Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

δεν ανοιγει το στομα..


IOKASTH

Recommended Posts

εχω αρχισει και απογοητευομαι 2μηνες τρωμε σχεδον κι ακομα το στομα δεν το ανοιγουμε..το ανοιγει λιγο μα κανει μασητικες κινησεις..για να φαει γινεται χαμος κλαει γιατι πειναει πολυ αλλα το στομα μισοκλειστο...δεν ξερω...μηπως υπαρχει καποιο κολπο?εχω δοκιμασει οτι κουταλι κυκλοφορει στο εμποριο,στραβο,σιλικονη,σκληρο ΟΛΑ!εχω αρχισει να απογοητευομαι..υπαρχει περιπτωση να αλλαξει αυτο,να μαθει η μια ζωη ετσι θα τρωει?βοηθειααααααααα..

my baby was my reborn...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


εχω αρχισει και απογοητευομαι 2μηνες τρωμε σχεδον κι ακομα το στομα δεν το ανοιγουμε..το ανοιγει λιγο μα κανει μασητικες κινησεις..για να φαει γινεται χαμος κλαει γιατι πειναει πολυ αλλα το στομα μισοκλειστο...δεν ξερω...μηπως υπαρχει καποιο κολπο?εχω δοκιμασει οτι κουταλι κυκλοφορει στο εμποριο,στραβο,σιλικονη,σκληρο ΟΛΑ!εχω αρχισει να απογοητευομαι..υπαρχει περιπτωση να αλλαξει αυτο,να μαθει η μια ζωη ετσι θα τρωει?βοηθειααααααααα..

 

Δεν τρώει κανένα γεύμα ή πχ μόνο την φρουτόκρεμα;;;

Πάντως στην ηλικία τη δικιά σας τα ίδια είχαμε και εμείς ... φαντάζομαι αν βάλεις αναζήτηση θα βρεις τα ποστ, το κακό είχε παραγίνει να φανταστείς μια βδομάδα αρνιόταν πεισματικά κάθε γεύμα και τρεφόταν μόνο με γάλα. Τελικά το συμπέρασμα .... δεν ήθελε αλλο αλεσμένα ... μόλις της έδωσα φαγητό σε μικροσκοπικά κομματάκια το καταβρόχθισε ... το ίδιο και τα φρούτα....

1aLup3.png

 

BtUIp3.png

Link to comment
Share on other sites

εχω αρχισει και απογοητευομαι 2μηνες τρωμε σχεδον κι ακομα το στομα δεν το ανοιγουμε..το ανοιγει λιγο μα κανει μασητικες κινησεις..για να φαει γινεται χαμος κλαει γιατι πειναει πολυ αλλα το στομα μισοκλειστο...δεν ξερω...μηπως υπαρχει καποιο κολπο?εχω δοκιμασει οτι κουταλι κυκλοφορει στο εμποριο,στραβο,σιλικονη,σκληρο ΟΛΑ!εχω αρχισει να απογοητευομαι..υπαρχει περιπτωση να αλλαξει αυτο,να μαθει η μια ζωη ετσι θα τρωει?βοηθειααααααααα..

 

Δεν τρώει κανένα γεύμα ή πχ μόνο την φρουτόκρεμα;;;

Πάντως στην ηλικία τη δικιά σας τα ίδια είχαμε και εμείς ... φαντάζομαι αν βάλεις αναζήτηση θα βρεις τα ποστ, το κακό είχε παραγίνει να φανταστείς μια βδομάδα αρνιόταν πεισματικά κάθε γεύμα και τρεφόταν μόνο με γάλα. Τελικά το συμπέρασμα .... δεν ήθελε αλλο αλεσμένα ... μόλις της έδωσα φαγητό σε μικροσκοπικά κομματάκια το καταβρόχθισε ... το ίδιο και τα φρούτα....

