Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

αποτυπωμα πατουσας μωρου στο μαιευτηριο


Recommended Posts

κοριτσια ηθελα να σας ρωτησω στο μαιευτηριο ακριβως μετα την γεννα σας κρατησαν το αποτυπωμα της πατουσας του μωρου?θυμαμαι μολις βγηκε η μπεμπα και την καθαρισαν οτι στο χαρτι που γραφουν εκεινη την ωρα πως αντιδρα το μωρο κτλ κρατησαν και το αποτυπωμα της πατουσιτσας της.νομιζα καθως εβγαινα απο το μαιευτηριο θα μου το εδιναν και αυτο αλλα δεν μου το εδωσαν.θα το ηθελα σαν αναμνηστικο.το εχει παρει καμια σας?ελεγα να παρω στο Ρεα να ρωτησω αλλα εχουν περασει και 5 μηνες περιπου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κοριτσια ηθελα να σας ρωτησω στο μαιευτηριο ακριβως μετα την γεννα σας κρατησαν το αποτυπωμα της πατουσας του μωρου?θυμαμαι μολις βγηκε η μπεμπα και την καθαρισαν οτι στο χαρτι που γραφουν εκεινη την ωρα πως αντιδρα το μωρο κτλ κρατησαν και το αποτυπωμα της πατουσιτσας της.νομιζα καθως εβγαινα απο το μαιευτηριο θα μου το εδιναν και αυτο αλλα δεν μου το εδωσαν.θα το ηθελα σαν αναμνηστικο.το εχει παρει καμια σας?ελεγα να παρω στο Ρεα να ρωτησω αλλα εχουν περασει και 5 μηνες περιπου

 

 

εμενα μου το εδωσαν. Στο χαρτι ηταν το δικο μου αποτυπωμα και της πατουσιτσας του

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια ηθελα να σας ρωτησω στο μαιευτηριο ακριβως μετα την γεννα σας κρατησαν το αποτυπωμα της πατουσας του μωρου?θυμαμαι μολις βγηκε η μπεμπα και την καθαρισαν οτι στο χαρτι που γραφουν εκεινη την ωρα πως αντιδρα το μωρο κτλ κρατησαν και το αποτυπωμα της πατουσιτσας της.νομιζα καθως εβγαινα απο το μαιευτηριο θα μου το εδιναν και αυτο αλλα δεν μου το εδωσαν.θα το ηθελα σαν αναμνηστικο.το εχει παρει καμια σας?ελεγα να παρω στο Ρεα να ρωτησω αλλα εχουν περασει και 5 μηνες περιπου

 

Τώρα που το λες, εμένα η μεγάλη μου νοσηλεύτηκε στη ΜΕΝΝ με το που γεννήθηκε. Οταν άνοιγαν τον φάκελο της κάθε φορά που μας ενημέρωναν, είχε ένα έντυπο γραμμένο πρώτο πρώτο και είχε το αποτύπωμα της επάνω. Φεύγοντας όμως ούτε εμάς μας το έδωσαν.

Δεν το είχα σκεφτεί καθόλου.

Link to comment
Share on other sites

Και στα δύο μωρά μου πήραν πατουσοτύπωμα μόλις γεννήθηκαν. Εγώ τα έχω γιατί έκανα αίτηση και ζήτησα το φάκελό τους τον ιατρικό βγαίνοντας από το μαιευτήριο. Και είναι μεσα. Νοσηλεύτηκαν στην ΜΕΝΝ και τους ήθελε η παιδίατρός μας τους φακέλους τους. Αν δεν τους ζητήσεις δεν στους δίνουν. Και πάλι πας στο μητρώο κάνεις αίτηση και μόλις ετοιμαστεί στον δίνουν!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

σας ευχαριστω κοριτσια!μολις πηρα τηλεφωνο στο Ρεα και μου ειπαν να κανω αιτηση για τον ιατρικο φακελο.παντως τωρα που το σκεφτομαι θα πρεπε ετσι και αλλιως να στον δινουν κανονικα οταν φευγεις απο το μαιευτηριο

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...