Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Γυναικολόγος στα Χανιά


Recommended Posts

Θα ήθελα πληροφορίες με πμ, σχετικά με γυναικολόγους στα Χανιά.

Με ενδιαφέρουν τόσο οι ιδιώτες όσο και του νοσοκομείου.

Και επειδή δεν έχω ιδέα από Χανιά, όποια άλλη πληροφορία, περί κλινικών, νοσοκομείου κλπ, δεκτή.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 111
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

εγω εχω τον ΜΠΑΤΑΚΗ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟ απο τους πιο γνωστους στα Χανια και τον εμπιστευομαι απολυτα,συνεργαζεται με ολες τις ιδιωτικες κλινικες των Χανιων.απο το νοσοκομειο ξερω οτι ειναι πολυ καλος ο ΔΑΣΚΑΛΑΚΗΣ.αν σε ενδιαφερει στειλε μου π.μ να σου δωσω διευθυνση και τηλεφωνα.

έχω δύο δωράκια

UDcLp3.png euQwp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ γέννησα με τον Μαρινάκη. Έχω ξαναγραψει γι'αυτόν. Η βασική λέξη που τον χαρακτηρίζει είναι ηρεμία και χαλαρότητα. Είμαι πολύ ευχαριστημένη και περιμένω την επόμενη εγκυμοσύνη μου για να ξαναπάω εκεί!!

Συνεργάζεται με το ιατρικο χανιών δίπλα στο Ωδείο και είναι και το ιατρείο του εκεί κοντά. Και από την κλινική είμαι ευχαριστημένη. Η μαία που είχα στον τοκετό ήταν αστέρι!! Και μετά τα κορίτσια με βοήθησαν πολύ και στον θηλασμό.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ γέννησα με τον Μαρινάκη. Έχω ξαναγραψει γι'αυτόν. Η βασική λέξη που τον χαρακτηρίζει είναι ηρεμία και χαλαρότητα. Είμαι πολύ ευχαριστημένη και περιμένω την επόμενη εγκυμοσύνη μου για να ξαναπάω εκεί!!

Συνεργάζεται με το ιατρικο χανιών δίπλα στο Ωδείο και είναι και το ιατρείο του εκεί κοντά. Και από την κλινική είμαι ευχαριστημένη. Η μαία που είχα στον τοκετό ήταν αστέρι!! Και μετά τα κορίτσια με βοήθησαν πολύ και στον θηλασμό.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Και μενα ο Μαρινακης ειναι ο γυναικολογος μου και ειμαι πολυ ευχαριστημενη για ολα τα παραπανω που εγραψες,αλλα απ'οτι βλεπω εσυ μενεις Ηρακλειο???:roll::confused:

6Qyip2.pngKvUzp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 6 months later...

τελικα πηγα στον μανουσακη ειναι του ΤΕΒΕ. ειναι πολυ καλος ακολουθει μια σειρα εξετασεων κ σε παρακολουθει απο πολυ κοντα,εγω που ημουν με εγκυμοσυνη υψηλου κινδυνου . 36 χρονων κ διδυμα κ ολα καλα . με αφησε μεχρι 38 εβδομαδα κ τα πηρε στο ριο που επρεπε ωστε να εχουν αναπτυχθει αρκετα....εξωσωματικη βεβαια...συνεργαζεται με ηρακλειο

το μονο κακο ειναι οτι ειναι ακριβος.....

 

αν η περιπτωση σου ειναι απλη ..πολυ καλος ειναι κ ο δασκαλακης στο νοσοκομειο,, κ μια γυναικα που ειναι εκει αλλα δεν θυμαμαι ονομα

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ θα σου συστήσω τον ΚΥΡΙΟ Μαρινάκη!

Εξαιρετικός άνθρωπος αλλά και γιατρός!Σε αυτόν χρωστάω το ότι εδώ και 51/2 μήνες αγκαλιάζω το μικρό μου διαμαντάκι...την κορούλα μου!Εκείνος την κράτησε στην ζωή όταν μου παρουσιάστηκε πρόβλημα στην διάρκεια της εγκυμοσύνης...

Εύχομαι τα καλύτερα για σας!

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

καλησπερα σας!και εγω θα ηθελα την γνωμη σας για τον μπατακη και για το νοσοκομειο χανιων αν εχει καλους γυναικολογους και μαιες και ποιους???????