 

 

 

με ολα τα γευματα μου το κανει συμπατριωτισσα μου με ολα...η αληθεια ειναι πως το σκεφτηκα κι εγω αυτο που μου λες γιατι κανει μασητικες κινησεις αλλα φοβαμαι μην μου πνιγει..θελεις να μου πεις πως ακριβως το ξεκινησες?

my baby was my reborn...

Link to comment
Share on other sites

Ιοκάστη μου υπάρχει κόλπο!

 

Παίρνεις το κουτάλι στο ένα χέρι και την πιπίλα στο άλλο βάζεις το κουτάλι μέσα και την πιπίλα από πίσω. Μόλις βλέπει την πιπίλα ανοίγει το στόμα τέντα!!! :D Βάζεις κουτάλι ,πίπιλα, κουτάλι πιπίλα!

Ελπίζω μόνο να παίρνει πιπίλα γιατί αν όχι, δύσκολα τα πράγματα.

Αλλιώς δοκίμασε με παιχνιδάκια που παράγουν ήχους μουσική να του τραβήξεις την προσοχή.

Love me or Hate me!

I'm still gonna shine!

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθησε, αφου χωσεις απο καμια ...χαραμαδα το κουταλι (προτιμησε σιλικονη προς αποφυγη τραυματισμου των ουλων) να πατησεις ελαφρα τη γλωσσιτσα του προς τα κατω (μην την σπρωξεις προς τα πισω και αναγουλιασει) απλα λιιιγο προς τα κατω για να καταλαβει τι ακριβως ζητας απ' αυτον.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ιοκάστη μου υπάρχει κόλπο!

 

Παίρνεις το κουτάλι στο ένα χέρι και την πιπίλα στο άλλο βάζεις το κουτάλι μέσα και την πιπίλα από πίσω. Μόλις βλέπει την πιπίλα ανοίγει το στόμα τέντα!!! :D Βάζεις κουτάλι ,πίπιλα, κουτάλι πιπίλα!

Ελπίζω μόνο να παίρνει πιπίλα γιατί αν όχι, δύσκολα τα πράγματα.

Αλλιώς δοκίμασε με παιχνιδάκια που παράγουν ήχους μουσική να του τραβήξεις την προσοχή.

 

 

 

δυστυχως πιπιλα δεν παιρνουμε παρα μονο για να κοιμηθουμε..θα το δοκιμασω ομως..σε ευχαριστω πολυ βικακι μου :)

my baby was my reborn...

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθησε, αφου χωσεις απο καμια ...χαραμαδα το κουταλι (προτιμησε σιλικονη προς αποφυγη τραυματισμου των ουλων) να πατησεις ελαφρα τη γλωσσιτσα του προς τα κατω (μην την σπρωξεις προς τα πισω και αναγουλιασει) απλα λιιιγο προς τα κατω για να καταλαβει τι ακριβως ζητας απ' αυτον.

 

μονιμως σπρωχνω και βαζει τα κλαμματα δεν ξερω πως και γιατι αλλα κλαιει..

my baby was my reborn...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ πάνω στην αγανάκτησή μου, είχα φτάσει στο σημείο να αποπειραθώ να την ταίσω με την πιπίλα - όχι απλά να την ξεγελάω μόνο ... βουτούσα δηλαδή την πιπίλα στο φαγητό ... δυο τρεις φορές την ξεγέλασα μετά πάλι τα ίδια ... άσε που τσατιζόταν και ούρλιαζε και με το δίκιο της δηλαδή ...

Ιοκάστη το δοκίμασα με φόβο ψυχής και τελικά πέτυχε. Την πρώτη φορά της έδωσα μανταρίνι (μόνο την ψίχα), μετά πορτοκάλι και μετά σιγά σιγά όλα τα υπόλοιπα κομμένα σε πολυ μικρά κομματάκια ... τα κατάφερνε πάντως μια χαρά ... εγώ βέβαια ήμουνα μονίμως σε εγρήγορση ...

