Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Πανω που σκεφτομουν οτι πρεπει οπωσδηποτε να παρω ενα καλο ποτηρακι για τον μικρο μου! Σ' ευχαριστω πολυ!!! :P

 

Μονο που χρειαζομαι βοηθεια για τα κουμπωματα. Ποιος τυπος κουμπωματος βολευει? Σταζουν ή δεν εχουν διαρροες? Μηπως καποια κοπελα ξερει?

 

Εντιτ: Και ποιο μεγεθος ειναι το καταλληλοτερο?

 

Τελικα, μετα απο λιγο ψαξιμο στο site τους, καταλαβα τι παιζει με τα sigg.

Υπαρχει ειδικη κατηγορια για παιδια σε δυο μεγεθη, οποτε δεν εχει προβλημα καποιος για το τι θα επιλεξει.

Το επισημο site κοστολογει το καθε ποτηρακι στις 14 λιρες, στο αμαζον το εχει 11 και κατι. Αψογα δηλαδη! Ευχαριστουμε καλαμαρακι! :P

 

Τιποτις, εγω εχω βαλει στο ματι το μεγάλο των 0.6 για μενα ε μολις το ριξει στα 10λιρονια θα το χτυπήσω....

 

ναι συμφέρει απο το αμαζον κ εχει κ καποια κομμάτια στο εμπευ εξισου φθηνοτερα. Διαρροες δεν υπάρχουν καθώς πανω απο το κουμπωτό καπάκι εχει στομιο που πρεπει να το περιστρέψεις για να βγει νερακι. Αρα ακομα κ αν μεινει γυρισμένο προς το νερό παλι λογω του καπακιου δεν θα εχει πρόβλημα.

Εγω πηρα το 0,4 κ το εχει ολη μερα στο σχολειο, αλλά κ παλι εξαρταται ποσο πινει ενα παιδι. Βεβαια ειναι βαρύ σαν μπουκαλάκι κ με την προσθήκη του νερόυ γινεται ακομη ποιο βαρύ.

 

Ειχα πάρει ένα ριχτάρι aslanis πριν από κάτι χρόνια. Ήταν μπεζ με χρυσή κλωστή. Όταν το έπλυνα (στο χέρι μάλιστα), η χρυσή κλωστή μάδισε, έγινε σταν πούδρα. Δεν μου άρεσε καθοολου η ποιοτητά του, οπότε προσοχή.

 

χμ....με βάζεις σε σκέψεις....:rolleyes:

 

πολυ λιγα παιδικα ομως :(

 

παιδια πηρα αυτο

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=250904404068&ssPageName=ADME:X:RTQ:GB:1123

και το σκουφακι ειναι πολυ μικρο, δηλ χωραει σε 6 μηνων παιδακι οχι σε 2-3χρ. Και πληρωσα και 15 λιρες γιατι για σκουφο+μπλουζακι μου φανηκαν καλα, για μπλουζακι μονο δε θα τα εδινα...Της τα ειπα και λεει 'Is there anything i can do to help?'

τι να της πω τωρα;

 

Να της πεις οτι δεν χωραει επουδενί σε 3χρονο παιδάκι κ να της προτεινεις να της τα στειλεις πισω συστημένο κ οταν παραλάβει να σου στειλει τα χρηματα σου πισω ολα συν τα μεταφορικά σου για να της το στειλεις.

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 9,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Να της πεις οτι δεν χωραει επουδενί σε 3χρονο παιδάκι κ να της προτεινεις να της τα στειλεις πισω συστημένο κ οταν παραλάβει να σου στειλει τα χρηματα σου πισω ολα συν τα μεταφορικά σου για να της το στειλεις.

