Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

http://www.fisher-price.com/fp.aspx?st=42001&e=detail&site=gr&pid=43970&selcat=bgpty

 

...δέν μας βόλεψε καθόλου!

Μία φορά το δοκιμάσαμε και αγοράσαμε άλλο τελικά (ακόμα κλαίω τα €40)...

Για όσες ενδιαφέρεστε να το αποκτήσετε κι επειδή η συσκευασία είναι τέτοια που δεν φαίνεται προσέξτε το εξής: Το μπανιεράκι έχει ένα διαχωριστικό στη μέση όπου είναι πολύ ενοχλητικό ειδικά στη φάση που το μωρό δεν κάθεται (όπως το δικό μου). Στη θέση για νεογέννητα, το μωράκι είναι εντελώς εκτός νερού και καθότι χειμώνας είχα ένα άγχος μη μου κρυώσει.

 

Τελικά αγόρασα αυτό...

 

http://www.letoshop.gr/default.asp?itmSKU=906641-14&itm=14378&ct=1100308&pid=40

 

με ένα ρηλάξ σαν αυτό...

 

http://www.letoshop.gr/default.asp?pid=40&ct=1100304&itmid=14429

 

απλό,οικονομικό και εύχρηστο...[/b]

10eb551645.png

 

.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ειδες τελικα ενω εμας μας βολεψε τελειως.....με βολεψε παρα πολυ που και τα δυο χερια τα ειχα ελευθερα....αυτο που λες στη μεση ειναι οταν στο σταδιο 2 συγκρατει το μωρακι να μη γλυστρισει......δε χρειαζεται τα παιδια να μουλιαζουν μεσα στο νερο.....

μαιμουδακι 08/05/07

αγριοκατσικο 01/12/09

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με βόλεψε στην αρχή, αλλά στη φάση 2 έχει αυτό το πράγμα στη μέση και το μωρό δεν μπορούσε καθόλου τον πόναγε η πλάτη του.

Τελικά πήρα άλλο στη πορεία! :shock:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

 

Ξέχασα να σας πω επίσης ότι το καινούριο μας μπανάκι εφαρμόζει στη μπανιέρα και ούτε χρειάζεται να σκύβω ούτε είχα το κόστος εξτρα βάσης. amaliakon έβαλα τον μικρό να καθήσει όπως έδειχνε το προσπέκτους στη φάση 2 και έβαλε αμέσως τα κλάματα γιατί επίσης τον ενοχλούσε στη μέση... Συν του ότι η fisher price λέει πως το δίχτυ της φάσης 1 (νεογέννητο) είναι μέχρι 4500 gr... όσο δηλαδή ήμασταν 30 ημερών. :wink: ...

10eb551645.png

 

.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια!

 

Ξέχασα να σας πω επίσης ότι το καινούριο μας μπανάκι εφαρμόζει στη μπανιέρα και ούτε χρειάζεται να σκύβω ούτε είχα το κόστος εξτρα βάσης. amaliakon έβαλα τον μικρό να καθήσει όπως έδειχνε το προσπέκτους στη φάση 2 και έβαλε αμέσως τα κλάματα γιατί επίσης τον ενοχλούσε στη μέση... Συν του ότι η fisher price λέει πως το δίχτυ της φάσης 1 (νεογέννητο) είναι μέχρι 4500 gr... όσο δηλαδή ήμασταν 30 ημερών. :wink: ...

 

 

πολλες μεσασ σε αυτες και εγω τα βαζαμε με παραπανω κιλα....αν δεις και σε αλλο αναλογο τοπικ για αυτο το μπανακι....και εμενα στηνα ρχη οταντην εβαλα στη θεση 2 καπως δε τη βολευε αλλα πηρα ενα απο αυτα τα σφουγγαρακια μπανιου απο τα τζαμπο το εβαλα δυο φορες απο κατω της και μετα το κοψαμε....οσο για το αν εφαρμοζει στη μπανιερα....γενικα εσεις το βρισκετε ασφαλες????ποσο ασφαλες μπορει να ειναι???δε μπορει να πεσει μαζι με το μωρο?????

μαιμουδακι 08/05/07

αγριοκατσικο 01/12/09

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

 

Ξέχασα να σας πω επίσης ότι το καινούριο μας μπανάκι εφαρμόζει στη μπανιέρα και ούτε χρειάζεται να σκύβω ούτε είχα το κόστος εξτρα βάσης. amaliakon έβαλα τον μικρό να καθήσει όπως έδειχνε το προσπέκτους στη φάση 2 και έβαλε αμέσως τα κλάματα γιατί επίσης τον ενοχλούσε στη μέση... Συν του ότι η fisher price λέει πως το δίχτυ της φάσης 1 (νεογέννητο) είναι μέχρι 4500 gr... όσο δηλαδή ήμασταν 30 ημερών. :wink: ...