Επειδή δεν θυμάμαι ... δοντάκια έχει ο δικός σου;;;

1aLup3.png

 

BtUIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ πάνω στην αγανάκτησή μου, είχα φτάσει στο σημείο να αποπειραθώ να την ταίσω με την πιπίλα - όχι απλά να την ξεγελάω μόνο ... βουτούσα δηλαδή την πιπίλα στο φαγητό ... δυο τρεις φορές την ξεγέλασα μετά πάλι τα ίδια ... άσε που τσατιζόταν και ούρλιαζε και με το δίκιο της δηλαδή ...

Ιοκάστη το δοκίμασα με φόβο ψυχής και τελικά πέτυχε. Την πρώτη φορά της έδωσα μανταρίνι (μόνο την ψίχα), μετά πορτοκάλι και μετά σιγά σιγά όλα τα υπόλοιπα κομμένα σε πολυ μικρά κομματάκια ... τα κατάφερνε πάντως μια χαρά ... εγώ βέβαια ήμουνα μονίμως σε εγρήγορση ...

Επειδή δεν θυμάμαι ... δοντάκια έχει ο δικός σου;;;

 

 

 

OYTE MΙΣΟ...

my baby was my reborn...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ πάνω στην αγανάκτησή μου, είχα φτάσει στο σημείο να αποπειραθώ να την ταίσω με την πιπίλα - όχι απλά να την ξεγελάω μόνο ... βουτούσα δηλαδή την πιπίλα στο φαγητό ... δυο τρεις φορές την ξεγέλασα μετά πάλι τα ίδια ... άσε που τσατιζόταν και ούρλιαζε και με το δίκιο της δηλαδή ...

Ιοκάστη το δοκίμασα με φόβο ψυχής και τελικά πέτυχε. Την πρώτη φορά της έδωσα μανταρίνι (μόνο την ψίχα), μετά πορτοκάλι και μετά σιγά σιγά όλα τα υπόλοιπα κομμένα σε πολυ μικρά κομματάκια ... τα κατάφερνε πάντως μια χαρά ... εγώ βέβαια ήμουνα μονίμως σε εγρήγορση ...

Επειδή δεν θυμάμαι ... δοντάκια έχει ο δικός σου;;;

 

 

 

OYTE MΙΣΟ...

 

Ε τότε γνώμη μου ας το καλύτερα, εμένα είχε ήδη τα τέσσερα μπροστά όταν την ξεκίνησα ... βέβαια δεν μασούσε με εκείνα αλλά στα πλαινά που δεν είχε δόντια :roll:

1aLup3.png

 

BtUIp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Επειδή εμένα είναι πολύ λαίμαργος και μόλις δει πιάτο φτάνει σε παροξυσμό ξεκινάω με την πιπίλα μόλις την βλέπει ανοίγει το στόμα, επειδή όμως μέχρι να δώσει σήμα το στομαχάκι στον εγκέφαλο οτι η κοιλίτσα γεμίζει δεν το καταλαβαίνει τσαντίζεται απίστευτα και ουρλιάζει τότε του βάζω ένα παιχνίδι που έχουμε πάρει από το jumbo μάρκα με έκαψες είναι σαν snowball αλλά μεγάλο έχει ένα κουμπί από πάνω που το πατάς και παίζει μουσική και μέσα γυρνάνε γύρω γύρω μελισσούλες πασχαλίτσες και πουλάκια, α! έχει και φωτάκια. Λες και υπνωτίζεται με αυτό! Μένει με το στόμα ανοιχτό οπότε εγώ ρίχνω πράμα μέσα! Σε 4,5 λεπτά με το ρολόι έχουμε φάει :D:D Πίνει και το νερό του και μετά ροχαλίζει! Ένα μικρό αρκουδάκι έχω! :lol::lol::lol:

Love me or Hate me!

