Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

δεν μπορω να βρω


Recommended Posts

γεια σας. θελω την βοηθεια σας, δεν μπορω αν βρω παιδικο σταθμο στην αργυρουπολη οσους εχω δει ειναι απαπαπα....

εχετε κανενα κατα νου εχω δει την παιδικη φωλια(μην πατησετε το ποδι σας εκει!!!! :mad: ),την χαρα μας πεντακαθαρο αλλα υστερουσε πολυ στο προαυλιο, την αναγεννηση πολυ ωραιο αλλα κοιμουνται σε ξαπλωστρες παιδικες.τον μικρο πριγκιππα και εχω σηκωσει τα χερια ψηλα ξερει καποιος τιποτα απο κει....

 

σας ευχαριστω!!!! :D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


μονο αργυρουπολη το κουκλοσπιτο εχει ωραια αυλη και γενικοτερα ειναι καλος??

 

Ειναι πολυ καλος σταθμος! Στον συστηνω ανεπιφυλαχτα! Εχω εμπειρια απο την ανηψια μου που παει εκει!

Ποτέ δεν μας δίνεται κάτι που δεν μπορούμε να αντέξουμε...

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Titi το κουκλόσπιτο έχει site ναι... το είδα και εγώ ... εντάξει από το site δεν μπορείς να καταλάβεις και πολλά πράγματα...

Τους πήρα τηλ. και μου είπαν να ξαναπάρω μετά το Πάσχα γιατί δεν ξέρουν αν θα έχουν κενή θέση!!!

Εμένα θα είναι ακριβώς 3 τον Σεπτέμβρη και ψάχνω στις περιοχές Γλυφάδα- Ελληνικό - Αργυρούπολη.

Γιατί το είπες αυτό για την παιδική φωλιά?? Είχα περάσει από έξω και έλεγα να ρωτήσω...

Τα περισσότερα που έχω επισκεφτεί είναι Άνω Γλυφάδα αλλά θα ηθελά να δω και αυτά της Αργυρούπολης...

Μου έχουν πεί για ένα που λέγεται "Η ΜΙΚΡΗ ΧΡΥΣΣΑΛΙΔΑ" - νομίζω μου είπαν ότι είναι στη Διγ. Ακρίτα.

Άλλά δεν βρήκα ούτε τηλ ούτε τπτ... Μπορεί να περάσω να ρίξω μια ματιά...

Επίσης είναι ένα πολύ κοντά στο κουκλόσπιτο. Λέγεται "το μήλο" αλλά δε ξέρω τπτ ούτε και γι αυτο... :roll:

Ειλικρινά και εγώ έχω ζαλιστεί... Δεν έχω ιδέα τι να κάνω!!!

Αφού μας δέχτηκαν στο δημόσιο και πήγα αλλά δεν ενθουσιάστηκα...

Πανάρχαιο κτίριο... μεγάλες δασκάλες... παίζανε εκεί τα παιδάκια... αλλά από δραστηριότητες 0! πολύ λιγα πράγματα... και αυλή χάλια!

Απογοητεύθηκα!

Θα συνεχίσω να κοιτάω και ελπίζω να πάρω τη σωστή απόφαση!

Καλή συνέχεια και σε εσένα...

άμα εχω νεοτερα θα σου πω.!

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΟΥΔΙΑ BLOSSOM ΤΗΝ ΠΑΙΔΙΚΗ ΦΩΛΙΑ ΠΗΓΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΙΔΑ ΓΙΑ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΓΟΥΣΤΑ ΚΑΙ ΚΡΙΤΗΡΙΑ ΔΕΝ Μ ΑΡΕΣΕ ΚΑΘΟΛΟΥ,ΤΟ ΜΗΛΟ ΤΟ ΕΙΔΑ ΑΠ ΕΞΩ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ, Η ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ ΣΤΑΘΜΟΣ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΠΕΦΤΕΙ ΛΙΓΟ ΜΑΚΡΙΑ, ΜΕ ΤΗΝ ΧΡΙΣΣΑΛΙΔΑ ΕΧΩ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΤΟΝ ΔΩ ΟΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΔΙΓ.ΑΚΡΙΤΑ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΚΑΛΟΣ ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΟΝΤΑ ΜΟΥ ΑΛΛΙΩΣ ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΤΗΝ ΠΑΩ ΣΤΗΝ ΧΑΡΑ ΜΑΣ.

