Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Δευτερη εγκυμοσύνη.... Πόσο καιρο μετα??


Recommended Posts

Ο μικρος μου γινεται 12 μηνων τα Χριστουγεννα και τοτε θα ειμαι 26 εβδομαδων!

 

Kατερίνα, όταν ο δικός μου γίνει 12 μηνών, τέλος Γενάρη, εγώ θα είμαι στην 23η εβδομάδα!!! Eίμαστε πολύ κοντά!

Πάντως από τον γιατρό μου, δεν πήρα κανένα μήνυμα ότι είναι κακό για τον οργανισμό μιας γυναίκας να κάνει αμέσως το 2ο. Στο κάτω κάτω μας δίνουν τόσα συμπληρώματα διατροφής, που γινόμαστε τούρμπο!!

Με τα παιδιά μου, ξαναγεννιέμαι...

bUwEp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Διαφημίσεις


γεια! εγώ έχω ένα παίδαρο 13 μηνών και είμαι στην 6η εβδομάδα κύησης. αποφασίσαμε με τον αντρα μου να τα κανουμε μαζι με την λογικη οτι θα κουραστουμε τωρα αλλα θα ξεμπερδεψουμε πιο γρηγορα, ασε που και τα παιδια θα μεγαλωσουν μαζι.

mamax4

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Εγώ κορίτσια έχω ένα γιο 1 έτους και 1 μήνα και είμαι έγγυος στο δεύτερο στις 7 εβδομάδες.:D Στην αρχή θα είναι λίγο δύσκολα μέχρι να συντονιστούμε αλλά θα την βρούμε την άκρη.....;) Πάντος εμείς συνειδητά το κάναμε μιας και μένουμε στην Κίνα και δεν θέλαμε το παιδί μας να νιώθει μόνο στο σπίτι!!!!

 

 

k2TI.jpg2NCdp8.png

 

FUqmp8.png

[url=http://daisypath.com][img=http://davf.daisypath.com/Kyayp8.png][/url] 
[url=http://lilypie.com][img=http://lilypie.com/pic/2009/11/05/Y70Q.jpg][img=http://lb2f.lilypie.com/oujtp8.png][/url] 
[url=http://lilypie.com][img=http://lbdf.lilypie.com/vGESp8.png][/url] 

Link to comment
Share on other sites

στους 8 μηνες μολις εχασα τα κιλακια της 1ης εγκυμοσυνης....και το 3 πρωτα ο θεος λεω μετα απο 2-3 χρονια.οταν γεννησω με το καλο ο γιος μου θα ειναι 17 μηνων.

Αγορακια μου σας λατρευω!!
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 5 months later...

κοριτσια επαναφερω το θεμα γιατι θα ηθελα τις γνωμες σας. ειμαι 34 χρονων εχω εναν μικρουλη 1,5 ετους και θα ηθελα ενα μωρακι ακομα . το προβλημα ειναι οτι θα πρεπει να περασω την εγκυμοσυνη ξαπλα λογω καποιου προβληματος που εχω , οποτε δεν θα μπορω να φροντιζω το μικρο μου.

Απο τη μια με αγχωνει η ηλικια μου και θελω να ξεκινησουμε προσπαθειες συντομα , απο την αλλη σκεφτομαι οτι ο μικρος θα θελει αγκαλιες και παιχνιδια και δεν θα μπορω.

Τωρα το πρωι τον προσεχουν τα πεθερικα μου που ερχονται στο σπιτι μας , αν μεινω εγκυος θα προτιμουσα να παει βρεφικο σταθμο το πρωι και το απογευμα να τον αναλαμβανει ο μπαμπας του ωστοσο φοβαμαι και τις ιωσεις που μπορει να μεταφερει στο σπιτι απο το σταθμο.

