Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

λοιμωξη αναπνευστικου 25 εβδομαδων SOS????


Recommended Posts

κοριτσια θα ηθελα την βοηθεια σας εαν εχει περασει καμια απο εσας κατι παρομοιο ειμαι 25 εβδομαδες και εδο και 4 εβδομαδες εχω ενα πολυ ασχημο κρυολογημα που δεν λεει να με αφησει και εχω αγχοθει και φοβιθει μαζι στην αρχη ειχα τα κλασικα συμπτωματα μπουκωμενη μυτη και τα λοιπα...ομως ο βηχας δεν λεει να φυγει με τιποτα επικοινωνισα με τον γιατρο μου ο οπιος και στην αρχη δεν μου εδωσε κανενα φαρμακο λεγοντας πως δεν χρειαζεται και θα περασει την τριτη ομως τον ξαναπηρα τηλ.και του ειπα πως ο βηχας δεν υποχωρει και εχω σφυριγμα απο μεσα εκει αυτος φρικαρε και μου ειπε να παω σε πνευμονολογο οπου και τελικα πηγα και εχω λοιμωξη αναπνευστικου με πολλα ακροαστικα και αν το αφηνα λιγο ακομα θα γινοταν πνευμονια μου εδωσε αντιβιοση klaricid και εισπνοουμενα τα πηρα για μια μερα και ενιωσα αμεσως καλητερα ελα ομως που η αντιβιωση δεν μου πηγενε και μου προκαλεσε εμετους και διαροια....παω παλι και μου δινει το zithromax και σημερα το πηρα πρωτη μερα και βλεπουμε....φοβαμαι για το μωρακι μου μην παθει τιποτα με τοσα φαρμακα και απο τον βηχα μην εχουμε κανενα προβλημα....εχει περασει καμια σας κατι παρομοιο?και ποτε περασε??

elo7p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγώ πέρασα μια πιο απλή ίωση αλλά ο γυναικολόγος μου ήταν σε ετοιμότητα να μου χορηγήσει claricid αν είχα αμυγδαλίτιδα, αλλά ευτυχώς δεν είχα οποτε δεν πήρα. Γενικώς έχω ακούσει να χορηγούν αντιβίωση σε εγκυμοσύνη αν υπάρχει ανάγκη χωρίς κάποιο πρόβλημα. Ειδικά στην εβδομάδα που είσαι....τώρα για τον βήχα και γω τον μικρούλη μου τον τάραξα στις αναταράξεις, αλλά δεν έπαθε τίποτα :)

yTiOp3.png

 

nzfhp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πέρασα μια πιο απλή ίωση αλλά ο γυναικολόγος μου ήταν σε ετοιμότητα να μου χορηγήσει claricid αν είχα αμυγδαλίτιδα, αλλά ευτυχώς δεν είχα οποτε δεν πήρα. Γενικώς έχω ακούσει να χορηγούν αντιβίωση σε εγκυμοσύνη αν υπάρχει ανάγκη χωρίς κάποιο πρόβλημα. Ειδικά στην εβδομάδα που είσαι....τώρα για τον βήχα και γω τον μικρούλη μου τον τάραξα στις αναταράξεις, αλλά δεν έπαθε τίποτα :)

 

σε ευχαριστω για την απαντηση κοκκο με καθησηχασες λιγο θυμασαι μηπως μετα απο ποσο καιρο σου περασε?

elo7p3.png
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω για την απαντηση κοκκο με καθησηχασες λιγο θυμασαι μηπως μετα απο ποσο καιρο σου περασε?

Εγώ πέρασα ουρολοίμωξη κάπου στον 6ο μηνα. Πήρα αντιβίωση δε θυμάμαι ποια. Κι εγώ αγχωνόμουν για το μωρό αλλά οι γυναικολόγοι ξερουν ποιες αντιβιώσεις να δώσουν και από ποια βδομάδα. Το μωράκι μου είναι τώρα 13 μηνών και μαι χαρά. Μην αγχώνεσαι όλα θα πάνε καλά. Περαστικά.

Link to comment
Share on other sites

Και εγω πολλες αντιβιωσεις στην εγκυμοσυνη περιπου στην εβδομαδα που εισαι γιατι ειχα σοβαρο προβλημα και ο γιος μου ειναι σχεδον 4ων χρονων σημερα και γερος σαν ταυρος μαλιστα αστειευομαι οτι δεν αρρωσταινει ποτε απο τις πολλες αντιβιωσεις που πηρε στην εγκυμοσυνη μου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

σε ευχαριστω για την απαντηση κοκκο με καθησηχασες λιγο θυμασαι μηπως μετα απο ποσο καιρο σου περασε?

 

 

4 μέρες ήμουν πολύ χάλια με πυρετό, αλλά σχεδόν σε μια εβδομάδα μου πέρασε

yTiOp3.png

 

nzfhp3.png

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ κοριτσια για τις απαντησεις απλα με εχει παρει και λιγο απο κατω η ολη κατασταση εχω πεσει και ψυχολογικα δεν πηγαινω πουθενα καθομαι συνεχεια μεσα μην γινω χειροτερα και η κατασταση ακομα ιδια ελεος ποτε θα γινω καλα...καθε φορα που βηχω εχω και το ανχος με την κοιλια που κουνιεται ολοκληρη εχω διαβαει και καποια αλλα φορουμ που γραφουν πως ο εντονος βηχας ευθυνεται για προωρο τοκετο και ειμαι καπως ανχωμενη....

elo7p3.png
Link to comment
Share on other sites

Παρτο αλλιως η ψυχολογια ειναι πιο σημαντικη απο τον βηχα το περασα και εγω με υγρο στον πνευμονα πολυ και χειροτερα νομιζα οτι θα πεταχτει το μωρο εξω απο τον βηχα. Αλλα με τις αντιβιωσεις αντιμετωπιστηκε μια χαρα. Θα περασει θα δεις να σκεφτεσαι αισιοδοξα.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...