Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

princess dinsney για πάρτυ γενεθλίων!!


Recommended Posts

κορίτσια γειά σας!!!

στις 18 σεπτεμβρίου έχει γενέθλια η κορούλα μου και έχω σκεφτεί για θέμα μας τις πριγκήπισσες του disney μιάς και μας αρέσουν όλες !!!

τώρα όμως έχω κολήσει με τί να βάλω για πρόσκληση και ένα κείμενο γουστόζικο θα ήθελα και όχι κάτι τετριμένο!!

επίσης για τούρτα τι να φτει'αξω??

για φαγητό ιδέες κάποιος?

θα ήθελα την βοηθειά σας και την γνώμη σας!!!

9indp3.png[/url][imgOmRHp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


το προσκλητηριο ειναι ωραιο να το φτιαξεις σε κουτακι. εγω π.χ αγορασα κουτακια 18χ13 πρασσινο καρω( γιατι θελουμε την φραουλιτσα εμεις εσυ μπορεις να το κανεις με ροζ) εφτιαξα μονη μου στον υπολογιστη την προσκληση και την κολλησα στον πατο του κουτιου τυπωσα μικρες φωτο απο την φραουλιτσα και της κολλησα διπλα απο το στιχακι μας, εγιναν σαν αυτοκολητακια. εριξα και λιγη χρυσοσκονη μεσα για να γυαλιζει. απο εξω στο καπακι του κουτιου κολλησα πιο μεγαλη φραουλιτσα και εδεσα με μια κορδελα.

εαν μπορεις πες μου πως μπορω να βαλω φωτο να σου ανεβασω το προσκλητηριο μας.

ζωη μου ειναι η κορη μου

Link to comment
Share on other sites

του χρονου πρωτα ο θεος που θα κλεισουμε τα 4 λεω και εγω να της φτιαξω με πριγκιπισσες disney και αντι για χαρτινο κουτι να φτιαξω την προσκληση και να την βαλω μεσα σε κουτι πλεξιγκλας

ζωη μου ειναι η κορη μου

Link to comment
Share on other sites

εγω π.χ αγορασα κουτακια 18χ13 πρασσινο καρω

 

Μπορείς να μου πεις από πού και πόσο γιατί ψάχνω αυτό το μέγεθος για πρόσκληση βάπτισης? Ξέρεις αν στέλνουν σε επαρχία?

Link to comment
Share on other sites

mama elena καλή ιδέα ! και στο βαπτιση του γιού μου κουτάκι είχα φτειάξει !!!

τώρα για foto που λές ανοίγεις λογαριασμό δωρεάν στο http://www.photobucket.com γρ'αφεσε και πρόσεξε να το κάνεις ιδιωτικό( private ) και κάνεις upload στην φωτο που θές και μετά πατάς ενα κουτάκι κάτω δεξιά απο την foto που έχει το αρχικό Β το πατας και μετα πάς GET LINK CODE KAI META ΣΤΟ IMG for bulletin boards & forums ΑΝΤΙΓΡΑΦΗ ΚΑΙ ΕΠΙΚΟΛΛΗΣΗ!!!

9indp3.png[/url][imgOmRHp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γειά...

Σήμερα στα jumbo μου άρεσε ένα στυλο-κούκλα (σε μεγάλο μέγεθος) αλλά είχε φτερά...

Δεν ξέρω ακριβώς ποιες είναι οι πριγκίπισσες... αλλά μπορεί να σκεφτείς κατι με αυτό για πρόσκληση... ή ένα σημειωματάριο ή βιβλιαράκι με εφώφυλλο τις πριγκίπισες ή τσαντάκι (έτοιμο με καραμέλες και το κείμενο μέσα στην τσάντα..

Για την τούρτα έχει η Βέφα μια τούρτα που βάζεις μια κούκλα όρθια και η τούρτα είναι το φορεμά της....

