Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΥΠΟΛΟΓΙΣΜΟΣ ΕΠΙΔΟΜΑΤΟΣ ΙΚΑ


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 180
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια επειδή εγώ αυτό δεν το ήξερα... 4 μισθούς εννοείτε τις 119 ημέρες (κυοφορίας-λοχείας)? Είναι αυτό που είχα διαβάσει για την περίπτωση που δεν πάρεις αναρρωτική? Help γιατί ο εργοδότης μου προσπαθεί να με δουλέψει... Μου είπε ότι μόλις σταματήσω θα με πληρώσει το ΙΚΑ και ΜΟΝΟ το ΙΚΑ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Βικτωρια!

Οταν βγαινεις σε αδεια εγκυμοσυνης, 56 μερες πριν την ΠΗΤ, αιτεισαι στο ΙΚΑ και πληρωνεσαι το επιδόμα κυοφορίας. Τοτε σου δινει ενα ποσο ο εργοδοτης που εξαρταται απο το αν πηρες ή οχι πριν αναρρωτικες αδειες....δηλαδη αν δεν πηρες καθολου αδεια αναρρωτικη, ο εργοδοτης σου δινει ενα ποσο περιπου το μισο των μικτων σου!

Ρωτησε στο ΙΚΑ να σου πουν μηπως μπορουν...τι σου αναλογει απο εργοδοτη...

Εμενα ετσι ειχαν γινει....αλλα πολλα αλαζουν συχνα οποτε ποτε δεν ξερεις!!!

Η κόρη μου είναι η κινητήρια δύναμη της ζωής μου, το φως μου!!! Την λατρεύω!!!

Link to comment
Share on other sites

Ηλιοβασίλεμα για τα επιδόματα του ΙΚΑ είχα ενημερωθεί αλλά για πληρωμή από τον εργοδότη δεν ήξερα και φυσικά δεν μου το είπε ούτε ο ίδιος. Δεν έχω πάρει ούτε μια μέρα αναρρωτική (ξέρω θα πάρω και βραβείο γι αυτό...) οπότε θα πάω στο ΙΚΑ για να με κατατοπίσουν!!!

Ευχαριστώ πολύ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 months later...

Καλησπέρα σας και καλη χρόνια! Ειμαι λιγο μπερδεμένη και θα ηθελα βοήθεια.ειμαι έγκυος στο δεύτερο παιδάκι με ΠΗΤ 5/6/2013 το πρώτο μου μωράκι ειναι 19 μηνων , λόγω κάποιων επιπλοκών απο τον τρίτο μήνα ειμαι με αναρρωτικές( όπου τους δυο μήνες ειμαι απλήρωτη λόγω απεργιών) θα ηθελα να ρωτήσω αν δικαιούμαι επιδόματα και πως θα τα υπολογισω ( με μισθό 990 ευρώ καθαρά).σας ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...