Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

συχνοουρία-τσούξιμο είναι συμπτώματα ουρολοίμωξης;;


Recommended Posts

Κοριτσια καλησπερα σας!!!

 

Σε 2 ημερες θα κλεισω την 14η εβρομαδα κυησης και τις 2 τελευταιες μερες εχω απιστευτη συχνουρια. Καποιες φορες νιωθω λιγο τσουξιμο ετσι ξαφνικα χωρις να παω τουαλετα και αλλες οχι. Επισης κατα το τελος της ουρησης νιωθω την ουρηθρα σαν να νιωθω παλι την αναγκη να παω τουαλετα. Καλεσα τον γυναικολογο μου αλλα ειχε χειρουργειο εκεινη την ωρα οποτε μου ειπε πως θα τηλεφωνησει αργοτερα. Αυτα ειναι συμπτωματα ουρολοιμωξης?

Σας ευχαριστω εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ναι, είναι συμπτώματα ουρολοίμωξης. πάθαινα παλιότερα, από μικρό παιδί. όχι οτι απαραίτητα είναι αυτό παντως! καλύετρα να μιλήσεις με το γιατρό σου σχετικά

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Koριτσακια μου χιλια ευχαριστω για τις απαντησεις σας!!! Πυρετο δεν εχω κανει, πινω πολλα νερακια και νιωθω αρκετα καλυτερα αλλα αυτο σαν μπουκωμα το νιωθω ακομα λιγακι:?...!!! Αν ειναι κυστιτιδα πρεπει να κανω υπομονη ε? Τελος της βδομαδας θα παω και στον γιατρο να δω τι γινεται... Σας ευχαριστω παρα πολυυυυυ!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

και ουρολοιμωξη μπορει να ειναι και κυστιτιδα κανε μπανακι και πλυσου με χαμομηλι και γενικοτερα να το καθιερωσεις το χαμομηλι βοηθαει πολυ.(ειχα παντα προβληματα τετοιου ειδους)πολυ πολυ νερο και περπατημα αρκετο και υπομονη πες το στο γιατρο σου μπορει να σου δωσει και μποσκοπαν!

KLinp2.pngjvcQp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλή δουλειά στην ευαίσθητη περιοχή κάνει και η μαγειρική σόδα... ίσως και καλύτερη από το χαμομήλι το οποίο λόγω των αντισηπτικών του ιδιοτήτων μπορεί να διαταράξει την ισορροπία στον κόλπο και να σου δημιουργήσει άλλα θεματάκια... ρώτα τη μαία ή το γιατρό σου..

llssp2.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...