Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πως μπορείς να καταλάβεις ότι κάτι δεν πάει καλά;;


Recommended Posts

καλημέρα σε όλες!

διανύω την 20η εβδομάδα κύησης στο τρίτο μου παιδί, πέραν του ότι έχω απίστευτο άγχος αν θα πάνε όλα καλά γιατί κουράζομαι πολύ με τα δίδυμα θηριάκια μου (αγόρια 22 μηνών), δεν το ακούω καθόλου το μωρό και ανησυχώ...υπάρχει κάποιος τρόπος να καταλάβει κανείς αν έχει πεθάνει;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα,απο τωρα και στο εξης θα το ακους καλυτερα,και εγω αν και στο δευτερο μου ειχαν πει οτι θα το ακουσω απο 16 εβδομαδων,εγω δεν καταλαβαινα τιποτα.μην ανησυχεις,οπου να ειναι θα το ακουσεις και εγω στην 20 εβδ το ακουσα και απο τοτε καθε μερα,καλη συνεχεια.για το εαν κατι δεν παει καλα μονο με υπερηχο το καταλαβαινεις,αλλα μην τα σκεφτεσαι αυτα,και εγω σημερα το πρωι δεν το ακουγα αλλα μολις εφαγα την μερεντα μου χτυπιοτανε,:))

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειμαι στη 18η εβδομαδα...ακομα τπτ δεν εχω ακουσει,ουτε φτερουγισμα,ουτε γαργαλιμα που μου λενε ολοι.Κι εγω αγχωνομαι λιγο αλλα αφου στον υπερυχο φανονται ολα καλα προσπαθω να μη το σκεφτομαι.Μαλλον οι αλλοι φταινε που με αγχώνουν.

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια μην αγχώνεστε!!

αν όλα είναι καλά στον υπέρηχο δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας.

εγώ την μπέμπα την άκουσα στην 18η εβδομάδα και για 5-6 μέρες την αισθανόμουν σαν ένα φτερούγισμα μόνο μία φορά την ημέρα, αφού δεν ήμουν σίγουρη αν αυτό που νοιώθω είναι το μωρό...

xFibp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλε τι λογια ειναι αυτα!! Ολα καλα θα πανε! Η πολυ κουραση ή το αγχος ειναι ενας απο τους λογους που ισως δεν το ακους το μωρακι σου. Εγω θυμαμαι στην αρχη το ακουγα οταν ξυπνουσα το πρωι ή οταν επεφτα για υπνο και χαλαρωνα..

Καλη εγκυμοσυνη να εχετε και με το καλο να αγκαλιασετε τα μωρακια σας!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ευχαριστώ κορίτσια μου!! αύριο πάω για Β επιπέδου ούτως ή άλλως οπότε θα δείξει...απλά με τέτοια κούραση και νέυρα που έχω με τα δίδυμα, μπορεί η μπέμπα να αποφάσισε να μας την κάνει...!!

καλές εγκυμοσύνες σε όλες και καλό καλοκαίρι:)

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...