Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Φυσικοθεραπευτες Ειδικοι Στη Μεθοδο BOBATH στη Θεσσαλονικη


pegi

Recommended Posts

Γεια σας.Ηθελα να μαθω αν υπαρχει καποιος-καποια που να γνωρηζει φυσικοθεραπευτες που να ειδικευονται στη μεθοδο BO BATH στην θεσσαλονικη.Πηγαινω σε καποιον τον μικρο αλλα εγινε κατι που δεν μου αρεσε και σκεφτομαι να τον παω καπου αλλου.Γνωρηζω για το Ελεπαπ αλλα θα ηθελα καποιο ονομα και καποιον που να γνωρηζει κατι περισσοτερο για καποιον αυτης της ειδικοτητας.Ευχαρηστω πολυ εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γειά σου pegi με μία γρήγορη αναζήτηση στο google βρήκα αυτά τα δύο

http://www.fpt.gr/kwnstantinos-d-papantwnopoylos-2

http://www.anagennisi-ae.gr/grphysios.htm

θα σου πρότεινα να απευθυνθείς στον Πανελλήνιος Σύλλογος Φυσικοθεραπευτών Περιφερειακό Τμήμα Θεσσαλονίκης Δελφών 101 τκ54644 τηλ & φαξ 2310870512 [email protected] για να σου προτείνουν φυσικοθεραπευτές που ασχολούνται με αυτή την μέθοδο.

 

Φιλάκια στον Παναγιωτάκη

Το δικαίωμά σας να ομιλείτε,δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά

Link to comment
Share on other sites

Πέγκυ, μόλις χθές διάβασα την περιπέτεια σου και πραγματικά έμεινα άφωνη. Δεν έχω λόγια να σε παρηγορήσω δεν ξέρω τι να πώ.

 

Όμως... ο άντρας μου είναι εργοθεραπευτής και είναι πολλά χρόνια στο χώρο. Για φυσιοθεραπεία θα σου πρότεινα να έχεις μια επαφή με τον Κυριάκο Καζά. Μπότσαρη και Παπαναστασίου στο εμπορικό. Είναι πολύ έμπειρος και πολύ καλός άνθρωπος φίλος του άντρα μου. Ας σας κάνει κι αυτός μιά εκτίμηση. Πες του από την Εύη και τον Αρη, θα καταλάβει. Αν σε ενδιαφέρει μπορείς να μιλήσεις και με τον άντρα μου. Στείλε μνμ. Το μωρό πως είναι τώρα; Εχετε πάρει δεύτερη γνώμη;

Το συκωτάκι του είναι εντάξει; Εχω διαβάσει πως υπάρχει μια μορφή ηπατικής εγκεφαλίτιδας. Το ψάξατε; Ότι χρειαστείς στη διάθεση σου. Ακόμα και για μια αγκαλία!!!

Ο Μανώλης είναι 10,5 χρονών

Η Μαλβίνα είναι 8,5 χρονών

Ο Γιάννης είναι 6 χρονών

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας.Ηθελα να μαθω αν υπαρχει καποιος-καποια που να γνωρηζει φυσικοθεραπευτες που να ειδικευονται στη μεθοδο BO BATH στην θεσσαλονικη.Πηγαινω σε καποιον τον μικρο αλλα εγινε κατι που δεν μου αρεσε και σκεφτομαι να τον παω καπου αλλου.Γνωρηζω για το Ελεπαπ αλλα θα ηθελα καποιο ονομα και καποιον που να γνωρηζει κατι περισσοτερο για καποιον αυτης της ειδικοτητας.Ευχαρηστω πολυ εκ των προτερων.

 

 

Καλησπέρα.τωρα είδα το μήνυμά σου, ξέρω οτι η δική μας η φυσικοθεραπεύτρια εχει ειδικευτεί στη συγκεκριμένη μέθοδο. Δεν γνωρίζω όμως να σου πω περισσότερα γιατί έχει μόλις 10 μέρες που ξεκινήσαμε φυσικοθεραπείες για αποκατάσταση όμως απο χειρουργεία ραιβοποδίας. αν ενδιαφέρεσαι πες μου και θα σου στείλω πμ με τα στοιχεια.ειναι στην Καλαμαριά.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...
Πέγκυ, μόλις χθές διάβασα την περιπέτεια σου και πραγματικά έμεινα άφωνη. Δεν έχω λόγια να σε παρηγορήσω δεν ξέρω τι να πώ.

