Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πως πείθουμε τον σύζυγο για ένα ακόμη παιδάκι??


Recommended Posts

Φυσικά κοπέλα μου, νεότατη είσαι! Πείσε εσύ το στεφάνι σου και στα 39 θα κολλήσουμε τώρα;

 

Καλά τα λες...Αν και το στεφάνι μου μου έλεγε κάτι κουλά ότι θα υπάρχει χάσμα γενεών κτλ, κτλ...Όποιος δεν θέλει να ζυμώσει, δεκα μέρες κοσκινίζει ο κύριος...

Μωρέ θα τον πείσω εγώ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ευχαριστώ για τις ευχές σας κορίτσια μου...Δεν είμαι φορτισμένη για τα χρόνια που πέρασαν, αλλά για τις συγκινήσεις και τη χαρά που μου χάρισαν οι 2 εγκυμοσύνες μου και θέλω να το ξαναζήσω...(ελπίζω να θελήσει κάποια στιγμή κι ο σύζυγος...)

Free dom μου πολύ καλή η ιδέα σου...θα το εφαρμόσω αλλά δεν ξέρω αν θα ιδρώσει το αυτί του άντρα μου...

 

Βρε κορίτσια κι εγώ τον Μάιο 39 θα γίνω, που πάω η έρμη?Η άλλη έγινε γιαγιά στα 40 κι εγώ θέλω ξανά μωρό στα 39 ???Δεν πανε να λένε ότι θέλουν...Αν το "εργαστάσιο" λειτουργεί, γιατί όχι?

Εντάξει ρε κορίτσι, άλλη ξεκινά να κάνει παιδιά στα 15 άλλη στα 38, μην κολλάς, μια χαρά ηλικία έχεις ούτε να το σκέφτεσαι αυτό ως τροχοπέδη στην επιθυμία σου!;)

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

 

Βρε κορίτσια κι εγώ τον Μάιο 39 θα γίνω, που πάω η έρμη?Η άλλη έγινε γιαγιά στα 40 κι εγώ θέλω ξανά μωρό στα 39 ???Δεν πανε να λένε ότι θέλουν...Αν το "εργαστάσιο" λειτουργεί, γιατί όχι?

 

 

 

Και αυτές που γίνονται γιαγιάδες..μη νομίζεις πως το βάζουν κάτω!

γίνονται και μαμάδες!!

 

άλλωστε η ''μόδα'' της εποχής είναι να γεννάνε οι γυναίκες γύρω στα 40..

δεν βλέπεις στο εξωτερικό?

και μάλιστα 1ο παιδί..που θεωρητικά είναι πιο δύσκολο..

 

εσύ που έχει ξανακάνει δεν έχεις θέμα!!

γιατι όπως λένε ''η μήτρα έχει μνήμη''

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά στην ηλικία δεν κολλάω..πιστεύω πως με παίρνει ακόμη λίγα χρόνια...το θέμα είναι να πείσω και τον άντρα μου πως θα είναι πολύ όμορφο να έχουμε σύντομα ένα ακόμη παιδάκι...

Link to comment
Share on other sites

Lena 14 να σου ζήσει ο γιόκας σου! Σου εύχομαι γρήγορα να αποκτήσεις και το επόμενο μωράκι σου που τόσο πολύ το επιθυμείς! Όπως είπαν και τα άλλα κορίτσια προσευχούλα και όλα θα έρθουν! Όσο για την ηλικία σου είναι μια χαρά πόσο μάλλον που θα είναι και το τρίτο παιδάκι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα και Χρόνια Πολλά σε όλες τις ήδη και σε όλες τις εν δυνάμει τρίτεκνες και πολύτεκνες γυναίκες του τόπικ...

Καλή δύναμη σε όλες με τις πιο ζεστές αγκαλιές να σας ενθαρρύνουν...

Ελπίζω να το γιορτάσατε σήμερα και να σας ξεκούρασαν τουλάχιστον για μια μέρα..

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά Lena 14..και σε όλες τις μανούλες!!!