Link to comment
Share on other sites

εγω για τοπ γιατρο εχω τον κ.Στελιο που ειναι στου καπακη τη κλινικη διπλα στο ωδειο...αλλα δεν θυμαμαι το επιθετο του...φυσιογνωμικα παντως μοιαζει με τον αινσταιν στα νιατα του!κριμα που δε μενω πια Χανια να τον εχω!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγω πάλι για τον Μαρινάκη,δεν μπορω να πω ότι είμαι ευχαριστημένη.Πολύ φλου γενικως και δεν μου έδωσε ιδιαίτερη σημασία.Επίσης πολύ χάλια συμπεριφορά όταν τελικά απέβαλα σε αυτόν.Ούτε για την κλινικη που συνεργάζεται μπορώ να πω καλά λόγια,αρκεί να πω ότι μου είχαν σπάσει τα νερά,εγώ άπειρη δεν το είχα καταλάβει,δεν μου είπαν τίποτα και μου έδωσαν depon όταν είπα ότι πονάω.Αυτόν τον ειδοποίησαν 7 το πρωι και ήρθε στις 10.

 

Τον γιο μου τον έκανα στο Νοσοκομείο Χανίων με την Ελευθερια Βομβολάκη εξαιρετικό γιατρό και άνθρωπο.Είχα δύσκολη εγκυμοσύνη και ήταν πάντα δίπλα μου με υπομονή, ευαισθησια και γνωση.Την ευγνωμονώ αφάνταστα και εκεί θα ξαναπάω σε περίπτωση νέας εγκυμοσύνης.Είναι απλά υπέροχη και την ευχαριστώ!

ouQHp3.png

w1tfp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Η επιλογή γυναικολόγου είναι το πιο σημαντικό σημείο για την εγκυμοσύνη και την υγεία της γυναίκας και του εμβρύου. Ρωτήστε, δείτε, ενημερωθείτε.Εμείς αλλάξαμε γυναικολόγο όταν διαπιστώσαμε τραγικά λάθη- παραλείψεις ( κυρίως χάριν σε αυτό το forum). Εδώ έμαθα για τις βασικές εξετάσεις που πρέπει να κάνουμε σε ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΜΕΝΟΥΣ και όχι ξερόλες γιατρούς. Α Επιπέδου, Β Επιπέδου , Doppler. Kαι αυτό έως τώρα με έχει βοηθήσει αφάνταστα. Επιπλέον ο γιατρός είναι απαραίτητο να έχει γνώσεις, να σε εξετάζει για αρκετή ώρα και όχι 10΄, να σου συμπαραστέκετε και να είναι διαθέσιμος και κυρίως επιστήμονας και ανθρωπος. Για αυτούς τους λόγους επέλεξα την ΒΕΝΙΑΝΑΚΗ ΠΟΠΗ!!!!!!1

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια όποια μένει στα Χανιά και πάει να γεννήσει σε ιδιωτική κλινική κάνει ένα ΤΡΑΓΙΚΟ λάθος! Εγώ δούλευα στο Νοσοκομείο με σύμβαση για δύο χρόνια και κάθε τρεις και λίγο να τα ασθενοφόρα από του Γαβριλακη, να από του Καπάκη και ου το καθ' εξής..... με περιστατικά που πήγαν στραβά. Εγώ λοιπόν επέλεξα να είμαι εκεί από την αρχή. Με παρακολουθούσε και με ξεγέννησε η Ελευθερία Βομβολάκη που όπως είπε και η Catherine78 μιλάμε για εξαιρετικό άνθρωπο και επιστήμονα. Επιπλέον μη ξεχνάμε ότι το νοσοκομείο είναι το μόνο στα Χανιά που εφαρμόζει το σύστημα rooming in που είναι τόσο σημαντικό για την ανάπτυξη του συναισθηματικού δεσμού ανάμεσα στη μητέρα και στο παιδί. Όλες οι μαίες είναι πολύ καλές και σε βοηθάνε πάρα πολύ στη φροντίδα του παιδιού και κυρίως στο θηλασμό (σε εμένα ερχόταν κάποια κάθε τρεις ώρες). Τέλος να σημειώσω ότι για όλα αυτά δεν πληρώσαμε τίποτα ούτε κατά τη διαρκεια της εγκυμοσύνης ούτε και στη γέννα εκτός από τα 300 ευρώ που όριζε το ταμείο μας.

Iqvfp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
εγω για τοπ γιατρο εχω τον κ.Στελιο που ειναι στου καπακη τη κλινικη διπλα στο ωδειο...αλλα δεν θυμαμαι το επιθετο του...φυσιογνωμικα παντως μοιαζει με τον αινσταιν στα νιατα του!κριμα που δε μενω πια Χανια να τον εχω!!!!