ευχαριστω για την απαντηση. Το μπλουζακι ομως μου αρεσει και ειναι οκ το μεγεθος, μονο το καπελακι ειναι μινιατουρα...:?::?:

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την απαντηση. Το μπλουζακι ομως μου αρεσει και ειναι οκ το μεγεθος, μονο το καπελακι ειναι μινιατουρα...:?::?:

 

Ε τοτες....συμβιβάζεσαι!:D

 

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια θυμάστε που σας ρωτούσα για αυτό το site?

http://www.cheekymonkeyskids.co.uk/

 

λοιπόν αγόρασα από εκεί ένα ζευγάρι garvalin.. αν θυμάστε είχα πρόβλημα με το pay pal.. όταν τους έστειλα email με πήρε μια κοπέλα τηλέφωνο και για μια ολόκληρη ώρα προσπαθούσε να καταλάβει που υπήρχε το πρόβλημα.. μάλλον δεν έχει φτιάξει σωστά την σελίδα της γιατί την πίστεψα που χτυπιόταν ότι αυτή στην Αγγλία το βλέπει και εγώ όχι.. μετά από το τηλεφώνημα όμως αποφάσισα να την εμπιστευτώ.. και πράγματι πλήρωσα με προπληρωμένη και τα παπουτσάκια ήρθαν γρήγορα και είναι άψογα..

 

αυτά πήρα

http://www.cheekymonkeyskids.co.uk/brands/garvalin-shoes/garvalin-girls-brown-shoe-111402

 

τα μεταφορικά είναι 9.99 λίρές.. και οι τιμές του όχι πολύ φθηνές.. αλλά ίσως κάποια να βρει κάτι που της αρέσει.. έγω έψαχνα σε όλο τον κόσμο για αυτά και τα είχαν μόνο αυτοί..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Θελω την βοήθεια σας....

 

κράσαρε η μπαταρία του λαπτοπ.....(ε ναι εγώ φταιω...το ξελιγωνα λιγο...) κ πηρα το πλαισιο.....κ μου ειπε 55ευρά.....

 

Ξερει καμία σας πρωτον , πως θα βρω τον τυπο της μπαταριας που θελω

 

και δευτερον κανενα πωλητή στο εμπευ.....λιγο που χαζεψα εχουν απο 16 εως 25λιρες

 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια οσες εχετε παρει τετοια τυπου παπουτσακια

http://www.ebay.co.uk/itm/LUXURY-SOFT-LEATHER-BABY-FIRST-Toddler-SHOES-Turtle-/220685140708?pt=UK_Baby_BabyShoes_BabyShoes_GL&var=&hash=item7913a30bd8

μπορουν να μου πουνε εαν ενα χοντρο ποδαρακι περναει απο το λαστιχο που εχουν στον αστραγαλο.Ειναι στενη η τρυπουλα ? Γιατι το ποδι μας ειναι σαν ψωμακι φουσκωτο και δεν μπαινει τιποτα και αυτα που μπαινουν βγαινουν ευκολα γιατι ειναι μεγαλα σε μηκος.Δεν ξερω τι να του βαλω πια. Δωστε μου καμια ιδεα. Εδω τα εχει πουθενα να παω να δω πως θα μας εινααι?

φίλη dimitrab, αν όντως το ποδαράκι σας είναι σας φραντζολάκι δεν θα το πρότεινα. Ο μικρός μου που έχει ένα κανονικό προς φραντζολάκι ποδαράκι τον έκοβαν τα λαστιχάκια και προσπαθούσε όλη την ώρα να τα βγάλει (κατά 99% να έχετε τα ίδια...). Εμείς σωθήκαμε με τις κάλτσες με τα πατουσάκια... Φοράμε μια λεπτή από μέσα και την χοντρή από έξω.

0kEJp3.pngCsbXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Θυμαστε που ειχα κανει μια πολυ μεγαλη παραγγελια απο jcpenneys για δυο παιδακια;

Τα ειχα παραλαβει ολα και ηταν μια χαρα.

Ενα καλοκαιρινο φορμακι μονο ειχε ελλειψη και μου το εστειλαν τωρα σε ενα μικρο φακελακι που εγραφε αξια: 4.24 $ και postage 22! (δεν ξερω γιατι, εγω πληρωσα μονο 1.28 δολ.μεταφορικα!)

Μου ηρθε δωρακι απο το τελωνειο να πληρωσω 3 ευρω!!!! :roll::?:confused:

Θα το αφηνα να γυρισει πισω αλλα εχουν χαρη γιατι το περιμενε το παιδακι που της το ειχα ταξει.

Αυτα!

Το αναφερω για να μην συνεχιζουμε να λεμε για 120 δολ. Τριχες!

