Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ ΜΙΑΣ ΤΡΕΛΗΣ (με κακοφαγο παιδι)


Recommended Posts

αλλη μια φορα που εφτασα και ξεπερασα τα ορια μου...

 

τα εχω δοκιμασει ολα πια... τα παντα....

ολα τα κολπα, ολες τις παντεντες...

 

Δ Ε Ν - Τ Ρ Ω ΕΙ

 

εφαγε 4 κουταλιες φαγητο το μεσημερι, και μισο κρουασανακι το απογευμα....

 

δεν αντεχω αλλο...

 

μου ειπαν 'φταιει η ζεστη'.... ναι, καλα... λες κι ετρωγε τον χειμωνα...

 

απο αυριο το πρωι, σταματαω να προσπαθω..

 

θα της φτιαξω μια φρουτοκρεμα το πρωι... χωρις παιχνιδια και κολπα.. στο καρεκλακι της...

 

στην πρωτη αρνηση θα την κατεβασω.

 

μεσημερι, θα εχω κρεπες.... μια προσπαθεια... αρνηση? για υπνο..

 

απογευμα, το ιδιο, βραδυ το ιδιο...

 

απλα, θελω τις γνωμες σας..

τα γευματα που δεν τρωει, τα πηδαω ή τα δινω στο επομενο γευμα?

παραδειγμα, αν δεν φαει το μεσημερι, μετα το απογευμα δινω φαγητο ή γιαουρτι?

 

δεν παλευεται αυτο το πραγμα!!!! :(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 286
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

αλλη μια φορα που εφτασα και ξεπερασα τα ορια μου...

 

τα εχω δοκιμασει ολα πια... τα παντα....

ολα τα κολπα, ολες τις παντεντες...

 

Δ Ε Ν - Τ Ρ Ω ΕΙ

 

εφαγε 4 κουταλιες φαγητο το μεσημερι, και μισο κρουασανακι το απογευμα....

 

δεν αντεχω αλλο...

 

μου ειπαν 'φταιει η ζεστη'.... ναι, καλα... λες κι ετρωγε τον χειμωνα...

 

απο αυριο το πρωι, σταματαω να προσπαθω..

 

θα της φτιαξω μια φρουτοκρεμα το πρωι... χωρις παιχνιδια και κολπα.. στο καρεκλακι της...

 

στην πρωτη αρνηση θα την κατεβασω.

 

μεσημερι, θα εχω κρεπες.... μια προσπαθεια... αρνηση? για υπνο..

 

απογευμα, το ιδιο, βραδυ το ιδιο...

 

απλα, θελω τις γνωμες σας..

τα γευματα που δεν τρωει, τα πηδαω ή τα δινω στο επομενο γευμα?

παραδειγμα, αν δεν φαει το μεσημερι, μετα το απογευμα δινω φαγητο ή γιαουρτι?

 

δεν παλευεται αυτο το πραγμα!!!! :(

Καλησπέρα......φιστικάκι.....

Απο οτι βλέπω η κορούλα σου είναι πάνω από χρόνο....λοιπων θα σου πω κατι ....εμενα μου πήρε 6 χρόνια για να το πάρω απόφαση πως εχω ένα κακόφαγο και αδύνατο παιδι....΄και σήμερα 10 ετων πια είναι μόλις 24 κιλά και αρκετά ψιλή για την ηλικία της.....

Τα φαγητά που τρώει σήμερα έιναι μερτημένα στα δάχτυλα του ενος χεριου.....και απλά μεγαλώνει κοκκαλιάρα......εχω δοκιμάσει τα πάντα ..την εχω αφήσει νυστικη,την εχω ταίσει με το ζόρι,της έχω τάξει τον ουρανό με τα άστρα για να φάει....άλλα μάταιο !!!!!

Εχω μάλιστα φτάσει στο σημειο να δίνω στα αδέλφια της σοκολάτες και παγωτό να το τρώνε μπροστά της και το δικο της να περιμένει στην άκρη μέχρι να αδειάσει το πιάτο της....αλλά ματαια...το πιάτο δεν έχει αδειάσει σχεδων ποτε.........

Υπομονη....και να την χαίρεσαι......

