Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μπομπονιέρες και προσκλητήρια (κείμενα ευχες φωτο)


BIZELI

Recommended Posts

Δεν βλέπω τιποτα...ξαναβαλτo μηπως εχω δει κάτι...

 

Καλυτερα σας το ξαναλέω να τα φτιάξετε ολα σε εναν...ετσι εγω ειχα τελικά πολύ μεγάλη προσφορά...μου βγηκε στο τελος σχεδον 40% εκπτωση.

Δεν ετρεξα -δεν προλάβαινα κιολας...-μου τα εφεραν ολα στο σπίτι και οσες φορες χρειαστηκε ηρθε αυτη σπιτι...εγω δεν πήγα πουθενα ή μου τα εστελνε με mail :wink:

 

MARIAEVA απιθανη η μπομπο που θα παραγγειλεις απο εξω...παααααααρα πολύ σικάτη...μπράβο

Τι ωραιο να εισαι μανουλα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δεν ετρεξα -δεν προλάβαινα κιολας...-μου τα εφεραν ολα στο σπίτι και οσες φορες χρειαστηκε ηρθε αυτη σπιτι...εγω δεν πήγα πουθενα ή μου τα εστελνε με mail :wink:

Μήπως είναι εύκολο να μου στείλεις με πμ από που τα είχες πάρει, γιατί νομίζω ότι ούτε αυτή την εβδομάδα θα μπορέσω να βγώ έξω.Ευχαριστώ

nCE2p3.png

 

Όποιος προτιμά την ασφάλεια έναντι της ελευθερίας δεν του αξίζει να έχει τίποτα από τα δύο

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια θα ήθελα την γνώμη σας για τις παιδικές μπομπονιέρες για την βάπτιση του μικρού μου που θα γίνει το καλοκαίρι. Έχω καταλήξει στα εξής:

http://www.favorideas.com/shopping/prod/TK-P2036.htm να τα μοιράσω στα παιδάκια στο κτήμα που θα γίνει το τραπέζι,

για μπομπο http://www.favorideas.com/shopping/prod/FC-6503.htm με κουφετάκια σμάρτις και ίσως στα χωνάκια με τα ζαχαρωτά να βάλω και αυτό http://www.favorideas.com/shopping/prod/8355-FC.htm

Σας αρέσουν?

 

 

πολύ ωραία τα πραματάκια που επέλεξες! μπράβο!

θα μας πεις σε παρακαλώ τελικά πώς γίνεται η παράδοση να πάρουμε κ εμείς;

αν δε σου κάνει κόπο όταν βγάλεις άκρη στείλε πμ!

ευχαριστώ!

945076uyzon4w470.gif

"Τί ωφελείται ο άνθρωπος εάν κερδίσει τον κόσμο όλο και χάσει την ψυχή του;"

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια σημερα ηρθαν και τα δικα μας προσκλητηρια μα δεν ξερω να βαλω φωτο! Τα εχω βγαλει με την ψηφιακη και τα εχω στα εγγραφα μου. Ειμαι πολυ ασχετη μα μπορει καμια να μου πει?

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα, να σας ρωτήσω κάτι; Έχετε δει κάπου ως μπουμπουνιέρα έτοιμη τα παρακάτω φαναράκια;

 

http://www.sila.com.gr/el/seasoning.html?page=shop.product_details&flypage=flypage_images.tpl&product_id=152&category_id=170

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα, να σας ρωτήσω κάτι; Έχετε δει κάπου ως μπουμπουνιέρα έτοιμη τα παρακάτω φαναράκια;

 

http://www.sila.com.gr/el/seasoning.html?page=shop.product_details&flypage=flypage_images.tpl&product_id=152&category_id=170

 

η κουμπαρα μου ειχε τετοια φαναρακια στη βαφτιση του γιου της, τα ειχε παρει απο τζαμπο και εβαλε μονη τησ πανω τα κουφετα, μονο το τζαμακι αλλαζει , δεν ειναι ιδιο με τισ δικες σου! επεισης το τζαμπο εχει φερει υλικα για μπομπονιερες και εχει καλες τιμες!

Επεξεργάστηκαν by angel25
διορθωση
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια σημερα ηρθαν και τα δικα μας προσκλητηρια μα δεν ξερω να βαλω φωτο! Τα εχω βγαλει με την ψηφιακη και τα εχω στα εγγραφα μου. Ειμαι πολυ ασχετη μα μπορει καμια να μου πει?

 

Εγώ έκανα έναν λογαριασμό στο http://www.phtobucket.com και τις πέρασα εκεί!Για δες το..

