Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΑΠΟΚΟΛΗΣΗ ΠΛΑΚΟΥΝΤΑ


Recommended Posts

:cry:ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΜΕΛΟΣ ΣΤΗΝ ΟΜΟΡΦΗ ΑΥΤΗ ΠΑΡΕΑ.Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΑΠΟΚΟΛΗΣΗ ΠΛΑΚΟΥΝΤΑ.ΕΙΜΑΣΤΕ ΤΩΡΑ ΣΤΗΝ 11 ΕΒΔΟΜΑΔΑ(ΚΛΕΙΣΜΕΝΕΣ 10) ΚΑΙ ΜΑΣ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΤΗΚΕ ΣΤΙΣ 20 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ.ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟ ΕΧΟΥΜΕ ΠΡΟΚΑΛΕΣΕΙ ΕΜΕΙΣ.ΕΙΧΕ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΕΝΤΟΝΗ ΑΙΜΟΡΑΓΙΑ(ΗΜΟΥΝ ΠΑΝΤΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΚΑΙ ΔΙΠΛΑ ΤΗΣ) ΣΤΙΣ 21 ΚΑΙ ΣΤΙΣ 23 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ(ΜΑΛΙΣΤΑ ΣΤΗ ΔΕΥΤΕΡΗ ΜΟΥ ΛΙΠΟΘΗΜΗΣΕ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ).ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΕΡΑΣΕ ΕΝΑ ΔΙΑΣΤΗΜΑ 10 ΗΜΕΡΩΝ ΠΟΥ ΣΤΑΔΙΑΚΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ ΤΟ ΑΙΜΑ.ΤΟ ΣΚΑΤΟΥΛΙ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΕΚΕΙ.ΑΝΤΕΧΕΙ ΚΑΙ ΠΑΛΕΥΕΙ.ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ 2 ΑΙΜΟΡΑΓΙΕΣ ΠΗΓΑΜΕ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΕΙΔΑΜΕ ΣΤΟ ΥΠΕΡΗΧΟ.ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ 3-4 ΜΕΡΕΣ ΕΧΕΙ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΕΜΦΑΝΙΖΕΙ ΕΝΤΟΝΟ ΚΑΦΕ/ΜΑΥΡΟ ΧΡΩΜΑ(ΠΙΧΤΟ).ΣΤΙΣ 16 ΙΑΝ ΕΧΟΥΜΕ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΕΝΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΔΙΑΦΑΝΕΙΑ.ΓΕΝΙΚΑ ΝΙΩΘΩ ΠΟΛΥ ΠΙΕΣΜΕΝΟΣ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΟΤΑΝ ΤΗ ΒΛΕΠΩ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΤΟ ΜΑΘΑΜΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΚΕΙΝΗ ΣΤΟ ΚΡΕΒΒΑΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΩ ΚΑΛΑ.ΚΑΝΩ ΤΟ ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΣ ΑΝΕΒΑΣΩ ΤΗΝ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΑΛΛΑ ΑΥΤΗ Η ΚΛΕΙΣΟΥΡΑ,ΤΟ ΚΑΘΙΣΙΟ ΣΑΝ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΑΡΡΩΣΤΟΣ(ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΕΝΑ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟ ΑΤΟΜΟ ΣΑΝ ΤΗ ΓΥΝΑΚΑ ΜΟΥ),ΩΡΕΣ ΩΡΕΣ ΔΕΝ ΤΟ ΑΝΤΕΧΕΙ.ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ ΑΛΛΑΞΕΙ ΠΡΟΣ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ Η ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΤΗΣ ΜΟΛΙΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΗΝ ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΚΑΙ ΜΑΣ ΠΟΥΝΕ ΘΕΤΙΚΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ.ΑΠΛΑ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΕΙΜΑΙ ΕΝΑΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΒΙΩΣΕΙ ΑΥΤΗ ΤΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ.
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 59
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλωσηρθες marvag2005!

Ευχομαι ολα να πανε καλα με την αποκολληση που ειχε η γυναικα σου και φυσικα με το νινι που οπως λες το παλευει και ειναι καλα.

Θα κανετε υπομονη και οι δυο σας για το καλο της γυναικας σου πρωτα απο

ολα και μετα για το καλο σου και του μωρου.

Θα πανε ολα καλα στην αυχενικη,εχετε θαρρος και πιστη και συντομα περιμενουμε νεοτερα σας!

Link to comment
Share on other sites

Καλωσηρθες marvag2005!