 

Όμως... ο άντρας μου είναι εργοθεραπευτής και είναι πολλά χρόνια στο χώρο. Για φυσιοθεραπεία θα σου πρότεινα να έχεις μια επαφή με τον Κυριάκο Καζά. Μπότσαρη και Παπαναστασίου στο εμπορικό. Είναι πολύ έμπειρος και πολύ καλός άνθρωπος φίλος του άντρα μου. Ας σας κάνει κι αυτός μιά εκτίμηση. Πες του από την Εύη και τον Αρη, θα καταλάβει. Αν σε ενδιαφέρει μπορείς να μιλήσεις και με τον άντρα μου. Στείλε μνμ. Το μωρό πως είναι τώρα; Εχετε πάρει δεύτερη γνώμη;

Το συκωτάκι του είναι εντάξει; Εχω διαβάσει πως υπάρχει μια μορφή ηπατικής εγκεφαλίτιδας. Το ψάξατε; Ότι χρειαστείς στη διάθεση σου. Ακόμα και για μια αγκαλία!!!

 

καλημέρα..

 

διαβασα πως ο αντρα σου ειναι εργοθεραπευτης...

δουλευει μονος η ειναι σε καποιο κεντρο?

μηπως ξερεισ καποιο κεντρο που να τα εχει όλα μεσα?..φυσικοθεραπεια,εργοθεραπεια,λογοθεραπεία.....για παιδιά μιλάω πάντα...θα με υποχρέωνες!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.Ηθελα να μαθω αν υπαρχει καποιος-καποια που να γνωρηζει φυσικοθεραπευτες που να ειδικευονται στη μεθοδο BO BATH στην θεσσαλονικη.Πηγαινω σε καποιον τον μικρο αλλα εγινε κατι που δεν μου αρεσε και σκεφτομαι να τον παω καπου αλλου.Γνωρηζω για το Ελεπαπ αλλα θα ηθελα καποιο ονομα και καποιον που να γνωρηζει κατι περισσοτερο για καποιον αυτης της ειδικοτητας.Ευχαρηστω πολυ εκ των προτερων.

 

 

έχεις pm

Link to comment
Share on other sites

αγαπητά μέλη, δεν απαγορευεται η δημοσιευση αληθινών μαρτυριών

για καλά προιόντα/υπηρεσίες κτλ.

 

αυτό που απαγορεύετεαι είναι να δημοσιευσει καποιος διαφημιση απο την οποία έχει ο ίδιος κέρδος.

ή να δημοσιεύσει δυσφήμιση απο την οποία προκύπτει δόλος ή χαρακτηρισμοί που ζημιώνουν την όποια επιχείριση

 

 

Η προτροπή για να σας στείλει καποιος πμ, οδηγεί στο να είναι άχρηστο το θέμα αυτό, για μελλοντικούς χρήστες καθώς το θέμα δεν θα περιέχει πληροφορίες!

 

 

παρακαλούμε λοιπόν, αν μπορείτε

να μην προτρέπετε τα μέλη να σας στείλουν πμ ή ότι θα στείλετε εσείς πμ,

και

να δημοσιεύετε πληροφορίες τις οποίες πιστεύετε οτι θα βοηθήσουν μελλοντικά τους ανανγώστες

Ευχαριστούμε εκ των προτέρων για την κατανόηση

απο την ομάδα moderators

 