I'm still gonna shine!

Link to comment
Share on other sites

Ιοκάστη, καταρχήν ψυχραιμία!

Η κοπέλα που μου κρατάει τον μικρό και έχει ένα αγοράκι 4 ετών, μου έλεγε πως ο δικός της μέχρι 9 μηνών αρνιότανε να φάει φαγητό-φρούτα. Τελικά κάποια στιγμή αποφάσισε να του δόσει λαχανικά πατημένα με το πιρούνι -τα έβαζε ολόκληρα στο πιάτο και τα πάταγε μπροστά του πριν του τα δόσει και έτσι άρχισε να τρώει.

Συμπέρασμα: ΔΕΝ του άρεσε η υφή των αλεσμένων και οι ανακατεμένες γεύσεις και ακόμα έτσι είναι αυτό το παιδάκι.

Να σημειώσω ότι έβγαλε δόντια 11 μηνών.

Αν το μικρό σου έχει διάθεση να μασάει, άποψή μου είναι να κάνεις μια δοκιμή. Διάλεξε κάτι μαλακό που να γλυστάει -σε περίπτωση που το καταπιεί αμάσητο να μην πνιγεί και φυσικά να είσαι σε επιφυλακή. Και να ξέρεις ότι τα μωρά μασάνε μια χαρά με τα ούλα τις μαλακές τροφές. Τα μπροστινά δόντια δεν βοηθάνε και πολύ στο μάσημα, ούτως ή άλλως -δοκίμασε να μασήσεις κάτι ΜΟΝΟ με τα μπροστινά σου δόντια και θα με θυμηθείς :wink:

Εμείς με τα 8 μπροστινά δοντάκια μασάμε πλέον τα πάντα!! (Δηλαδή με τα πίσω ούλα)

KbCJp2.pngEYukp3.png
Link to comment
Share on other sites

ιοκαστη μου μην αγχωνεσαι καθολου , με τον καιρο θα μαθει να τρωει . Εμας μας εκανε τετοια κολπα απο την πρωτη μερα που του δωσαμε στερεα τροφη , δεν την ηθελε ρε παιδι μου , ουτε τη φρουτοκρεμα ουτε το ρυζαλευρο η βανιλια η μπισκοτοκρεμα οτι και να δοκιμασαμε περασαμε δυσκολους 3 μηνες μεχρι να μαθει να τρωει .Εμας εκλαιγε στη μεση του φαγητου με γεματο το στομα , γυρηζε το κεφαλι του απο την αλλη , και φτασαμε σε σημειο να τον ταιζουμε μια κουταλια , μια πιπιλα για να μην πνηγεται . Ελεγε τοτε μια "εξυπνη" θεια μου , και πως τον μαθατε ετσι κτλ κτλ τις γνωστες μα....κιες (σορυ ) αλλα σε πληροφορω οτι εχει περιπου 2 μηνες κοντα οπου ο μπεμπης τρελαινεται να φαει ιδιαιτερα τωρα που εχουμε προσθεσει και νεες γευεσεις και πολυ λιγο κιντερ σοκολατα 2 φορες τη βδομαδα , και πλεον δεν προλαβαινουμε να τον ταιζουμε , η ωρα του φαγητου απο μαρτυριο εγινε πλεον απολαυση και τον χαιρομαστε που τρωει .Ειναι πολλα παιδακια οπου δεν δεχονται ευκολα τις αλλαγες στη διατροφη του , εγω δεν τον θηλασα πολυ καιρο λογω ελειψης γαλακτος παντελως ομως , ουτε 1 μηνα δεν ειχε κρατησει ,και ειχε παρει μπιπερον απο τοτε , ε στο γαλα εκανε σαν τρελλος στο φαγητο ομως ειχαμε δραματα . Δοκιμασε να του τραγουδας , να του βαζεις μουσικη ,να του μιλας , αμα παλι τσιριζει παρτονα αγκαλια και τον ταιζεις αργοτερα οταν θα ειναι ηρεμος , παντως μην ανυσηχεις θα μαθει να τρωει και θα σου φαινονται μακρινα ολα αυτα