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα απαντήσω εγώ η μαμαλευτερακι σε αυτό γιατί πέρναω το ίδιο δράμα με εσάς στο γιο μου

 

 

διάβαζα μπροστά στον σύζυγο μου φωναχτά το θέμα σου

φιστικά μου :P:p:p

και με χαμόγελο σου απάντα ο μπαμπασλευτερακι

άμα τα παιδια είναι σωλήνας σωλήνας θα είναι για μια ζωή και το λέει ο ίδιος που ήταν κακοφαγανο ωσ παιδί

κακαφαγονος έφηβος

και μέχρι τώρα κακοφαγανος ενήλικας

ένα θα σας πω ξέχνα να φάει δυο μετρά άντρας είναι 1.92 και από εξετάσεις ταύρος.....

 

 

 

 

ξέρω πως νιώθεις εστί νιώθω και εγώ

είμαι σίγουρη ότι ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΣ ΠΟΛΥ

απλά χαλάρωσε και παρτο απόφαση

όσο ποιο γρήγορα το πάρεις απόφαση τόσο ποιο καλά θα περνάς :wink::wink::wink::wink:

 

 

και σταματά να ασχολιέσαι με το τι τρώνε τον διπλά

 

μην ρωτάς κανένα αν τρώει και πόσο τρώει το παιδί του :wink::wink::wink::wink:

 

πολλα φιλιαααααααααααααααααα

.....

Link to comment
Share on other sites

σε καταλαβαινω .. θα σου λεγα να της προτεινες αυτο το γευμα που δεν εφαγε και να υπαρχει και μια εναλλακτικη. λογικα καλυτερα να φαει το μεσημεριανο, παρα ενα γιαουρτι.. αλλα και παλι, χωρις πιεση.. εμενα εχει τυχει να μη φαει π.χ. το ψαρι του το μεσημερι αλλα το απογευμα να το καταβροχθισει.. η να μη φαει αρακα, να τον πεταξω και το απογευμα να ξυπνησει και να μου ζηταει αρακα.. αφησε την τελειως νηστικη η με ενα γαλα μονο, να δεις για 3-4 ωρες θα ζητησει τιποτα?

the hand that rocks the cradle, is the hand that rules the world..

πριγκιπακος και νεραϊδουλα ..

Link to comment
Share on other sites

αχ μη διαβάζω τέτοια....Πρόσφατα είχα τέτοιο δράμα με την μπέμπα μου! Ίσως βέβαια ήταν και η ζέστη γιατί τώρα έχει επανέλθει κάπως...αλλά και πάλι, μικροκαμωμένο μου είναι το μπουμπούκι μου. Μαλλον πρέπει μερικές μανούλες να το πάρουμε απόφαση, τα παιδάκια μας θα είναι "κομψά"!!! χαχαχα φυσικά και κάνω πλάκα.

Τώρα για τα γεύματα αν τα προσπερνάς....προσωπικά θα τα έδινα στο επόμενο...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ούσα κακόφαγη....λιγόφαγη καλύτερα από την παιδική μου ηλικία...θα ήθελα να σας μεταφέρω και την αντίθετη πλευρά...αυτή του παιδιού που όλοι το κυνηγάνε με ένα κουτάλι να φάει. Θυμάμαι τα κόλπα...τα σιρόπια..το βασιλικό πολτό...και τα άπειρα παρακάλια και απειλές της μαμάς μου. Τελικά κάπου στα 28 το πήρε απόφαση ότι δεν χρειαζόμουν περισσότερο φαγητό..και ηρεμήσαμε...με κάποιες εξάρσεις βέβαια σε περιόδους άγχους και υποχρεώσεων...που πραγματικά ξεχνάω να φάω...αλλά πώς να το πω..είναι σαν να μην το χρειάζεται ο οργανισμός μου. Αυτό που θέλω να πω...είναι ότι τρώμε όσο χρειαζόμαστε..και ότι όταν τα παιδιά νιώσουν την ανάγκη θα φάνε. Επίσης υπάρχει το ενδεχόμενο τα παιδιά σας να χρειάζονται μικρή ποσότητα....δλδ όταν βγαίνουμε έξω...υπάρχει περίπτωση να μην μπορέσω να φάω το κύριο πίατο..έχοντας χορτάσει με δύο πιρουνιές σαλάτα κτλ. Ίσως αν σπάσετε τα κύρια γεύματα...σε μικρότερα; Δηλαδή να τσιμπλογάνε κάτι ενδιάμεσα ώστε τουλάχιστον να μην μένουν εντελώς νηστικά;