Οτι τους καπνισει κανουν. :(

Link to comment
Share on other sites

Θυμαστε που ειχα κανει μια πολυ μεγαλη παραγγελια απο jcpenneys για δυο παιδακια;

Τα ειχα παραλαβει ολα και ηταν μια χαρα.

Ενα καλοκαιρινο φορμακι μονο ειχε ελλειψη και μου το εστειλαν τωρα σε ενα μικρο φακελακι που εγραφε αξια: 4.24 $ και postage 22! (δεν ξερω γιατι, εγω πληρωσα μονο 1.28 δολ.μεταφορικα!)

Μου ηρθε δωρακι απο το τελωνειο να πληρωσω 3 ευρω!!!! :roll::?:confused:

Θα το αφηνα να γυρισει πισω αλλα εχουν χαρη γιατι το περιμενε το παιδακι που της το ειχα ταξει.

Αυτα!

Το αναφερω για να μην συνεχιζουμε να λεμε για 120 δολ. Τριχες!

Οτι τους καπνισει κανουν. :(

 

τα 3 ευρω που εδωσες μπορει να ειναι ο φορος που βαζουνε για τον εκτελωνισμο δεματος εκτος ΕΕ. το εχω πληρωσει κι εγω μια φορα.

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια,

 

οσες εχετε βγαλει καρτα μελους στα ORCHESTRA....ξερετε αν περναει η καρτα τους και στο γαλλικο site? Moυ ειπε ο υπαλληλος του καταστηματος οτι περναει σε ολα τα καταστηματα της Ευρωπης, αλλα παω να τη βαλω στο site και μου λεει οτι δεν την αναγνωριζει.

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εχεις αφησει φανταζομαι το πλαστικο καλυμμα κατω απο το στομιο; (το λεω επειδη την ειχα πατησει)

για πες γιατι την πρωτη φορα πηρα το spout απο το site και επειδη ελεγε οτι δεν ειναι non spill (αν θυμαμαι δεν ειχε το πλαστικο) το θεωρησα φυσιολογικο να τρεχει.

προχθες παρελαβα απο αμαζον εξτρα spout και επανω το κουτακι εγραφε non spill και μου εκανε εντυπωση.το πλαστικο το εβγαλα αλλα ευτυχως ΔΕΝ το πεταξα.να το ξαναβαλω? με σωζεις!!!!!!!!!!:P

 

Natexo ευχαριστω πολυ για την απαντηση. Εχεις παρει απο πουθενα καλης ποιοτητας καλτσακια με πατουσακια?

απο allouette και premaman (αν θυμαμαι καλα για το δευτερο μαγαζι) τα sterntaler(αυτα που ειναι καλυμμενος ΟΛΟΣ ο πατος με πλαστικο.το αμαζον τοτε που ειχα κοιταξει εγω δεν εστελνε.εχουμε 3 ζευγαρια. φοβερη ποιοτητα!

http://sterntaler.com/baby/en/shop/1030000/1260000/1310000/

pasxalitsa v

το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

kALOp3.png

Link to comment
Share on other sites

TOPSHOP : Δωρεάν μεταφορικά μέχρι 14-10 με τον κωδικό WITHLOVE

Παρέλαβα σήμερα μέσω Κατερίνας από next πρώτη παρτίδα ρούχων Μελίνας!Άψογα!Επίσης έχωσα και αυτά στην παραγγγελία http://www.amazon.co.uk/Garvalin-Kids-112321-First-Walker/dp/B004QEZ1BO/ref=pop?ie=UTF8&s=shoes&ssv=size_name%3A3.5%20Child%20UK&qid=1316723929&sr=1-1, τα οποία έκαναν 13 λιρόνια περίπου! Επίσης για δώρο αυτό το μπουφάν σε ξεφτίλα τιμή: http://www.amazon.co.uk/Dare2b-Womens-Blustered-Jacket-Raspberry/dp/B005IW8TKS/ref=pd_ybh_7?pf_rd_p=138755991&pf_rd_s=center-2&pf_rd_t=1501&pf_rd_i=ybh&pf_rd_m=A3P5ROKL5A1OLE&pf_rd_r=00N0BC6HQZS1QWE19772.

82nop2.png
Link to comment
Share on other sites

Θελω την βοήθεια σας....