Link to comment
Share on other sites

Εχει δικαιο η Ελιζα. Δοκιμασε το. Εμενα η δικια μου τα αλεσμενα τα εκοψε απο μονη της. (κι εχει μονο 3 δοντια) Το ιδιο φαγητο σε αλεσμενο το φτυνει, σε μικρα κομματακια το καταβροχθιζει. Τα ουλα τους παρολο που δεν εχουν δοντια ειναι πολυ σκληρα και το κουμανταρουν το φαγητο (λιωμενη πατατουλα, ρυζι, πεπονακι, μοσχαρι πολυ βρασμενο, πρωτα κομμενο σε κυβακια και μετα πατημενο, σουπες με διαφορα λαχανικα περασμενα στον τριφτη, μπιφτεκακια κτλ). Εμενα πλεον μονο τετοια τρωει.. Ουτε καν κρεμες δεν θελει...οτιδηποτε σε νιανια εκδοση το σιχαινεται. Η αληθεια ειναι οτι οι γευσεις ειναι καλυτερες σε μικρα κομματακια. Εμενα απο τοτε που της εδωσα για πρωτη φορα κομματακια δεν ξαναανοιξε το στομα σε αλεσμενο.

Link to comment
Share on other sites

ιοκαστη μου μην αγχωνεσαι καθολου , με τον καιρο θα μαθει να τρωει . Εμας μας εκανε τετοια κολπα απο την πρωτη μερα που του δωσαμε στερεα τροφη , δεν την ηθελε ρε παιδι μου , ουτε τη φρουτοκρεμα ουτε το ρυζαλευρο η βανιλια η μπισκοτοκρεμα οτι και να δοκιμασαμε περασαμε δυσκολους 3 μηνες μεχρι να μαθει να τρωει .Εμας εκλαιγε στη μεση του φαγητου με γεματο το στομα , γυρηζε το κεφαλι του απο την αλλη , και φτασαμε σε σημειο να τον ταιζουμε μια κουταλια , μια πιπιλα για να μην πνηγεται . Ελεγε τοτε μια "εξυπνη" θεια μου , και πως τον μαθατε ετσι κτλ κτλ τις γνωστες μα....κιες (σορυ ) αλλα σε πληροφορω οτι εχει περιπου 2 μηνες κοντα οπου ο μπεμπης τρελαινεται να φαει ιδιαιτερα τωρα που εχουμε προσθεσει και νεες γευεσεις και πολυ λιγο κιντερ σοκολατα 2 φορες τη βδομαδα , και πλεον δεν προλαβαινουμε να τον ταιζουμε , η ωρα του φαγητου απο μαρτυριο εγινε πλεον απολαυση και τον χαιρομαστε που τρωει .Ειναι πολλα παιδακια οπου δεν δεχονται ευκολα τις αλλαγες στη διατροφη του , εγω δεν τον θηλασα πολυ καιρο λογω ελειψης γαλακτος παντελως ομως , ουτε 1 μηνα δεν ειχε κρατησει ,και ειχε παρει μπιπερον απο τοτε , ε στο γαλα εκανε σαν τρελλος στο φαγητο ομως ειχαμε δραματα . Δοκιμασε να του τραγουδας , να του βαζεις μουσικη ,να του μιλας , αμα παλι τσιριζει παρτονα αγκαλια και τον ταιζεις αργοτερα οταν θα ειναι ηρεμος , παντως μην ανυσηχεις θα μαθει να τρωει και θα σου φαινονται μακρινα ολα αυτα

 

 

 

 

σαν να περιγραφεις το μωρο μου..ετσι ακριβως κανει..στην μεση του γευματος κλαιει με γεματο στομα...και του τραγουδαω τον αγκαλιαζω τον σηκωνω απο το καρεκλακι του...αστα..ελπιζω να μαθει..

my baby was my reborn...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λοιπόν έλενα για να γελάσουμε και μόνο μην μου αγχωθείς πάλι....