Link to comment
Share on other sites

Βασικά, σ΄αυτήν την ηλικία κάπου έχω διαβάσει να μην κοιτάς τόσο το καθημερινό φαγητό του παιδιού, αλλά το εβδομαδιαίο. Εγώ ποτέ δεν είχα τέτοιο πρόβλημα (ίσα ίσα το αντίθετο), αλλά το βασικό, νομίζω, είναι το παιδί να είναι καλά στην υγεία του. Το δύσκολο να είναι να έχει αναιμία που τότε πρέπει να προσέχεις περισσότερο τι τρώει. Η γνώμη μου είναι, όταν θέλει να φάει να του δώσεις κάτι πλούσιο σε θρεπτικές ουσίες και ας φάει όσο θέλει. Πιστεύω πως η πίεση μόνο τα αντίθετα αποτελέσματα φέρνει. :wink:

74Qtp3.png2SeRp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μισό κουλούρι,2 πορτοκάλια στυμμένα στο κολατσιό αφού έχει θηλάσει για πρωινό.Μπουκίτσες ψωμάκι που τις βουτούσε σε μέλι με ταχίνι(τις πατάτες γιαχνί ούτε που να τις δει) για μεσημεριανό.Και θηλασμός για απογευματινό,βραδινό,μεταμεσονύκτιο,νωρίς πρωινό...Από πού θα πάρει σίδηρο;Ε;

url]

url]

Link to comment
Share on other sites

Ούσα κακόφαγη....λιγόφαγη καλύτερα από την παιδική μου ηλικία...θα ήθελα να σας μεταφέρω και την αντίθετη πλευρά...αυτή του παιδιού που όλοι το κυνηγάνε με ένα κουτάλι να φάει. Θυμάμαι τα κόλπα...τα σιρόπια..το βασιλικό πολτό...και τα άπειρα παρακάλια και απειλές της μαμάς μου. Τελικά κάπου στα 28 το πήρε απόφαση ότι δεν χρειαζόμουν περισσότερο φαγητό..και ηρεμήσαμε...με κάποιες εξάρσεις βέβαια σε περιόδους άγχους και υποχρεώσεων...που πραγματικά ξεχνάω να φάω...αλλά πώς να το πω..είναι σαν να μην το χρειάζεται ο οργανισμός μου. Αυτό που θέλω να πω...είναι ότι τρώμε όσο χρειαζόμαστε..και ότι όταν τα παιδιά νιώσουν την ανάγκη θα φάνε.

 

Και εγώ τέτοιο παιδί ήμουν....μονίμως το φαγητό μου γίνονταν οικογενειακό ζήτημα....η μητέρα μου είχε εφαρμόσει όλες τις μεθόδους σαν και αυτές που περιγράφει η Κλάρα μάταια όμως...Τη θυμάμαι να λέει αυτό το παιδί ζει με αέρα, μου ελεγε ότι θα τρέχουμε στους γιατρούς (από τότε τους φοβάμαι), με άφηνε να κάθομαι στο τραπέζι και καλά μέχρι να τελειώσω το πιάτο μου, ενώ οι αδερφές μου τελείωναν και έπαιζαν επειδικτικά μπροστά μου....Φρικτές στιγμές τόσο για μένα όσο και για τη μητέρα μου (το καταλαβαίνω τώρα που έχω γίνει μαμά...) αλλά θυμάμαι ξεκάθαρα ότι πρώτα η δική της υπομονή εξαντλούνταν πάντα εγώ είχα απίστευτα αποθέματα (θα μπορούσα να μη φάω και καθόλου για αρκετά γεύματα). Ακόμη και τώρα τρώω λίγο και επιλεκτικά. Όταν γεννήθηκε ο μικρός μου είπα ότι ότι και να γίνει δεν θα τον υποβάλω στη διαδικασία που είχαν υποβάλει εμένα. Παρότι ποτέ δεν ακολούθησε ακραίες μεθόδους η πίεση ήταν αφόρητη (μια μέρα κόντεψα να μείνω μέχρι το απόγευμα μπροστά από ένα πιάτο με φασολάκια, μπλιάχ ούτε τώρα δεν τα τρώω). Ευτυχώς δεν χρειάστηκε στην περίπτωση του γιού μου να μπω σε τέτοια μονοπάτια παρότι τώρα την καταλαβάινω τη μαμά μου αλλά το έχουμε πάρει και οι δυο απόφαση ότι αυτό ΔΕΝ αλλάζει, αν το είχε πάρει νωρίτερα απόφαση και η ίδια θα είχαμε γλυτώσει πολλές στενοχώριες;)