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Δεν καταλαβαινω για ποιο λογο δεν αναφερετε ονοματα και γνωμες εδω και στελνετε προσωπικα μηνυματα.Εμενα θα με γλυτωνατε απο την αναμονη να μου απαντησει καποιος ,θα το ειχα ηδη διαβασει...Χθες πηγαμε παιδιατρο,εχω δυο μωρα που γεννηθηκαν στις 34 βδομαδες,προωρα δηλαδη,και τωρα ειναι τεσσαρων μηνων.Τα μεγαλωνω ολομοναχη και μεχρι τωρα νομιζα οτι τα καταφερνα καλα αλλα η παιδιατρος χθες με απογοητευσε.Θεωρει οτι επειδη ακομα τα μωρα οταν ειναι μπρουμυτα δεν στεκονται στους βραχιονες και δεν σηκωνουν το θωρακα

(κεφαλακι σηκωνουν αλλα οχι σε γωνια 90 μοιρων ακομα) εχουν μεινει πισω και συμπεριφερονται σαν τριων μηνων(οσο θα ηταν δηλαδη αν γεννιοταν κανονικα και οχι προωρα).Εμμεσως και πολυ ευγενικα μου ειπε οτι χρειαζονται βοηθεια για να μην καθυστερησει η αναπτυξη τους και οτι εχω κι εγω μεριδιο ευθυνης λογω ελλειψης χρονου(ειπε "δεν φτανει η γυμναστικουλα που τους κανεις ,ειμαι σιγουρη οτι προσπαθεις αλλα ειναι και δυο...").Εγω αισθανομαι ανεπαρκης και σαν να μην ασχολουμαι με τα παιδακια μου καθολου...Χαλια...Τελοσπαντων το θεμα δεν ειναι πως αισθανομαι εγω αλλα να μην εχουν προβλημα τα μωρακια.Για αυτο θα ηθελα να ξερω...τοσο κακο σημαδι ειναι το οτι δεν στηριζομαστε ακομα?Χριζει το θεμα φυσιοθεραπειας(εκεινη μου εγραψε ηδη παραπεμπτικο για 20!!!!συνεδριες φυσιοθεραπειας το μηνα με τη μεθοδο bobath...)?Πανω στο παραπεμπτικο γραφει προωροτητα-υπερτονια,τι ειναι αυτο παλι?

ysjfp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν καταλαβαινω για ποιο λογο δεν αναφερετε ονοματα και γνωμες εδω και στελνετε προσωπικα μηνυματα.Εμενα θα με γλυτωνατε απο την αναμονη να μου απαντησει καποιος ,θα το ειχα ηδη διαβασει...Χθες πηγαμε παιδιατρο,εχω δυο μωρα που γεννηθηκαν στις 34 βδομαδες,προωρα δηλαδη,και τωρα ειναι τεσσαρων μηνων.Τα μεγαλωνω ολομοναχη και μεχρι τωρα νομιζα οτι τα καταφερνα καλα αλλα η παιδιατρος χθες με απογοητευσε.Θεωρει οτι επειδη ακομα τα μωρα οταν ειναι μπρουμυτα δεν στεκονται στους βραχιονες και δεν σηκωνουν το θωρακα

(κεφαλακι σηκωνουν αλλα οχι σε γωνια 90 μοιρων ακομα) εχουν μεινει πισω και συμπεριφερονται σαν τριων μηνων(οσο θα ηταν δηλαδη αν γεννιοταν κανονικα και οχι προωρα).Εμμεσως και πολυ ευγενικα μου ειπε οτι χρειαζονται βοηθεια για να μην καθυστερησει η αναπτυξη τους και οτι εχω κι εγω μεριδιο ευθυνης λογω ελλειψης χρονου(ειπε "δεν φτανει η γυμναστικουλα που τους κανεις ,ειμαι σιγουρη οτι προσπαθεις αλλα ειναι και δυο...").Εγω αισθανομαι ανεπαρκης και σαν να μην ασχολουμαι με τα παιδακια μου καθολου...Χαλια...Τελοσπαντων το θεμα δεν ειναι πως αισθανομαι εγω αλλα να μην εχουν προβλημα τα μωρακια.Για αυτο θα ηθελα να ξερω...τοσο κακο σημαδι ειναι το οτι δεν στηριζομαστε ακομα?Χριζει το θεμα φυσιοθεραπειας(εκεινη μου εγραψε ηδη παραπεμπτικο για 20!!!!συνεδριες φυσιοθεραπειας το μηνα με τη μεθοδο bobath...)?Πανω στο παραπεμπτικο γραφει προωροτητα-υπερτονια,τι ειναι αυτο παλι?