 

κράσαρε η μπαταρία του λαπτοπ.....(ε ναι εγώ φταιω...το ξελιγωνα λιγο...) κ πηρα το πλαισιο.....κ μου ειπε 55ευρά.....

 

Ξερει καμία σας πρωτον , πως θα βρω τον τυπο της μπαταριας που θελω

 

και δευτερον κανενα πωλητή στο εμπευ.....λιγο που χαζεψα εχουν απο 16 εως 25λιρες

 

ξερω μονο το http://www.batteries.gr/ απο εκει ειχα βρει μπαταρια για τη φωτογραφικη μου, εχει παρα πολλες και τις αναφερει με τον τυπο της συσκευης, πχ ειναι για αυτα τα λαπτοπ

πανω στη μπαταρια δε γραφει τον τυπο;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ρε κορίτσια, για πείτε μια γνώμη...

βρήκα αυτό το μπουφανάκι από next http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=320773292182#description ....

ρώτησα αν στέλνει Ελλάδα και τα μεταφορικά είναι £10.50.

 

Μου φαίνονται πολλά ή κάνω λάθος? Λέει ή να το αφήσω?

εντωμεταξύ έχω αγοράσει αυτό http://www.ebay.co.uk/itm/230672206790?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649, οπότε δε καίγομαι κιόλας για το πρώτο :?

«Αν υπάρχει κάτι που επιθυμείς, θα υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις. Αν υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις, θα υπάρχει κάτι που θυμάσαι. Αν υπάρχει κάτι που θυμάσαι, δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις. Αν δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις, δεν υπήρξε τίποτα που να επιθυμείς».

Link to comment
Share on other sites

φίλη dimitrab, αν όντως το ποδαράκι σας είναι σας φραντζολάκι δεν θα το πρότεινα. Ο μικρός μου που έχει ένα κανονικό προς φραντζολάκι ποδαράκι τον έκοβαν τα λαστιχάκια και προσπαθούσε όλη την ώρα να τα βγάλει (κατά 99% να έχετε τα ίδια...). Εμείς σωθήκαμε με τις κάλτσες με τα πατουσάκια... Φοράμε μια λεπτή από μέσα και την χοντρή από έξω.

 

Ρε κορίτσια, για πείτε μια γνώμη...

βρήκα αυτό το μπουφανάκι από next http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=320773292182#description ....

ρώτησα αν στέλνει Ελλάδα και τα μεταφορικά είναι £10.50.

 

Μου φαίνονται πολλά ή κάνω λάθος? Λέει ή να το αφήσω?

εντωμεταξύ έχω αγοράσει αυτό http://www.ebay.co.uk/itm/230672206790?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649, οπότε δε καίγομαι κιόλας για το πρώτο :?

 

Ειναι πολλα εκτος και αν το στειλει συστημενο.

q1kup2.pngza5op2.png
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον συστημένο θα το στείλει αν το κατάλαβα σωστά αυτό που λέει: "P&P international signed for would be £10.50". Αλλά και πάλι μου φαίνονται πολλά...

«Αν υπάρχει κάτι που επιθυμείς, θα υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις. Αν υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις, θα υπάρχει κάτι που θυμάσαι. Αν υπάρχει κάτι που θυμάσαι, δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις. Αν δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις, δεν υπήρξε τίποτα που να επιθυμείς».

Link to comment
Share on other sites

Θελω την βοήθεια σας....

 

κράσαρε η μπαταρία του λαπτοπ.....(ε ναι εγώ φταιω...το ξελιγωνα λιγο...) κ πηρα το πλαισιο.....κ μου ειπε 55ευρά.....

 

Ξερει καμία σας πρωτον , πως θα βρω τον τυπο της μπαταριας που θελω

 

και δευτερον κανενα πωλητή στο εμπευ.....λιγο που χαζεψα εχουν απο 16 εως 25λιρες

καλαμαρακι απο το part number θα την βρεις...

εμεις καποια στιγμη που χρειαστηκαμε ειχαμε παρει την πιο φτηνη και βγηκε πολυ καλη...