xZBdp3.png
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα η κόρη μου που πιο μικρή δεν είχε πολύ όρεξη, κάθε γεύμα το συνοδεύαμε πάντοτε με αγγούρι και της κατέβαινε πιο εύκολα!!!

Τώρα που είναι πεντέμιση όλο πεινάω και πεινάω. Την πρώτη φορά που το άκουσα πάντως δεν το πίστευα ότι μου ζητούσε μόνη της φαγητό!

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μαμα-μπαμπαλευτερακι!! γιατί είναι τόσο άδικη η φύση που εγώ ενώ ως μωρό κ έφηβη τρεφόμουν με ένα αυγό κ ένα μήλο (μονο αυτά μου άρεσαν) - εσκαγα τη μαμα μου τη γιαγιά μου κ όλο τον περίγυρο;;; σήμερα καταβροχθίζω τα πάντα κ έγινα βουβάλα;;;εεεε;;; δεν μπορούσε η θεωρία σωλήνα να ισχύει κ για μένα;;;!!!!

 

υπομονή φιστικ!! κ εμείς από φαί στις 10 κουταλίτσες σταματάμε..αλλά όσο ζω ελπίζω!! κπ στιγμή θα αδειάσει το πιάτο!!

Link to comment
Share on other sites

αλλη μια φορα που εφτασα και ξεπερασα τα ορια μου...

 

τα εχω δοκιμασει ολα πια... τα παντα....

ολα τα κολπα, ολες τις παντεντες...

 

Δ Ε Ν - Τ Ρ Ω ΕΙ

 

εφαγε 4 κουταλιες φαγητο το μεσημερι, και μισο κρουασανακι το απογευμα....

 

δεν αντεχω αλλο...

 

μου ειπαν 'φταιει η ζεστη'.... ναι, καλα... λες κι ετρωγε τον χειμωνα...

 

απο αυριο το πρωι, σταματαω να προσπαθω..

 

θα της φτιαξω μια φρουτοκρεμα το πρωι... χωρις παιχνιδια και κολπα.. στο καρεκλακι της...

 

στην πρωτη αρνηση θα την κατεβασω.

 

μεσημερι, θα εχω κρεπες.... μια προσπαθεια... αρνηση? για υπνο..

 

απογευμα, το ιδιο, βραδυ το ιδιο...

 

απλα, θελω τις γνωμες σας..

τα γευματα που δεν τρωει, τα πηδαω ή τα δινω στο επομενο γευμα?

παραδειγμα, αν δεν φαει το μεσημερι, μετα το απογευμα δινω φαγητο ή γιαουρτι?

 

δεν παλευεται αυτο το πραγμα!!!! :(

 

Άμα την αφήσεις νηστική ένα γεύμα νομίζω θα σου φάει στο επόμενο μια χαρά. Νομίζω λένε ότι αν πηδήξεις ένα γεύμα μετά δίνεις κανονικά το επόμενο. Τώρα αν δεις ότι με αυτό τον τρόπο δε σου τρώει πχ καθόλου φρούτα δώσε της τα ξανά το απόγευμα

azHYp2.png

 

vwuep3.png

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ έχω το εξής θέμα ... δεν είναι λιγ'όφαγο το παιδί μου αλλά είναι κακοφάγο!!

