Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Aναζήτηση παιδικού σταθμού στην Πετρούπολη


Recommended Posts

Έτσι ακριβώς αισθάνθηκα κι εγώ Ολγα. Στη δε γιορτή του σχολείου καμάρωνα λες και το δικό μου παιδί ήταν το καλύτερο. Και να φανταστείς δεν είπαν ποιήματα (λόγω ηλικίας) απλά χώρεψαν. Το χαιρόταν όμως τόσο πολύ που ξετρελάθηκα. Φυσικά σε όλους τους γύρω το παίζω ψύχραιμη και κουλ μητέρα..... νομίζω όμως ότι όλες βλέπουμε στο δικό μας πλασματάκι κάτι ξεχωριστό. Δεν είναι κακό αρκεί να μπορούμε να το ελέγχουμε για να μην κάνουμε κακό στο ίδιο το παιδάκι. Τελοσπάντων σταματάω το θέμα γιατί καθώς είναι διακοπές με τη γιαγιά τον παππού και τα ξαδερφάκια της έχω να τη δω 10 ημέρες κι έχω τρελαθεί από την απουσία της. Χθες το βράδυ μύριζα τα ρουχαλάκια της. Παρασκευή απόγευμα όμως έφυγα για να την αγκαλιάσω.

Αρκετά σε κούρασα

Καλημέρα

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Διαφημίσεις


  • 1 month later...
  • 3 χρόνια μετά...

Εχει κανεις να πει κατι πιο συγκεκριμενο για τη Λιλιπουπολη; Καποιος που να εχει παει εκει το παιδι του η παιδι γνωστου του; Πηγα για ενημερωση και ηταν εντυπωσιακα ολα.Απλα θα ηθελα να ξερω απο καποιον που τον εχει ζησει ως σταθμο αν ανταποκρινονται στην πραγματικοτητα αυτα που ειδα και ακουσα. Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 6 months later...

:idea:Ειμαι καινουργια στο φορουμ και ηθελα να μοιραστω την εμπειρια μου ψάχνοντας για το παιδικο που θα παει το καμαρι μου.

Λοιπόν κατεληξα στο Κουκλόσπιτο μετα από έρευνα κυρίως σε μικρούς σταθμούς. Το ραντεβού κλείστηκε εν ωρα λειτουργιας του σταθμού με παρότρυνση του ιδιοκτήτη, σε αντίθεση με τους περισσοτερους που το απέφυγαν χωρις να αντιλαμβάνομαι το λόγο.

Συζητήσαμε αρκετή ωρα για ένα θέμα που φοβάμαι ότι θα έχω με την προσαρμογή του παιδιού (βλέπετε τον κρατανε οι γιαγιάδες) και για την διατροφή που είναι ένα θέμα που φοβάμαι.

Μου δόθηκε η ευκαιρία να γνωρισω τη δασκάλα, σημαντικό γιατι είναι εκεινη που θα βλέπει το παιδί μου περισσοτερες ώρες και από εμένα

Στα αρνητικά βάζω ότι ο μισος σταθμος εχει ανακαινιστεί, πήρα όμως τη διαβεβαίωση του κου Σπύρου ότι θα ανακαινιστουν και οι υπολοιπες ταξεις αμεσα.

Ειμαι λιγο αγχωμένη:confused: για το καινουργιο ξεκίνημα. Θα σας ενημερωσω ξανα το σεπτεμβρη . Καλο καλοκαιρι τρελομπαμπαδες και τρελομαμαδες:-P

Link to comment
Share on other sites

  • 3 χρόνια μετά...
  • 3 χρόνια μετά...

Καλημέρα σε όλους,

 

Επαναφέρω το θέμα μετά από χρόνια καθώς έφτασε η ώρα και για μένα να ξεκινήσω την αναζήτηση παιδικού σταθμού στην περιοχή της Πετρουπολης. Έχω ένα αγοράκι 2,5 ετών και θέλω από Σεπτέμβρη να ξεκινήσει το σχολείο.Είναι η πρώτη φορά που θα πάει καθώς μέχρι τώρα ήταν μαζί μου. Όποτε , όπως καταλαβαίνετε, έχω πολύ μεγάλο άγχος. Θα ήθελα παρακαλώ να μου προτείνετε ή να παραθεσετε τις εντυπώσεις σας απ’αυτα που έχετε ακούσει από δικούς σας ανθρώπους. Θα τον γράψω μέσω ΕΣΠΑ. Θέλω φυσικά να είναι ένας πολύ καλός παιδικός σταθμός με σωστούς επαγγελματίες και καλούς χώρους. Να μη σε βλέπουν σαν πορτοφόλι και φυσικά να έχει δραστηριότητες αλλά οι δραστηριότητες που πραγματικά βοηθούν τα παιδιά σε αυτή την ηλικία και όχι οι παραπάνω που υποτίθεται σου παρουσιάζουν ως χρησιμες ώστε να παίρνουν χρήματα. Αν έχετε εμπειρία και από δημόσιους θα ήταν ευπρόσδεκτες..Δεν έχω αποφασίσει αν θα είναι δημόσιος ή ιδιωτικός. Συγνώμη αν σας κούρασα.. Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...