ΕΣΥ ΠΟΥ ΚΟΝΤΑ ΜΕΝΕΙΣ??

Link to comment
Share on other sites

εμεις ειμαστε Ελληνικό οπότε με εξυπηρετουν και της Γλυφάδας αλλά κάθε μέρα φευγω από Αργυρουπόλεως να πάω στη δουλειά μου οπότε με βολεύει να τον πηγαίνω και να γυρνάει με σχολικό.

Θα πάω και εγώ να δώ το "Η χαρά μας" και άμα πάς στη Χρυσσαλίδα θα ήθελα να μου πείς εντυπώσεις.

Βασικά την Χρυσσαλίδα μου την έχει προτείνει μια κοπέλα που δούλευε εκέι και γενικά έχει γυρίσει πολλά στην περιοχή και ξέρει κάποιεσ καταστάσεις απο κοντά.

Μήπως έχεις και τηλ. να τους πάρω γιατί δεν το βρίσκω ούτε στο 11888...

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΟΧΙ ΒΡΕ ΑΠΛΑ ΡΩΤΑΩ ΝΑ ΜΑΣ ΕΛΕΓΕ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΣ ΑΝ ΠΡΟΣΕΧΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΚΤΛ.

ΠΡΓΜΑΤΙΚΑ ΕΧΩ ΠΕΛΑΓΩΣΕΙ ΠΛΗΣΙΑΖΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΚΑΙ ΑΚΟΜΗ ΔΕΝ ΕΧΩ ΒΡΕΙ ΤΙΠΟΤΑ

Link to comment
Share on other sites

ok! Aπλά το μόνο που είχε προβληματίσει τη φίλη μου για τη Χρυσσαλίδα ήταν οι εγκαταστάσεις.

Μου είπε ότι δεν είχε μεγάλη αυλή .. κάτι τέτοιο... δεν θυμάμαι ακριβώς.

Αλλά αφού θα πας θα δείς και μόνη σου...

Το "Η χαρά μας" είναι οικονομικό? Τί σου ζήτησαν?

Το ¨Αναγέννηση¨?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

H XAΡΑ ΜΑΣ ΜΕ ΤΟ ΠΛΗΡΕΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ(ΦΑΓΗΤΟ ΥΠΝΟ ΚΑΙ ΣΧΟΛΙΚΟ ΑΠΟ ΤΙΣ 7:00 ΕΩΣ ΣΤΙΣ 16:00) ΜΟΥ ΖΗΤΗΣΕ 290 ΕΥΡΩ

Η ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΜΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΜΟΥ ΖΗΤΗΣΕ 330 ΓΙΑ ΦΕΤΟΣ

ΣΤΗΝ ΧΑΡΑ ΜΑΣ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΠΟΛΥ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΟΥ ΦΑΓΗΤΟΥ,ΒΕΒΑΙΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΙ ΘΕΛΕΙ Η ΚΑΘΕ ΜΑΝΟΥΛΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΤΗΣ

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Εχω επισκεφθει τη μικρη χρυσαλιδα και τον μικρο πριγκηπα.