Ευχομαι ολα να πανε καλα με την αποκολληση που ειχε η γυναικα σου και φυσικα με το νινι που οπως λες το παλευει και ειναι καλα.

Θα κανετε υπομονη και οι δυο σας για το καλο της γυναικας σου πρωτα απο

ολα και μετα για το καλο σου και του μωρου.

Θα πανε ολα καλα στην αυχενικη,εχετε θαρρος και πιστη και συντομα περιμενουμε νεοτερα σας!

 

:D:D

Link to comment
Share on other sites

Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΣΟΥ.ΞΕΡΕΙΣ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΚΕΙ.ΣΕ ΕΚΕΙΝΗ ΚΑΙ ΤΟ ΣΚΑΤΟΥΛΙ.ΘΕΛΩ ΝΑ ΞΥΠΝΗΣΩ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΠΕΡΑΣΕΙ.ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΗΝ ΒΛΕΠΩ ΧΑΡΟΥΜΕΝΗ.ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΑΝ ΑΝΤΕΞΕΙ ΛΙΓΟ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΣΧΕΤΙΚΗ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΣΗ ΑΠΟ ΤΟ ΣΚΑΤΟΥΛΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΘΑ ΑΛΛΑΞΕΙ Η ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΤΗΣ ΠΡΟΣ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ....ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΧΧΧΧΧΧΧ ΛΙΓΟ ΑΚΟΜΑ

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι να πανε ολα καλα!! και πρόσεξε μην αποκαλείς σκατούλι τον αγωνιστή ή την αγωνίστρια που ναι εκει μεσα!! Γιατί αν και γλυκούλι παρατσουκλι σε βλεπω να μην γλιτωνεις την μπουφλα οταν με το καλό βγεί γιατι ξερεις τα γραπτά μενουν!!

 

Οσο για την ψυχολογια της γυναικας σου είναι απολυτως φυσιολογικο να ναι πεσμενη με τοση προσπαθεια που κανει.. ομως οπως ειπες κυλόντας ομαλά ο χρόνος θα βελτιωθεί πολυ!!

 

Ευχομαι τα καλύτερα!!

Οι θησαυροί μου:

Δημήτρης 5,5 χρονών, Ματθαίος 22 μηνών

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΣΟΥ.ΞΕΡΕΙΣ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΚΕΙ.ΣΕ ΕΚΕΙΝΗ ΚΑΙ ΤΟ ΣΚΑΤΟΥΛΙ.ΘΕΛΩ ΝΑ ΞΥΠΝΗΣΩ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΠΕΡΑΣΕΙ.ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΗΝ ΒΛΕΠΩ ΧΑΡΟΥΜΕΝΗ.ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΑΝ ΑΝΤΕΞΕΙ ΛΙΓΟ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΣΧΕΤΙΚΗ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΣΗ ΑΠΟ ΤΟ ΣΚΑΤΟΥΛΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΘΑ ΑΛΛΑΞΕΙ Η ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΤΗΣ ΠΡΟΣ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ....ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΧΧΧΧΧΧΧ ΛΙΓΟ ΑΚΟΜΑ

 

Οπως τα λες ειναι...

Αν κανει λιγη(σχετικα)υπομονη και με τη βοηθεια του γιατρου,

τοτε θα αμειφθει με το καλυτερο δωρο σε λιγους μηνες!

Μονο αυτο τονιζε το της....

Αν διαβασεις και θεματα αλλων κοριτσιων που εχουν γραψει εδω μεσα,θα δεις οτι εχουν περασει και χειροτερες καταστασεις

που ισως ειχαν καλη εκβαση ισως και οχι,ομως ολες το ξεπερασαν και πηγαν προς το καλυτερο και τωρα εχουν παιδακια γερα να σουλατσαρουν αναμεσα τους! :D

Ευχομαι ολα να πανε προς το καλυτερο μετα την αυχενικη και να της αγορασεις εναν φορητο υπολογιστη ωστε να μας γραφει και η ιδια τα ευχαριστα νεα της :D

Link to comment
Share on other sites

Υπομονή και κουράγιο θέλει και από τους δυο σας, μην το βάλετε κάτω να πάρετε πάραδειγμα από το μικρό αυτό που παλεύει να κρατηθεί κοντά σας!!!! Και συμφωνώ ότι θα σας ανταμείψει για όλα αυτά μόλις το αντικρύσετε!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

το σκατουλι ειναι ήδη νικητής απο την πρωτη μερα της υπαρξης του που καταφερε και τρουπωσε στο σπίτι του!!! :D:D

φαινεται όμως πως ειναι μεγαλο μαμουνι απο τωρα!!!

