Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Δεν ξερω τι να κανω παλι... Ειμαι εγκυος στο δευτερο παιδακι, 38+2 σημερα. Διαστολη μηδεν και το μωρο ειναι ψηλα λεει ακομα αλλα ο τραχηλος ειναι μαλακος. Ο γιατρος μου εχει λυσσαξει στις 39 εβδομαδες να παμε για προκληση για να μη μεγαλωσει παρα πολυ το μωρο επειδη το πρωτο ηταν με καισαρικη και τωρα παμε για φυσιολογικο και να μη ζοριστει πολυ η τομη, λεει.. Δε βρισκω πουθενα στο ιντερνετ καποιον αλλο να το λεει αυτο. Αλλα πως να παρω την ευθυνη πανω μου και να του πω να περιμενουμε; Περπαταω καθε μερα μπας και βοηθησω την κατασταση..

 

Μην αγχώνεσαι καλή μου θα βρεις σίγουρα απάντηση στο ερωτημα σου. Επιπρόσθετα σε αυτό που πρότεινε η clio_s θα σου έλεγα να πάρεις και μια δεύτερη γνώμη από κάποιο γιατρό. Ψάξε στο φορουμ νομίζω υπάρχει τοπικ με θέμα φυσιολογικός τοκετος μετά από καισαρική ή κάτι παρόμοιο όπου αναφέρονται και ονόματα γιατρών που έχουν μεγάλη σχετική εμπειρία. Επίσης και για 3η γνώμη δωρεάν υπάρχει και το σαιτ http://www.gyn.gr στο φορουμ ιατρικών απαντήσεων, όπου σου απαντάει γυναικολόγος. Σου έυχομαι να σου πάνε όλα όπως τα θες!! Με το καλό το μωράκι σου!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 103
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δεν υπαρχει ακριβης τροπος υπολογισμου του βαρους σε τοσο προχωρημενη εγκυμοσυνη, απλα επειδη ο υπερηχος μπορει να ειναι περιπου 500 γρ. συν/πλην, οι γιατροι φοβουνται με νουμερα που δεν ειναι "τελεια".

Η προκληση παντως εχει αυξημενες πιθανοτητες να καταληξει σε καισαρικη, ειδικα οταν εχει προηγηθει κι αλλη καισαρικη.

Φυσικα δεν ειμαι γιατρος ουτε και γνωριζω το ιστορικο σου, οποτε δεν μπορω να εκφερω γνωμη για το αν αυτο που σου προτεινει ο γιατρος ειναι σωστο ή λάθος. Παντως κανε την ερευνα σου, παρε και μια 2η-3η γνωμη οπως ειπε και η Ρεα και μετα αποφασιζεις.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...