 

σημερα ριξαμε το νεο στους συγγενείς!

 

παίρνει λοιπόν η γιαγιά την μικρή μου στο τηλ και άρχισε να της ''κανει επίδειξη''πόσα εγγόνια έχει..και ότι έχει πολλά κλπ..κλπ...εκτός από εμάς ..και τέτοια..

οπότε σίγουρα της έκατσε στραβά!!!

 

ουχ...αρχίσαμε πάλι!!!

ποιός ξέρει τι μας περιμένει!:confused:

Link to comment
Share on other sites

Στα παλαιότερα των υποδημάτων σας, κοριτσάρα μου. Αν της περισσεύετε, πρόβλημά της. Να βάλεις αλεξίσφαιρα αυτιά και να απολαύσεις την εγκυμοσύνη σου. Πιθανώς είναι η τελευταία, μην αφήσεις κανένα να σου το χαλάσει!!!

Insanity is doing the same thing over and over again and expecting different results.

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

Στα παλαιότερα των υποδημάτων σας, κοριτσάρα μου. Αν της περισσεύετε, πρόβλημά της. Να βάλεις αλεξίσφαιρα αυτιά και να απολαύσεις την εγκυμοσύνη σου. Πιθανώς είναι η τελευταία, μην αφήσεις κανένα να σου το χαλάσει!!!

 

ΑΑΑ ΜΗΝ ΤΗΣ ΤΟ ΧΑΛΑΣ ΤΩΡΑ...ακου τελευταια:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Χρόνια πολλά Lena 14..και σε όλες τις μανούλες!!!

 

σημερα ριξαμε το νεο στους συγγενείς!

 

παίρνει λοιπόν η γιαγιά την μικρή μου στο τηλ και άρχισε να της ''κανει επίδειξη''πόσα εγγόνια έχει..και ότι έχει πολλά κλπ..κλπ...εκτός από εμάς ..και τέτοια..

οπότε σίγουρα της έκατσε στραβά!!!

 

ουχ...αρχίσαμε πάλι!!!

ποιός ξέρει τι μας περιμένει!:confused:

Ναι...και κάτσε να σκάσεις εσύ τώρα που θα έχει πολλά εγγόνια η γιαγιά, τι λες αγάπη μου, θαρρείς και αυτή τα μεγαλώνει!Μη σε ξανακούσω να μιλάς για το πώς το πήραν οι άλλοι, δίνεις πολύ μεγάλη σημασία στη γνώμη τους και δεν πρέπει!;)

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

ΑΑΑ ΜΗΝ ΤΗΣ ΤΟ ΧΑΛΑΣ ΤΩΡΑ...ακου τελευταια:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

 

χαχα..ναι ειμαι συναισθηματικά ευάισθητη για να ακούω ''η τελευταία΄΄΄χιχι..

 

μαλλον τρελή είμαι θα έλεγα...αλλά επειδή το ακούω από τόσους πολλούς στο σοι κλπ..(απο το 3ο ήδη βέβαια..) αχ ..δεν μπορώ!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι...και κάτσε να σκάσεις εσύ τώρα που θα έχει πολλά εγγόνια η γιαγιά, τι λες αγάπη μου, θαρρείς και αυτή τα μεγαλώνει!Μη σε ξανακούσω να μιλάς για το πώς το πήραν οι άλλοι, δίνεις πολύ μεγάλη σημασία στη γνώμη τους και δεν πρέπει!;)

 

καλέ σκασίλα μου για αυτήν!!!

όντως ..ούτε εχει καμια επαφή με τα εγγονια..δεν αντέχει τα μικρα..μονο αν μεγαλώσουν..χιχ

 

για το πωσ το έθεσε στο παιδί συγχύζομαι... το μόνο που του έμεινε είναι πως η συγκεκριμένη γιαγια έχει τόσο εγγόνια....και δεν έκανε στο παιδί την χαρα..που λέμε ..της το έλεγε με τόσο ενθουσιαμό ..και αυτή της τον έκοψε της μικρής...το ισοπέδωσε..μιλώντας μόνο για τον εαυτό της..

