Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ίδρυμα/φορέας για να χαρίσω παιχνίδια/ρούχα


babycobra

Recommended Posts

καλη μέρα..το μόνιμο πρόβλημα..έχω ρούχα και παιχνίδια σχεδόν καινούρια και ψάχνω να βρω πού θα τα χαρίσω..έχω κοντά μου το λύρειο ίδρυμα όπου όμως δεν είμαι σίγουρη αν τα χρειάζονται..καμια ιδέα..?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Το κέντρο προσφύγων στο ίλιον. Είχα και εγώ το ίδιο θέμα και πήρα τηλ. σε ε΄να νοσοκομείο νομίζω το Αλεξάνδρα που μια περίοδο λέγαν ότι υπάρχει ανάγκη. Οι άνθρωποι εκεί και με είχαν παραπέμψει στο κέντρο προσφύγων. Τρομερές ανάγκες απο τα πάντα.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Στον σύλλογο αγέννητου παιδιού ΑΓΚΑΛΙΑ . Αν το γκουγκλάρετε θα βρείτε διεύθυνση. Νμιζω είναι τώρα κάπου στην Αχαρνών.

Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!!!!

I have been blessed with five angels!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Επίσης στο ΠΙΚΠΑ Πεντέλης κάπου διάβαζα πρόσφατα οτι έχουν ανάγκη ρουχα και παιχνίδια και διάφορα άλλα.

Βρήκα το link http://www.agioritikovima.gr/koin%CE%BFnika/item/15465-ekklisi-apo-to-pikpa-pentelis-gia-royxa-papoytsia-kai-paixnidia-gia-ta-paidia-diadoste-to

Link to comment
Share on other sites

Επίσης στο ΠΙΚΠΑ Πεντέλης κάπου διάβαζα πρόσφατα οτι έχουν ανάγκη ρουχα και παιχνίδια και διάφορα άλλα.

Βρήκα το link http://www.agioritikovima.gr/koin%CE%BFnika/item/15465-ekklisi-apo-to-pikpa-pentelis-gia-royxa-papoytsia-kai-paixnidia-gia-ta-paidia-diadoste-to

 

Αυτό με το πικπα Πεντέλης δεν ισχύει πλέον. Είχα επικοινωνήσει πρόσφατα μαζί τους και μου είπαν ότι δέχονται μόνο καινουρια αχρησιμοποιητα είδη.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως στην Αγκαλιά δέχονται χρησιμοποιημένα αλλά σε καλή κατάσταση πράγματα, είτε είναι ρούχα είτε παιχνίδια. Τους είχα δώσει πράγματα πριν λίγους μήνες.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Γειά σας

ρωτήστε και εδώ, στο παρελθόν είχε πραγματοποιηθεί δωρεά σε παιχνίδια /ρούχα στο συγκεκριμένο φορέα :

 

Κέντρο Στήριξης Παιδιού και Οικογένειας - Αθήνα

Το προσωπικό του Κέντρου αποτελούν: Επιστημονικός Υπεύθυνος, Κοινωνικοί Λειτουργοί, Ψυχολόγοι, Παιδοψυχίατρος, Ειδικοί Παιδαγωγοί, Λογοπεδικοί και Γραμματεία.

 

Τηλέφωνο επικοινωνίας: 210-8650111

 

Email: soscenter(at)sos-villages.gr

http://www.sos-villages.gr/content/actions/kentro-prolhpshs-gia-to-paidi-kai-thn-oikogeneia-toy/kentro-sthrikshs-paidioy-kai-oikogeneias-athhna/41-kentro-sthrikshs-paidioy-kai-oikogeneias-athhnas

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Στο Χαμόγελο του παιδιού έχουν μεγάλες ανάγκες και τα θέλουν όλα (ρούχα, παπούτσια παιχνίδια επιπλάκια) ακόμα και ρούχα ενηλίκων. Εγώ εκεί τα πάω. Κάνε μία ερώτηση

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...