Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

3o παιδι


Recommended Posts

καλημερα σας...εχω 2 παιδακια το δευτερο ειναι μολις 40 ημερων...η αληθεια ειναι οτι σκεφτομαι αμεσα για τριτο. ειμαι τρελη η υπαρχουν κι αλλες σαν κι εμενα?πως ειναι η ζωη με 3 παιδια?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τρελή δεν είσαι αλλά θα γίνεις αν αποκτήσεις και τρίτο σύντομα. Πλάκα κάνω και εγώ λατρεύω τα παιδιά έχω δύο και θα ήθελα και τρίτο παρότι νομίζω πως θα πάω στο δρομοκαήτιο ώρες ώρες. Ο μικρός μου μόλις χρόνισε και ο πρώτος είναι 3 και κάτι είναι πολύ ζωηρά και τα δύο και δεν έχω καθόλου χρόνο για εμένα και ο σύζυγος είναι λίγο στον κόσμο του αλλά παρόλα αυτά αν τύχει θα χαρώ πολύ. Σε καταλαβαίνω λοιπόν α ξέχασα ότι είμαι ήδη 33 χρονών και αισθάνομαι μεγάλη για να τα ξαναπεράσω αλλά και πάλι δεν πτοούμε. Τα παιδιά είναι χαρά, ευτυχία είναι είναι είναι αλλά περίμενε να δούμε τι θα πουν και όσες έχουν ήδη 3 ή και παραπάνω βρε παιδιά οι πολύτεκνοι εκλήψανε? Αχ πως φαίνονται οι δύσκολοι καιροί εμείς 5 ήμασταν στην οικογένεια μου και ούτε γάτα ούτε ζημιά μόνα μας μεγαλώναμε τότε τώρα? Μπα πολλά είπα πάλι και βγήκα και εκτός θέματος σορυ.

καθαρός ουρανός αστραπές δεν φοβάται!!!

Link to comment
Share on other sites

Το δεύτερο με το τρίτο σε μας έχουν 3 χρόνια διαφορά και τα παίξαμε! Μην βιαστείς γιατί θα το μετανιώσουν τα νεύρα και η αντοχή-υπομονή σου. Τα παιδιά χρειάζονται ήρεμους και συγκροτημένους γονείς, μην το ξεχνάς αυτό.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας...εχω 2 παιδακια το δευτερο ειναι μολις 40 ημερων...η αληθεια ειναι οτι σκεφτομαι αμεσα για τριτο. ειμαι τρελη η υπαρχουν κι αλλες σαν κι εμενα?πως ειναι η ζωη με 3 παιδια?

 

Υπαρχουν,πως δεν υπαρχουν!!!

Εγω εχω τρια(7,5χρ.,4,5 χρ,2 μηνων)και ολο στο μυαλο μου εχω το τεταρτο! :oops:

4

Link to comment
Share on other sites

Τελικα ολο παραπονα ειμαστε! :wink:

Ολο λεμε κανουν αυτο, κανουν εκεινο, δεν αντεχω, θα παω στο "Δαφνι" κτλ., αλλα ολες "μαζοχιστριες" ειμαστε (με την καλη εννοια παντα).

 

Και εγω σκεφτομαι για 3ο αλλα οχι ακομα....λεω για το 2010 ε? Τι λετε? Θα τα βγαλω περα ή να το αφησω κι αλλο? :oops:

Πειτε γνωμες εσεις που εχετε τα 3 παιδια live μεσα στο σπιτι και οχι αυτα που φανταζομαστε εμεις πως θα ειμαστε με 3! :lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα σας...εχω 2 παιδακια το δευτερο ειναι μολις 40 ημερων...η αληθεια ειναι οτι σκεφτομαι αμεσα για τριτο. ειμαι τρελη η υπαρχουν κι αλλες σαν κι εμενα?πως ειναι η ζωη με 3 παιδια?

 

Υπαρχουν,πως δεν υπαρχουν!!!

Εγω εχω τρια(7,5χρ.,4,5 χρ,2 μηνων)και ολο στο μυαλο μου εχω το τεταρτο! :oops:

 

ετσι ετσι μπραβο τετοια να ακουω για να παιρνουμε θαρρος και μεις οι ερμοι που θελουμε και τριτο ζουζουνακι :wink:

5db512b769.pngae89dcbaef.png σας αγαπω πολυ!!!
Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Αν και δεν έχω τρία (ούτε καν δύο :D ) θα μιλήσω, αφού δε μιλάνε οι τρίτεκνες. Όσες οικογένειες με τρία παιδιά ξέρω έχουν το εξής χαρακτηριστικό: τα δύο πρωτα σχετικά κοντά και το τρίο κάπως πιο μακρυά. Από τις συζητήσεις που έχουμε κάνει φαίνεται ότι είναι μια καλή λύση, υπό την έννοια ότι σε βοηθάνε και τα μεγαλύτερα κάπως. Μπορούν να παίξουν μαζί του πιο υπεύθυνα, μπορούν να το κρατήσουν για να πας μια τουαλέτα βρε παιδί μου.

 

Οπότε ίσως εκεί είναι η λύση.

Link to comment
Share on other sites

εγω δεν εχω ακομα 2ο.. ουσιαστικα, δεν εχει καν βγει το πρωτο!! αλλα εχω γλυκαθει τοσο που οχι μονο το 3ο το θεωρω δεδομενο, σκεφτομαι και για... 4ο..

 

:D:D:D:D

 

να δω πως θα τα θρεψουμε ολα αυτα!!!

Οσο πιο απλα και πιο ειλικρινα .... σε λατρευω μικρη μου!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

Εγώ είμαι έγκυος το πρώτο αλλά έχω δηλώσει σε όλους ότι θέλω 3 παιδιά!!:D Έχω δουλέψει σε παιδικό σταθμό και σε παιδότοπο και έχω συνηθίσει στην ιδέα να τρέχω για πολλά παιδιά,σε babysitting δεν μου έχει τύχει,μόνο μέχρι δύο και πιστεύω ότι θα τα κατάφερνα και με 3!Ο άντρας μου έχει τις αμφιβολίες του καθώς έχουμε έναν μεγάλο σκύλο (40κιλά),2 γάτες και ένα χάμστερ που θέλουν και αυτά φροντίδα και συνέχεια μου λέει ότι αν κάνουμε 3 παιδιά είναι σαν να έχουμε 7!!:shock: (άρα με την λογική του,τώρα περιμένω το 5ο!!:lol:)

n0tup2.png και θηλάζουμε!!!:D

 

06.02.2011 Ήρθες καρδιά μου...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Εμεις εχουμε τον μεγαλο 3,5 ετων την μικρη 2 ετων ακριβως και μολις μαθαμε οτι ερχεται και 3ο και μπορω να πω οτι χαρηκαμε πολυ μιας και το προσπαθησαμε . Δυσκολα αρκετα θα ειναι γιατι τα παιδια μας ειναι αρκετα μικρα και τα 2 , και αρκετα ζωηρα και με μικρη διαφορα ηλικιας , σιγουρα θα κουραστουμε αλλα πιστευω οτι αξιζει τον κοπο , δεν εχουμε καποια ουσιωδη βοηθεια απο μαμα η πεθερα , ομως το καλο ειναι οτι ειμαστε μαζι σε ολα , δεν εχει και πολυ πιεστικα ωραρια ο αντρας μου , εγω εργαζομαι απο το σπιτι και πιστευω οτι αμα περασει ο πρωτος δυσκολος χρονμος μετα θα ρολαρει καλυτερα το πραγμα .

QRyOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...