 

 

πολλες μεσασ σε αυτες και εγω τα βαζαμε με παραπανω κιλα....αν δεις και σε αλλο αναλογο τοπικ για αυτο το μπανακι....και εμενα στηνα ρχη οταντην εβαλα στη θεση 2 καπως δε τη βολευε αλλα πηρα ενα απο αυτα τα σφουγγαρακια μπανιου απο τα τζαμπο το εβαλα δυο φορες απο κατω της και μετα το κοψαμε....οσο για το αν εφαρμοζει στη μπανιερα....γενικα εσεις το βρισκετε ασφαλες????ποσο ασφαλες μπορει να ειναι???δε μπορει να πεσει μαζι με το μωρο?????

 

yasemi μη μου βάζεις ιδέες πληζ!!! Για να είμαι ειλικρινής, όσο ασφαλές θεωρώ να βάζω 6500 kg μωρό σε ένα διχτάκι που εργοστασιακά προβλέπεται για max 4500 kg άλλο τόσο ασφαλές είναι για μένα και το μπανάκι που εφαρμόζει στη μπανιέρα μας... (Καλού κακού θα βάλω κι ένα σκαμνάκι απο κάτω :!::!: )

10eb551645.png

 

.png

Link to comment
Share on other sites

Ρε κορίτσια και εγω αυτό το μπανακι εχω παρει και μεχρι τωρα δεν το εχω χρησιμοποιήσει γιατί δεν μπορώ να σκυβω στη μπανιερα...Εχει καποια βάση να πάρω γιατί πραγματικά ετσι δεν βολευει καθόλου...(Και στο νεροχύτη τα εχω δει όλα γιατί βαρυνε η μικρη και πιανεται το χερι μου...)

Link to comment
Share on other sites

http://www.letoshop.gr/?pID=39&ct=1100303&la=1

 

despina100 εδώ θα δεις αρκετές βάσεις. Οι περισσότερες είναι για να βάλεις επάνω το μπανάκι. Μόνο μία βρήκα της chicco που στηρίζεται στην μπανιέρα. Πήγα στα ΛΗΤΩ και την είδα απο κοντά αλλά δεν μου γέμισε το μάτι..

10eb551645.png

 

.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γεια σας κορίτσια, κι εγώ το μπανάκι της fisher price αγόρασα, αλλά δεν το έχω χρησημοποιήσει ακόμα, την επόμενη παρασκευή γεννάω. απλά ξέρω από την αδερφή μου και την κουμπάρα μου που το έχουν, είναι πολύ ευχαριστημένες. βολεύει να πλένεις το μωρό μόνη σου, δε γλυστράει κιόλας.

pPyfp1.png

IxVpp1.png

Link to comment
Share on other sites

Εμεις εχουμε παρει αυτο της chicco με το στηριγμα που εφαρμοζει και ασφαλιζει στο πανω μερος της μπανιερας και εχουμε γλιτωσει το σκυψιμο!!

http://www.chicco.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=173&category_id=20&option=com_virtuemart&Itemid=137

 

Σε γενικες γραμμες μας βολεψε. Το καλυτερο μπανακι ομως το πηραμε τυχαια απο ενα μαγαζι στο Ναυπλιο (για το εξοχικο μας που εχουμε εκει κοντα). Ειναι ασχετη μαρκα, εφαρμοζει στον πατο(δεν γλιτωνουμε το σκυψιμο,αλλα δεν μας πειραζει μια φορα στις τοσες) και εχει θεση που εφαρμοζει ακριβως ο πωπος και οι μασχαλες κι ετσι τα χερια μου ειναι ελευθερα και το παιδι νιωθει μεγαλυτερα ασφαλεια.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ είχα πάει να το αγοράσω αυτό το μπανάκι της fisher preis αλλα τελικά δεν μου φάνηκε καθόλου βολικό και δεν το πήραμε ...

 

Τελικά για τους πρώτους έξι μήνες μας βόλεψε το μπανάκι αλλαξιέρα σαν αυτό εδώ:

http://www.letoshop.gr/default.asp?pid=40&colID=938&ct=1100309&itmid=2240

 

Και για αργότερα συτό που περιγράφει η Diana Dee με την έτοιμη θεση που εφαρμοζει ακριβως το σωματάκι του μωρού.

