα εχω παρει 18 κιλα :oops::oops::oops::oops:

Link to comment
Share on other sites

Αχ κορίτσια μου εγώ τελοσπάντων θα το ράψω ολοκληρωτικά...υποφέρω από την μέση μου κι έχω ρίξει το κλάμα της ζωής μου σήμερα από τον πόνο. Το απόγευμα πάω σε ορθοπεδικό να μου γράψει ζώνη εγκυμοσύνης για την μέση γιατι δεν μπορώ άλλο. Τέλος...ούτε να περπατήσω δεν μπορώ :cry:

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κορίτσια δεν μπορώ πια να φάω πολύ.Νομίζω ότι το στομάχι μου έχει ανεβεί στο λαιμό.

Χθές βράδυ δεν έφαγα τίποτα αν και συνήθως τρώω ένα μήλο αλλά είχα καούρες και δεν ήθελα να φάω.Πήρα το σίδηρο και το φιλισίν.

Επίσης πήρα ένα αντιόξινο και πήγα να ξαπλώσω.Η ανακούφιση κράτησε 10 λεπτά,μετά πάλι χάλια.Άρχισα να καταπίνω σάλια,πολλά σάλια με αποτέλεσμα να μου έρθει ένας απίστευτος εμετός:shock: .Πάει ο σίδηρος,πάει το φιλισίν,πάνε όλα...:evil:

Μετά όμως ένιωθα καλύτερα.

 

Πού να είχα φάει και κιόλας...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια, εγώ δεν ξέρω, είμαι στον 7ο και έχω πάρει 9 κιλά. Το μεγαλύτερο βάρος το πήρα στον 3ο μήνα. Θα δούμε που θα φτάσουμε. Έρχεται και το Πασχα......τσουρέκια, αυγά κλπ

Li2ep3.pngKeoEp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κατι που βρηκα για οσους ή μαλλον οσες ασχολουνται με τα κιλα μας....... :lol::lol::lol::lol:

 

883722o2qtdmgryz.gif

 

:wink::wink::wink::wink:

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

τίποτα δεν είναι σίγουρο... εγώ τον 9ο μήνα παρόλο που ήμουν και ξάπλα στο κρεβάτι δεν πήρα ούτε γραμμάριο...

μην συγχίζεστε κορίτσια... απλά κάντε μια προσεγμένη/υγιεινή διατροφή κι ολα καλά θα πάνε! :)

 

7ο και 8ο όμως τι γίνεται?

 

Εγω μέχρι τον 7ο είχα πάρει 10 κιλά!!!! :oops: Τώρα τον 7ο πήρα 2 max, που είναι του μωρού όλο.... Πιστέυω οτι δεν ισχύει αυτός ο πανικός για τους τελευταίους μήνες... Ιδίως όταν έχεις καούρες και δυσπεψίες πως στο καλό να φάς ? :?: Αντε να πάρουμε άλλα 2 τον 8ο και 2-3 τον ένατο . Ε δεν θα πεθάνουμε κι όλας... :roll:

Link to comment
Share on other sites

Παρόλο που ήμουν πάντα αδύνατη - κανονική και λιχούδα (έπρεπε να δοκιμάσω ότι έβλεπα αλλά πολύ λίγο και έτσι δεν ένιωθα ποτέ ότι στερούμαι κάτι αλλά δεν έβαζα και βάρος), στην εγκυμοσύνη έβαλα 12 κιλά. Τον 8ο μήνα που σταμάτησα από τη δουλειά είχα φτάσει τα 13,5 και όταν έμεινα στο σπίτι, έχασα 1,5 κιλό. Έφτασα στο μαιευτήριο με 12 κιλά, από τα οποία τα 7 έφυγαν εκεί....(στη δουλειά όποιος είχε γλυκό ερχόταν να μου δώσει, όσο και αν αντιστέκεσαι κάνεις παρασπονδίες)

Όλα είναι σχετικά. Αν κάνεις μια καλή διατροφή και τρως αυτά που πρέπει δεν βάζεις πολύ βάρος. Όλα τα σνακ και τα γλυκά αντικατέστησέ τα με φρούτα.