 

Δηλαδή προτιμάει να φάει ένα μπισκότο, ψωμί ή τοστάκι, κρέας, αυγό, πατάτες αλλά δε θα φάει φρούτα, γιαούρτι και γάλα όχι πολύ. Και αυτό είναι το χειρότερο ... γιατί μπουλουκεύει από τα φαγητά (την προσέχω εννοείται) και τα θρεπτικά και υγιεινά δεν τα θέλει με τίποτα. Δηλαδή δε θα φάει σαλάτα με το φαγητό ούτε φρούτα. Κι αν δει κανένα μπισκότο ή γλυκό θα κάνει σαν τρελλή !!!

 

Σ' αυτο δυστυχώς που έχει το δικό μου δε μπορείς να κάνεις κάτι. Προσπαθώ να μην της δίνω αυτά που δεν πρέπει αλλά πχ πίνει λίγο γάλα το πρωί, αρνείται να φάει μετά φρούτα οπότε μένει νηστική και το μεσημε΄ρι τρώει πολύ (κρέας, πατατούλες και φυσικά ψωμί!!!). Το απογευμα αν της δώσεις γιαούρτι είναι ικανή να μείνει νηστική και ζητάει μόνο κρακεράκια και ψωμιά !!!! Ευτυχώς ακόμα δεν είναι χοντρή αλλά φοβάμαι ότι θα γίνει όταν φύγει από τον έλεγχο μου ... γιατί τώρα προσέχω τι φτιάχνω και τι της δίνω!

azHYp2.png

 

vwuep3.png

Link to comment
Share on other sites

Χθες το βράδυ μου έκανε κάτι παράξενο.Μέσα στον ύπνο του φώναζε μααμμ,αλλά δεν γύριζε να θηλάσει.Φρέσκο γάλα δεν πίνει όσο κι αν έχω προσπαθήσει.Φυσικά και όλη τη διάρκεια της ημέρας φωνάζει μαμ,αλλά φαγητό δεν τρώει.Τί θα μπορούσα να κάνω;

url]

url]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

φυστικάκι μου καλό κουράγιο!

το Μαράκι μας φαίνεται και είναι μια χαρά...

εγώ λοιπόν το ΣΚ που δεν τρώει (τις καθημερινές μου λένε στο στάθμό τρώει μια χαρά) της τα πηδάω τα γεύματα...

να σου πω κάτι άλλο?

έχεις δοκιμάσει να της το δώσεις να φάει μόνη της??

γιατί η δικιά μου πια δεν θέλΕι να την ταίζουν!!

 και αποθηλασε επιτελους!

Link to comment
Share on other sites

το πρωι δεν ηθελε γαλα, δεν επεμεινα

στις 10 δεν ηθελε φρουτα, ουτε γιαουρτι.. την αφησα

πριν λιγο εβαλα κρεπες στ τραπεζι, ανεβηκε στην καρεκλα, εφαγε μονη της 3 πηρουνιες, τελος..

τωρα το απογευμα τι να κανω? ξαναδινω φαγητο ή φρουτα? ή γιαουρτι?

Link to comment
Share on other sites

εγώ θα της έδινα φαγητό πάντως περισσότερες θερμίδες και θρεπτικά έχει τα φαΐ από το γιαούρτι εκτός και αν πιστεύεις ότι θα το φάει ευκολότερα ........

την αφήνεις να φάει μόνη της έστω και με τα χέρια??? :):)

και υπομονή τώρα σε δοκιμάζει.......

Link to comment
Share on other sites

Χθες το βράδυ σε σκεφτόμουνα...

 

Λέω λοιπόν,

 

1. Προσπάθησε να κόψεις τα πολλά νερά. Μπας και τη φουσκώνει με το νερό ρε παιδί μου (μετά το σκεφτόμουνα και τελικά ίσως έχεις δίκιο. Τόσο νερό που πίνει κάθε μέρα...)

 

2. Φτιάξε στον αποχυμωτή χυμό απο διάφορα φρούτα. Μπορεί απο τη δίψα της να το κατεβάσει με το καλαμάκι.

 

3. Το βράδυ πάντα φαγητό, έστω και 3 κουταλιές.

 

4. Της έχεις δώσει ποτέ κανονικό γιαούρτι? Αυτά τα παιδικά γιαουρτάκια είναι γλυκά και δεν αρέσουν σε όλα τα παιδάκια (ας πουμε ο "Νικολά" ούτε να τα μυρίσει δε θέλει)

 

Σε θαυμάζω φιλαράκι μου για την υπομονή σου.