 

Ευτυχώς που κάναμε τα δυο μωρά κοντά κοντά και κάνουμε απόσβεση στις αγορές :lol::lol::lol: !!!

1aLup3.png

 

BtUIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μου εκαναν δωρο οταν γενησα το μπανακι το FisherPrice,δεν εχω λυπηθει αλλα χρηματα οσο αυτα...

Πεταμενα λεφτα,δεν εχει βολευτει καθολου ο μικρος απο ημερων μεχρι και τωρα (7 μηνων)

4

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

miamama, άντε με το καλό και με ένα γερό μωράκι στην αγκαλιά σου :lol::lol::lol:

 

σε ευχαριστώ nanaki, 1 εβδομάδα έμεινε ακόμα. μας έχει πιάσει ανυπομονησία, δεν μπορούμε να περίμενουμε άλλο.είναι όλα έτοιμα και περιμένουμε την μπουμπού μας.

pPyfp1.png

IxVpp1.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Συμφωνώ με το νανάκι... Κ εμένα δεν με βολεύει καθόλου της φίσερ πράις.. Το μωρό εκτός νερού για να μην ακουμπάει στο πλαστικό διαχωριστικό...

Αν το ήξερα δεν θα το αγόραζα. Θα αγοράσω άλλο για να μη μου πουντιάσει το μωρό που είναι εκτός νερού...

D9kvp2.png?3X2batCM

Link to comment
Share on other sites

Κι εμεις μια απ τα ιδια..Αφηστε που ειναι και πολυ υπερκινητικος ο μικρος μας και δεν στεκεται πουθενα..Στην αρχη καπως καθοτανε και μας βολευε κα τους δυο αλλα τις τελευταιες μερες κατι γινεται και δεν βολευομαστε.. :( Κατι που κουνιεται συνεχεια και γλιστραει(βρηκα λυση και του εχω απο κατω το στρωματακι για να μην γλιστραει)κατι που μου φαινεται πως εχει μεγαλωσει αρκετα και δεν τον χωραει ιδιαιτερα..Σαν να στριμωχνεται..Δεν ξερω..Μου φαινεται θα παω να παρω αλλο..ΑΛΛΑ ΤΙ? :roll: ΒΟΗΘΕΙΑ!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

Εγώ πάντως κορίτσια όλα αυτά τα βρίσκω περιττά έξοδα. Και κάποια είναι και άκυρα απο πρακτική άποψη όπως διαπιστώνετε και μόνες σας.

 

Μπορείτε κάλλιστα να πάρετε κάτι σε αυτό το στυλ... http://www.google.gr/imgres?imgurl=http://www.agc.com.gr/uploads/2/9/9/2/2992000/7171973.jpg%3F436&imgrefurl=http://www.agc.com.gr/pialphaiotadeltaiotakappa940-mupialphanu940kappaiotaalpha.html&usg=__DJZqim3YYUli1Y6dnUN30Fl-LHk=&h=455&w=436&sz=59&hl=el&start=0&sig2=jWaMkB8cCYWg_j1U5UulbA&zoom=1&tbnid=_MjoARTjc7VynM:&tbnh=164&tbnw=157&ei=efXMTZfgG5Gp8AOLhJTwDQ&prev=/search%3Fq%3D%25CE%25BC%25CF%2580%25CE%25B1%25CE%25BD%25CE%25AC%25CE%25BA%25CE%25B9%2B%25CE%25BC%25CF%2589%25CF%2581%25CE%25BF%25CF%258D%26hl%3Del%26sa%3DX%26biw%3D1024%26bih%3D653%26tbm%3Disch%26prmd%3Divns0%2C100&itbs=1&iact=hc&vpx=395&vpy=303&dur=3151&hovh=229&hovw=220&tx=130&ty=126&page=1&ndsp=12&ved=1t:429,r:9,s:0&biw=1024&bih=653

 