υπομονη και καραγκιοζιες οπως ειπες και εσυ....και εγω περασα μια, μικρή βεβαια, αποκολληση τωρα στη 2η εγκυμοσύνη και πεφτει λιγο η ψυχολογία σου αλήθεια...αλλα ελπίζω όλα να σας πανε καλά και να αρχισετε να απολαμβανετε όλες τις ωραιες στιγμες που ερχονται :wink::wink:

Link to comment
Share on other sites

Ευχομαι κι εγω να πανε ΟΛΑ καλα !!!

Σιγουρα ειναι πολυ κουραστικο ψυχολογικα να εισαι στο κρεββατι σαν την αρρωστη και να εχεις και την αγωνια και το αγχος !!!

 

Υπαρχει ομως ΣΟΒΑΡΟΤΑΤΟΣ ΛΟΓΟΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΚΟΥΡΑΓΙΟ και πιστεψέ με ΑΞΙΖΕΙ ΤΟΝ ΚΟΠΟ !!!

 

Στο σπιτι εχετε πισι ? Η γυναίκα σου ειναι μελος εδω ? Αν οχι, κανε της δωρο ενα λαπτοπ και πες της να ερθει να μας γνωρισει και να την ανεβαζουμε ψυχολογικα !!! χαχαχα !!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

To καφε σημαινει οτι κλεινει η αποκοληση (ΠΟΛΥ ΘΕΤΙΚΟ) :D . Μην ξεθαρεψει τωρα ομως και αρχισει να μετακινειται γιατι θα ξαναγινει ροζ που σημαινει παλι απο την αρχη. Προσπαθησε να φερνεις κοσμο σπιτι (εμενα με εσωσαν οι φιλοι μου - εννοειται μετα τον συζυγο και την μαμα μου - που ερχοντουσαν ολη μερα και παιζαμε ταμπου και διαφορα επιτραπεζια με εμενα ξαπλα στον καναπε και οι αλλοι οκλαδον γυρω απο το τραπεζι).

 

ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ. Προσοχη θελει μονο.

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

Όλο τον 2ο μήνα έμεινα στο κρεββάτι με αιμοραγία σαν άρρωστη όπως λες και εσύ. Φοβόμουν μέχρι και στην τουαλέτα να πάω γιατί μόλις σηκωνόμουν απο το κρεββάτι το αίμα κυλούσε.

 

Κουράγιο και για τώρα αλλα και για μετά γιατί μόλις βγεί το ζουζούνι σου έχεις να τραβήξειιιιιιιιιιιιιιις. Απο δω και περα το μυαλό σου θα είναι πάντα πίσω... εκεί στο ζουζούνι...

 

Όλα θα πάνε καλά θα το δεις. Όπως ακριβώς είπες είστε ένα ζευγάρι απο τα χιλιάδες που συμβαίνει.

 

dev277pr___.png

Link to comment
Share on other sites

Υπομονή και κουράγιο θέλει και από τους δυο σας, μην το βάλετε κάτω να πάρετε πάραδειγμα από το μικρό αυτό που παλεύει να κρατηθεί κοντά σας!!!! Και συμφωνώ ότι θα σας ανταμείψει για όλα αυτά μόλις το αντικρύσετε!!!!!!!!!!!!!!!

.....και που λες ο Πινόκιο... τάνει μαμάααααααααααααα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Εγω στην 10η εβδομαδα ειχα κατι καφε υγρα και τελικα ηταν υπολλειματα αιματος , ευχομαι να ειναι και εσας κατι παρομοιο

 

Να σας πανε ολα καλα!!!

 

Καλη επιτυχια με την αυχενικη...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΕΧΩ ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΤΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΝΩ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΑΠΟ ΣΑΣ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΕΥΣΗ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΤΟΥ ΠΛΑΚΟΥΝΤΑ Η ΟΠΟΙΑ ΘΑ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΕΞΕΤΑΣΗ?ΔΗΛΑΔΗ ΣΗΜΕΡΑ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΥΠΕΡΗΧΟ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΜΑΣ ΚΑΙ ΣΤΙΣ 16 ΙΑΝ ΟΠΩΣ ΕΧΩ ΠΕΙ ΕΧΟΥΜΕ ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΔΙΑΦΑΝΕΙΑ.ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΟ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΦΑΙΝΕΤΑΙ Η ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΤΡΕΦΕΙ Ο ΠΛΑΚΟΥΝΤΑΣ?(ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΤΗΝ ΑΠΟΚΟΛΗΣΗ).ΑΝ ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΚΑΘΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΘΑ ΜΕ ΕΝΔΙΕΦΕΡΕ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ.

