Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΙΑΤΡΟΣ ΧΑΤΖΗΠΑΠΑΣ ΣΤΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ,ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ?


Recommended Posts

Αγαπητοί γονείς-μέλη του forum,

Πρόκειται να γεννήσω στο Αλεξάνδρα και μέχρι τώρα με παρακολουθεί αυτός ο γιατρός εκεί, και όσες φορές χρειάστηκε στο απογευματινό εξωτερικό ιατρείο. Είχα καλές συστάσεις από φίλες της μητέρας μου, όμως παρακαλώ αν κανείς γνωρίζει για τον συγκεκριμένο γιατρό από προσωπική γνωριμία και τοκετό κάτι επιπλέον, γράψτε μου είτε εδώ, είτε σε πμ.

Ευχαριστώ!!!

8hyMp2.pngyXkPp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Διαφημίσεις


Επανέρχομαι για να απαντήσω η ίδια, έπειτα από προσωπική πλέον εμπειρία. Χωρίς καμμία επιφύλαξη συστήνω τον συγκεκριμένο γιατρό ως έναν έμπειρο γιατρό, έναν πραγματικό λειτουργό με ανθρωπιά και ψυχραιμία που σου μεταδίδει ασφάλεια και αισιοδοξία. Με καθυσήχασε με τον καλύτερο τρόπο όταν έκλεισα τις 40 εβδομάδες κι ο μπέμπης δεν έλεγε να κατέβει, καλμάρισε τον πανικό μου και μιλώντας και με τον άντρα μου έδειξε πόσο σημασία έδινε στην ψυχολογία μου. όταν δε, ήρθε η ώρα του τοκετού, αν και πρωτάρα ένιωθα μεγάλη σιγουριά, καθώςε με καθοδήγησε με τον καλύτερο τρόπο ως το τέλος. Στάθηκε άψογα δίπλα μου και μετά ερχόταν στο δωμάτιο καθημερινά να μιλήσουμε να δει πως πάω, έστειλε μαία να επιβλέξει τους πρώτους αδέξιους θηλασμούς, κι οταν αφού σαράντισα και με ξαναείδε σκέφτηκα πως και στο επόμενο παιδάκι μου αν το θέλει ο Θεός θα προτιμήσω τον ίδιο να με αναλάβει από την αρχή της εγκμοσύνης. Πραγματικά υπέροχος άνθρωπος και αξιότατος ιατρός. Αυτά για να μην λέμε μόνο τα στραβά που βλέπουμε στο σύστημα, να αναγνωρίζονται και οι φωτεινές εξαιρέσεις ανθρώπων που τιμανε το λειτούργημά τους.

8hyMp2.pngyXkPp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Μου τον σύστησαν αυτόν το γιατρό , γιατί μου έτυχε ενδομήτριος θάνατος στον 7ο μήνα, και θα ήθελα να σε ρωτήσω κάποια πράγματα: λύνει απορίες και σηκώνει τηλέφωνα αν τον χρειαστείς? είναι της λεπτομέρειας στις μηνιαίες εξετάσεις αίματος και όποιες άλλες χρειαστει? τα ραντεβού κάθε μ'ηνα τα έκλεινες μαζί του ή μέσω νοσοκομείου? απο χρήματα τι παίζει? με ενδιαφέρει ένας γιατρός "ψείρας" αλλά και άνθρωπος ταυτόχρονα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Είναι ο γιατρός μου... Μέχρι στιγμής έχω τις καλύτερες εντυπώσεις. Είναι πολύ προσεκτικός και λεπτομερής, γλυκός άνθρωπος (κι αυτό παίζει ρόλο). Να δω τι θα γίνει στη γέννα.... ουφ....

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Παρακαλώ μπορεί κάποια κοπέλα να με ενημερώσει για τον συγκεκριμένο γιατρό?Και πως μπορώ να επικοινωνήσω μαζί του, έχει εξωτερικό ιατρείο?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 χρόνια μετά...
  • 5 months later...

καλησπέρα!μια φίλη μου έχει πει καλά λόγια...λογικά αν πάρεις τηλ στο νοσοκομείο και ζητήσεις ραντεβού με αυτόν ,θα σου κλείσουν...καμιά εμπειρία ακόμα ,να μαζέψουμε απόψεις;;;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Καλησπέρα κορίτσια, θα ήθελα να μου πείτε τις απόψεις σας για τον συγκεκριμένο γιατρό.

Έχω ακούσει καλά λόγια, ισχύουν;

 

Καλησπέρα!

εχω δυο παιδάκια 4 και 2,5 ετών και ο γιατρός μου είναι ο κυριος Χατζηπαπάς

είναι πάρα πολύ καλός και άνθρωπος πάνω απ όλα έχει μια ηρεμία δεν σε αγχώνει και είναι δίπλα σου σε ότι χρειαστείς.

στην πρώτη μου γέννα είχα και μαια κατα τη διαρκεια του τοκετού (φοβόμουν τι θα αντιμετωπισω σαν πρώτη φορά!!!)

με πήγε μέχρι τέλους με φυσιολογικό τοκετό και απόλυτη συνεργασία

στη δευτερη εγκυμοσυνη είχα ζάχαρο και μπήκα με πρόκληση

δεν πήρα μαια αυτη τη φορά ήμουν μόνη μου στην αιθουσα τοκετού οι κοπέλες που ηταν στη βαρδια εξυπηρετικότατες και όταν χρειαζόμουν το γιατρο ερχόταν άμεσα

γεννησα πάλι με φυσιολογικό τοκετό και για άλλη μια φορά με αψογη συνεργασία!!!!!:D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα,

Η δική μου η γνώμη δεν ειναι και η καλυτερη καθως ευθύνεται για τον ενδομητριο θανατο του μωρου μου απο αμέλεια. Υπαρχουν και αλλοι καλύτεροι στο συγκεκριμένο νοσοκομείο. Θα σου πρότεινα να το ξανασκεφτεις αν αντιμετωπιζεις και αλλα θεματα υγείας.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...