Και ένα relax μπάνιου σαν αυτό:http://www.google.gr/imgres?imgurl=http://www.koukou.gr/files/products/unikid/buddy01.jpg&imgrefurl=http://www.koukou.gr/default.asp%3Fpid%3D3%26la%3D1%26itmID%3D1855&usg=__sxIt_ZQbRl-m1f6GBRx3Nn0Q2Fg=&h=426&w=406&sz=43&hl=el&start=127&sig2=4WEWC22Mn4iXX5jOrkOl7w&zoom=1&tbnid=oAGpRhXbsIOtHM:&tbnh=155&tbnw=148&ei=qPfMTem5HsSp8QOh-KHmDQ&prev=/search%3Fq%3D%25CF%2581%25CE%25B7%25CE%25BB%25CE%25AC%25CE%25BE%2B%25CE%25BC%25CF%2580%25CE%25B1%25CE%25BD%25CE%25B9%25CE%25BF%25CF%2585%2B%25CE%25B3%25CE%25B9%25CE%25B1%2B%25CE%25B2%25CF%2581%25CE%25AD%25CF%2586%25CE%25B7%26hl%3Del%26sa%3DG%26biw%3D1024%26bih%3D653%26tbm%3Disch0%2C4800&itbs=1&iact=hc&vpx=164&vpy=302&dur=481&hovh=230&hovw=219&tx=158&ty=114&page=10&ndsp=15&ved=1t:429,r:10,s:127&biw=1024&bih=653 Στην αρχή γεμίζουμε την μπανιέρα με το relax μέσα για το νεογέννητο και μετά βγάζουμε το relax και έχουμε μια μπανιερούλα που το μωρό που κάθεται πια, μπορεί να γεμίσει και να παίξει με τα παιχνίδια του. Συγχρόνως, μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε το relax και μόνο του, για γρήγορο πλύσιμο μέσα στην δική μας μπανιέρα (έχουν βεντούζες και δεν γλιστράνε) (εννοώ χωρίς να είναι βυθισμένο σε νερό.)

 

Το μόνο που δεν μου άρεσε σε αυτό που έκανα εγώ, ήταν ότι χρειαζόταν να σκύβω. ΑΛΛΑ, επειδή δεν έχω πειστεί για την ασφάλεια και πάντα σκεφτόμουν την πιθανότητα της κακιάς στιγμής, δεν πήρα μπανάκι που εφαρμόζει στην μπανιέρα...

Όταν ο άνθρωπος κάνει σχέδια....ο Θεός γελάει!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

μπανάκια aquarium fisher price. κορυφη!!!!!!!!!!!!!!!!!

βαζεις το νεογεννητο στο δυχτι και δεν εχεις αναγκη απο βοηθεια.

βγαζεις μετα το δίχτυ, το μωρο κάθεται μεχρι 2+ χρονων το χρησιμοποιείς.

 

ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

μπανάκια aquarium fisher price. κορυφη!!!!!!!!!!!!!!!!!

βαζεις το νεογεννητο στο δυχτι και δεν εχεις αναγκη απο βοηθεια.

βγαζεις μετα το δίχτυ, το μωρο κάθεται μεχρι 2+ χρονων το χρησιμοποιείς.

 

ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Nαι το είδα και σε ένα άλλο θέμα. Θα πάω να το δω από κοντά.

qc40p3.png

 

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Είναι παλιό το θέμα. Αλλά θέλω να ρωτήσω αν έχει κανείς άλλος το ίδιο πρόβλημα. Το χώρισμα στη μέση φεύγει συνέχεια και γίνεται επικίνδυνο. Εχουμε βγάλει το δίχτυ και από όταν το βγάλαμε φεύγει το μεσαίο χωρισμα... και πια ένας δεν μπορεί να την κάνει μόνος του μπάνιο.

 

Σκέφτομαι να πάρω την εταιρία τηλ. μήπως έχει ελάττωμα... κρίμα τα λεφτά...

Link to comment
Share on other sites

Για ποιό μπανάκι μιλάς? Ποιό δίχτυ? Ψάχνω τα λινκ και είναι αδύνατο να το δω. Εμείς έχουμε ένα της φισερ πραις με διαχωριστικό όπως λες κι συ στη μέση, δεν φεύγει αν αυτό εννοείς.

από τη μια πλευρά κάθεται το μωρό μας και το πλένουμε με τρεχούμενο νερό,

από την άλλη πλατσουρίζει κλείνοντας την τάπα αν θέλεις!

Μας έχει βολέψει απίστευτα, έψαχνα κάτι με το νερό να τρέχει και όχι να λιμνάζει.

Φυσικά εκεί κάνει μόνο το μπάνιο του, όταν κάνει κακά τον πλένουμε στο νιπτήρα.

Εμάς πάντως είναι σκυλί, κι αν και είχαμε πάρει ένα ειδικό μαξιλαράκι για να είναι πιο μαλακό, δεν το βάλαμε ποτέ.

Εχω δύο χέρια ελεύθερα κι ένα παιδί που πλατσουρίζει τα ποδαράκια του με χαρά ενώ τον πλένω αλλά το νερό τρέχει.

ένα τόσο δα ανθρωπάκι με κάνει καλύτερο άνθρωπο, σ'αγαπώ!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...