Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αυχενική διαφάνεια


Recommended Posts

Κορίτσια έχω μια ερώτηση για όποιαν γνωρίζει .

Που προτείνετε να γίνει η εξέταση , με κριτήριο την αξιοπιστία αποτελέσματος .

Επίσης γνωρίζει κανείς αν ο δημόσιος υπάλληλος την πληρώνει αυτή την εξέταση ? Αν παλι την καλύπτει το ταμείο , αρκεί να μου την γράψει ο γιατρός στο βιβλιάριο , να το θεωρήσω και να πάω σε συμβεβλημένο κέντρο , όπως και με τις εξετάσεις ρουτίνας ?

JJBjp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καταρχήν συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου! πολύ πολύ χάρηκα

βλέπω είχες τα ίδια με μένα τελικά...καφέ ενώ ήσουν έγκυος...

στο θέμα μας...αυχενική κάνεις συνήθως εκεί που σε στέλνει ο γιατρός σου, θέλει λίγο ειδίκευση, δεν τολμούν όλοι οι γιατροί να την κάνουν (αν και θεωρητικά μπορούν)

τώρα για τα ταμεία δεν ξέρω, το δικό μου δεν την καλύπτει σίγουρα (τσμεδε) έσκασα 140 ευρουλάκια στο γιατρό και δεν ξέρω πόσα για την εξέταση αίματος (δεν τα δωσα ακόμα)

qrgjp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις ευχές Mummycool , ελπίζω και στις 2 μας να πάνε όλα καλά . Πράγματι είχαμε τα ίδια συμπτώματα με 1 μήνα διαφορά ! ;)

Ο γιατρός μου μου ανέφερε οτι πρέπει να την κάνω σε νοσοκομείο , δεν ξέρω αν θα μου προτείνει κάποιο συγκεκριμένο . Ισως να μου το αφήσει ελεύθερο .

Οποτε σκέφτηκα να κάνω μια αναζήτηση , μπας και πρέπει να κλείσω ραντεβού νωρίτερα .

Για παράδειγμα , εχω ακούσει οτι στο Ελενα δεν βρήσκεις ευκολα ραντεβού .

JJBjp3.png

Link to comment
Share on other sites

εγώ είμαι θεσσαλονίκη και άρα δεν μπορώ να σε βοηθήσω...

εδώ είναι πολύ περίεργα, είναι 2-3 ιδιωτικοί γιατροί που την κάνουν, και λόγω αυτού το εκμεταλλεύονται. κάποια άλλη κοπέλα θα σε βοηθήσει...

όλα καλά θα πάνε, είμαι σίγουρη :)

qrgjp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Διαφημίσεις

η αυχενική θεωρείτε σημαντική εξέταση, γιαυτο καλο θα ειναι να την κανεις καπου συστημένα.

μην πας οπου να ναι απλα για να μην πληρώσεις.

εγω την εκανα στο εμβρυο το οποιο μου πρότεινε ο γιατρος μου και με τα απο ''ερευνα αγορας'' στο parents ειδα πολλα κοριτσια να γραφουν τα καλυτερα ..

ο γιατρος που μου την εκανε λεγετε παπαπαναγιωτου και ηταν πολυ καλοσυνάτος και ευγενικός.

 

σε περίπτωση που σε ενδιαφέρει- εμβρυο,πατριαρχου ιωακειμ19,τηλ 7258080

 

εύχομαι να πανε ολα καλα!

 

2 πράγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη ηλιθιότητα·Για το πρώτο δεν είμαι και τόσο σίγουρος...

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

πεταλουδιτσα

ποσο περιπου πληρωσες στο εμβρυο γιατι εχω ακουσει οτι ειναι παρα πολυ ακριβο....κι εγω ειμαι στην αναζητηση για να ξερω τι γινεται ...

pasxalitsa v

το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

kALOp3.png

Link to comment
Share on other sites

Την αυχενική εμένα μου είχε πει η γιατρός μου 11η με 13η εβδομάδα. Επειδή εγώ δεν είχα βρει στο Ελενα να την κάνω μου είχε συστήσει η γιατρός μου έναν γυναικολόγο από το Ελενα που την έκανα εκεί και μου είχε στοιχίσει (πέρσυ) 70 ευρώ. Την αιματολογική δεν την έκανα εκεί γιατί είχα κλείσει ραντεβού στο Ελενα. Θυμάμαι ότι στο Μητέρα μου ζήταγαν 140 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καναμε κ εμεις την αυχενικη μας εχθες κ ολα τελεια. 7.5 εκατοστα το μαναρι μου. εγω εδω στην Αγγλια δεν πληρωνω τιποτα, μονο για τη φωτογραφια εδωσα.

 

παντως συμφωνω οτι ειναι σημαντικη εξεταση κ πρεπει να την κανετε σε καποιον που να ειναι ειδικος σε αυτο

 

καλη συνεχεια σε ολες

φιλακια

Link to comment
Share on other sites

Εγω την εκανα στο embryo care με γιατρο τον Ελευθεριαδη στην λεωφ. Αλεξανδρας 194 τηλ 210-6441100. Διαβασα τα καλυτερα εδω μεσα και πραγματικα εμεινα παρα πολυ ευχαριστημενη. Ο γιατρος καταπληκτικος, μας εξηγουσε καθε λεπτομερεια. Πληρωσα 110 ευρω για αυχενικη και παππ-α. Ειχα αμεσως τα αποτελεσματα της αυχενικης και μετα απο 2 ημερες του παππ-α (εξεταση αιματος). Την εκανα πριν 2 εβδομαδες, στην 12η εβδομαδα.

RPNkp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...