Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Εγκυμοσύνη και αντικαταθλιπτικά


Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα!!!

Αν και παρακολουθώ αρκετό καιρό το φόρουμ είναι η πρώτη φορά που γράφω. Ήθελα την πολύτιμη βοήθειά σας. Έχω μια αγχώδη διαταραχή και παίρνω αντικαταθλιπτικά εδώ και αρκετό καιρό. Με τον άντρα μου θέλουμε να κάνουμε μωρό, όμως εγώ φοβάμαι πάρα πολύ λόγω των χαπιών. Ο γυναικολόγος μου με παράπεμψε σε ένα γενετιστή από τον οποίο και δεν πήρα σαφέστατη απάντηση. Επειδή είναι πολύ δύσκολο να κόψω τα χάπια, αν και τα έχω μειώσει αρκετά, ανρωτιέμαι αν κάποια από εσάς έπαιρνε αντικαταθλιπτικά κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης και πως εξελίχθηκε η κύηση. Σας ευχαριστώ πολύ!Είναι ένα θέμα που με καίει πολύ και δεν ξέρω καμιά κοπέλα που να το έχει αντιμετωπίσει στο οικείο μου περιβάλλον.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Πού μένεις κοπελιά; Αν είσαι Θεσ/νίκη, μπορώ να σου δώσω τη σύσταση ενός πολύ καλού ψυχιάτρου που έχει ασχοληθεί και με εγκύους. Ο ψυχίατρος που σου έδωσε τα χάπια τι λέει; Νομίζω ότι αυτού του είδους οι γιατροί είναι αρμόδιοι, οι γενετιστές και οι γυναικολόγοι τι μπορεί να ξέρουν για ψυχοφάρμακα και ψυχικές διαταραχές;

Link to comment
Share on other sites

Μένω Αθήνα, με το ψυχιατρό μου το έχουμε συζητήσει πάρα πολύ,πιστεύει οτι δεν είναι ρίσκο, αλλά καταλαβαίνεις.....΄σ'εμένα πέφτει το βάρος της απόφασης.Σ'ευχαριστώ για τοο ενδιαφέρον πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...