Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΜΑΣ- ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ


Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα, έχει καμιά σας γυναικολόγο την Δεληγιώργη?

Πεινάμε περισσότερο από την έλλειψη αγάπης και εκτίμησης σ΄αυτό τον κόσμο, παρά από την έλλειψη τροφής. Η αγάπη καρπίζει όλες τις εποχές και ο καρπός της είναι προσιτός σε όλους. (Mother Tereza)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


Τελικα εχω και εγω να ανφέρω μόνο τα καλύτερα για τη Κα Βάτση ... Ημουν τυχερη πολυ που τελικα την επέλεξα ...13 ώρες τοκετου χωρις επισκληριδιο όλη την ώρα δίπλα μου ..Πολυ ψύχραιμη καποια στιγμη που οι παλμοι του μωρου πεφταν και οι μαιες στο Γεννεσις για δικους τους λόγουσ προετοιμαζαν το εδαφος για καισαρικη αυτη δεν πτοηθηκε και φυσικα γεννησα φυσιολογικα .Ανθρωπος με Α κεφαλαια ,Ιατρος με Ι κεφαλαίο ...Πολυ σημαντικό να νοιωθεις εμπιστοσυνη και να αφηνεσαι στον γιατρο σου..Πλέον δεν την αλλάζω με τιποτα ...Α και να σημειώσω οτι ουτε κουτάλες ουτε βεντούζες δεν χρησιμοποιησε !!!Απλά φοβέρη

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα1 εγω ειχα γεννησει στην γενικη παιρνα απο εκει απο το ταμειο εχουν πακετα προσφορων λογο κρισης καμια σχεση με πριν απο 2 χρονια

 

γεννησα στην γενικη πριν 35 μερες.εχουν κανει προσφορες λογω κρισης αλλα οχι σημαντικη διαφορα σε σχεση με πριν.ζητα τιμοκαταλογο ειτε με mail ειτε να περασεις απο εκει για ξεναγηση.επισης ζητα δωματιο με οχι θεα μπροστα ειναι κριμα να πληρωσεις ενα σωρο λεφτα απλα για να βλεπεις θαλασσα...

2gq862lerlo78vgo.png
Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια! ειμαι πολυ καινουρια στο forum και θα ηθελα να ζητησω την βοηθεια σας..μολις εμαθα πως ειμαι εγγυος στο πρωτο μου παιδι και ο γυναικολογος μου ο οποιος δεν κανει μαιευτικη με συστησε σε καποιον ασλανιδη τασο στην ερμου 36. γνωριζει καμια κατι να μου πει? σας παρακλω αν γνωριζετε γιατι αγχωθηκα! ευχαριστω πολυ!

Ειναι ο γιατρος μου εδω και 7 χρονια, ειναι πολυ καλος, εγω δε θα τον αλλαζα με τιποτα, ειναι καλος επιστημονας αλλα και ανθρωπος, να φανταστεις δεν αναλαμβανει να κανει εκτρωσεις παρολο που θα βγαζε χρημα ετσι....σ΄ολη την εγκυμοσυνη ημουν τρομερα αγχωμενη λογω του οτι διαβαζα στο ιντερνετ, τον επαιρνα τηλ. οτι ωρα και να ταν και αν ειχε γεννα μολις τελειωνε μ΄επαιρνε αμεσα, στις επισκεψεις δε σε ξεπεταει οπως εκανε ο παλιος που ειχα και οσο κοσμο και να χει σου αφιερωνει το χρονο που χρειαζεται!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τελικα εχω και εγω να ανφέρω μόνο τα καλύτερα για τη Κα Βάτση ... Ημουν τυχερη πολυ που τελικα την επέλεξα ...13 ώρες τοκετου χωρις επισκληριδιο όλη την ώρα δίπλα μου ..Πολυ ψύχραιμη καποια στιγμη που οι παλμοι του μωρου πεφταν και οι μαιες στο Γεννεσις για δικους τους λόγουσ προετοιμαζαν το εδαφος για καισαρικη αυτη δεν πτοηθηκε και φυσικα γεννησα φυσιολογικα .Ανθρωπος με Α κεφαλαια ,Ιατρος με Ι κεφαλαίο ...Πολυ σημαντικό να νοιωθεις εμπιστοσυνη και να αφηνεσαι στον γιατρο σου..Πλέον δεν την αλλάζω με τιποτα ...Α και να σημειώσω οτι ουτε κουτάλες ουτε βεντούζες δεν χρησιμοποιησε !!!Απλά φοβέρη