Link to comment
Share on other sites

Kαταρχην όλα θα πάνε καλά.

Περασα τα ιδια ακριβώς πριν ενα χρόνο. Εμεινα στο κρεβατι 4 μήνες και καθε μηνα μετρουσα αντιστοφα τις μέρες μέχρι τον επόμενο υπέρηχο. Ο σύζυγος έγινε εξπέρ στο μαγειρεμα, ενω εγω έκανα τη Μενεγακη κολλητή μου, τοσο τηλεόραση που έβλεπα. Καθε φορα που πηγαινα στη τουαλετα μέχρι τον 9 ήμουν αγχωμενη οτι θα δω αιμα.

Τον πλακουντα και την αποκόλληση την εβλεπα καθε μήνα στον υπέρηχο του γιατρού μου. Φαινεται επίσης πολύ καθαρά στον υπέρηχο β επιπέδου.

Η αποκόλληση συνβαινει αρκετα συχνα τις πρώτες εβδομάδες, αλλά όσο περνουν οι εβδομάδες μεγαλώνει ο πλακουντας και ξεπερνιέται το προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Kαλωσήρθες στην παρέα και καλό κουράγιο!

Όπως είπες κι εσύ, αυτό έχει συμβεί και συνεχίζει να συμβαίνει πάρα πολύ συχνά, γι'αυτό μην φοβάσαι. Mε λίγη προσοχή, όλα θα πάνε καλά!

 

Aν όμως βλέπεις την γυναίκα σου αποκαρδιωμένη που είναι κατάκοιτη σαν άρρωστη, πες της ότι η μάχη που δίνει το "φασολάκι" μέσα της είναι μεγαλύτερη από οποιαδήποτε στέρηση εκείνη νοιώθει. Ένα τόσο δα πλασματάκι, παλεύει να μείνει ζωντανό!!!! Aπίστευο εε? Ένα πλασματάκι μόλις λίγων χιλιοστών! Aπό τώρα αγωνιστής!

Nομίζω πως αυτό αξίζει κάθε θυσία προκειμένου να το βοηθήσει η ίδια.

Aυτό να της λες και θα παίρνει κουράγιο.

Mετά από λίγο καιρό, όταν όλα θα είναι καλά και θα μπορεί να κινείται πιο άνετα, θα δεις ότι θα τα ξεχάσει όλα!

Eύχομαι όλα να πάνε καλά!

Με τα παιδιά μου, ξαναγεννιέμαι...

bUwEp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μολις τωρα διαβασα το μηνυμα σου.Κ μενα χτες η γυναικα μου εμφανισει σοβαρη αιμοραγια κ συσπασεις ανα 10λεπτο.Την πηγαμε στο Ιπποκράτειο.Σημερα ο γιατρος εκανε περιδεση τραχηλου ελπιζοντας να μην χασουμε το ενα που εχει παθει σοβαρη αποκολληση.

Link to comment
Share on other sites

Συζυγε embryoylas και marvag,ελπιζουμε ολα να πανε καλα με τις γυναικες σας και τα μωρακια σας.Ειναι πολυ γλυκο που κι εσεις οι αντρες ειστε τοσο ευαισθητοι σε αυτα τα θεματα και οι γυναικες σας πρεπει να ειναι περηφανες για σας και να σας αγαπουν πολυ. Μπραβο σας που στεκεστε τοσο κοντα τους και τις στηριζετε,μπραβο σας που αν και ο "γραπτος" λογος και η εκφραση των συναισθηματων δεν ειναι ως γνωστον το δυνατο σημειο των ανδρων,εσεις μοιραζεστε αυτα που νιωθετε και τους φοβους σας με ολους και ολες εμας.

Ολα θα πανε καλα,εχετε πιστη.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζω, από οτι μου εχει πει ο άντρας μου, οτι νιώθετε ανήμποροι σε τέτοιες καταστάσεις. Όπως είπα και σε εκείνον όμως και μόνο μια καλή και αισιόδοξη κουβέντα σας βοηθάει πολύ τη γυναίκα που βρίσκεται σε μια δύσκολη θέση σαν κι αυτή. Εγώ τον ρώταγα συνέχεια 'θα περάσουν όλα αυτά???' και αυτός ο καημένος πάντα έλεγε ναι σίγουρα και μου έδινε θάρρος! Βοηθάει πολύ η θετική στάση σας :)

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...