μεγαλωνεις 2 παιδια μονη σου

μπραβο σου

αφου βρισκεις χρονο και για γυμναστικη

 

με την μεθοδο ασχολειται η Δαουση Θεοδωρα, Καραμανλη 60 ,τηλ.2310863251

μεγαλη εμπειρια στα παιδια ,μεγαλο φυσιοθεραπευτηριο

 

θα σου πει με σιγουρια εαν τα παιδια σου χρειαζονται γυμναστικη η οχι

δεν εχει τασεις να υπερβαλλει η να κανει φυσιοθεραπεια χωρις λογο, με

ανθρωπινη συμπεριφορα

Link to comment
Share on other sites

Tα καημενουλια εχουν εξαντληθει απο το κλαμμα και την προσπαθεια στο μπρουμυτο!!!Τα πηρε ο υπνος ορθια...Θα το δω αυτο που μου ειπες κοριτσι,ευχαριστω...

ysjfp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Την Καλαιτζη Τανια για φυσιοθεραπεια με bobath την ξερει κανεις?Αυριο θα παω τα μωρα να τα δει

 

Καλησπέρα.

Και εμείς έχουμε παρόμοιο πρόβλημα με σένα. Και ξεκινάμε την άλλη εβδομάδα φυσιοθεραπεία bobath. Αν μπορείς να μας πεις πως πάνε τα παιδάκια σου απο τότε που ξεκινήσατε? Βοήθησε καθόλου η θεραπεία?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 months later...

Καλησπέρα, μαμάδες που έχετε εμπειρία στην αντιμετώπιση της υποτονίας με τη μέθοδο bobath, δώστε μου και εμένα τα φώτα σας παρακαλώ !

Πού να προτιμήσω να πάω, σε ιδιώτη ή στο ΕΛΕΠΑΠ , αν γνωρίζετε επίσης κατά πόσο με καλύπτει το ΙΚΑ σε κάθε περίπτωση, αν έχετε κάποιον να μου προτείνετε. Ευχαριστώ !

Link to comment
Share on other sites

Η μικρή μου έχει υποτονία στο στέρνο και την κοιλιά. Αρχές Απριλίου κάναμε την πρώτη μας φυσιοθεραπεία με την μέθοδο Bobath και ήδη βλέπω βελτίωση.

Πηγαίνουμε σε ένα κέντρο φυσιοθεραπείας αυτό που αναφέρει παραπάνω η Valeri και μας έχει αναλάβει η Δώρα.

 

 

 

με την μεθοδο ασχολειται η Δαουση Θεοδωρα, Καραμανλη 60 ,τηλ.2310863251

μεγαλη εμπειρια στα παιδια ,μεγαλο φυσιοθεραπευτηριο

 

θα σου πει με σιγουρια εαν τα παιδια σου χρειαζονται γυμναστικη η οχι

δεν εχει τασεις να υπερβαλλει η να κανει φυσιοθεραπεια χωρις λογο, με

ανθρωπινη συμπεριφορα

 

Είμαι πολύ ευχαριστημένη! Δουλεύουν μόνο με παιδιά και έχουν τον τρόπο τους. Ο χώρος που γίνονται οι θεραπείες είναι σαν μικρός παιδότοπος, όταν τελειώνει η θεραπεία η δικιά μου δεν θέλει να φύγει, πέφτει με τα μούτρα στα παιχνίδια!!

Όσο για το ΙΚΑ δεν ξέρω, τώρα έκανα και γω τα χαρτιά μου, αύριο περνάω από επιτροπή αλλά απ ότι ξέρω δικαιολογούν 10 θεραπείες το μήνα, 20? τη θεραπεία.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Θεωρώ πως είναι ένας άρτιος επιστημονικά χώρος. Πήγαινα για 2 χρόνια το παιδί μου εκεί. Μας βοήθησαν πολύ. Κάναμε με το Νίκο και τη Μαρία. Ήταν πολύ συνεργάσιμοι και μας έδειναν κατευθύνσεις που αποδείχτηκαν σωστές.