 

Τον λένε Πετρουλάκη Στέλλιο. Και αυτός ήταν ο γιατρός μου και εμένα εως τώρα. Το θέμα είναι ότι τα τελευταία 2 χρόνια ειδικά, επειδή εχει πολύ κόσμο, νομίζω ότι δεν δίνει πλέον τη δέουσα σημασία στους ασθενείς του. Ότι είναι άψογος επιστήμονας είναι αδιαμφισβήτητο βέβαια. Τέλος πάντων, είμαι και εγώ τώρα σε αναζήτηση για γυναικολόγο τώρα στην δεύτερη εγκυμοσύνη μου, και μια και διανύουμε περίοδο κρίσης, σκεφτόμαστε σοβαρά την επιλογή του νοσοκομείου, μόνο που δεν έχουμε ιδέα για το ποιόν των γιατρών εκεί. (Εκτός από ενα δύο που καλύτερα να μην τους σχολιάσω). Τώρα διάβασα για την Βομβολάκη που γράφετε, δεν την έχω ξανακούσει και η αλήθεια είναι ότι μου εξίρατε την περιέργεια, να πάω άραγε να την βρω? Και αν ναι, πως το κάνω, απλά πάω στο νοσοκομείο και λέω , γεια σας θέλω για γιατρό μου την κυρία Βομβολάκη? Εχω αυτό το δικαίωμα της επιλογής? Γιατι άκουσα ότι πας και ό,τι σου τύχει..... Please help!!

age.png

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια όποια μένει στα Χανιά και πάει να γεννήσει σε ιδιωτική κλινική κάνει ένα ΤΡΑΓΙΚΟ λάθος! Εγώ δούλευα στο Νοσοκομείο με σύμβαση για δύο χρόνια και κάθε τρεις και λίγο να τα ασθενοφόρα από του Γαβριλακη, να από του Καπάκη και ου το καθ' εξής..... με περιστατικά που πήγαν στραβά. Εγώ λοιπόν επέλεξα να είμαι εκεί από την αρχή. Με παρακολουθούσε και με ξεγέννησε η Ελευθερία Βομβολάκη που όπως είπε και η Catherine78 μιλάμε για εξαιρετικό άνθρωπο και επιστήμονα. Επιπλέον μη ξεχνάμε ότι το νοσοκομείο είναι το μόνο στα Χανιά που εφαρμόζει το σύστημα rooming in που είναι τόσο σημαντικό για την ανάπτυξη του συναισθηματικού δεσμού ανάμεσα στη μητέρα και στο παιδί. Όλες οι μαίες είναι πολύ καλές και σε βοηθάνε πάρα πολύ στη φροντίδα του παιδιού και κυρίως στο θηλασμό (σε εμένα ερχόταν κάποια κάθε τρεις ώρες). Τέλος να σημειώσω ότι για όλα αυτά δεν πληρώσαμε τίποτα ούτε κατά τη διαρκεια της εγκυμοσύνης ούτε και στη γέννα εκτός από τα 300 ευρώ που όριζε το ταμείο μας.

 

 

ποσο μα ποσο δικιο εχεις....

εγω ακομα δουλευω εκει..... ειναι χημειο αλλα σε επομενη εγκυμοσυνη μου παλι στο νοσοκομειο θα γεννησω..... ειχα για γιατρο τον δασκαλακη μαζι με την Ελευθερια που ειναι πραγματικα φοβερη γιατρος αλλα κυριως ανθρωπος....

βαλλια παρε τηλεφωνο στο 2821342362 και πες οτι θελεις απογευματινο ραντεβου με την κ Βομβολακη.... θα πληρωσεις φυσικα για να πας σε απογευματινο ραντεβου αλλα τουλαχιστον τωρα που εισαι στην αρχη δε νομιζω οτι ειναι πολλα τα 40-50 ευρω.....

κατοπιν θα το ρυθμιζεις μαζι της το θεμα ραντεβου....

θα δεις ειναι πολυ καλος ανθρωπος και πολυ σωστη επιστημονας.....

καλη εγκυμοσυνη να εχεις και με το καλο να αποκτησεις ενα γερο μωρακι.....:P:p

Fm6D.jpg

LdHBp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τώρα διάβασα για την Βομβολάκη που γράφετε, δεν την έχω ξανακούσει και η αλήθεια είναι ότι μου εξίρατε την περιέργεια, να πάω άραγε να την βρω? Και αν ναι, πως το κάνω, απλά πάω στο νοσοκομείο και λέω , γεια σας θέλω για γιατρό μου την κυρία Βομβολάκη? Εχω αυτό το δικαίωμα της επιλογής? Γιατι άκουσα ότι πας και ό,τι σου τύχει..... Please help!!