Ισως σας ακουστει καπως εγωιστικο αλλα δεν θα αντεχα να περασω 9 μηνες κλεισμενη στο σπιτι και τα πεθερικα και το παιδι στα ποδια μου ( δεν με ενοχλει το παιδι εννοειται ) . Θελω να εχω την ησυχια μου και σκεφτομαι αν ειναι μαζι μου και προσεχουν αυτοι το παιδι μου και εγω απλα ειμαι ξαπλα ισως να νομιζει οτι εγω δεν ενδιαφερομαι για αυτο και κανει συγκρισεις πχ η καλη γιαγια που με προσεχει η κακη μαμα που δεν ασχολειται . τελος ενα αλλο θεμα που εχουμε ειναι οτι σε κανα χρονο μπορει να παρουμε μεταθεση οποτε εκει επειδη εχω εγκυμοσυνες υψηλου κινδυνου ισως να ειναι δυσκολο να βρω τον καταλληλο γιατρο και δεν θα εχουμε και καμια βοηθεια οποτε ο συζυγος ο καημενος θα τα παιξει εντελως.

συγνωμη αν σας ζαλισα . πεστε μου καμια γνωμη κοριτσια γιατι ειμαι μπερδεμενη .

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημέρα!Εγώ έχω ΠΗΤ 24/7,πρώτα ο θεός, και σκεφτόμαστε μετά τον Φλεβάρη να ξεκινήσουμε και για δεύτερο.Παρόλο που και τώρα είμαι καναπέ κρεβάτι όλη την εγκυμοσύνη-και υπάρχουν πολλές πιθανότητες να ξαναγίνει έτσι και στην επόμενη-δεν θα ήθελα να γεννήσω μετά τα 35,φοβάμαι την αμνιοπαρακέντηση και τους "αυξημένους" κινδύνους.Τον Ιούλιο που θα γεννήσω,θα είμαι σχεδόν 32,5 χρονών. Άλλωστε,τα μωράκια δεν έρχονται όποτε θέλουμε,οπότε λέμε όσο το δυνατόν νωρίτερα να ξεκινήσουμε.

ouQHp3.png

w1tfp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Με το σκεπτικό να ξεκινήσουμε σιγά-σιγά κι όποτε μείνω, έμεινα με την πρώτη προσπάθεια όταν ο Νικόλας μου ήταν 10 μηνών περίπου. Ήμουν τυχερή!

 

Σας ευχαριστώ που υπάρχετε...!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 χρόνια μετά...

Κοριτσια καλησπερα!η κορουλα μου ειναι 3 μηνων και μολις χθες εκανα τεστ εγκυμοσυνης και βγηκε θετικο!!!Θα εχουν ακριβως 12μηνες διαφορα.ειχε καμια αναλογη εμπειρια?πειτε μου τη γνωμη σας παρακαλω γιατι φοβαμαι πως δεν θα χαρω πολυ το πρωτο μου παιδακι...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια καλησπερα!η κορουλα μου ειναι 3 μηνων και μολις χθες εκανα τεστ εγκυμοσυνης και βγηκε θετικο!!!Θα εχουν ακριβως 12μηνες διαφορα.ειχε καμια αναλογη εμπειρια?πειτε μου τη γνωμη σας παρακαλω γιατι φοβαμαι πως δεν θα χαρω πολυ το πρωτο μου παιδακι...

 

Να σας ζήσει και με το καλό και το δεύτερο! Ο γυναικολόγος σου τι λέει για τόσο σύντομη εγκυμοσύνη; γέννησες το πρώτο φυσιολογικά;

 

Για τα παιδακια σιγουρα θα ειναι ωραια, σχεδον σαν διδυμα θα μεγαλωσουν!

27pzp3.png

 

qIUIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα!η κορουλα μου ειναι 3 μηνων και μολις χθες εκανα τεστ εγκυμοσυνης και βγηκε θετικο!!!Θα εχουν ακριβως 12μηνες διαφορα.ειχε καμια αναλογη εμπειρια?πειτε μου τη γνωμη σας παρακαλω γιατι φοβαμαι πως δεν θα χαρω πολυ το πρωτο μου παιδακι...

έχω μια φίλη, ίδια περίπτωση. έμεινε έγκυος όταν το 1ο της παιδάκι ήταν 3 μηνων και επειδή γέννησε το 2ο πρόωρα, τα παιδιά της έχουν 10 μήνες διαφορά. ήταν πολύ δύσκολα στην αρχή και στην διάρκεια της εγκυμοσύνης (γιατί δεν μπορούσε να σηκώνει το παιδί, είχε ξενύχτια κλπ) αλλά και αφού γέννησε το 2ο γιατί ήταν σχεδόν σαν να μεγάλωνε δίδυμα. τα βάφτισε μαζί και έτρεχε για 2-3 χρόνια σαν τρελλή. βέβαια είχε πολύ βοήθεια από τη μαμά της.