 

Καλημέρα!Κι εμένα η κυρία Βάτση με παρακολουθεί!Είμαι στις 39w+2d και απευθύνθηκα σε εκείνη από την αρχή της εγκυμοσύνης μετά από παρότρυνση μιας φίλης. Όπως γράφεις κι εσύ, είναι Άνθρωπος και Ιατρός...αυτό που εκτίμησα πιο πολύ και που τελικά με κέρδισε είναι η αμεσότητά της και το γεγονός ότι συμμετέχει στη χαρά ή στη λύπη σου. Χρησιμοποιεί εκφράσεις του τύπου "το μωρό μας", "η καρδούλα μας" σαν να μιλάει για το δικό της μωρό κι επίσης σου αφιερώνει όσο χρόνο χρειάζεσαι για να απαντήσει σε όλες τις απορίες χωρίς να κοιτάζει το ρολόι της ή αν γίνεται χαμός από κόσμο στην αίθουσα αναμονής!

dev245pb___.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια ειμαι καινουργια στο foroum!!!! εμενα ο γιατρος μου ειναι ο HOLGER WAGNER Θεσσαλονικη στο γενεσις...!!!! ξερει κανεις τιποτα??γιατι εγω τωρα θα αρχισω να προσπαθω για να γινω μανουλα...μεχρι τωρα πηγαινα απλα για εξεταση μονο... ειναι καλος????

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ.....ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΑΚΟΜΑ ΣΤΗ ΠΑΡΕΑ...ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΑΚΟΜΑ ΜΑΝΟΥΛΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΣΚΟΠΕΥΩ...ΨΑΧΝΩ ΕΝΑΝ ΚΑΛΟ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ....ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙ ΤΟΝ ΤΑΝΤΑΝΑΣΗ ΘΕΟΦΙΛΟ...ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΑΣ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟΝ....ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΙΠΠΟΚΡΑΤΕΙΟ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γειά σας!Μόλις έκανα εγγραφή στο φόρουμ, αν κ σας διαβάζω αρκετά τακτικά!

Μου συστήσαν την κ. Βραζιώτη Βιολέττα στην Πολίχνη, άκουσα πολύ καλά λόγια γι αυτήν. Οτι είναι πολύ καλη επιστήμονας κ άνθρωπος. Γνωρίζει κάποια να μου πει κάτι παραπάνω? Έχω σκοπό να πάω στα μέσα του μήνα. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Κομβιο ειδαν και σε μενα στο β επιπεδου και μου ειπε ο γιατρος Αθανασιαδης οτι ειναι αξιολογισιμο μετα τα 35 χρονια και αυτο εξαρταται και απο την αυχενικη διαφανεια. Δεν ειναι λογος ανησυχιας και εξαφανιζεται αυτα ηταν τα ακριβη λογια του γιατρου.

ΝΙΚΟΛΑΣ 15-03-2009!!!!ΣΕ ΑΓΑΠΑΜΕ ΤΡΕΛΑ ΜΩΡΟ ΜΟΥ!!!!

ΜΠΕΜΠΑΚΟΣ ΤΟ ΚΟΥΚΛΙ ΜΑΣ..ΗΡΘΕ...19-11-2011

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!

