Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

ΠΕΡΙΓΡΑΦΕΙ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΗΝ ΗΛΗΚΙΑ ΤΟΥ (ΟΧΙ ΜΕ ΤΟ ΕΚΝΕΥΡΙΣΤΙΚΟ ΑΠΟΛΥΤΟ 0-2, 3-5 ΚΛΠ. ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΤΕΣΤΑΚΙΑ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ (ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΔΕΝ ΕΙΔΑ- ΜΑΛΛΟΝ ΜΕ ΒΑΣΗ ΤΟ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΙ ΤΙ ΚΑΝΕΙ ΒΓΑΙΝΕΙ :? )

 

http://www.anaptyksi.gr/contents/info.php

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Είναι ενδιαφέρον ,.... και απλό,

αν και σε καποια πράγματα που διάβασα μου φάνηκαν λίγο υπερβολικά ή δύσκολα.

μην το θεωρήσετε σαν "πρέπει" να κάνει αυτό το παιδί μου αλλά περισσότερο

"μπορεί" να κάνει και αυτά.

 

η ταξινόμηση ανα μήνες μπορεί να αντιστοιχεί κάλλιστα και σε παιδιά 3 μήνες αργότερα, ή ένα δύο μήνες νωρίτερα. είναι ένα μέσο όρο αυτό να θυμάστε.

 

καλό είναι ότι θα δείτε πόσο σημαντικές είναι όλες οι δραστηριότητες για τα παιδια και πως αποκτούν σημαντικές ικανότητες -

πχ όταν τα βάζετε και συμμετέχουν σε όλα τα πράγματα του σπιτιού, μάθουν να χρησιμοποιούν τα χέρια τους, με παιχνίδια και με το να βάζουν βγάζουν παπούτσια να κάνουν πειράματα κτλ.

 

Εχουν δίκιο που δείχνουν στους γονείς , ότι ακόμα και σε πολύ μικρή ηλικία τα παιδιά μπορούν να μαθουν να κάνουν πολλά πράγματα!!!

 

δεν μου άρεσε που ρώταγαν εάν έχει μάθει να μετράει ως το δέκα σε ηλικία μέχρι 4 ετών... σε ένα τέστ- δεν ξέρω εάν το έχουν βάλει για τέστ κτλ...(για να απαντήσει καποιος όχι επίτηδες...)

 

αλλιώς τα υπόλοιπα μου φάνηκαν λογικά, δεν πρόλαβα όμως να τα διαβάσω όλα.

Θέλω ΄πρώτα να κάνω αυτό, για να αναφερθώ σε όλα τα πράγματα.

...έγινα επιτέλους και εγώ μια parentholic ..

(If You Wanna Make The World A Better Place)

Take A Look At Yourself And Then Make A Change

R.I.P. Michael Jackson.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...