τώρα όμως, που τα παιδάκια της είναι 7-8 ετών τα χαίρεται πολύ και είναι πολύ καλύτερα.

 

η ιδανική στιγμή να ξαναμείνεις έγκυος είναι μόλις το 1ο παιδί αρχίσει να περπατάει και να αυτοεξυπηρετείται (τρώει, κοιμάται μόνο) ώστε να μην ταλαιπωρείται η έγκυος. ιατρικά, λένε ότι καλό είναι να γίνεται τουλάχιστον 1 χρόνο μετά τη γέννα (για να έχει επανέλθει ο οργανισμός) και το πολύ μέχρι 3 χρόνια από τη γέννα (για να θυμάται η μήτρα και να είναι ευκολότερος ο τοκετός). οι ψυχολόγοι λένε ότι η ιδανική διαφορά ηλικίας στα σδέρφια είναι τα 3 χρόνια, γιατί τότε το μεγάλο παιδί έχει εδραιώσει τη θέση του στην οικογένεια και κατανοεί καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!

Εγώ με την αδελφή μου είχαμε 12 μήνες διαφορά και η μαμά μου

έλεγε ότι ήτανε πολύ πολύ δύσκολα γιατί ήτανε και χωρίς βοήθεια.

Όμως μεγαλώναμε μαζί έχοντας η μια για παρέα την άλλη. Πολλές φορές μας περνούσανε για δίδυμα αν και για να πω την αλήθεια αυτό δε μου άρεσε.

Τα δικά μου παιδιά έχουνε 2.5 χρόνια διαφορά και τη θεωρώ ιδανική γιατί

και μπορούν να παίξουν μαζί αλλά χαρήκαμε και το μεγάλο όσο ήτανε μόνο του.

Link to comment
Share on other sites

Αγγελική μην ανησυχείς!!Γνωστή μου έκανε τρία παιδιά με ένα χρόνο διαφοράς το καθένα!!! Απλά θα χρειαστείς βοήθεια για να ξεκουράζεσαι λίγο. Με καλό προγραμματισμό όλα θα πάνε καλα!! Τα παιδάκια είναι πολύ κοντά και πολύ ευτυχισμένα. Όλα θα πάνε καλά μην ανχώνεσαι και κοίτα να ξεκουράζεσαι και να ζητάς βοήθεια (αν υπάρχει διαθέσιμη). Με την γέννα επειδή ηταν κοντά ηταν πολύ πιο εύκολο. Καλή τελειόμηνη εγκυμοσύνη και με υγεία και στα δυο παιδιά σου.

VH6Dp2.png

ivf7p2.png

Link to comment
Share on other sites

Να σας ζήσει και με το καλό και το δεύτερο! Ο γυναικολόγος σου τι λέει για τόσο σύντομη εγκυμοσύνη; γέννησες το πρώτο φυσιολογικά;

 

Για τα παιδακια σιγουρα θα ειναι ωραια, σχεδον σαν διδυμα θα μεγαλωσουν!

 

Ευχαριστω πολυ!!!Αυριο θα παω στον γυναικολογο πρωτα ο Θεος και εχω αγωνια.Οταν του ειπα πως εκανα τεστ και βγηκε θετικο για λιγα δευτερολεπτα δεν μιλουσε και μετα γελασε και μου λεει "ποτε προλαβες βρε θηριο?"χαχα!!!μου ειπε πως δεν υπαρχει επικινδυνοτητα αφου γεννησα φυσιολογικα!ειχα αψογο τοκετο.δεν το περιμενα.σε μιση ωρα βγηκε η μπουμπου!5 φορες εσπρωξα!!!θα σας πω νεα αυριο!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

έχω μια φίλη, ίδια περίπτωση. έμεινε έγκυος όταν το 1ο της παιδάκι ήταν 3 μηνων και επειδή γέννησε το 2ο πρόωρα, τα παιδιά της έχουν 10 μήνες διαφορά. ήταν πολύ δύσκολα στην αρχή και στην διάρκεια της εγκυμοσύνης (γιατί δεν μπορούσε να σηκώνει το παιδί, είχε ξενύχτια κλπ) αλλά και αφού γέννησε το 2ο γιατί ήταν σχεδόν σαν να μεγάλωνε δίδυμα. τα βάφτισε μαζί και έτρεχε για 2-3 χρόνια σαν τρελλή. βέβαια είχε πολύ βοήθεια από τη μαμά της.