Σε ένα κατάστημα με είδη συσκευασίας είδα ότι υπήρχε και σετ για διακόσμηση τούρτας με θέμα πριγκίπισσες...

Link to comment
Share on other sites

Eδω ειναι το επισημο site της disney για τις πριγκιπισσες

http://disney.go.com/princess/#/activities/

Σε εχω παει στο activities γιατι εχει διαφορα φωτοτυπισιμα, εκτυπωσιμα, υλικο για να κατεβασεις

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μπορείς να μου πεις από πού και πόσο γιατί ψάχνω αυτό το μέγεθος για πρόσκληση βάπτισης? Ξέρεις αν στέλνουν σε επαρχία?

 

εγω τα πηρα απο νεα μαγαζι στην αθηνα το οποιο δεν στελνει πουθενα. εαν θελεις ομως μπορεις να ρωτησεις στο elxidoro εαν μπορουν να σου στειλουν εγω παντως τα πηρα 1,10 και στο elxidoro τα εχει 0,89 http://www.elxisdoro.com/list.php?subcatid=687

ζωη μου ειναι η κορη μου

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ,άσου και την δικιά μου σκέψη να πάρεις χαρτόνι μαλακό σε χρώμα καφέ να το κόψεις σε σχήμα πάπυρου με ένα χρυσό μαρκαδορακι να γράψεις τα εξής : ο βασιλείας και η βασίλισσα της (το όνομα της κόρης σου οχ αν την λένε Νίνα εσύ θα γράψεις νινουπολη)σας καλούν στην δεξίωση που θα δοθεί στο παλάτι που είναι …. Και ώρα ….για να γιορτάσουνε τα 2 γενέθλια της πριγκίπισσας (το όνομα της κόρη σου )με τα τιμής (το ονόμασες) γραφικός χαρακτήρας να είναι καλλιγραφικός μετά θα γυρίσεις το χαρτόνι ρόλο και θα το πιάσεις με μια χρίση κορδέλα .σε ότι αφορά την τούρτα υπάρχει τούρτα που η βάση της είναι η κούκλα και γύρο –γύρο φτιάχνουν το φουστάνι από τούρτα ,ο στολισμός μπορεί να είναι από μπαλόνια ροζ-λιλά και φιόγκους από τούλι και μπαλόνια για το μπαλκόνι ,τραπεζομάντιλο και ποτήρια πιάτα στο ίδιο στιλ η να πάρεις τα τυποποιημένα είναι ακριβά ,για δωράκια μπορείς από το τζάμπο ποτήρια πλαστικά με πριγκίπισσες για τα κορίτσια και για τα αγόρια ποτήρια με ένα καρτούν βαλτά σε τσαντούλες ροζ –λιλά μαζί με ζαχαρωτά –καραμέλες και σοκολάτες μικρές .καλή επιτυχία !

Ειμαι η ποιο χαζομαμα του κοσμου !:-P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημέρα!!

νινέτα σε ευχαριστώ πολύ για την ιδέα σου!! όμως το θέμα είναι οτι πριν 2 μήνες βάπτισα τον γιό μου και το θέμα μας ήταν ο πρίγκιπας και το προσκλητήριο έλεγε για μαμα βασίλ κτλ και δεν θέλω να είναι το ίδιο γιατί μερικοί καλεσμένοι θα είναι αυτοι που ήταν και στην βάπτιση ,οπότε καταλαβένεις ότι θέλω κάτι διαφορετικό.

η ιδέα του πάπυρου μου άρεσε πάρα πολύ θα δώ αν μπορώ να κάνω κάτι..

σε ευχαριστώ για την σκέψη σου!!!

9indp3.png[/url][imgOmRHp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

καλημερα..επαναφερω το θεμα..μπηκα στο σαιτ που γραφετε πιο πανω αλλα δεν μπορεσα να δω κατι..ψαχνω καπελακια...που θα μπορουσα να βρω?εννοειτε με princes και ενα κερακι νο 5

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...