 

σαν να μην είχε αξία η ανακοίνωση...δεν ξερω αν με καταλαβαίνεται..

 

αλλά αλλο πως αντιδρα στους μεγαλους και αλλο στα μικρα ...θα επρεπε να υπαρχει μια μικρή διαφορά!!

 

δεν θα ξαναασχοληθώ όμως!:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

καλέ σκασίλα μου για αυτήν!!!

όντως ..ούτε εχει καμια επαφή με τα εγγονια..δεν αντέχει τα μικρα..μονο αν μεγαλώσουν..χιχ

 

για το πωσ το έθεσε στο παιδί συγχύζομαι... το μόνο που του έμεινε είναι πως η συγκεκριμένη γιαγια έχει τόσο εγγόνια....και δεν έκανε στο παιδί την χαρα..που λέμε ..της το έλεγε με τόσο ενθουσιαμό ..και αυτή της τον έκοψε της μικρής...το ισοπέδωσε..μιλώντας μόνο για τον εαυτό της..

 

σαν να μην είχε αξία η ανακοίνωση...δεν ξερω αν με καταλαβαίνεται..

 

αλλά αλλο πως αντιδρα στους μεγαλους και αλλο στα μικρα ...θα επρεπε να υπαρχει μια μικρή διαφορά!!

 

δεν θα ξαναασχοληθώ όμως!:rolleyes:

Ακριβώς επειδή δεν είχε καν τη διακριτικότητα να το πω, πώς να το πω, να μην εκδηλωθεί στο μικρό παιδί είναι που πρέπει να μην σε νοιάζει.Φαντάζομαι η μικρή το ξέχασε ήδη και απλώς συνεχίζει να περιμένει την έλευση του νέου μέλους;);););)

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

για το πωσ το έθεσε στο παιδί συγχύζομαι... το μόνο που του έμεινε είναι πως η συγκεκριμένη γιαγια έχει τόσο εγγόνια....και δεν έκανε στο παιδί την χαρα..που λέμε ..της το έλεγε με τόσο ενθουσιαμό ..και αυτή της τον έκοψε της μικρής...το ισοπέδωσε..

Το είπε στο παιδι για να τ ακούσεις εσύ! Κλασική και διαχρονική μέθοδος, μη μασάς, δικαιολόγησέ τη στο παιδί και τελείωσε..

 

Αχ, εγώ πάντως πολύ θα χαιρόμουν να ήμουν γιαγιά με πολλά εγγόνια! Τι κάθομαι και σκέφτομαι θα μου πείτε..:roll: Ο παππούς μου και η γιαγιά μου-ζουν κι οι δύο- έχουν 8 εγγόνια και 6 δισέγγονα. Κάθε Πάσχα μαζευόμαστε όλοι, καλά, γίνεται ο χαμός ο ίδιος, όμως αυτοί κάθονται στον καναπέ, μας κοιτάζουν και δακρύζουν. Τους βλέπω, κλαίω κι εγώ, αγκαλιαζόμαστε, μας δουλεύουν τα ξαδέρφια, τέλος πάντων έχουμε μια τρέλα όλο το σόι.. Ε,λοιπόν, αυτή η ίδια γιαγιά που τώρα συγκινείται, σε κάθε εγκυμοσύνη που μάθαινε είχε αντιρρήσεις και τις εκδήλωνε χωρίς φόβο αλλά με πάθος! Μέχρι κι εμένα μου είχε πει, μην τυχόν κάνεις κανένα τρίτο! Φοβάται μην ταλαιπωρηθούμε αλλά μετά βλέπει τα μωρά και κλαίει. Δεν είναι να δίνεις και πολύ σημασία..;)

Link to comment
Share on other sites

Το είπε στο παιδι για να τ ακούσεις εσύ! Κλασική και διαχρονική μέθοδος, μη μασάς, δικαιολόγησέ τη στο παιδί και τελείωσε..