τώρα όμως, που τα παιδάκια της είναι 7-8 ετών τα χαίρεται πολύ και είναι πολύ καλύτερα.

 

η ιδανική στιγμή να ξαναμείνεις έγκυος είναι μόλις το 1ο παιδί αρχίσει να περπατάει και να αυτοεξυπηρετείται (τρώει, κοιμάται μόνο) ώστε να μην ταλαιπωρείται η έγκυος. ιατρικά, λένε ότι καλό είναι να γίνεται τουλάχιστον 1 χρόνο μετά τη γέννα (για να έχει επανέλθει ο οργανισμός) και το πολύ μέχρι 3 χρόνια από τη γέννα (για να θυμάται η μήτρα και να είναι ευκολότερος ο τοκετός). οι ψυχολόγοι λένε ότι η ιδανική διαφορά ηλικίας στα σδέρφια είναι τα 3 χρόνια, γιατί τότε το μεγάλο παιδί έχει εδραιώσει τη θέση του στην οικογένεια και κατανοεί καλύτερα.

Σιγουρα θα ειναι δυσκολα.αφου θα γεννησω πριν καν χρονισει η μικρη μου.εχω ομως απιστευτη βοηθεια απο τον συζυγο(την ταιζει,την κοιμιζει κτλ.)που λεμε οτι θα αναλαβει το μεγαλο και εγω το μωρο!!!εχω και τη μαμα μου που μου μαγειρευει και μου κραταει την μικρη καμια φορα.σκεφτομαι οτι επειδη δεν ειχαμε παιδακι 4 χρονια,ο Θεος μας τα εστειλε μαζεμενα!!!:-)

Link to comment
Share on other sites

Αγγελική μην ανησυχείς!!Γνωστή μου έκανε τρία παιδιά με ένα χρόνο διαφοράς το καθένα!!! Απλά θα χρειαστείς βοήθεια για να ξεκουράζεσαι λίγο. Με καλό προγραμματισμό όλα θα πάνε καλα!! Τα παιδάκια είναι πολύ κοντά και πολύ ευτυχισμένα. Όλα θα πάνε καλά μην ανχώνεσαι και κοίτα να ξεκουράζεσαι και να ζητάς βοήθεια (αν υπάρχει διαθέσιμη). Με την γέννα επειδή ηταν κοντά ηταν πολύ πιο εύκολο. Καλή τελειόμηνη εγκυμοσύνη και με υγεία και στα δυο παιδιά σου.

 

Ευχαριστω πολυ!Δεν αγχωνομαι,ηδη η εγκυμοσυνη απο οτι φαινεται θα ειναι πολυ καλη.ουτε ζαλαδες,ουτε εμετους και ναυτιες.φροντιζω μια χαρα το μωρακι μου και ξεκουραζομαι γιατι δεν εχουμε ξενυχτια.κοιμαται 7 ωρες το βραδυ,δοξα τω Θεω!!ευχομαι να ειναι κοριτσι για να παιζουν μαζι,αλλα οτι δωσει ο Θεος!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!ΧΘΕΣ ΠΗΓΑ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΑΚΟΥΣΑΜΕ ΤΗΝ ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ!!ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΣ ΗΧΟΣ ΓΙΑ 9 ΧΙΛΙΟΣΤΑ ΣΠΟΡΑΚΙ!!!ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΕΙΧΑ ΚΛΑΨΕΙ,ΤΩΡΑ ΣΥΓΚΡΑΤΗΘΗΚΑ..ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑΤΙ,ΤΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΜΕΙΚΤΑ.ΑΠΟ ΤΗ ΜΙΑ ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΜΟΣ ΚΑΙ ΧΑΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΑΓΧΟΣ ΚΑΙ ΑΓΩΝΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΩΣ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΜΕ ΕΝΑ ΝΕΟΓΕΝΗΤΟ ΚΑΙ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ 12 ΜΗΝΩΝ.Η ΚΑΗΜΕΝΗ Η ΜΑΝΑ ΜΟΥ ΣΑΚΑΤΕΥΤΗΚΕ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΑΕΙ..ΑΦΗΣΤΕ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Η ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΙ ΓΕΝΝΑΕΙ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΜΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΚΙΟΛΑΣ...ΠΟΙΟΝ ΝΑ ΠΡΩΤΟΚΟΙΤΑΞΕΙ???ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΠΕΘΕΡΑ ΑΦΑΝΤΗ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΚΟΣΜΑΡΑ ΤΗΣ...ΕΥΤΥΧΩΣ ΕΧΩ ΕΝΑΝ ΣΥΖΥΓΟ ΜΑΛΑΜΑ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ..ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΔΩΣΤΕ ΚΟΥΡΑΓΙΟ!!!:(

