Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

CASTELINO -ΝΕΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ


Recommended Posts

Καλημέρα ,

γνωρίζετε κάτι για τον παραπάνω βρεφονηπιακό σταθμό ?

Προς το παρόν ψάχνω γυναίκα για να μου κρατήσει το μωρό αλλά αν δεν βρω κάποια που θα μου εμπνέει εμπιστοσύνη θα κοιτάξω και αυτήν την λύση .

Ευχαριστώ

jHgFp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 1 χρόνο μετά...
  • 4 εβδομάδες μετά...
Καλημέρα ,

γνωρίζετε κάτι για τον παραπάνω βρεφονηπιακό σταθμό ?

Προς το παρόν ψάχνω γυναίκα για να μου κρατήσει το μωρό αλλά αν δεν βρω κάποια που θα μου εμπνέει εμπιστοσύνη θα κοιτάξω και αυτήν την λύση .

Ευχαριστώ

 

Ενας φίλος πάει την κόρη του εκεί και είναι πολύ ευχαριστημένος.Εχω ακούσει για αυτόν και για τους μικρούς εξερευνητές.Εμείς θα πάμε από Σεπτέμβριο και θα κλείσω ραντεβού να δω και τους δύο.Αν μάθεις κάτι πες μας

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Η κόρη μου πάει στον ΚΟΥΚΛΟΤΟΠΟ και είμαι πολύ ευχαριστημένη....

Τον συστήνω ανεπιφύλακτα.

 

http://www.kouklotopos.gr/

 

Είδα το site του σταθμού και φάνηκε καλός αλλά πες μας αν μπορείς κ εσύ καμία λεπτομέρεια.Τι δίδακτρα έχει?Πόσα παιδιά έχουν τα τμήματα και με πόσες δασκάλες ανά παιδί?

Link to comment
Share on other sites

Δίδακτρα: 4600 το χρόνο περίπου (μαζί με εγγραφή) + κάποια χρήματα επιπλέον για γραφική ύλη μιά φορά το χρόνο.

Έχει βρεφικό και μέχρι και νήπιο. Περίπου 10 παιδιά ανά τμήμα/δασκάλα.

Οι εγκαταστάσεις είναι εξαιρετικές.

Σε όλους τους άλλους σταθμούς που είχα κοιτάξει είτε έχουν λίγες αίθουσες είτε οι κτιριακές προδιαγραφές δεν είναι ότι καλύτερο (π.χ. σκάλες). Ο ΚΟΥΚΛΟΤΟΠΟΣ έχει 4 αίθουσες συν ξεχωριστή τραπεζαρία. Μεγάλη αυλή πίσω με κούνιες, τραμπάλες κτλ και playroom με παιχνίδια για τις μέρες κάνει κρύο και τα παιδιά δεν μπορούν να βγουν έξω.

Όσον αφορά στο εκπαιδευτικό κομμάτι, κάνουν μουσικοκινητική & θεατρικό παιχνίδι όπως όλοι οι σταθμοί αλλά αυτό που μου αρέσει πιό πολύ είναι ότι έχουν πολύ συχνά διάφορες εκπαιδευτικές δραστηριότητες. Για παράδειγμα το Φθνόπωρο είχαμε τη γιορτή του μήλου όπου τα παιδιά είδαν πίνακες με θέμα το μήλο/μηλιές (εικαστικό κομμάτι), είδαν κουκλοθέατρο με θέμα του μήλο (θεταρικό κομμάτι), χόρεψαν σχετικά τραγούδια και έφαγαν "μηλολιχουδιές". Με παρόμοιο τρόπο γιορτάσαμε τον παππού και τη γιαγιά, τα κατοικίδια ζώα, τα τριαντάφυλλα, τα ζώα της φάρμας κτλ κτλ.

Επίσης έχει συμβουλευτική γονέων με ειδκούς περίπου 1 φορά το μήνα....με πολύ ενδιαφέροντα θέματα.

Εγώ είμαι εκεί από το Σεπτέμβριο και όπως είπα είμαι πολύ ευχαριστημένη.

Στο διάστημα αυτό όμως έχω μιλήσει με πολλούς άλλους γονείς που είναι χρόνια στον ΚΟΥΚΛΟΤΟΠΟ και μου έχουν πει επίσης τα καλύτερα. Ξέρω γονείς που για κάποιο λόγο μετακόμισαν μακριά απ' την περιοχή....όμως συνέχισαν να στέλνουν τα παιδιά τους εκεί!!!!

Αξίζει νομίζω τον κόπο να περάσεις μιά βόλτα από εκεί και να μιλήσεις με το προσωπικό !!!!

kTB4p3.png

N9Mep2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...