 

Βαλλια,αν δεν μπορεις να πληρωσεις,μπορεις να πας Τεταρτη πρωι στα εξωτερικα ιατρεια,παιρνεις εισιτηριο για το γυναικολογικο και για υπερηχο (αν σε ρωτησουν για ραντεβου θα πεις οτι εχεις),και μετα πας στη μαια (παρακολουθηση εγκυων-οικογενειακος προγραμματισμος) και εκει λες οτι εισαι εγκυος,ερχεσαι για πρωτη φορα και θες τη Βομβολακη.Για τα υπολοιπα θα σε κατατοπισουν εκει.Στα εξωτερικα πληρωνεις 5 περιπου ευρω για το εισιτηριο.Το μονο οτι θα περιμενεις αρκετη ωρα.

 

Περισυ η Βομβολακη νομιζω δεν εκανε απογευματινά,δεν ξερω αν εχει ξεκινησει τωρα.

ouQHp3.png

w1tfp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες!!!! Έτσι θα το κάνω! Η αλήθεια είναι ότι σήμερα πήρα τηλ. στο νοσοκομείο και ζήτησα ραντεβού με την Βομβολάκη, μου είπαν όμως, ότι δεν μπορούν να το κάνουν αυτό, γιατί δεν δίνονται ραντεβού ονομαστικά. Σου κλείνουν δλδ ραντεβού με γυναικολόγο γενικά, και όποιος τύχει. Τους είπα ότι εγώ θέλω συγκεκριμένα αυτήν την γιατρό και μου επανάλαβαν ότι δεν γίνεται, και όταν επέμεινα και άλλο, απλά μου έδωσαν ένα άλλο νούμερο, του γραφείου των γυναικολόγων από ότι μου είπαν, για να συννενοηθώ απευθείας μαζί τους. Σαφώς και το νούμερο αυτό δεν το απάντησε κανείς! Catherine78, δλδ μόλις κ΄ψω το εισητήριο πάω και βρίσκω τη μαία, αντί να πάω να περιμένω τη σειρά μου για γιατρο? Και της λέω, ότι θέλω συγκεκριμενα την Βομβολάκη?

age.png

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες!!!! Έτσι θα το κάνω! Η αλήθεια είναι ότι σήμερα πήρα τηλ. στο νοσοκομείο και ζήτησα ραντεβού με την Βομβολάκη, μου είπαν όμως, ότι δεν μπορούν να το κάνουν αυτό, γιατί δεν δίνονται ραντεβού ονομαστικά. Σου κλείνουν δλδ ραντεβού με γυναικολόγο γενικά, και όποιος τύχει. Τους είπα ότι εγώ θέλω συγκεκριμένα αυτήν την γιατρό και μου επανάλαβαν ότι δεν γίνεται, και όταν επέμεινα και άλλο, απλά μου έδωσαν ένα άλλο νούμερο, του γραφείου των γυναικολόγων από ότι μου είπαν, για να συννενοηθώ απευθείας μαζί τους. Σαφώς και το νούμερο αυτό δεν το απάντησε κανείς! Catherine78, δλδ μόλις κ΄ψω το εισητήριο πάω και βρίσκω τη μαία, αντί να πάω να περιμένω τη σειρά μου για γιατρο? Και της λέω, ότι θέλω συγκεκριμενα την Βομβολάκη?

 

 

Καλησπερα!Η διαδικασια ειναι αυτη που σου περιεγραψα όποιον γιατρο γυναικολογο του νοσοκομειου κι αν επιλεξεις,δηλαδή εισιτηριο-μαια-συγκεκριμενος γιατρος,τον οποιο δηλωνεις.Για να καταλαβεις τα εισιτηρια απο τα εξωτερικα ιατρεια ειναι για ολους τους γυναικολογους μαζι(ενιαια) κι οταν πας στη μαια λες ποιον γιατρο θες ( σε ρωταει) και τοτε αλλάζει και το νουμερο που σου εχουν δωσει απο τα εξωτερικα και πας και περιμενεις για το γιατρο σου.Τη διαδικασια αυτη θα την κανεις καθε φορα.

 

Αν θυμαμαι καλα η μαια κατεβαινει γυρω στις 8.30-9.Οποτε τουλαχιστον για αρχη φροντισε να εισαι εκει το αργοτερο 8.30 γιατι γινεται ψιλοπανικος.Θα δεις κι αλλες κοπελες εκει και θα σου επιβεβαιωσουν οτι σου λεω.Απλα προετοιμασου να χασεις αρκετο χρονο,αυτο ειναι και το μονο αρνητικο για μενα.

