Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

βάρος μωρού την 33η-34η εβδομάδα


Recommended Posts

Καλημέρα!

Γράφω για πρώτη φορά, αν και παρακολουθώ τις συζητήσεις σας πολύ καιρό και μου έχετε λύσει πολλές απορίες!

Λοιπόν το πρόβλημά μου είναι το εξής: το μωρό μου θα είναι πολύ μικρούλι, τώρα είναι 1800 γρ. και ο γιατρός μου δεν το υπολογίζει να γεννηθεί πάνω από 2600 -το πολύ 2800, αν πάρει όλες τις μέρες. Εγώ έχω ανησυχήσει, αν και ο γιατρός μού λέει ότι όλα είναι εντάξει. Φοβάμαι μήπως το βάλουν σε θερμοκοιτίδα. Επίσης είδα και το θέμα σας με τις αποκλίσεις των υπερήχων και σκέφτομαι μήπως το μωρό είναι πιο μικρό ακόμη. Πείτε μου την γνώμη σας, σας παρακαλώ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αν γεννηθει στο βαρος που λες δεν υπαρχει κανενα προβλημα.

Μια χαρα βαρος ειναι. Σιγουρα θα ηταν καπως καλυτερα να ηταν λιγο πιο βαρυ αλλα δεν παιζει ρολο. Υπαρχουν μεγαλα μωρα κ υπαρχουν κ μικρα.

Μην ανησυχεις. Εχω φιλη που το μωρακι της γεννηθηκε μολις 2100 κ ηταν κ ειναι μια χαρα κ σε θερμοκοιτιδα δεν μπηκε.

Καλη λευτερια κ μην αγχωνεσαι χωρις λογο.

Link to comment
Share on other sites

ναι να σκέφτεσαι όμως θετικά γιατί οι αποκλίσεις είναι πάντα + , - , οπότε μπορεί και να σοτυ βγεί μεγαλύτερο :wink: και απ' ότι ακούω μεγαλύτερα βγαίνουν απ' ότι θα πουν οι γιατροί :wink:

 

επίσης νομίζω ότι απο 2,500 και πάνω δεν είναι απαραίτητο να μπεί σε θερμοκοιτίδα!!!

 

με το καλό το μωρούλι σου και μην αγχώνεσαι!

 

αλήθεια τώρα σε ποια εβδομάδα είσαι?

ωχ ναι σορρυ δεν το ειχα δει 34η :lol:

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...