Vd4Sp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

η κουμπαρα μου ειχε τετοια φαναρακια στη βαφτιση του γιου της, τα ειχε παρει απο τζαμπο και εβαλε μονη τησ πανω τα κουφετα, μονο το τζαμακι αλλαζει , δεν ειναι ιδιο με τισ δικες σου! επεισης το τζαμπο εχει φερει υλικα για μπομπονιερες και εχει καλες τιμες!

 

 

Ευχαριστώ πολύ πολύ. Πετάχτηκα κιόλας στα τζάμπο και όντως είχε άπειρα φαναράκια.Μείναμε κι εγώ και η Ασπασούλα που φώναζε: κι άλλο φαναράκι μαμά, κι άλλο φαναράκι μαμά (έχει δει ήδη αρκετά στο Ίντερνετ). Λίγο απογοητεύτηκα, μου είχε φανεί σαν πολύ ωραία ιδέα, αυτή όμως η μαζική προσφορά με αποθάρρυνε λίγο. Οι τιμές από 1,5 έως 3 τα μεγαλύτερα (υπερβολικά μεγάλα όμως για βάπτιση, είχε και σαν της ικέα, αλλά της ικέα μου φαίνονται πολύ καλύτερα, αλλά μεγάλα, όπως είπα). Στο τέλος τέλος δεν ξέρω αν συμφέρει η όλη ιστορία, αν δεν παίρνει κανείς χονδρική. Πάντως και φαναράκι από τον Παρίση με τιμή χονδρικής 1,22 η έλξις το δίνει 2,27. Αν βάλεις τα κουφέτα, τα τούλια πόσα κερδίζεις αν το κάνεις μόνος σου, για 100 κομμάτια; Δεν περιμένω απάντηση, απλώς μονολογώ ενώπιον σας μάλλον...

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΟΥ DEMI

ΕΙΜΑΙ Ο ΒΑΣΙΛΗΣ ΑΠΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΘΑ ΒΑΦΤΙΣΟΥΜΕ ΤΟΝ ΓΙΟ ΜΑΣ ΤΟΝ ΙΟΥΝΙΟ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΚΑΠΟΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ,ΙΔΕΕΣ-ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ-ΕΞΥΠΝΕΣ ΛΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ.ΟΠΩΣ ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΙ ΔΙΕΥΘΥΝΣΕΙΣ ΑΠΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΡΟΜΗΘΕΥΤΩ ΤΑ ΣΧΕΤΙΚΑ.

Link to comment
Share on other sites

Τι ωραία που είναι η βάφτιση! Τι μαγική μέρα.. Τι συγκίνηση..

Προσκλητήρια είχα φτιάξει μόνη μου, τυλίγοντας το χαρτί που ήταν χοντρούτσικο με πολύ ωραία υφή, (μισό Α4 μέγεθος) σε ρολάκι, με δέσιμο με 2 ωραία κορδονάκια και κλείσιμο με μια χάντρα. Για γλυκάκια είχα βρει τέλεια μπισκότα-καρδούλες με γλάσο (δεν έχουν φόβο και για τη ζέστη τώρα το καλοκαίρι και δεν λερώνουν) και είχαν γραμμένο πάλι με γλάσο πάνω το αρχικό γράμμα του ονόματος μέσα σε διάφανο σακουλάκι με κορδελίτσα. Όλοι ξετρελλάθηκαν με αυτό! Έξω από την εκκλησία μαζί με τα μπισκοτάκια πρόσφερα στους καλεσμένους κι ένα ποτήρι σαμπάνια. Δεν θα ξεχάσω ποτέ αυτή τη μέρα. Και το Μελινάκι δεν έβγαλε κιχ..

KALHMERA.HTHELA NA RWTHSW....TI XARTI XRHSIMOPOIHSES GIA TA PROSKLHTHRIA?SE KANONIKO EKTUPWTH TA EKANES?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα

 

Είμαι στην διαδικασία της δημιουργιας των προσκλητηριων και χρειάζομαι την βοηθεία σας.

Ψάχνω να βρω κόπτη χαρτιών. Σε καποιο παλιό Post μία κοπέλα έγραψε ότι ειχε αγοράσει εναν απο το πλαισιο στην τιμη των 12 ευρώ.....δυστυχώς στο πλαίσιο του Συντάγματος δεν υπάρχει και όπου αλλού έχω κοιτάξει οι τιμές αρχίζουν απο 40 ευρω και πάνω. Επίσης έμαθα ότι το lidl πούλουσε εναν στην τιμή των 15 ευρώ περίπου αλλα δεν έχω κοντά μου καποιο κάποιο Lidl για να το επιβεβαιώσω. Δεδομένου οτι τον κόπτη δεν θα το χρησιμοποιησω ξανά μήπως εχετε να μου προτεινετε κανενα μαγαζι που να τον εχετε βρει σε οικονομική τιμή?