Είναι πραγματικά ένα πολύ μεγάλο θεραπευτήριο, στον 4ο όροφο. Οι γονείς κάνουν παρέα μεταξύ τους και αυτό το φιλικό κλίμα ήταν υπέροχο για εμάς.

Τη Δώρα την είχαμε γνωρίσει αλλά καταρχήν φώναζε πολύ στα παιδιά για να τους επιβληθεί, κάτι που το κατάφερνε αλλά και οι υπόλοιποι το έκαναν χωρίς φωνές.

Οι υπόλοιποι του θεραπευτηρίου ήταν πιο κινητικοί, άλλαζαν θέσεις, έκαναν άσκήσεις με μεγαλύτερη ποικιλία.

Link to comment
Share on other sites

Τη Δώρα την είχαμε γνωρίσει αλλά καταρχήν φώναζε πολύ στα παιδιά για να τους επιβληθεί, κάτι που το κατάφερνε αλλά και οι υπόλοιποι το έκαναν χωρίς φωνές.

Οι υπόλοιποι του θεραπευτηρίου ήταν πιο κινητικοί, άλλαζαν θέσεις, έκαναν άσκήσεις με μεγαλύτερη ποικιλία.

 

Δεν θα συμφωνήσω μαζί σου σε αυτό. Κάνουμε με την Δώρα από τον Απρίλιο και είμαι πολύ πολύ ευχαριστημένη. Στην αρχή κάναμε με την Δώρα και την Μαρία και η μικρή μου προτιμούσε την Δώρα. Μπορεί να ανεβάζει τον τόνο της φωνής της κάποιες φορές αλλά συγχρόνως είναι και πολύ στοργική. Όσο για την τεχνική της εγώ μέσα στους λίγους μήνες που κάνουμε μαζί της, έχω δει πολύ μεγάλη βελτίωση.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Καλημερα σας!

απο προσωπικη εμπειρια, εχω να προτεινω και εγω το φυσιοθεραπευτηριο στην Κ.Καραμανλη 60!

Εκει εργαζονται οι φυσικοθεραπευτες που δουλευουν εδω κ 3 χρονια με τον 6χρονο γιο μου που εχει σπαστικη τετραπληγια και ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενα απο τον Αντωνη κ τη Μαρια. Ειναι πολυ φιλικοι με τα παιδια και με μας τους γονεις!

Ειμαι ευχαριστημενη γιατι ο γιος μου κρατιεται σε παρα πολυ κατασταση και δειχνει σημεια βελτιωσης (μικρα κ σταθερα).

Επισης, η Μαρια δουλευει το μωρακι μου απο 5 μηνων εως τωρα που ειναι 11 μηνων γιατι ειχε υποτονια και τωρα παει πολυ καλα κ μπουσουλαει!

Τους συστηνω ανεπιφυλακτα!!!Ξερουν πολυ καλα τη μεθοδο Bobath και εχω κ μετρο συγκρισης γιατι ημουν 1 χρονο σε κεντρο αποκαταστασης στη Γερμανια οπου χρησιμοποιουσαν τη συγκεκριμενη μεθοδο και μπορω να πω οτι οι φυσιοθεραπευτες στο κεντρο αυτο την χρησιμοποιουν εξισου καλα...ισως και καλυτερα!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Δεν θα συμφωνήσω μαζί σου σε αυτό. Κάνουμε με την Δώρα από τον Απρίλιο και είμαι πολύ πολύ ευχαριστημένη. Στην αρχή κάναμε με την Δώρα και την Μαρία και η μικρή μου προτιμούσε την Δώρα. Μπορεί να ανεβάζει τον τόνο της φωνής της κάποιες φορές αλλά συγχρόνως είναι και πολύ στοργική. Όσο για την τεχνική της εγώ μέσα στους λίγους μήνες που κάνουμε μαζί της, έχω δει πολύ μεγάλη βελτίωση.