Στο πρωτο με επεισε η ιδιοκτητρια, ειναι ψυχολογος και σε πιανει στο μπλα μπλα για θεματα ψυχολογιας περι παιδιου που ομως δεν αφορουν τον παιδικο σταθμο. Ισως να θελει να δει αν σε εγκρινει η ιδια. Παντως μετα απο 3 ωρες που μιλουσαμε, ειχα μαθει ελαχιστα για το τι κανουν εκει αλλα με ειχε πεισει να παω εκει τελικα. Θεωρωντας οτι με τις αρχες που εχει θα προσεχει πολυ τα παιδια. Ισως να ειχα δικιο. Δυο φιλες της αδερφης μου πηγαιναν ηδη εκει τα παιδια τους. Η μια ευχαριστημενη, η αλλη οχι γιατι ποτε δεν της ειπε καποιο προβλημα του παιδιου, παντα ελεγε ολα καλα, ενω το παιδι της ελεγε καποια προβληματα που ειχε. Οι αιθουσες ηταν πολυ απλες αλλα οι κοπελες που δουλευουν εκει μου φανηκαν γλυκυτατες και ειχαν συνεχως αγκαλια τα παιδακια. Οι χωροι μικροι κι ετσι τα παιδακια κοιμοντουσαν μεσα στηον ιδιο χωρο που οι αλλοι επαιζαν. Δε μου αρεσε η ανοιχτη χωρις πορτες και τοιχους τουαλετα. Καθαριοτητα τελέια.Αφηναν τα παιδια να ξεδινουν και να κανουν πολλη φασαρια καποια ωρα.

Ομικρος πριγκηπας μου φανηκε χαλια και εμενα και της φιλης μου που ηρθε μαζι μας.Ανοιχτη αυλοπορτα, ενα αγορακι μπαινοβγαινε μονο του και μετα απο 10 λεπτα το «βουτηξε» κυριολεκτικα μια δασκαλα και το εβαλε μεσα οσο πιο κρυφα μπορουσε για να μην την δω. Χαλια αποθηκευση φαγητων ακομη και στην σκαλα που κατεβαινει στο υπογειο. Καθαριοτητα δεν καταλαβαινεις γιατι ειναι ακαταστατο.Δεν αφηνει να δεις τους χωρους με τα παιδια, μονο κατι αιθουσες πανω ειδα που φαινονταν καλες αλλα στο ισογειο γινοταν χαμος. Τηλεφωνα χτυπουσαν συνεχως και μαλιστα ενα παιδακι το πηγαν στη γιαγια αντι της μαμας και ψαχνονταν. Γενικα μου φανηκε να υπαρχει ελλειψη οργανωσης. Και μικρη αυλη. Βεβαια εχω ακουσει καλα λογια απο αλλους αλλα εγω θελω καθαριοτητα, ασφαλεια, οργανωση (οσο ειναι δυνατον) και αυλη για να παιζει πολυ ωρα το παιδι να ξεδινει αντι να ειναι συνεχως υποχρεωμενο να καθεται στα τραπεζακια και μετα να το παιρνω στο σπιτι πιεσμενο και ετοιμο να εκραγει. Ακομη και στις φατσουλες που ειχα παει, ξερω οτι τα βγαζουν στην υπεροχη μοναδικη αυλη τους μονο 10 με 20 λεπτα. Ελπιζω να βοηθησα γιατι ειναι πολυ μπερδεμα η επιλογη σταθμου.

Link to comment
Share on other sites

τωρα μου εκανες την καρδια περιβολι ξερεις ειχα αποφασισει να την γραψω στην χρυσσαλιδα αλλα με αυτα που μου λες με διχασες ξερεις κανεναν αλλον mamvas??