 

Επίσης χαρτί ακουαρέλας βρήκα στην τιμή των 0,12 ευρώ αν κάποια απο εσας εχει βρει σε καλυτερη τιμή ας με ενημερωσει

 

Και τελευταια δυσκολια η ευρεση φακέλου.......οι προσκλήσεις θα είναι παραλληλογραμμες (μακρόστενες) και δεν μπορώ να βρω φάκελο...οποιαδήποτε βοήθεια δεκτή

 

Thanks

Link to comment
Share on other sites

nefelli εγώ έχω αυτόν το κόπτη http://www.plaisio.gr/Furntiture/Office-Machines/Trimmers-Guilotines/Wedo-Hobby-Guillotine-22Cm-795220.htm και για τη δουλειά που το θέλεις είναι μια χαρά! Πάρε στο πλαίσιο και ρώτα τους σε ποιο κατάστημα μπορεί να τον βρεις.

5dyVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

Θα ήθελα αν κάποια/ος γνωρίζει να μου πει που μπορώ να βρω διακορευτή (αν το γράφω σωστά) που να έχει σχήμα αρκουδάκι ή κουδουνίστρα ή κάτι ανάλογο για να στολίσω τα προσκλητήρια, να μην είναι σκέτο χαρτάκι.

 

Το έχω δει σε αλμπουμ βάφτισης (στόλισε τις σελίδες η φωτογραφος) και πολύ μου άρεσε.

Επίσης είχε ζωγραφισμένες κουδουνίστρες και άλλα παιδικά σχήματα αλλά με στένσιλ, όχι με το χέρι.

 

Καμιά ιδέα για το πού τα βρίσκουμε?

Link to comment
Share on other sites

Ηθελα στην βαφτιση της μικρης μου να φτιαξω ενα καδρο με ζωγραφια(κοριτσακι η φορεματακι κλπ) να γραφει το ονομα της το εχω δει σε βαφτιση στημενο επανω σε καβαλετο.εχει κανει καποιος κατι αναλογο,ξερει που μπορω να ρωτησω? και απο τιμες? εχω δει στο διαδυκτιο με 85ευρω,με 45ευρω,τελικα ποσο θα μπορουσε να κοστισει? οχι κατι περιπλοκο απλο παιδικο καδρο.

Link to comment
Share on other sites

Ηθελα στην βαφτιση της μικρης μου να φτιαξω ενα καδρο με ζωγραφια(κοριτσακι η φορεματακι κλπ) να γραφει το ονομα της το εχω δει σε βαφτιση στημενο επανω σε καβαλετο.εχει κανει καποιος κατι αναλογο,ξερει που μπορω να ρωτησω? και απο τιμες? εχω δει στο διαδυκτιο με 85ευρω,με 45ευρω,τελικα ποσο θα μπορουσε να κοστισει? οχι κατι περιπλοκο απλο παιδικο καδρο.

http://www.wrap.gr/

πήγαινε στα προιντα-καδράκια

το μαγαζί είναι στο κολωνάκι

το βρήκα όταν έψαχνα κι εγώ για την μικρή μου αλά δεν πήρα τελικά

Link to comment
Share on other sites

Boxofkiki

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την πληροφορία για το κοπτικό...άμεσα θα τηλεφωνήσω ειναι αυτό που ζήατω. Όταν είχα πάει στο κατάστημα με διαβεβαίωσαν οτι ουδέποτε ειχαν κοπτικό μηχάνημα σε αυτήν την τιμή όπως επίσης ότι κάθε κατάστημα έχει τα ίδια προϊόντα .....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

Θα ήθελα αν κάποια/ος γνωρίζει να μου πει που μπορώ να βρω διακορευτή (αν το γράφω σωστά) που να έχει σχήμα αρκουδάκι ή κουδουνίστρα ή κάτι ανάλογο για να στολίσω τα προσκλητήρια, να μην είναι σκέτο χαρτάκι.

 

Το έχω δει σε αλμπουμ βάφτισης (στόλισε τις σελίδες η φωτογραφος) και πολύ μου άρεσε.

Επίσης είχε ζωγραφισμένες κουδουνίστρες και άλλα παιδικά σχήματα αλλά με στένσιλ, όχι με το χέρι.

 

Καμιά ιδέα για το πού τα βρίσκουμε?

 

σε μαγαζια με ειδη για νηπιαγωγειο θα βρεις

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...