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!ΧΘΕΣ ΠΗΓΑ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΑΚΟΥΣΑΜΕ ΤΗΝ ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ!!ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΣ ΗΧΟΣ ΓΙΑ 9 ΧΙΛΙΟΣΤΑ ΣΠΟΡΑΚΙ!!!ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΕΙΧΑ ΚΛΑΨΕΙ,ΤΩΡΑ ΣΥΓΚΡΑΤΗΘΗΚΑ..ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑΤΙ,ΤΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΜΕΙΚΤΑ.ΑΠΟ ΤΗ ΜΙΑ ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΜΟΣ ΚΑΙ ΧΑΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΑΓΧΟΣ ΚΑΙ ΑΓΩΝΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΩΣ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΜΕ ΕΝΑ ΝΕΟΓΕΝΗΤΟ ΚΑΙ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ 12 ΜΗΝΩΝ.Η ΚΑΗΜΕΝΗ Η ΜΑΝΑ ΜΟΥ ΣΑΚΑΤΕΥΤΗΚΕ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΑΕΙ..ΑΦΗΣΤΕ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Η ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΙ ΓΕΝΝΑΕΙ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΜΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΚΙΟΛΑΣ...ΠΟΙΟΝ ΝΑ ΠΡΩΤΟΚΟΙΤΑΞΕΙ???ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΠΕΘΕΡΑ ΑΦΑΝΤΗ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΚΟΣΜΑΡΑ ΤΗΣ...ΕΥΤΥΧΩΣ ΕΧΩ ΕΝΑΝ ΣΥΖΥΓΟ ΜΑΛΑΜΑ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ..ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΔΩΣΤΕ ΚΟΥΡΑΓΙΟ!!!:(

Αχ και εγώ κάπως έτσι θα είμαι. Αλλιώς είχα τα πράγματα στο μυαλό μου και αλλιώς ήρθαν. Τ.Ε. Π στην κόρη μου είχα 5/9/14 και τώρα 4/9/15. Αύριο θα πάω στον γιατρό να ακούσουμε καρδούλα είμαι ακριβώς 7 εβδομάδων και παρά τις δυσκολίες ελπίζω να πάνε όλα καλά. Στην προηγούμενη οι αναγούλες και οι εμετοί ξεκίνησαν στην 9η εβδομάδα και τώρα από την 5η. Έχω τρελαθεί τέτοιο πράγμα δεν το περίμενα. Τέσπα όλα μες στο παιχνίδι είναι :D

P63Km7.png

 

5p7um7.png

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητηρια!!Απιστευτο με τις ημερομηνιες.μπορει δηλαδη να γεννηθει το 2οτην ιδια ημερομηνια!εγω εχω πιθανη στις 13 μαιου ενω στο 1ο 30 μαιου!εαν περασουν οι 12 βδομαδες σιγουρα θα εισαι καλυτερα.εγω ειμαι τοσο καλα και χωρις συμπτωματα που καμια φορα ξεχναω οτι ειμαι εγκυος!!:D αφου υποψιαζομαι πως ειναι αγορι με τοσο διαφορετικη εγκυμοσυνη που εχω! Καλη δυναμη να εχουμε να μεγαλωσουμε τα παιδακια μας!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...