Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

επειδη δεν βρισκω καμια κυρια για να κρατησει την κορη μου οταν γυρισω δουλεια,σκεφτομαι να την ξεκινησω βρεφικο σταθμο.

γνωριζετε τον σταθμο''ροδινο τρενο'' που βρισκεται στην Παιανια?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • 3 χρόνια μετά...

Διαφημίσεις


Το Ρόδινο Τρένο το έχεις δει; Έχει νέες εγκαταστάσεις κάτω από το βουνό, είναι πολύ εξοχικά! Η ιδιοκτήτρια είναι συμπαθέστατη, το ίδιο και οι δασκάλες. Έμείς ξεκινήσαμε εκεί στην αρχή της εβδομάδας και η κόρη μου τραγουδάει ήδη 10 διαφορετικά τραγουδάκια. Μια μαμά που γνώρισα στην παιδίατρο μου έλεγε ότι ο γιος της που ήταν πέρσυ στο Ρόδινο τρένο πήρε πολύ αγάπη και αυτό αντιστάθμιζε τα αρνητικά του περσινού κτιρίου. Εύχομαι να είναι όντως σωστή η επιλογή μου, αν κάμια μαμά έχει να προσθέσει κάτι θετικό ή αρνητικό θα βοηθούσε πολύ:P

Είναι τρεις και τους λατρεύω.

Link to comment
Share on other sites

Εγω έχω την κόρη μου στο Ροδινο τρένο από 48 ημερών μέχρι και σήμερα που είναι 5,5 χρονών. Για αυτό το σταθμο έχω να πω μονο τα καλύτερα, για τους ανθρώπους που τον έχουν, για τις δασκάλες που μεγαλώνουν το παιδί μου, γιατί κακά τα ψέματα αυτές μου μεγάλωσαν το παιδί μου, για την κυρία που μαγειρεύει πάντα υγιεινά και νοστιμότατα φαγητά!!!!! Τον προτείνω με το χέρι στην καρδιά!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Αχ βρε Ρούλα μπράβο που μας έγραψες για την εμπειρία σου, πολύ με ξε-άγχωσες, σε ευχαριστώ πολύ πολύ. Τι μικρή σου μεχρι τι ώρα την αφήνεις; Πως ξέρεις για τα υγιεινά και νόστιμα; έχεις δοκιμάσει; θέλω να πω πως μπορούμε να ελέγξουμε το φαγητό; Πες μου και άλλα σε παρακαλώ! ξέρεις τις δασκάλες, ποιες γνωρίζεις;:D περιμένω με αγωνία!

Είναι τρεις και τους λατρεύω.

Link to comment
Share on other sites

Μετα από 5,5 χρόνια εκεί μέσα Aggela εννοείται ότι έχω φάει από το φαγήτό τους, ξέρω ότι παντα τα φρούτα και τα λαχανικά είναι παντα φρέσκα και αγορασμένα από την λαική της γειτονιάς, όμως αμα ρωτήσεις τα παιδιά θα δεις ότι είναι όλα ξετρελαμένα με τα νόστιμα φαγητά. Οι κοπέλες που δουλεύουν εκεί είναι όλες με όρεξη για δουλειά και αγαπούν τα παιδάκια παρα πολύ κι αυτό φυσικά φαίνεται στο πως αντιδρούν τα παιδάκια μετά που φεύγουν από το σχολείο.

 

Και το σημαντικότερο, η μεγάλη μου κόρη σπουδάζει παιδαγωγικά και την πρακτική της την έκανε στον συγκεκριμένο σταθμό, ποιος ιδιοκτήτης/τρια αμα ήθελε να κρύψει κάτι θα δεχόταν να πάει κάποιο συγγενικό πρόσωπο παιδιού που είναι ακόμα στο σχολείο!!!! Πιστεύω ότι αυτό τα λεει όλα!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 5 months later...
  • 3 εβδομάδες μετά...
απο πλευρας ιωσεων τι αντιμετπισατε στο ροδινο τρενο ??/

 

Οτι αντιμετωπίζουν όλες οι μαμάδες σε όλους τους σταθμούς ειδικά τον πρώτο χρόνο, δεν νομίζω ότι κάποιος σταθμός διαφέρει σε κάτι.

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Καλησπέρα,

επισκέφτηκα πρόσφατα το βρεφονηπιακο σταθμο ρόδινο τρένο στην παιανια και μερικά πραγματα δεν μου αρεσαν. Θα ήθελα αν καποια μανουλα εχει η είχε το μωρακι της στον βρεφικο να μου πει τη γνωμη της.

ο χώρος μου φανηκε καπως μιζερος και με αρκετες φθορες αλλα και μικρης χωρητικότητας. δεν εχω επισκεφτεί άλλο σταθμο ακομα για να κανω σύγκριση αλλα το ειχα καπως αλλιως στο μυαλο μου και απογοητευτικα. εχω προβληματιστεί καθως σύντομα θα ξεκινησω δουλεια και δεν ξερω τι να κανω.

ένα πραγμα που μου εκανε εντυπωση επισης είναι πως μου ειπαν ότι δεχονται και κρατανε εκει και τα μωρα που είναι αρρωστα. αυτό ξερετε γινεται σε ολους τους σταθμούς? γιατι ετσι σιγουρα θα αρρωσταινει ολη την ωρα αφου παντα θα εχουν μαζι και τα αρρωστα μωρακια. είναι κατι που συμβαινει γενικα?

 

εχετε να μου προτείνετε καποιον άλλο βρεφικο σταθμο στην παιανια? ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...