Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΚΙΝΗΣΕΙΣ ΜΩΡΟΥ ΣΤΗΝ 25 ΕΒΔΟΜΑΔΑ


Recommended Posts

Είμαι στην 25 εβδομάδα και έχω αγοράκι . Ακουσα για πρώτη φορά το μωρό μου στην 20 εβδομάδα . Από την αρχή ήταν κινητικό . Την τελευταία εβδομάδα όμως είναι πολύ ήρεμο . Ειδικά τις δυο τελευταίες ημέρες - που είχα ένα εντερικό πρόβλημα- δεν το ακούω πολύ . Τις κινήσεις του την νιώθω πολύ λίγο , ίσα που με ακουμπάει λίγο και ειδικά το βράδυ και ειδικά εάν ξαπλώσω από την δεξιά πλευρά . Ακόμα και εάν φάω κάτι σε γλυκό , δεν νιώθω κάτι. Ο ιατρός μου είπε να ανησυχώ . Από τον εβδομο μήνα και μετά θα το ακούω περισσότερο . Αρκεί μόνο ένα σκιρτημα σε αυτές τις εβδομάδες . Εγώ όμως ανησυχώ πολύ .

Σας έχει τυχει κάτι παρόμοιο ;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Με το καλο το μωρακι σου!! Ειναι λογικο να ανησυχείς ! Αλλα ολα καλα θα πανε. Και εγω δεν άκουγα το μικρουλη μου καθε μέρα και μάλιστα ποτε δεν ειδα να φαίνονται ποδαράκια η να κουνιέται ολόκληρη η κοιλιά μου οπως μου έλεγαν άλλες έγκυες! Κυρίως τον άκουγα το βραδυ οταν ξαπλωνα.. Τελικα πηγαν ολα καλα και ειναι υγιεστατος! Οταν εκανα μια μέρα να τον ακουσω , το θεωρω υπερβολικό τωρα που το λεω, πήγαινα στο Έλενα και τον άκουγα απο το μηχάνημα! Οκ ο γιατρός ξερει και μπορει να σου πει καλυτερα! Ουτε εμενα αντιδρούσε στα γλυκα παντως!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...