 

Αχ, εγώ πάντως πολύ θα χαιρόμουν να ήμουν γιαγιά με πολλά εγγόνια! Τι κάθομαι και σκέφτομαι θα μου πείτε..:roll: Ο παππούς μου και η γιαγιά μου-ζουν κι οι δύο- έχουν 8 εγγόνια και 6 δισέγγονα. Κάθε Πάσχα μαζευόμαστε όλοι, καλά, γίνεται ο χαμός ο ίδιος, όμως αυτοί κάθονται στον καναπέ, μας κοιτάζουν και δακρύζουν. Τους βλέπω, κλαίω κι εγώ, αγκαλιαζόμαστε, μας δουλεύουν τα ξαδέρφια, τέλος πάντων έχουμε μια τρέλα όλο το σόι.. Ε,λοιπόν, αυτή η ίδια γιαγιά που τώρα συγκινείται, σε κάθε εγκυμοσύνη που μάθαινε είχε αντιρρήσεις και τις εκδήλωνε χωρίς φόβο αλλά με πάθος! Μέχρι κι εμένα μου είχε πει, μην τυχόν κάνεις κανένα τρίτο! Φοβάται μην ταλαιπωρηθούμε αλλά μετά βλέπει τα μωρά και κλαίει. Δεν είναι να δίνεις και πολύ σημασία..;)

 

 

καλά η πεθερούλα μου δεν συγκινείτε ποτε από παιδιά..

βεβεια να πω την αλήθεια την δικαιολογώ και δεν αντιδράω ..γιατι πιστεύω οτι κατα βάθος έχει μια πίκρα για την κόρη της που προσπαθεί χρόνια για το 3 και δεν έρχεται...οπότε δεν μπορεί να χαρεί και με τα άλλα της παιδιά..

 

εχει ιδιαίτερο κόλλημα με αυτή την κόρη..ότι δεν κάνει αυτή δεν θέλει να το βλέπει σε κανέναν..

 

αυτό σκέφτομαι και δεν της απαντω ποτέ...ισως αν και εμένα το παιδί μου αντιδρούσε ασχημα και ταραζόταν με τις χαρές των αλλων ..να προσπαθούσα να συμπάσχω...δεν ξερω.

Link to comment
Share on other sites

καλά η πεθερούλα μου δεν συγκινείτε ποτε από παιδιά..

βεβεια να πω την αλήθεια την δικαιολογώ και δεν αντιδράω ..γιατι πιστεύω οτι κατα βάθος έχει μια πίκρα για την κόρη της που προσπαθεί χρόνια για το 3 και δεν έρχεται...οπότε δεν μπορεί να χαρεί και με τα άλλα της παιδιά..

 

εχει ιδιαίτερο κόλλημα με αυτή την κόρη..ότι δεν κάνει αυτή δεν θέλει να το βλέπει σε κανέναν..

 

αυτό σκέφτομαι και δεν της απαντω ποτέ...ισως αν και εμένα το παιδί μου αντιδρούσε ασχημα και ταραζόταν με τις χαρές των αλλων ..να προσπαθούσα να συμπάσχω...δεν ξερω.

E καλά δεν είναι και άτεκνη η κόρη να μην μπορεί να χαρεί με τα άλλα της παιδιά.. Τι να πεις τέτοιοι άνθρωποι είναι πραγματικά κρίμα. Να σου δίνει τέτοιες ευλογίες ο Θεός και να μην μπορείς να τις χαρείς. Μόνο στον εαυτό τους κάνουν κακό, εσύ να χαίρεσαι την όμορφη οικογένειά σου και τίποτα να μη σ αγγίζει!;)

Link to comment
Share on other sites

καλά η πεθερούλα μου δεν συγκινείτε ποτε από παιδιά..

βεβεια να πω την αλήθεια την δικαιολογώ και δεν αντιδράω ..γιατι πιστεύω οτι κατα βάθος έχει μια πίκρα για την κόρη της που προσπαθεί χρόνια για το 3 και δεν έρχεται...οπότε δεν μπορεί να χαρεί και με τα άλλα της παιδιά..