 

-(xanp)Εσένα το μωρό σου έχει βγάλει δόντι;;

-(iokasth)Όχι ακόμα...

-(xanp)Όχι ακόμα;;;;;;

-(iokasth)Όχι γιατί εσένα έχει βγάλει;;

-(xanp)Ούτε εμένα,αλλά όλα τα συνομίλικα με τα δικά μας μωρά έχουν βγάλει

π.χ. mimika, evita κτλ.

-(iokasth)Αλήθεια ...... τι να πω μάλλον εμείς φταίμε...

-(xanp)Είδες τελικά που δεν είμαστε σωστές μάνες....ούτε δόντια δεν βγάλανε...και ασχολούμαστε και όλη την ώρα μαζί τους....!

Σ 08/07/2007

Α 07/08/2011

Θ 06/06/2013

Link to comment
Share on other sites

Σνίφ-σνίφ-σνίφ!!! Εγώ είμαι χειρότερη μάνα από σας.... :cry: Τηνάλλη βδομάδα κλείνουμε τους 8 μηνες και δοντάκι ούτε μυτούλααααα, ααααα,αααα :cry::cry::cry:

Love me or Hate me!

I'm still gonna shine!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έλενα για να γελάσουμε και μόνο μην μου αγχωθείς πάλι....

 

-(xanp)Εσένα το μωρό σου έχει βγάλει δόντι;;

-(iokasth)Όχι ακόμα...

-(xanp)Όχι ακόμα;;;;;;

-(iokasth)Όχι γιατί εσένα έχει βγάλει;;

-(xanp)Ούτε εμένα,αλλά όλα τα συνομίλικα με τα δικά μας μωρά έχουν βγάλει

π.χ. mimika, evita κτλ.

-(iokasth)Αλήθεια ...... τι να πω μάλλον εμείς φταίμε...

-(xanp)Είδες τελικά που δεν είμαστε σωστές μάνες....ούτε δόντια δεν βγάλανε...και ασχολούμαστε και όλη την ώρα μαζί τους....!

 

 

 

 

 

 

xanp :P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P

ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

my baby was my reborn...

Link to comment
Share on other sites

Σνίφ-σνίφ-σνίφ!!! Εγώ είμαι χειρότερη μάνα από σας.... :cry: Τηνάλλη βδομάδα κλείνουμε τους 8 μηνες και δοντάκι ούτε μυτούλααααα, ααααα,αααα :cry::cry::cry:

 

Βίκυ μου.... 12 μηνών βγάλαμε το πρώτο εμείς!!!!!!!!! :shock::shock:

Στη φυλακή με βλέπω :!::!::!:

:lol:

Link to comment
Share on other sites

Ιοκαστη νομιζω το κανουν σχεδον ολα τα μωρα αυτο στην αρχη..

Εμεις παντα ειμασταν 2-3 ανθρωποι οταντον ταιζαμε, οι δυο κανανε τους καραγκοζιδες και ο αλλος τον ταιζε οταν ανοιγε το στομα του να γελασει.. Και μην νομιζεις λιγα παιδια ειναι που ανοιγουν το στομα για να φανε.. Οποτε δοκιμασε και αυτο.. Πες τραγουδακια, βρες ενα παιχνιδι που του αρεσει να ξεγελιεται, κανε γενικα βλακειες να γελαει..

Δυστυχως ειναι δυσκολη υποθεση το ταισμα.. Εμεις ακομα χρειαζομαστε 2 ατομα για να φαει 6-7 κουταλιες φρουτοκρεμα και του κατεβαζουμε και ολο το σπιτι..

