Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Όταν κάθεται, χτυπάει το κεφάλι του πίσω.


Recommended Posts

Ο μικρός μας, που είναι 10 μηνών, τον τελευταίο καιρό όταν κάθεται χτυπάει το κεφάλι του πίσω, είτε είναι στην κούνια του είτε στο καρεκλάκι του. Η παιδίατρος μας είπε ότι δεν είναι καθόλου ανησυχητικό, αλλά το κάνουν τα περισσότερα μωρά. Έχετε και εσείς το ίδιο θέμα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μην ανησυχείς. Κι η δικιά μου που είναι 16 μηνών το ίδιο έκανε και το έκοψε πριν ένα μήνα. Όσο της έδινα σημασία τόσο πιο έντονα το έκανα, μέχρι που αδιαφόρησα κι έτσι σιγά σιγά το έκοψε.

Τα μικρά μας διαλόκια τεστάρουνε τις αντοχές μας φαίνεται κι όσο βλέπουν αντιδράσεις, τόσο το βλέπουν πιο διασκεδαστικό και συνεχίζουν τις σκανταλιές τους!!!:-P

81332fc420.png

ad017ac402.png

Link to comment
Share on other sites

Οχι ακομα αλλα νομιζω πως ολα αυτα τα βλεπουν παιχνιδι, μεχρι να βαρεσουν δυνατα και να πονεσουν. Αλλα και παλι δεν θυμουνται, και αντε παλι απο την αρχη......

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Link to comment
Share on other sites

Ο μικρός μας, που είναι 10 μηνών, τον τελευταίο καιρό όταν κάθεται χτυπάει το κεφάλι του πίσω, είτε είναι στην κούνια του είτε στο καρεκλάκι του. Η παιδίατρος μας είπε ότι δεν είναι καθόλου ανησυχητικό, αλλά το κάνουν τα περισσότερα μωρά. Έχετε και εσείς το ίδιο θέμα;

 

Και εμενα 10 μηνων το κανει συνέχεια τον τελυταιο καιρο!!!!! Και οχι μονο, κάθεται κοντα στον τοίχο και κουνιεται μπρος πισω (απαλα όμως και το χτυπαει).. Σκεφτομουν μην εχει κανενα πρόβλημα:-( αλλά χαίρομαι που το κάνουν και άλλα παιδάκια γιατι τοτε μαλλον ειναι φυσιολογικο!:D

7/3/2009

28/5/2010

weijp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια μην ανυσηχείτε καθόλου!

 

Όταν ο δικός μου ήταν 10 μηνών περίπου κουνούσε αριστερά και δεξια το κεφάλι του ανέκφραστα. Τα είχα δεί όλα! :shock: δεν κοιμόμουν τα βράδια γιατί νόμιζα ότι έχει πρόβλημα το παιδί. Ρώτησα παιδιάτρους και μου είχαν πέι ότι το κάνουν τα περισσότερα παιδάκια γιατί ανακαλύπτουν τις κινήσεις τους. Μπορεί να το σταματήσουν για ένα διαστημα και να το ξαναρχίσουν. Πάλι μην ανυσηχήσετε. 15-16 μηνών περίπου το κόβουν.

Μιας φίλης μου ο μικρός κουνούσε το κεφαλι μπρός πίσω μετά από λίγο καιρό το σταμάτησε και αυτός.

Link to comment
Share on other sites

κι ο δικος μου τα ιδια κανει (ειναι 6.5 μηνων)

 

οταν τον βαζουμε καθιστο μπορει να κανει ξαφνικες κινησεις προς τα πισω και να βαρεσει το κεφαλι του, θελει λιγο προσοχη, κανα μαξιλαρακι να βαραει στα μαλακά, τέτοια κόλπα :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΓΕΙΑ ΣΑΣ,ΚΑΙ Ο ΧΡΗΣΤΑΚΗΣ ΚΑΝΕΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟ ΙΔΙΟ!!ΟΤΑΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΤΡΑΒΗΞΕΙ ΤΗΝ ΠΡΟΣΟΧΗ ΜΑΣ ΧΤΥΠΑΕΙ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΤΟΥ ΣΤΟ ΚΑΡΕΚΛΑΚΙ ΤΟΥ.ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΑΝΥΣΗΧΗΣΑ ΑΛΛΑ ΑΠΟ Ο,ΤΙ ΒΛΕΠΩ ΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΕΧΟΥΝ ΤΙΣ ΙΔΙΕΣ ΑΝΤΙΔΡΑΣΕΙΣ....

Link to comment
Share on other sites

κ η δικια μου το εκανε εδω κ 1,5 μηνα.τωρα το κοψε κ αντι προς τα πισω το κανει προς τα μπροστα, -βαρεθηκε φαινεται:lol:-οπως λεμε το ναι, αλλα πολλες φορες. δοκιμες κανουν.;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Επαναφέρω το θέμα μιας και ήθελα να ρωτήσω αν τα μωρά σας το κόψανε έτσι ξαφνικά από μόνα τους ή κάνατε κάτι?όπως π.χ η μαμά που δεν του έδινε σημασία ώσπου το σταμάτησε?εμείς μπήκαμε στον 8ο και το κάνει σχεδόν από τον 6ο και πλέον πιο έντονα. Στην επόμενη επίσκεψη με την παιδίατρο είχα σκοπό να την ρωτήσω γιατί ανυσηχώ πλέον....

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...