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

κοριτσια γεια σας. μενω Μυτιληνη και αν ειναι δυνατον υπαρχουν 2 βρεφονηπιακοι σταθμοι και ο ενας δεχεται μωρα απο 9μηνων και μετα και ο αλλος απο 8μηνων και μετα.ο ενας που ειναι δημοτικος μας ειπε να κανουμε αιτηση και αν τον δεχτουνε το μπεμπη θα πρεπει να πληρωνουμε το ποσο (120eurw) μεχρι να κλεισει τον 9μηνα και να ξεκινησει να παει και πως θα τον πληρωνω το σταθμο εγω καλη μου κυρια αφου θα καθομαι σπιτι με το μπεμπη?μηπως ξερει καποια απο σας καποιο αλλον σταθμο που μας διεφυγε?μηπως ειναι μνμ για να μη στειλω το παιδακι μου τοσο μικρο σε παιδικο σταθμο?εχω δουλεψει 1χρονο σε κρατικο παιδικο σταθμο στη Λαρισα και δουλευε αψογα κα με τα παιδακια ασχολιοντουσαν και αγγλικα τους μαθαινανε και μεγαλη αυλη ειχε και ανταγωνισμος -καλος- υπηρχε αναμεσα στις δασκαλες και τα προσεχανε πολυ τα παιδακια.

6Eujp3.png svAfp3.png
Link to comment
Share on other sites

τωρα μου εκανες την καρδια περιβολι ξερεις ειχα αποφασισει να την γραψω στην χρυσσαλιδα αλλα με αυτα που μου λες με διχασες ξερεις κανεναν αλλον mamvas??

Εγώ πηγαίνω τα παιδάκια μου στη Χαρά μας και είμαι πολύ ευχαριστημένη. Η αλήθεια είναι ότι και τα ανήψια μου εκεί πήγαιναν και όταν χρειάστηκα σταθμό δεν το έψαξα καθόλου.

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
Titi το κουκλόσπιτο έχει site ναι... το είδα και εγώ ... εντάξει από το site δεν μπορείς να καταλάβεις και πολλά πράγματα...

Τους πήρα τηλ. και μου είπαν να ξαναπάρω μετά το Πάσχα γιατί δεν ξέρουν αν θα έχουν κενή θέση!!!

Εμένα θα είναι ακριβώς 3 τον Σεπτέμβρη και ψάχνω στις περιοχές Γλυφάδα- Ελληνικό - Αργυρούπολη.

Γιατί το είπες αυτό για την παιδική φωλιά?? Είχα περάσει από έξω και έλεγα να ρωτήσω...

Τα περισσότερα που έχω επισκεφτεί είναι Άνω Γλυφάδα αλλά θα ηθελά να δω και αυτά της Αργυρούπολης...

Μου έχουν πεί για ένα που λέγεται "Η ΜΙΚΡΗ ΧΡΥΣΣΑΛΙΔΑ" - νομίζω μου είπαν ότι είναι στη Διγ. Ακρίτα.

Άλλά δεν βρήκα ούτε τηλ ούτε τπτ... Μπορεί να περάσω να ρίξω μια ματιά...

Επίσης είναι ένα πολύ κοντά στο κουκλόσπιτο. Λέγεται "το μήλο" αλλά δε ξέρω τπτ ούτε και γι αυτο... :roll:

Ειλικρινά και εγώ έχω ζαλιστεί... Δεν έχω ιδέα τι να κάνω!!!

Αφού μας δέχτηκαν στο δημόσιο και πήγα αλλά δεν ενθουσιάστηκα...

Πανάρχαιο κτίριο... μεγάλες δασκάλες... παίζανε εκεί τα παιδάκια... αλλά από δραστηριότητες 0! πολύ λιγα πράγματα... και αυλή χάλια!

Απογοητεύθηκα!

Θα συνεχίσω να κοιτάω και ελπίζω να πάρω τη σωστή απόφαση!

Καλή συνέχεια και σε εσένα...

άμα εχω νεοτερα θα σου πω.!

 

τελικά που στείλατε το παιδί? εμείς μένουμε άνω γλυφάδα και πήγαμε στην Τοσοδούλα αλλά από Σεπτέμβριο θέλω να αλλάξουμε σταθμό γιατί δεν έμεινα ευχαριστημένη.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
  • 3 months later...

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...