O5Lop2.png

kIP3p2.png

Link to comment
Share on other sites

Ιοκάστη μου υπάρχει κόλπο!

 

Παίρνεις το κουτάλι στο ένα χέρι και την πιπίλα στο άλλο βάζεις το κουτάλι μέσα και την πιπίλα από πίσω. Μόλις βλέπει την πιπίλα ανοίγει το στόμα τέντα!!! :D Βάζεις κουτάλι ,πίπιλα, κουτάλι πιπίλα!

Ελπίζω μόνο να παίρνει πιπίλα γιατί αν όχι, δύσκολα τα πράγματα.

Αλλιώς δοκίμασε με παιχνιδάκια που παράγουν ήχους μουσική να του τραβήξεις την προσοχή.

 

 

και η δικια μου μαμα εφαρμοζε αυτο το κολπο στην ανηψια μου που ηταν δυσκολη στο φαγητο οχι ομως με πιπιλα αλλα με το νερο της . εκει που πηγενε το μπουκαλι στο στομα ξαφνικα εμφανιζοταν το κουταλι. το συνοδευεκαι με τραγουδακια και τελικα ετρωγε. Ευτυχως εγω δεν εχω τετοιες εμειριες.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Ηρθα κι εγώ η έρμη μάνα ή καλύτερα φράου Χέλγκα να με λέτε. Ο μπέμπης μου εδώ και 10 μέρες τρώει (τρόπος του λέγειν) κρέας μοσχαράκι με πατάτα κολοκυθάκι και καρότο. Μόνο που δεν το τρώει αλλά τον τρώει μάλλον. Μόλις νιώσει τη γεύση σφραγίζει το στόμα, κάνει πως θέλει να ξεράσει και στο τέλος μετά από τις πιέσεις μου βάζει τα κλάματα! Τραγουδάω , χοροπηδάω έχω σε ετοιμότητα όλα τα παιχνίδια και προσπαθούμε μαζί αλλα δεν κατεβαίνει... Το πολύ να τρώει 2-3 κουταλιές.

Ο γιατρος μου είπε να τον αφήνω έτσι, όσο τρώει....

Μέχρι στιγμής δεν είχε πρόβλημα με το γάλα ούτε με το ριζάλευρο και φρούτο που ζορίστηκε στην αρχή με λίγο ριζάλευρο μέσα το κουτσοτρώει το μισό.

Δοκίμασα παράτυπα να βάλω και λίγο λεμονάκι μέσα μπας και νοστιμίσει και το φάει αλλά τίποτα! Αν έχει καμια σας καμία ιδέα πως να καμουφλάρω κάπως τη γεύση θα βοηθήσει...

kreousa

Link to comment
Share on other sites

Ανυσία έχουμε ακριβώς τις ίδιες αντιδράσεις με το μοσχάρι!!!! Και έγώ δυστυχώς δεν έχω βρει κανένα κόλπο... μόνο αυτό με το νερό που λέει η Faye αλλά και πάλι μετά από λίγο τα κλάματα τα έχουμε στο τσεπάκι :( Με το κοτόπουλο κάτι γίνεται, προχθές το έφαγε σχεδόν όλο... να δούμε σήμερα...

Aso4p2.pngplWtp2.png
Link to comment
Share on other sites

υπομονη!!!

βαλτε και λιγη ντοματουλα χωρις τα σπορια

αααα και η πιπιλα επαιζε και με μενα πολλες φορες για να την κανω να καταπιει το φαι που το κραταγε

τωρα το αποφευγω γιατι εχει μαθει η κυρια του γκλου και λιγο να αναγουλιασει μπορει να χασω τον κοπο μιας ωρας ταισματος :cry:

 

η δικια μου ανοιγει το στομα σαν σπουργιτι μονιμα :cry:

μετρησα το γιαουρτακι

30 κουταλιες ο Βασιλης και 80 η Αναστασια!

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...