 

εχει ιδιαίτερο κόλλημα με αυτή την κόρη..ότι δεν κάνει αυτή δεν θέλει να το βλέπει σε κανέναν..

 

αυτό σκέφτομαι και δεν της απαντω ποτέ...ισως αν και εμένα το παιδί μου αντιδρούσε ασχημα και ταραζόταν με τις χαρές των αλλων ..να προσπαθούσα να συμπάσχω...δεν ξερω.

Καταλαβαίνω πώς το λες, αλλά και πάλι...δε φταις εσύ που η κόρη δε μπορεί να πετύχει το τρίτο παιδάκι...Για να μην πιάσω το θέμα που οι γονείς ξεχωρίζουν τα παιδιά τους και του ενός τα εγγόνια είναι πιο εγγόνια τους από του άλλου παιδιού....:roll::roll::roll::roll:

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα κορίτσια...

Που είστε...Χαθήκατε....:(

Οι εγκυούλες καλά? Οι υπόλοιπες μανούλες, πώς είναι?Καταφέραμε να πείσουμε κανέναν μπαμπα...;)?

Εμένα κορίτσια μου ο κύκλος μου κάνει γιογιο. Απο΄κει που ήμουν 30 μέρες σταθερά, πήγα στις 25,26, 27 και αυτή την φορά είμαι σήμερα στην 29η και ΔΕΝ...

Βρε λέτε....:shock::shock:???Εν αναμονή....

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Λενάκι! Εμείς ήσυχα.. Ο σύζυγος δεν μ έπεισε για άλλο ένα παιδάκι προς το παρόν.:lol: Πέρασα και κάτι δύσκολες μέρες με ιώσεις, ξενύχτια και εγκλεισμο στο σπίτι και είμαι σωματικά και ψυχολογικά ένα ράκος. Τέλος πάντων θα περάσει.

 

Δηλαδή υπάρχει ενδεχόμενο να έχουμε νέα;; Άλλαξε γνώμη ο σύζυγος;;

Link to comment
Share on other sites

Κοπελες ουδεν νεωτερον απο το δυτικο μετωπο.. Κανεναν δεν πεισαμε, ουτε καν το αναφερω πια, αφου κι εγω η ιδια το σκεφτομαι αλλιως τωρα.. Η κουραση δεν με αφηνει να το παρω αποφαση για να πεισω κ τους υπολοιπους.. Παντως κι εμενα ο κυκλος τα τελευταια χρονια ειναι αστατος απο 24 εως και 32 μερες.. Τι σημαινει αυτο δεν ξερω, παντως οι προφυλαξεις συνεχιζονται.. Το μελλον θα δειξει..

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Λενάκι! Εμείς ήσυχα.. Ο σύζυγος δεν μ έπεισε για άλλο ένα παιδάκι προς το παρόν.:lol:χαχαχα Πέρασα και κάτι δύσκολες μέρες με ιώσεις, ξενύχτια και εγκλεισμο στο σπίτι και είμαι σωματικά και ψυχολογικά ένα ράκος. Τέλος πάντων θα περάσει.

 

Δηλαδή υπάρχει ενδεχόμενο να έχουμε νέα;; Άλλαξε γνώμη ο σύζυγος;;

 

Ταλαιπωρήθηκες κοπέλα μου...Ξέρω πως είναι, τα πέρασα κι εγώ..Εκμεταλεύσου για λίγο την καλή μέρα και βγες με καμια φίλη για καφέ κανένα 2ωρο να ξεσκάσεις λίγο ή στην χειρότερη, αν δεν μπορείς να βγεις εξω, ζήτα από τον σύζυγο να τα κρατήσει και κάνε ένα μίνι σπα στην μπανιέρα σου, ν΄αλλάξει λίγο η διάθεσή σου...Περαστικά σας όπως και να΄χει...

