Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Sep 2010 Λάθος ανακοίνωση ότι πέφτει το αεροπλάνο τους!!!


poukis

Recommended Posts

Η βρετανική αεροπορική εταιρεία British Airways αναγκάστηκε να ζητήσει συγνώμη από τους επιβάτες της μετά το ηχογραφημένο μήνυμα που άκουσαν να τους ανακοινώνει ότι το αεροπλάνο στο οποίο επέβαιναν ήταν έτοιμο να συντριβεί.

 

Σύμφωνα με το πρακτορείο Reuters, οι 275 επιβάτες που πετούσαν από το Λονδίνο στο Χονγκ Κονγκ το απόγευμα της περασμένης Τρίτης, άκουσαν έντρομοι το αυτοματοποιημένο μήνυμα ενώ βρίσκονταν πάνω από τη Βόρεια Θάλασσα.

 

Αμέσως το πλήρωμα συνειδητοποίησε το λάθος και ανέλαβε να καθησυχάσει τους τρομοκρατημένους επιβάτες.

 

“Όλοι νομίζαμε πως θα πεθάνουμε”, είπε η 32χρονη Μισέλ Λορντ στην εφημερίδα Sun.

 

“Δεν μπορώ να σκεφτώ τίποτα χειρότερο από το να σου πουν ότι το αεροπλάνο πρόκειται να συντριβεί”, δήλωσε ένας άλλος.

 

Εκπρόσωπος της αεροπορικής εταιρείας είπε ότι διεξάγεται έρευνα προκειμένου να διαπιστωθεί αν η ανακοίνωση ακούστηκε από ανθρώπινο λάθος ή από κάποια βλάβη στα κομπιούτερ.

 

“Το πλήρωμα της καμπίνας έκανε ανακοίνωση αμέσως μετά καθησυχάζοντας τους πελάτες ότι επρόκειτο για λάθος και ότι η πτήση θα συνεχιστεί κανονικά”.

 

Πηγή: ethnos.gr

 

 

πόσα χρόνια θα είχαμε χάσει απο την ζωή μας μετα από την ανακοινωση????

Ο υιός μου:20/03/08 H κόρη μου:17/12/09

Μωράκι μου σε περιμένουμε...25/09/2012

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


α καλα.. και εγω νομιζα πως μονο στην χωρα μας γινονται αυτα.. ανευθυνοτητα σε βαθμο κακουργηματος..:evil: που το ειχαν το μυαλο τους αυτοι; πατουσαν κουμπακια να δουνε τι θα γινει; αισχος! british airways και τριχες κατσαρες.. αντε απο κει να χαθουνε..

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...