Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγόραζει το Ιασώ το Μητέρα και το Λητώ????


anna_ath

Recommended Posts

Γνωρίζει καμμιά σας τίποτα??? Το θέμα έχει ως εξής: Πριν μια βδομάδα γέννησε κάποια γνωστή μου στο Ιασώ και πιάνοντας κουβέντα με τη μαία της της παραπονιέται ότι πολλά λεφτά παίρνουν τα μαιευτήρια και της απαντάει κάτσε να δεις τώρα που το Ιασώ αγόραζει και το Μητέρα και το Λητώ και έχοντας το μονοπώλιο πια που θα φτάσουν οι τιμές!!!! Έχω πάθει σόκ μπορώ να γεννήσω τώρα πριν ανεβάσουν τις τιμές αν όντως στέκει αυτό το πράγμα???Γιατί είναι γνωστό νομίζω ότι το Ιασώ τσακίζει τσέπες!!!!

sjCrp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλά βρε κούκλα μου μην αγχώνεσαι απο τώρα...

Και εμένα στη δουλειά μου ξέρεις πόσες φορές μας έχουν αγοράσει/πουλήσει???? (δουλεύω σε τράπεζα).... ουουουου!

 

Εγώ ράδιο αρβύλα το κόβω!

Και να σκέφτονται για κάτι τέτοιο θέλει τόοοοοοση διαδικασία που θα πάρει τουλάχιστον 1 χρόνο .....

 

Με το καλό να γεννήσουμε και άσε τους άλλους να λένε.....

Link to comment
Share on other sites

Ο γιατρός μου έναι και στο Λητώ και στο Ιασώ.

Μου είπε πως το Μητέρα εξαγόρασε το Λητώ. Δεν έχει να κάνει το Ιασώ. Εγώ θα (ξανά)γεννήσω στο Λητώ. Προχθές που πήγα για υπέρηχο, πήρα το περιοδικό που εκδίδει το Λητώ και διαφήμιζε μέσα την καινούργια παιδοχειρουργική μονάδα του Μητέρα και τον όμιλο γενικά. Άρα αυτό που μου είπε όντως ισχύει. Δεν νομίζω ότι έχει μπλεχτεί το Ιασώ στην εξαγορά. Ελπίζω. Είδωμεν... :?:?:?:roll::roll:

Evolve or Dissolve

 

Μάταιοι είναι οι αγώνες που δεν δόθηκαν ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

Ά,

μου είπε επίσης ότι απλώς μια μεγάλη ομάδα γιατρών-ακτινολόγων που πρφανώς δεν είδε με καλό μάτι την εξαγορά αυτή, έφυγε απ το Λητώ και πήγε σούμπιτη τον Ιασώ. :D:D

Αυτά.

 

:D:D

Evolve or Dissolve

 

Μάταιοι είναι οι αγώνες που δεν δόθηκαν ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

Ο γιατρός μου έναι και στο Λητώ και στο Ιασώ.

Μου είπε πως το Μητέρα εξαγόρασε το Λητώ. Δεν έχει να κάνει το Ιασώ. Εγώ θα (ξανά)γεννήσω στο Λητώ. Προχθές που πήγα για υπέρηχο, πήρα το περιοδικό που εκδίδει το Λητώ και διαφήμιζε μέσα την καινούργια παιδοχειρουργική μονάδα του Μητέρα και τον όμιλο γενικά. Άρα αυτό που μου είπε όντως ισχύει. Δεν νομίζω ότι έχει μπλεχτεί το Ιασώ στην εξαγορά. Ελπίζω. Είδωμεν... :?:?:?:roll::roll:

 

Συμφωνώ, ακόμη το ΙΑΣΩ είναι κάτω από μία διοίκηση με το ΙΑΣΩ General, ουδέ μία σχέση με το Λητώ-Μητέρα-Υγεία που είναι ένας όμιλος πλέον.

 

Ακόμη δεν μπορούν να ανεβάσουν τις τιμές χωρίς να υπολογίζουν γιατί καλό το μονοπώλιο αλλά υπάρχουν και κρατικές υπηρεσίες που έχουν να λογοδοτήσουν κι αν δεν τους νοιάζει αυτό θα τους νοιάξει όταν θα μείνουν χωρίς πελατεία.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μήλον της έριδος το μαιευτήριο νοτίων προαστίων ΡΕΑ

 

14/11/2008

09:11

 

 

Του Κώστα Νάνου

 

Σε μήλον της έριδος έχει μετατραπεί η υπό κατασκευή μαιευτική κλινική ΡΕΑ στα νότια προάστια, που "υπόσχεται" αναδιανομή της πίτας των 250 εκ. ευρώ στην αγορά των μαιευτηρίων.

 

Ο "εμφύλιος" που μαίνεται μεταξύ των γιατρών-μετόχων, καθιστώντας αβέβαιο το μέλλον της επένδυσης αυτής, ξέσπασε για την ανάληψη των διοικητικών ηνίων του ΡΕΑ, με τη νυν διοίκηση του μαιευτηρίου να κατηγορεί τους "στασιαστές" ότι έχουν συμφωνήσει με ανταγωνιστή από τα βόρεια προάστια για την… άνευ όρων "παράδοση" του.