 

Τώρα για τα δικά μου, τι να σου πω...Ο σύζυγος δεν άλλαξε γνώμη, αλλά ελπίζω να "εγινε η ζημιά" πριν φορεθεί η "αρματωσιά"...Εκτός κι αν ο κύκλος μου τρελάθηκε πάλι...Θα δείξει...Εσείς μόνο ξέρετε ότι ελπίζω...Εκείνος δεν ξέρει καν πότε περιμένω...!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια...

Που είστε...Χαθήκατε....:(

Οι εγκυούλες καλά? Οι υπόλοιπες μανούλες, πώς είναι?Καταφέραμε να πείσουμε κανέναν μπαμπα...;)?

Εμένα κορίτσια μου ο κύκλος μου κάνει γιογιο. Απο΄κει που ήμουν 30 μέρες σταθερά, πήγα στις 25,26, 27 και αυτή την φορά είμαι σήμερα στην 29η και ΔΕΝ...

Βρε λέτε....:shock::shock:???Εν αναμονή....

 

 

Kαλησπέρα LENA!!

 

Μικρότερος κύκλος ..περισσότερες πιθανότητες!!

 

καλό είναι αυτό..! εύχομαι να έχεις νέα... :)

 

 

 

 

Και εγώ καλά κορίτσια..όπως τα ξέρετε..

συνεχίζω να ακούω διάφορα..από διάφορους για το θέμα

αλλά δεν δίνω πια σημασία..

ο σπιτονοικοκύρης να φανταστείτε μου λέει προχτες..

''Καλά ..παλιά κάνανε παιδιά γιατι δεν υπήρχε η έκτρωση:shock:

(έτσι ωμα όπως το λέω)

εσείς τώρα γιατί τα κάνετε? δεν σας αφήνουν οι παπάδες να τα ρίξετε?:shock::shock:

και σκεφτείτε ότι ειναι 75 χρόνων άνθρωπος..

μάταια προσπάθησα να του εξηγήσω πως το θέλαμε..και ότι Δεν ριχνουμε παιδιά!! δεν κατάλαβε τίποτα!!

 

μου πετάει και το κορυφαίο...

 

ποιός θα σου νοικιάζει σπίτι με τόσα παιδιά?!!!

 

 

κατα τα άλλα ...

όλα καλά και όλα ανθηρά...(που έλεγε και η παλια ελληνική ταινία);)

Link to comment
Share on other sites

Ταλαιπωρήθηκες κοπέλα μου...Ξέρω πως είναι, τα πέρασα κι εγώ..Εκμεταλεύσου για λίγο την καλή μέρα και βγες με καμια φίλη για καφέ κανένα 2ωρο να ξεσκάσεις λίγο ή στην χειρότερη, αν δεν μπορείς να βγεις εξω, ζήτα από τον σύζυγο να τα κρατήσει και κάνε ένα μίνι σπα στην μπανιέρα σου, ν΄αλλάξει λίγο η διάθεσή σου...Περαστικά σας όπως και να΄χει...

 

Τώρα για τα δικά μου, τι να σου πω...Ο σύζυγος δεν άλλαξε γνώμη, αλλά ελπίζω να "εγινε η ζημιά" πριν φορεθεί η "αρματωσιά"...Εκτός κι αν ο κύκλος μου τρελάθηκε πάλι...Θα δείξει...Εσείς μόνο ξέρετε ότι ελπίζω...Εκείνος δεν ξέρει καν πότε περιμένω...!!!

Aσ τα Λένα μου.. Ο καφές με φίλη αποκλείεται γιατί έπιασε τον άντρα μου η μέση του κι έχω να γηροκομώ κι αυτόν μέσα σ όλα. Αλλά η ιδέα με το σπα μ άρεσε. Άσε που πρέπει να κάνω ένα μπάνιο κι εγώ σαν άνθρωπος, δεν αναβάλλεται με τίποτα όμως!:lol: Θα τους κοιμίσω όλους και θα το εφαρμόσω!

 

Όσο για τον δικό σου, αφού δε φοράει την αρματωσιά εξ αρχής, μάλλον χαλάρωσε με το θέμα..;) Για να δούμε..

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...