 

Πάντως η μικρή αν και κακόφαγη μετά απο πολύ κόπο δικό σου, είναι σουπερ στα κιλά της. Σου το είπα, άδικα τη λες πολύ αδύνατη. Απλά δεν είναι τσουπωτή!

Link to comment
Share on other sites

Χθες το βράδυ σε σκεφτόμουνα...

 

Λέω λοιπόν,

 

1. Προσπάθησε να κόψεις τα πολλά νερά. Μπας και τη φουσκώνει με το νερό ρε παιδί μου (μετά το σκεφτόμουνα και τελικά ίσως έχεις δίκιο. Τόσο νερό που πίνει κάθε μέρα...)

 

2. Φτιάξε στον αποχυμωτή χυμό απο διάφορα φρούτα. Μπορεί απο τη δίψα της να το κατεβάσει με το καλαμάκι.

 

3. Το βράδυ πάντα φαγητό, έστω και 3 κουταλιές.

 

4. Της έχεις δώσει ποτέ κανονικό γιαούρτι? Αυτά τα παιδικά γιαουρτάκια είναι γλυκά και δεν αρέσουν σε όλα τα παιδάκια (ας πουμε ο "Νικολά" ούτε να τα μυρίσει δε θέλει)

 

Σε θαυμάζω φιλαράκι μου για την υπομονή σου.

 

Πάντως η μικρή αν και κακόφαγη μετά απο πολύ κόπο δικό σου, είναι σουπερ στα κιλά της. Σου το είπα, άδικα τη λες πολύ αδύνατη. Απλά δεν είναι τσουπωτή!

Link to comment
Share on other sites

Για τα γεύματα που της προσφέρεις και τρώει 1-2 κουταλιές κτλ... το θεωρείς ως ΟΚ.. και πας στο επόμενο.

Σήμερα μια χαρά πρόταση ακούγεται το γιαούρτι.

 

Μια μικρή ένσταση στις κρέπες... κι εμένα ακόμα και το (ένα) αδηφάγο παιδί που έχω (στην 75% η μεγάλη)... 2 μπουκιές τρώει. Τη μπουκώνουν, τη δυσκολεύουν και δεν τις καταφέρνει. Προτιμά τα "φεγγαράκια" (=ομελέτα).

 

Δοκίμασε να "μετονομάσεις" τα φαγητά....

π.χ. θες φυστικάκι μου... να φας φεγγαράκια?? (=ομελέτα) ή μήπως θες φεγγαράκια με αστεράκια; (=ομελέτα με τυρί φέτα τριμμένο μέσα).

το ρύζι... με ένα ποτηράκι για τσίπουρο... παίρνει σχήμα φατσούλας (δύο βουναλάκια για μάτια... και κανένα αγγουράκι/ντοματούλα κτλ... για στόμα, μύτη κτλ...

 

Και φυσικά... να τρώει μόνη της... και όσο θέλει...

Πεινάς; Τρως. Δεν πεινάς.... άστο... την επόμενη φορά. (Μόνο μην ξεχαστείς και τις δώσεις από το άγχος σου κανένα σνακ ενδιάμεσα, γιατί τότε "ξεγελιέται" η πείνα της και μετά πάλι δε θα φάει). Συγκεκριμένες ώρες... κάθε 4-5 ώρες να ανοίγει το θέμα φαγητού...

 

Σου εύχομαι τα καλύτερα! :)

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites

 

Σε θαυμάζω φιλαράκι μου για την υπομονή σου.

 

Πάντως η μικρή αν και κακόφαγη μετά απο πολύ κόπο δικό σου, είναι σουπερ στα κιλά της. Σου το είπα, άδικα τη λες πολύ αδύνατη. Απλά δεν είναι τσουπωτή!

 

 

πολυ αδυνατη δεν ειναι, οχι..

ειναι οριακα κανονικη, ας πουμε λεπτη...

 

αλλα με τι κοπο και ψυχικη φθορα (και δικη μου και δικη της) εχει γινει αυτο..

 

δεν παει αλλο....

οτι γινει....

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...