Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Καλησπερα, εχω γωνιακο καναπε και ψαχνω ενα τροπο να βαλω καπως επανω ενα ριχταρι κατι εστω να καλυπτει το κατω μερος,γιατι τωρα και με τον μικρο πιστευω οτι ο καναπες μου θα γινει χαλια.. εχετε καμια ιδεα? πως μπορω να βαλω ριχταρι σε γωνιακο καναπε?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κ γω το ιδιο θεμα εχω.βαζω μονο εκει που καθομαστε.το απλωνω σαν σεντονι.δεν νομιζω οτι υπαρχει κ αλλος τροπος.ασε που στον παλιο καναπε μπλεχτηκα στο ριχταρι κ εκανα ραματα κ δεν θα ηθελα να βαλω με τα 3 θηρια στο σπιτι!!

NRNSp2.pngsMstp2.png
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω γωνιακό καναπέ και βάζω ριχτάρια κορίτσια. Έχω πάρει δύο ριχτάρια ίδιων διαστάσεων. Τα στρώνω κανονικά όπως στους απλούς καναπέδες. Να σημειώσω πως ο δικός μου είναι ορθή γωνία και όχι κοφτή. Στη γωνία μου συναντιούνται τα δύο ριχτάρια και αυτό που είναι από πάνω τσαλακώνεται πολύ, αλλά βάζω εκεί όλα μου τα μαξιλάρια και δε φαίνεται. Στη μία μεριά του καναπέ βάζω το ένα ριχτάρι που πιάνει από το μπράτσο μέχρι το μαξιλάρι πλάτης της ευθείας αυτής και στην άλλη πιάνει από το γωνιακό μαξιλάρι της άλλης ευθείας μέχρι την μεριά χωρίς μπράτσο. Στην πλάτη τα βάζω κλασικά πίσω από τα μαξιλάρια του καναπέ. Στα κάτω μαξιλάρια στη γωνία που συναντιούνται τα δύο ριχτάρια το ένα το "πιάνω" κάτω από το ένα μαξιλάρι που καθόμαστε (αυτό που είναι δίπλα στο γωνιακό) και το άλλο ριχτάρι πέφτει από πάνω του. Δεν ξέρω αν καταλαβαίνετε τί λέω... αν όχι θα προσπαθήσω να βάλω φωτο! Έτσι δεν μένει ίχνος του καναπέ ακάλυπτο. Μένει ακάλυπτη μόνο μία γωνίτσα στο ελεύθερο από πλάτη σημείο που εκεί ή δεν κάθεσαι ή κάθεσαι για λίγο (π.χ. να δεσεις κορδόνια).

as1cxHCFg2B0010MzUzNjZsfDQwMzk2Mmx8d2UgYXJlIGluIGxvdmUgZm9y.gif
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...