Ξερω σιγουρα οτι ολα αυτα που σου λεω ισχυουν ακόμα,γιατι προσφατα εστειλα και μια ξαδελφη μου (ειναι τωρα 16η εβδομαδα).Για τα απογευματινα δεν ξερω καθολου τι γινεται.

Αν χρειαστεις κατι πες μου (πμ) και με το καλο να ελευθερωθεις !:-P

ouQHp3.png

w1tfp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
ποσο μα ποσο δικιο εχεις....

εγω ακομα δουλευω εκει..... ειναι χημειο αλλα σε επομενη εγκυμοσυνη μου παλι στο νοσοκομειο θα γεννησω..... ειχα για γιατρο τον δασκαλακη μαζι με την Ελευθερια που ειναι πραγματικα φοβερη γιατρος αλλα κυριως ανθρωπος....

βαλλια παρε τηλεφωνο στο 2821342362 και πες οτι θελεις απογευματινο ραντεβου με την κ Βομβολακη.... θα πληρωσεις φυσικα για να πας σε απογευματινο ραντεβου αλλα τουλαχιστον τωρα που εισαι στην αρχη δε νομιζω οτι ειναι πολλα τα 40-50 ευρω.....

κατοπιν θα το ρυθμιζεις μαζι της το θεμα ραντεβου....

θα δεις ειναι πολυ καλος ανθρωπος και πολυ σωστη επιστημονας.....

καλη εγκυμοσυνη να εχεις και με το καλο να αποκτησεις ενα γερο μωρακι.....:P:p

 

Σου έστειλα pm.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Γεια σας κορίτσια!Απο προσωπική μου εμπειρία ξέρω ότι η Ζολινδάκη είναι ακριβή και σίγοουρα αδιαφορεί για απλά περιστατικά κα ικαλές εγκυμοσύνες!Όσο πήρε εσας τηλέφωνο όταν την έψαχνα 3 μέρες στην πρώτη μου εγκυμοσύνη άλλο τόσο πήρε και εμένα.Σν γιατρός δεν λέω,είναι μάλλον πολύ καλή αλλά τί να το κάνω όταν δεν την εχω?Επίσης ξέρωότι ο Πετρουλάκης είναι εξαίσιος και πολύ καλός!Αν δεν είχα τον Μπατάκη θα πήγαινα σίγουρα τον Πετρουλάκη.Έχω ακούσει τα κλύτερα από πολλές νέες μαμάδες!Όπως ξανάπα έχω τον Μπατάκη ο οποίος σαν επιστήμονας είναι εξαίρετος,πολύ ψαγμένος και ενδιαφέρεται πραγματικά!Νοιάζεται βρε παιδί μου!Απαντάει σε όλα τα τηλέφωνα,σε παίρνει πίσω να δει πως πας και γενικά φοβερός!Εμένα στο πρώτο που είχαα κάτι προβλήματα μου άνοιξε Σάββατο μεσημέρι που τον σήκωσα από το φαγητό τον άνθρωπο και με εξέταζε μισή ώρα!Γενικά έχουμε πολύ καλές σχέσεις!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Κορίτσια καλησπέρα, αν και βλεπω πως τα μηνυματα ειναι πολυ παλια σχετικά με την κυρία Βομβολάκη ελπίζω πως καποια ισως δει ξερει και απαντησει! :-)

Εμαθα πως εφυγε απο το Γενικο Νοσοκομειο Χανιων και συνεργαζεται πια με ιδιωτικη κλινικη. Εαν καποια απο εσας γνωριζει που και πως μπορω να την βρω σας παρακαλω να επικοινωνήσει μαζι μου το συντομοτερο.Ευχαριστω θερμα.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Απλά να σημειωθεί ότι η Βομβολάκη δεν είναι πλέον στο νοσοκομείο, και δουλευει ιδιωτικά.

Και παρεπιπτώντως, εξαίρετη γιατρος! Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια που μου τη συστήσατε!

age.png

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

ειμαι εγκυος κ ειναι η πρωτη φορα ειμαι 23... θελω να παω στο νοσοκομειο.... Αλλα δε ξερω ποιοι γυναικολογοι του νοσοκομειου ειναι καλοι γιατι εχω ακουσει κ θετικα κ αρνητικα, αν μπορειτε να με βοηθησεται παρακαλω.... κ επισης οταν με το καλο γεννησω θα ειμαι σε τετρακλινο δωματιο η σε μονο...???

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...