Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Νυκτερινο Ρευμα


mmdad

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 133
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Το καταργήσανε το νυκτερινό ρεύμα άσχετα αν ακόμα πληρώνουμε το πάγιο....Δεν το ξέρει ο κόσμος αλλά έτσι έχει γίνει...Και μείς που έχουμε νυχτερινό πληρώνουμε σαν βλάκες..

Link to comment
Share on other sites

Το αναφέρουν για να βγάζουν χρήμα εξτρα....Άστα κοριτσάκι προσπαθήσαμε να κάνουμε κάτι να μην το πληρώνουμε και όμως την φάγαμε στον....μην βρίσω τέτοια ώρα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τι λες οτι θα τους ρωτισω και θα μου πουν αλλα νταλλα? οτι δεν ξερουν Η οτι δεν ενημερωνουν?τι να πω και την ειχα καταβρει εβαζα καθηστερηση εναρξης και ξεκιναγαν μονα τους 40% πιο φτηνα ηταν σουπερ!!!παει και αυτο ΓΜΤ

123379gbkck5awnc.gif

71653r1qw0j5654.gif

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρά μιλάς???

Εγώ έχω ακόμη το εργοταξιακό ρεύμα. Και σκεφτόμουν να βάλω νυχτερινό μόλις το γυρνούσαμε σε κανονικό. Τώρα βλέπω οτι μάλλον δε θα το βάλω αν είναι να πληρώνω μόνο πάγιο.

sj3dp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ποτε το καταργησανε?τουλαχιστον στην τελευταια αναλυτικη μετρηση ειχε αλλη τιμη για τις ωρες του μειωμενου...ειναι στα νεα μετρα?

 

........και αν παρακολουθήσεις στο ρολόι/ μετρητή σου πέφτει κανονικά στο νύκτερινο!!!!!

 

Πάντως συμφέρει γιατί δεν είναι μόνο τα πλυντήρια, είναι το καλοκαίρι και τα κλιματιστικά. Οι συσκευές σου (πχ ψυγείο) δουλεύουν όλο το 24ώρο. Μπορείς να ανάψεις το θερμοσίφωνο εκείνη την ώρα, όπως επίσης να κάνεις το σίδερο ή να βάλεις ένα φαγητό στη γάστρα και να ψηθεί όλη νύχτα στο φούρνο!!!!!!!

 

Το ωράριο του είναι: 15:30-17:30 και 02:00-08:00 Νοέμβριο έως Απρίλιο και 23:00-07:00 τους υπόλοιπους μήνες.

Εκτός αν έχεις παλιά σύνδεση οπότε είναι όλο το χρόνο 23:00-07:00.

 

Εύχομαι να ΜΗΝ έχει καταργηθεί, αλλιώς την βάψαμε!!!!!!!!

Η ΒΛΑΚΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΙΟ ΧΑΡΙΣΜΑ, ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΜΗ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΤΑΧΡΗΣΗ ΤΗΣ.

Link to comment
Share on other sites

πηρα τηλ. την δεη και μου ειπαν οτι δεν ισχυει αυτο και οτι λειτουργει κανοικα το νυχτερινο ρευμα !!τι να πω λετε να λενε ψεματα? πρεπει να τσεκαρω το ρολοι μαλλων

123379gbkck5awnc.gif

71653r1qw0j5654.gif

Link to comment
Share on other sites

πηρα τηλ. την δεη και μου ειπαν οτι δεν ισχυει αυτο και οτι λειτουργει κανοικα το νυχτερινο ρευμα !!τι να πω λετε να λενε ψεματα? πρεπει να τσεκαρω το ρολοι μαλλων

 

Πέφτει κανονικά, το τσεκάρισα εγώ τη νύχτα!!!!

 

και στο google δεν βγάζει τίποτα σχετικό

Η ΒΛΑΚΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΙΟ ΧΑΡΙΣΜΑ, ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΜΗ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΤΑΧΡΗΣΗ ΤΗΣ.