Μια καλή φίλη έβαλε τα εξοφρενικό βάρος των 2 κιλών στην εγκυμοσύνη, άρα όλα γίνονται..

Link to comment
Share on other sites

Μια καλή φίλη έβαλε τα εξοφρενικό βάρος των 2 κιλών στην εγκυμοσύνη, άρα όλα γίνονται..

 

πολύ εξωφρενικό....και πολύ σπάνιο θα έλεγα.

Δε μπορεί να έβαλε μόνο δυο κιλά ρε κορίτσια όταν το μωρό βγεί γύρω στα 3κιλά, έχει πλακούντα κτλ...

απίστευτο μου φαίνεται για να πω την αλήθεια!

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

Μια καλή φίλη έβαλε τα εξοφρενικό βάρος των 2 κιλών στην εγκυμοσύνη, άρα όλα γίνονται..

 

πολύ εξωφρενικό....και πολύ σπάνιο θα έλεγα.

Δε μπορεί να έβαλε μόνο δυο κιλά ρε κορίτσια όταν το μωρό βγεί γύρω στα 3κιλά, έχει πλακούντα κτλ...

απίστευτο μου φαίνεται για να πω την αλήθεια!

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

Μια καλή φίλη έβαλε τα εξοφρενικό βάρος των 2 κιλών στην εγκυμοσύνη, άρα όλα γίνονται..

 

Ούτε εγώ πιστεύω ότι είναι δυνατόν να βάλεις 2 κιλά σε εγκυμοσύνη.Όχι ότι δεν γίνεται, αλλά δεν είναι υγειές...

 

το παρακάτω είναι από το http://www.in.gr :wink:

 

Το βάρος που «δικαιούστε» να πάρετε

 

Είναι αλήθεια ότι όσο προσεκτική κι αν είστε με τη διατροφή σας, το βάρος σας οπωσδήποτε θα μεταβληθεί και μάλιστα αισθητά, για να χαθεί όμως το μεγαλύτερο ποσοστό του με τη γέννηση του μικρού σας. Γι' αυτό, το ζήτημα που πρέπει να σας απασχολήσει είναι πόση θα είναι η αύξησή του. Αν δεν πάρετε πάνω από δέκα ή δώδεκα κιλά το πολύ, τότε μετά τον τοκετό θα είστε ελάχιστα πιο... στρουμπουλή από πριν και πολύ σύντομα -ιδιαίτερα αν θηλάζετε- θα ξαναβρείτε την παλιά, καλή σας φόρμα. Η εξήγηση είναι η εξής: Αν το μωράκι σας γεννηθεί γύρω στα 3.400 - 3.500 γρ., τότε το βάρος του πλακούντα που το συνοδεύει θα είναι 450 - 500 γρ. -δηλαδή μισό κιλό περίπου-, το αμνιακό υγρό θα ζυγίζει πάνω κάτω 1.000 - 1.200 γρ., ενώ η αύξηση του βάρους της μήτρας θα φτάνει επίσης τα 1.000 - 1.200 γρ. Αν τα προσθέσετε όλα αυτά, θα διαπιστώσετε ότι είναι γύρω στα έξι κιλά, που αντιπροσωπεύουν τις ανάγκες του μικρού σας, για να σχηματιστεί το ίδιο και το περιβάλλον του.

 

 

Άρα κάτω από 6 δεν είναι σωστό. Μην γινόμαστε και υπερβολικές, έγκυες μένουμε, η αύξηση βάρους είναι μέσα στο πρόγραμμα. Είναι θέμα υγείας.

Και προς Θεου, ΔΕΝ ΜΑΣΑΜΠΟΥΚΩΝΟΥΜΕ ΟΤΙ ΒΡΟΥΜΕ, ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΜΑΣ ΒΓΕΙ ...Η ΠΙΣΤΗ ΝΑ ΤΑ ΧΑΣΟΥΜΕ.

1Iik.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...