Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

γεια σας:P θα ηθελα να ρωτησω ποσα τσισακια κανουν τα παιδακια σας περιπου ηλικιας 3-5? ρωταω γιατι η δικια μου εχει αρχισει να τα κραταει και μετα απο προτροπη δικια μου θα παει μονο και οταν παει θα κανει πολλα.γεμιζει δηλαδη το μισο γιογιο.ειναι φυσιολογικο?παει περιπου 2 φορες την ημερα....παλιοτερα πηγαινε πιο συχνα...ειναι 4 ετων;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


γεια σου!και ο δικος μου το κάνει. τον βλεπω που κραταει το πουλάκι του και τον πάω εγω τουαλέτα. το έχω ακουσει και απο άλλους . το κάνουν γιατι βαριουνται η δενθελουν να διακοψουν το παιχνιδι για να πάνε τουαλετα... πάντως θελει προσοχη να μην μενουν ετσι και να εχουμε το νου μας να τα πηγαινουμε συχνότερα.

Link to comment
Share on other sites

ναι και εγω το εχω ακουσει αυτο:P απλα ελεγα αν η ποσοτητα αυτη ειναι φυσιολογικη....επειδη τα κραταει...βεβαια πινει και νερο (κανονικα)και χυμους κτλ ουφφφφ ολο αγχη βρε παιδι μου....

Link to comment
Share on other sites

καλα για τα αγχη αλλο τίποτα... αλλα αν σου φαινονται πολλα μην ανυσηχεις.το μονο "ανυσηχητικο " ειναι που τα κραταει αλλα να την βαζεις εσυ πιο συχνα. λίγα αν ήταν θα ήταν θεμα για κατακρατηση κλπ .πολλα αφου πίνει νερο το παιδακι πολλα θα κάνει. και εμενα παρα πολλα κάνει αλλα με ενα ποτηρι νερο ειναι...

Link to comment
Share on other sites

Δύο φορές την ημέρα, είναι υπερβολικά λίγες. Ο δικός μου ο μικρός πήγαινε 3-4 πριν κανένα χρόνο και πάλι λίγες ήταν, γιατί στο τέλος έπαθε ουρολοίμωξη από αυτό. Να μην την αφήνεις τόσες ώρες, να τη βάζεις πιο συχνά οπωσδήποτε.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...