Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Γεννάω ή έτσι νομίζω;


mazitafagate

Recommended Posts

Είμαι στην 34 εβδομάδα και αισθάνομαι περίεργα.Τελευταία έχω περιστασιακούς πόνους χαμηλά χωρίς όμως αίμα ή κάτι περισσότερο.Στο μήνα μου μπαίνω σε 2βδομάδες μου ειπε ο γιατρός.Αν έρθει η ώρα να γεννήσω εκτός απο πόνους πως αλλιώς θα το καταλάβω ειδικά αν δεν σπάσουν τα νερά;

922316fbi6gpetld.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Οταν λες "τελευταία έχω πόνους" εννοείς τις τελευταίες 2-3 ώρες ή τις τελευταίες μέρες? Κοιταξε επίσης να δεις αν είναι περιοδικοί οι πόνοι (αν είναι στανταρ κάθε 20, 10 λεπτά).

6/ 11/2007: Ο μικρός Πρίγκιπας!!!

24/3/2011: Η Μπουκίτσα μας!!!

Link to comment
Share on other sites

αγαπητή μου, καλή χρονιά!με το καλό το μπεμπάκι!αυτό μπορεί να το δει μόνο ο γιατρός.πονάκια μπορεί να έχεις γιατί το μωρό παίρνει σιγά σιγά θέση και ανοίγει η λεκάνη σου.αν πήγες στον γιατρό σου θα έιδε σε τι φάση βρίσκεσαι..σε τι θέση βρίσκεται το μωρό..τον τράχηλό σου κτλ.όταν είναι η ώρα θα το καταλάβεις...οι πόνοι θαναι περιοδικοί.ούτε και μένα μου έσπασαν νερά.αν δεν έχεις πάει γιατρό πήγαινε μια βόλτα να σιγουρευτείς.είναι νωρίς ακόμα.με το καλο!!!όλα θα πάνε καλά!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και σας ευχαριστώ.Όταν λέω πως νιώθω πόνους τελευταία εννοώ τις τελευταίες μέρες.Έχω ραντεβού με το γιατρό στο τέλος της εβδομάδας αλλά φοβάμαι μήπως γεννήσω πριν την επίσκεψη:P. Καλή χρονιά με υγεία να χαιρεστε τα παιδάκια σας.

922316fbi6gpetld.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και σας ευχαριστώ.Όταν λέω πως νιώθω πόνους τελευταία εννοώ τις τελευταίες μέρες.Έχω ραντεβού με το γιατρό στο τέλος της εβδομάδας αλλά φοβάμαι μήπως γεννήσω πριν την επίσκεψη:P. Καλή χρονιά με υγεία να χαιρεστε τα παιδάκια σας.

 

καλησπερα και καλη χρονια!κι εγω σε αυτη τη βδομαδα ξεκινησα να εχω πονακια αλλα γεννησα στην 40η!οποτε μην ανησυχεισ!ειναι οι προπαρασκευαστικοι πονοι γιατι ετοιμαζεται το σωμα για τον τοκετο!!!καλη συνεχεια!και μη φοβασαι ολα θα πανε καλα!!!!!:P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα και καλη χρονια... μην αγχωνεσαι για τα πονακια ειναι λογικο οτι θα τα εχεις γιατι το παιδι μεγαλωνει και αρχιζει πιεζει τον τραχηλο. εγω ειμαι στην 40η εβδομαδα και ειχα τα πονακια αυτα απο την ιδια εβδομαδα με εσενα και ακομη να βγει ο μπομπιρακος μου... ολα θα πανε καλα!:P:p:p

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...