 

Ο καθένας μπορεί να έχει την αποψή του. Άλλωστε και για τον ίδιο γιατρό όλοι εκεί όταν συζητούσαμε δεν είχαμε την ίδια γνώμη. Το θέμα είναι πως θα μπορέσεις να αξιολογήσεις κάποιον πίσω από αυτά που μόνο φαίνονται. και άλλωστε είναι δύσκολο για εμάς τους γονείς να παραδεχίμαστε ποτέ ότι κάναμε κάποια λάθος επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

και άλλωστε είναι δύσκολο για εμάς τους γονείς να παραδεχίμαστε ποτέ ότι κάναμε κάποια λάθος επιλογή.

 

Ας μην το χοντρύνουμε, δεν μίλησα ποτέ για λάθος επιλογή, είμαι σίγουρη πως όλοι οι θεραπευτές που δουλεύουν εκεί μέσα είναι άριστοι και πολύ προσεκτικά διαλεγμένοι, όσο είμαι εκεί δεν έτυχε να ακούσω κάτι αρνητικό για κανέναν τους από άλλο γονιό. Όταν είπα πως η κόρη μου προτιμά την Δώρα από την Μαρία δεν εννοούσα πως η Μαρία δεν είναι καλή στην δουλειά της αλλά ότι η Δώρα ταίριαξε περισσότερο με την ιδιοσυγκρασία της μικρής μου.

Θεωρό άδικο να κρίνουμε την δουλειά κάποιου κυρίως όταν δεν έχουμε τις απαραίτητες γνώσεις, εγώ μπορώ να κρίνω την Δώρα μόνο εκ του αποτελέσματος στην δική μας περίπτωση και συνεχίζω να είμαι πολύ ευχαριστημένη.

Εφόσον όμως το δικό σου παιδί δεν το ανέλαβε αυτή πως μπορείς να ξέρεις το αν η δουλειά της έχει αποτέλεσμα ή όχι?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Η ΙΔΙΟΣΥΓΚΡΑΣΙΑ ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ...ΑΛΛΑ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΑΠΟΙΟ ΠΑΙΔΙ ΕΠΙΛΕΓΕΙ ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΒΑΣΗ ΤΟΥ ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΧΑΛΑΡΟΣ ΘΕΡΑΠΕΥΤΙΚΑ ΜΑΖΙ ΤΟΥ.ΟΣΟ ΤΟ ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΡΙΝΩ....ΜΕ ΣΥΓΧΩΡΕΙΣ ΑΛΛΑ ΠΗΓΑΙΝΕΙΣ ΕΚΕΙ. ΔΕ ΞΕΡΩ ΑΝ ΚΑΘΕΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΩΡΑ ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΚΑΙ ΜΙΛΑΤΕ ΜΕ ΤΗ ΔΩΡΑ ΑΛΛΑ ΟΠΟΙΟΙ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗ ΚΟΥΖΙΝΑ ΣΥΖΗΤΑΝΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ.

Link to comment
Share on other sites

ΑΛΛΑ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΑΠΟΙΟ ΠΑΙΔΙ ΕΠΙΛΕΓΕΙ ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΒΑΣΗ ΤΟΥ ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΧΑΛΑΡΟΣ ΘΕΡΑΠΕΥΤΙΚΑ ΜΑΖΙ ΤΟΥ..

 

ακόμα και αν..

 

φώναζε πολύ στα παιδιά για να τους επιβληθεί, κάτι που το κατάφερνε αλλά και οι υπόλοιποι το έκαναν χωρίς φωνές.

 

Δεν μπορώ παρά να υποθέσω ότι το πρόβλημά σου μαζί της είναι προσωπικό αλλιώς δεν μπορώ να εξηγήσω πως από τα 4 μηνύματά που έχεις γράψει στο φόρουμ τα 3 αναφέρονται αρνητικά σ αυτήν.

Πάσο λοιπόν………..

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...