Link to comment
Share on other sites

αχ ενημερωστε με κι εμενα τι γινεται και αν ισχυει. το βαλαμε πριν 6 μηνες γιατι οι λογαριασμοι μας ειναι τεραστιοι, οχι πως εχουμε δει καμια φοβεργ μειωση αλλα τελοσπαντων, να ξερουμε τι συμβαινει. θα πω κ εγω στο συζυγο να ρωτησει γνωστο του ηλεκτρολογο

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βασικα νομιζω την μεγαλυτερη εξοικονομηση χρημάτων την κάνει στα κλιματιστικα που δουλευουν ολη μερα και ολη νυχτα! Και εμεις εχουμε και περυσι πληρωσαμε το τετραμηνο του καλοκαιριου σχεδον ιδια λεφτα με το χειμωνα μονο κατα 20ευρώ αυξημένο!

 

Link to comment
Share on other sites

κι εμεις το εχουμε και βαζω τα πληντυρια το μεσημερι και νωρις το πρωι. Πηρα ενα χρονοδιακοπτη στην πριζα του πληντυριου και το ρυθμισα με το νυχτερινο και ξεκιναει να πλενει.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σίγουρα συμφέρει να δουλεύουν οι ηλεκτρικές συσκευές μας με το μειωμένο ρεύμα. Ελπίζω να μην έχει καταργηθεί. Όπως είπε και η underage είναι πολλά αυτά που μπορούμε να βάλουμε σε λειτουργία όπως ο φούρνος, το σιδέρωμα, το κλιματιστικό, το θερμοσίφωνο, το πλυντήριο, η ηλεκτρική σκούπα, το πιστολάκι των μαλλιών, η τηλεόραση, τα φώτα του σπιτιού και βέβαια τα υπόλοιπα ηλεκτρικά που είναι μόνιμα στην πρίζα, όπως το ψυγείο, ο ξεχωριστός καταψύκτης, τα ψηφιακά ρολογάκια και άλλα μικροπράγματα που στο σύνολό τους θα κρατήσουν μειωμένο το λογαριασμό της ΔΕΗ.

1457745k8p286od3g.gif
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια θα την ξαναρωτήσω αυτην την κυρία να μου πει περισσότερες λεπτομέρειες περί αυτου οκ?? Εντος ολιγων ημερών θα έχω νεα.....

 

 

Όταν ρωτήσεις πες μας! Πάντως στο λογ/μο είδα αναλυτικά τη χρέωση του νυχτερινού και το βελάκι στο ρολόϊ αλλάζει τις ώρες που πρέπει. Μακάρι να μη το καταργήσανε γιατί βολευει πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να καταργήθηκε γιατί όταν έρχεται το νυχτερινό (ή το απογευματινό ακόμη μέχρι τον Μάιο) στο σπίτι μας ανάβει ένα λαμπάκι πάνω στον πίνακα και αυτό δουλεύει κανονικά, το ελέγχω καθημερινά.

“The only thing we have to fear is fear itself” Franklin D. Roosevelt

Link to comment
Share on other sites

Όπως λέει και η Παρασκευή 13 κοίταξα και εγώ τον λογαριασμό και τα γράφει ξεχωριστά....πόσο με κανονική τιμή και πόσο με το νυχτερινό.... τι να πω?

Ας περιμένουμε την κοπέλα να ρωτήσει την κυρία που γνωρίζει....Πιστεύω πάντως να μην κοπεί,γιατί...χρειάζεται...

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να καταργήθηκε γιατί όταν έρχεται το νυχτερινό (ή το απογευματινό ακόμη μέχρι τον Μάιο) στο σπίτι μας ανάβει ένα λαμπάκι πάνω στον πίνακα και αυτό δουλεύει κανονικά, το ελέγχω καθημερινά.

 

σε πιο πινακα αναβει το λαμπακι μεσα η εξω απο το σπιτι για τι δω και εγω γιατι δεν μπορω να καταλαβω αν εχω η οχι νυχτ.ρευμα?

123379gbkck5awnc.gif

71653r1qw0j5654.gif

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...