 

Μπορεί εξάλλου οι δύο πανίσχυροι επιχειρηματικοί «πυλώνες» το ΙΑΣΩ και ο όμιλος Υγεία που απορρόφησε τα μαιευτήρια Μητέρα και Λητώ, να ελέγχουν σήμερα σχεδόν το 80% της αγοράς, ωστόσο το ΡΕΑ μπήκε "σφήνα" στα δύο αυτά κυρίαρχα σχήματα, καταφέρνοντας να πάρει κεφάλι στον αγώνα δρόμου για την δημιουργία του πρώτου μαιευτηρίου στην περιοχή των νοτίων προαστίων.

 

Η ιδρυτική ομάδα μεγαλογιατρών του ΡΕΑ -παρά τις ανεπιτυχείς προσπάθειες των ισχυρών ανταγωνιστών του κλάδου να αποκτήσουν πρώτοι παρουσία στα νότια προάστια- ήταν εκείνη που κατάφερε να βάλει τον θεμέλιο λίθο για το πρώτο μαιευτήριο στην περιοχή.

 

Μέχρι πρότινος μάλιστα η βασική ομάδα των γιατρών που ίδρυσαν το ΡΕΑ, προωθούσε με ταχείς ρυθμούς το έργο χωρίς προβλήματα, φιλοδοξώντας να διεκδικήσει σημαντικό κομμάτι από την πίτα της αγοράς, απουσία άλλου μαιευτηρίου στην ευρύτερη περιοχή των νοτίων προαστίων.

 

Σύμφωνα με στοιχεία της αγοράς, τα μερίδια των ιδιωτικών μαιευτηρίων είναι 39% για το ΙΑΣΩ (50% των τοκετών στην Αττική), 30,5% για το μαιευτήριο Μητέρα, 8,8% για το Λητώ, 5,3% για το μαιευτήριο Γένεσις Θεσσαλονίκης, ενώ το υπόλοιπο μοιράζεται σε μικρές μαιευτικές κλινικές ανά την επικράτεια.

 

Η ρήξη ακόμη και μέσα στους κόλπους του Διοικητικού Συμβουλίου, επήλθε όταν κάποια από τα μέλη του αρνήθηκαν να ψηφίσουν την αύξηση του μετοχικού κεφαλαίου της εταιρείας, θέτοντας μάλιστα μομφή προς το Δ.Σ. με αίτημα την εκλογή σήμερα νέας διοίκησης.

 

Το μαιευτήριο, που βρίσκεται πλησίον του Φαληρικού Δέλτα, επί της Λ. Συγγρού, αναμένεται να λειτουργήσει στα τέλη του 2009 και αποτελεί συνολική επένδυση 80 εκατ. ευρώ περίπου, η χρηματοδότηση της οποίας γίνεται κατά 30% από τους 305 ιατρούς μετόχους και κατά 70% από την Τράπεζα Πειραιώς.

 

http://www.capital.gr/news.asp?Details=618736

ΜΙΑ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ ΠΑΙΔΙΚΗ ΗΛΙΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΔΩΡΑ ΠΟΥ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΘΕΣΗ ΝΑ ΔΩΣΟΥΝ

Ρατσιστής δεν γεννιέσαι … γίνεσαι

Link to comment
Share on other sites

επειδή το ΡΕΑ βρίσκεται δίπλα απο το μαγαζί μου, γνωρίζω ότι βρίσκεται και αυτό κάτω απο την ομπρέλα της Marfin η οποία κατέχει το Μητέρα και το Λητώ και πολλές άλλες επιχειρήσεις φυσικά ..

έχει αγοράσει και άλλα κτήρια πλησίον τα οποία θα τα μετατρέψει σε πάρκιν και λογιστήρια-γραφεία ..

μια μέρα τα κοράκια είχαν βγεί παγανιά και δίναν ΤΡΕΛΛΕΣ προσφορές σε όποιον είχε μεγάλο οικόπεδο άχτιστο!!

τελικά αγόρασαν μια ταβέρνα-αίθουσα εκδηλώσεων την οποία θα μετατρέψουν σε γραφεία ..

τι να πείς .. :?:?

Θεοδώρα : 31/03/2006 , Νικόλας : 25/11/2008

All I ever wanted..All I ever needed is here in my arms!!

 

Thank you Roger Waters for bringing this AMAZING show in Greece .. Ευχαριστούμε !!

Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΠΑΝΤΩΣ ΝΑ ΑΦΗΣΩ ΤΟ ΜΗΤΕΡΑ ΚΑΙ ΤΟ ΛΗΤΩ Ο ΒΓΕΝΟΠΟΥΛΟΣ (ΑΦΟΥ ΕΒΓΑΛΕ ΚΑΙ ΤΑΜΙΕΥΤΗΡΙΟ MARFIN ΓΙΑ ΔΩΡΕΑΝ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΕΚΕΙ ....ΠΩΣ ΘΑ ΤΑ ΠΟΥΛΗΣΕΙ ?

ΤΟ ΙΑΣΩ ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΤΟΥ .....ΤΑ ΑΛΛΑ ΔΥΟ Ο ΒΓΕΝΟΠΟΥΛΟΣ (ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟ ΥΓΕΙΑ ) ....ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΤΟ ΔΩΣΕΙ

ΑΡΑ , ΡΑΔΙΟ ΑΡΒΥΛΑ ΕΙΝΑΙ

 

ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...