Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΑΠΟ ΠΟΥ ΨΩΝΙΖΕΤΕ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ?


Recommended Posts


Διαφημίσεις


εγω απο κουκου συνηθως,αλλα καποιες φορες παω και jumbo ετσι για να χαζεψουμε γιατι εδω τουλαχιστον θεσ/νικη ειναι πολυ μεγαλυτερα.δεν μπορω τη μυρωδια στο jumbo (μαλλον απο τα κερια ).αλλα κοριτσια ειδα με τα ματια μου και το εξης το ιδιο ακριβως παιχνιδι, για την ακριβεια το συνεργειο bob μαστορας, στο jumbo 30€ και στο κουκου 50€.Ισως εγινε καποιο λαθος.Στο κουκου εχει και πολυ μεγαλυτερη ποικιλια απο playmobil.

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

και εγώ ψωνίζω από elc , έχει πολυ καλά και προσεγμένα παιχνίδια αν και κάτι που είχα πάρει για το μπανιο της μικρής διαλύεται...το jumbo έχει τις καλύτερες τιμές απ'ολα και την μεγαλύτερη ποικιλία τουλάχιστον αυτό που είναι στην Βαρυμπομπη

Link to comment
Share on other sites

Απο οπου να ναι ψωνιζουμε.. πλεον σταα Τζαμπο δεν πηγαινω γιατι παιρνω ενα καρο βλακειες που δεν χρειαζομαι..

απο παιχνιδια βεβαια προτιμαμαι αυτα που μας κανουν δωρο που ειναι τα πιο οικονομικα... :P

O5Lop2.png

kIP3p2.png

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω για τα ELC. Είναι πολύ ωραία.

Τα είχα δει σε μια φίλη μου αλλά εδώ στη Θεσσαλονίκη δεν ξέρω που μπορεί να τα βρει κανείς. Σκέφτομαι να παραγγείλω απο το Internet.

 

Επίσης, αυτά που μου αρέσουν πολύ είναι τα LAMAZE. Εδώ τα βρίσκεις στη Λιλιπούπολη, στην Τσιμισκή. Το αγαπημένο μου μαγαζί.

Έχει πολύ προσεγμένα παιχνίδια.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

To ELC τα έχει χαλάσει τα παιχνίδια του. Εχω πάρει τρεις φορες ένα ποδήλατο για την μικρή και τις τρείς είχε κάποιο ελάτωμα. :evil: Και έπρεπε να πηγαίνω στην Γλυφάδα απο Θρακομακεδόνες για αλλαγή γιατί δεν είχε στην Βαρυμπόπη. Και κάποια στιγμή που χάζευα στο ΙΝΚΑ είδα πως έχουν αποσύρει απο το elc παιδικές μπογιές για ακατάλληλες. Για ένα τόσο ακριβό μαγαζί δεν το δέχομαι όλο αυτό. Ασε που μου είπαν για το ποδήλατο να μου κόψουν πιστωτικό να πάρω κάτι άλλο.

Το IMAGINARIUM καταπληκτικό όπως και τα PLANET TOYS. Οικολογικά και καμία σχέση με τις κινέζικες πλαστικούρες... :D

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω κολλήσει με το immaginarium. Και δεν είναι και τόσο ακριβό τελικά. Όταν βέβαια παίρνω παιχνίδια,γιατί ακόμα δεν έχουμε ανοίξει όσα μας έχουν φέρει. Τα ανοίγουμε λίγα λίγα για να τα παίζει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμείς είμαστε στην επαρχία. Κάποια πράγματα (αλλά σπάνια) τα ψωνίζουμε απο το Jumbo. Πάντως παρατήρησα ότι προϊόντα της NUK το Jumbo τα έχει πιο ακριβά απο το φαρμακείο.

Το κακό με το Jumbo είναι ότι είναι ο παράδεισος του κινέζικου, και όντως και εμένα με πιάνει ανακατωσούρα απο τα κεριά, αλλά και απο τις τιμές που πληρώνω καθώς παρασύρομαι και πέρνω όχι ιδιαίτερα χρήσιμα πράγματα. Ετσι προτιμώ τα τοπικά καταστήματα που οι άνθρωποι μας γνωρίζουν και μας κάνουν και καμιά καλύτερη τιμή. Συγνώμη αλλά τις προάλλες που πήγα στην Αθήνα στο ELC δεν μπορώ να πω ότι ξετρελάθηκα. Οκ έχει κάποια καλά πράγματα, αλλα όταν το ίδιο παιχνίδι στην Chicco το βρίσκεις με 8 ? και εκεί με 14? το βρίσκω εξωφρενικό. Πάντως φαίνονται ωραία τα εκπαιδευτικά του και όλα αυτά με τα κουζινικά. Από ξύλινα παιχνίδια συστήνω ανεπιφύλακτα τα Plan Toys. Σε όσους τα έχουμε πάρει έχουν ξετρελαθεί. :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 6 χρόνια μετά...
shmera irthe taxudromikos enas katalogos apo to early learning center...exeis fantastika pragmata...ston katalogo leei oti uparxei katasthma sthn thessaloniki alla den exei d ieuthinsi...mhpos gnorizei kaneis pou briksete?

 

Είναι στην Καρόλου Ντηλ, λίγο πάνω από την Τσιμισκή. Έχει άλλο ένα απέναντι από το ΙΚΕΑ, μέσα στο mothercare (τα ELC είναι της Mothercare).

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...