Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Η ΟΜΑΔΑ ΑΙΜΑΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΚΛΗΡΟΝΟΜΙΚΗ;


Recommended Posts


Διαφημίσεις


Οι διευθυνσεις που παραθεσα συνηγορουν υπερ της Σοφιας!

Ψαχνω ακομα αλλα δεν βρηκα τα σαιτ που ειχα διαβασει την προηγουμενη φορα που εψαχνα το θεμα.Αν βρω κατι αλλο θα επανελθω.

Οποτε Σοφακι φαινεται πως ειχες δικιο!!!

 

Συγνωμη για το λαθος μου!

 

 

GeorgeYdroxoe υποθετω θα το εψαξες το θεμα, που κατεληξες;

Γεννησαμε! 28-06-2012 :P

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

Διαφημίσεις

Εγώ έχω Ο-, ο μπαμπάς Α+ και οι δίδυμες μου Ο+.

Να σας πώ και κάτι που μπορεί να είναι κ τυχαίο βέβαια, δεν νομίζω να παίζει ρόλο η ομάδα αίματος σαυτό, αλλά από το σόι της μάνας μου έχουμε συγγενείς πολύ μακρινά δίδυμα. Απτην μεριά του πατέρα μου τώρα. Η γιαγιά μου (απτον μπαμπά μου) είχε ομάδα Ο- και έκανε δίδυμους, τον μπαμπά μου κ τον θείο μου. Ο μεγάλος αδερφός του πατέρα μου έκανε τρίδυμες και είχεν ομάδα αίματος Ο- κι αυτός. Η κόρη του θείου μου αυτού (όχι μια από τις τρίδυμες, αλλά μόνη της) έκανε δίδυμα και έμαθα έχει κι αυτή Ο-.

Και μετά στο σόι έκανα εγώ δίδυμα και έχω Ο-. Το πιο σίγουρο μάλλον να είναι τυχαίο γεγονός. Αλλά τόση τύχη με το Ο-??????????????????? :shock:shock:

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Καλημερα σας!Να ρωτησω αν ξερει κανεις,αν και οι δυο γονεις εχουν ομαδα αιματος Α+ και ο ενας απο τους δυο εχει ΑαΑ(αυτο δεν ξερω ακριβως τι ειναι),μπορει το παιδι να εχει ομαδα Ο+?????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αν και με μπερδεύει πολύ το "ΑαΑ" (είσαι σίγουρη ότι έτσι είναι γραμμένο; δώσε κάποια άλλα στοιχεία), ναι, μπορεί το παιδί να είναι 0 από γονείς Α. Το αντίστροφο δε γίνεται, δηλαδή παιδί Α από γονείς 0.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας!Να ρωτησω αν ξερει κανεις,αν και οι δυο γονεις εχουν ομαδα αιματος Α+ και ο ενας απο τους δυο εχει ΑαΑ(αυτο δεν ξερω ακριβως τι ειναι),μπορει το παιδι να εχει ομαδα Ο+?????

Γονιός με ομάδα Α : είναι IA IA ή ΙΑ Ι0 οπότε ο μεν πρώτος θα δώσει στο τέκνο ΙΑ ενώ ο δεύτερος ΙΑ Ή Ι0

Γονιός με ομάδα 0: είναι Ι0 Ι0 οπότε στο τέκνο θα δώσει Ι0 αναγκαστικά

Άρα τέκνο με ομάδα 0 προέκυψε από γονείς με ΙΑ Ι0 (δεύτερη περίπτωση της ομάδας Α) και γονιό με ομάδα 0. Γονιός με ΙΑ ΙΑ δε δίνει παιδί ομάδας 0.... Τώρα το ΑαΑ, δεν ξέρω τι σημαίνει, εμείς στη γενετική τα γονίδια με ΙΑ, ΙΒ, Ι0 τα συμβολίζαμε και τα μάθαμε....:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Άρα για την περίπτωση που ρωτάς, και οι δυο γονείς έχουν τη μορφή ΙΑΙ0 έτσι βγήκε το παιδάκι Ι0Ι0 δηλαδή ομάδας 0, σε μπέρδεψα?Βγαίνει πάντως ....

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...
απο πατερα με 0+ και μητερα το ιδιο ( 0+) μπορει το παιδι να εχει Α+:::::-(

 

δες εδώ.. το παιδί πρέπει να έχει 0+

 

http://www.aimodosia.gov.cy/moh/blood/blood.nsf/All/DCAEE40B8807686FC2257F410043598A

Ζήτω η παιδική χαρά!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

δηλ δεν ειναι δικο μου;

 

αν είσαι σίγουτος για τις ομάδες αίματος, τοτε λυπάμαι....

τουλάχιστον δε θα χρειαστείς τεστ πατρότητας, που είναι πανάκριβα....

Link to comment
Share on other sites

Καλο θα ηταν να ελεγχθει η ομαδα αιματος του πατερα παλι γιατι πολλες φορες τη γνωριζει απο το στρατο που γινονται πολλα λαθη. Η μητερα εκεγχεται κατα την εισοδο στο μαιευτηριο οποτε ειναι 99ο/ο σωστη.

 

 

δηλ δεν ειναι δικο μου;
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοι, ΠΡΟΣΟΧΗ στο τι λεει ο ΣΤΡΑΤΟΣ Α+ εχω 0+ μου ελεγαν και κοντεψα μεχρι να βγουν οι εξετασεις απο το νοσοκομειο να παθω εμφραγμα.......

Link to comment
Share on other sites

Βγήκαν κιόλας οι εξετάσεις;; τέλος καλό! Ελπίζω να μην κατηγόρησες τη γυναίκα σου ότι το παιδί δεν είναι δικό σου...

 

μεχρι να μου δωσουν το αποτελεσμα, δεν ειχα πει τιποτα, αλλα ημουν ετοιμος για εμφραγμα.....

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...