αν θες στειλε μου το pn να ψαξω κι εγω...

pasxalitsa v

το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

kALOp3.png

Link to comment
Share on other sites

Natexo ευχαριστω πολυ για την απαντηση. Εχεις παρει απο πουθενα καλης ποιοτητας καλτσακια με πατουσακια?

Να σου πω την αμαρτία μου έχω πάρει ένα σωρό από τα jumbo. Με την "κατάχρηση" που τους κάνουμε, καλές είναι. Είχα πάρει και από τα lidl ένα ζευγάρι και τολμώ να πω αθάνατες. Μιλάω πάντα για βαμβακερές. Τώρα μέσω internet δεν ξέρω κάτι. ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!

0kEJp3.pngCsbXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον συστημένο θα το στείλει αν το κατάλαβα σωστά αυτό που λέει: "P&P international signed for would be £10.50". Αλλά και πάλι μου φαίνονται πολλά...

 

Στην Αγγλια στελνει με απλο ταχυδρομειο. Ρωτα την αν μπορει να στο στελνει ως απλο και οχι συστημενο. Για συστημενο ειναι λογικη η τιμη.

Link to comment
Share on other sites

καλαμαρακι απο το part number θα την βρεις...

εμεις καποια στιγμη που χρειαστηκαμε ειχαμε παρει την πιο φτηνη και βγηκε πολυ καλη...

αν θες στειλε μου το pn να ψαξω κι εγω...

 

Δηλαδις......που το βρίσκω???:rolleyes::mrgreen::mrgreen:

 

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδις......που το βρίσκω???:rolleyes::mrgreen::mrgreen:

πανω στην μπαταρια γραφει το pn...με αυτο θα κανεις αναζητηση στο ebay...

να σου πω την αληθεια ο αντρας μου ασχολειται με αυτα και δεν ειμαι πολυ σχετικη...

αν δεν βγαλεις ακρη στειλε μου το pn να το ψαξει

pasxalitsa v

το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

kALOp3.png

Link to comment
Share on other sites

για πες γιατι την πρωτη φορα πηρα το spout απο το site και επειδη ελεγε οτι δεν ειναι non spill (αν θυμαμαι δεν ειχε το πλαστικο) το θεωρησα φυσιολογικο να τρεχει.

προχθες παρελαβα απο αμαζον εξτρα spout και επανω το κουτακι εγραφε non spill και μου εκανε εντυπωση.το πλαστικο το εβγαλα αλλα ευτυχως ΔΕΝ το πεταξα.να το ξαναβαλω? με σωζεις!!!!!!!!!!:P

συγγνωμη δεν το ειχα δει εχτες το μηνυμα

non spill ειναι μια χαρα αλλα χρειαζεται το πλαστικο. Το ιδιο ειχα παθει και εγω, το εβγαλα και ετρεχε βεβαια το νερο, αλλα με το πλαστικο δεν τρεχει καθολου και βεβαια το μωρο πινει μια χαρα (γιατι με το πλαστικο φαινεται οτι δε θα μπορει να πιει, δοκιμασε το, πινει μια χαρα).

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αμαρτία μου έχω πάρει ένα σωρό από τα jumbo. Με την "κατάχρηση" που τους κάνουμε, καλές είναι. Είχα πάρει και από τα lidl ένα ζευγάρι και τολμώ να πω αθάνατες. Μιλάω πάντα για βαμβακερές. Τώρα μέσω internet δεν ξέρω κάτι. ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!

 

Δεν με πειραζει να παρω και απο jumbo αρκει να να του ειναι πανω στο ποδαρακι και να μην ειναι φαρδουλες.Απο lidl ειχα παρει την κορη μου και ειναι οντως αθανατες αλλα δεν εχουν συνεχεια:(.Πηγα χθες σε ενα συνοικιακο και πηρα 2 ζευγαρια αλλα του φευγουν:(:(

 

Δηλαδις......που το βρίσκω???:rolleyes::mrgreen::mrgreen:

 

Περυσι ειχα παρει απο εδω μπαταρια για καμερα και μου βγηκε πολυ καλη, ηρθε και γρηγορα θυμαμαι

http://www.ebay.co.uk/sch/capowerinc/m.html?_nkw=&_armrs=1&_from=&_ipg=&_trksid=p3686

q1kup2.pngza5op2.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...