 

Συγνώμη που θα βγω λίγο εκτός θέματος...ενδιαφέρομαι για μαστολόγο στη Θεσσαλονίκη. Έχω δύο ιναδενώματα¨Το ένα 9 χιλ περίπου το άλλο 1,5 εκ. Το μεγαλύτερο προβλημάτισε κάπως τον ακτινολόγο: μου είπε ότι από τη λίστα με τα 10 χαρακτηριστικά καλοήθειας είχε τα 8 αλλά έλειπαν δύο: 1. δεν έχει υπερηχογραφική κάψα (ελάσσον κρίτηριο) 2. είναι κάθετο προς το δέρμα (μεσαίας σημασίας). Μου έκανε λοιπόν FNA (κυταρολογική εξέταση με υλικό που το παίρνουν με λεπτή βελόνη καθοδηγούμενη από υπέρηχο), η οποία βγήκε αρνητική για κακοήθεια και για ατυπίες. Επίσης η κλινική του εξέταση είναι άριστη (έτσι μου είπαν, γιατί είναι πολύ κινητό), το σχήμα του σαφές, ομαλό, ομοιογενές κτλ. Επειδή το έχω ήδη ένα χρόνο και μισό και δεν έχει μεγαλώσει σημαντικά, ο ακτινολόγος μου πρότεινε να το παρακολουθώ μία φορά το χρόνο. Ο χειρουργός μαστού μου είπε να μην ανησυχώ, να το δούμε σε τρεις μήνες προληπτικά και κάποια στιγμή να το ξεφορτωθώ. Εγώ ανησύχησα πολύ (ειδικά μέχρι να βγούν και τα αποτελέσματα της κυταρολογικής) αλλά ανησυχώ ακόμη και τωρα. Είχε κάποια από εσας παρόμοια εμπειρία? Θα με βοηθούσατε πάρα πολύ αν τη μοιραζόσασταν μαζί μου.

 

Επίσης, πείτε μου αν γνωρίζετε τους γιατρούς¨ο ακτινολόγος ήταν ο Γεώργιοςο Κυρόπουλος στην Αλεξάνδρεια και ο μαστολόγος ο Ιωάννης Νατσιόπουλος. Και οι δύο μου έκαναν καλή εντύπωση. Τους έχετε καθόλου ακουστά? Επίσης άκουσα για κάποιον Αντωνίτση? Ποιόν προτείετε εσείς? Συγνώμη για το μεγάλο μήνυμα...σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...
Καλησπερα,για τη γυναικολογο Βαιτση Βιολετα γνωριζει καμια??Ειναι συμβεβλημενη και με οαεε.

 

Τελικα εχω και εγω να ανφέρω μόνο τα καλύτερα για τη Κα Βάτση ... Ημουν τυχερη πολυ που τελικα την επέλεξα ...13 ώρες τοκετου χωρις επισκληριδιο όλη την ώρα δίπλα μου ..Πολυ ψύχραιμη καποια στιγμη που οι παλμοι του μωρου πεφταν και οι μαιες στο Γεννεσις για δικους τους λόγουσ προετοιμαζαν το εδαφος για καισαρικη αυτη δεν πτοηθηκε και φυσικα γεννησα φυσιολογικα .Ανθρωπος με Α κεφαλαια ,Ιατρος με Ι κεφαλαίο ...Πολυ σημαντικό να νοιωθεις εμπιστοσυνη και να αφηνεσαι στον γιατρο σου..Πλέον δεν την αλλάζω με τιποτα ...Α και να σημειώσω οτι ουτε κουτάλες ουτε βεντούζες δεν χρησιμοποιησε !!!Απλά φοβέρη

 

 

Καλημέρα!Κι εμένα η κυρία Βάτση με παρακολουθεί!Είμαι στις 39w+2d και απευθύνθηκα σε εκείνη από την αρχή της εγκυμοσύνης μετά από παρότρυνση μιας φίλης. Όπως γράφεις κι εσύ, είναι Άνθρωπος και Ιατρός...αυτό που εκτίμησα πιο πολύ και που τελικά με κέρδισε είναι η αμεσότητά της και το γεγονός ότι συμμετέχει στη χαρά ή στη λύπη σου. Χρησιμοποιεί εκφράσεις του τύπου "το μωρό μας", "η καρδούλα μας" σαν να μιλάει για το δικό της μωρό κι επίσης σου αφιερώνει όσο χρόνο χρειάζεσαι για να απαντήσει σε όλες τις απορίες χωρίς να κοιτάζει το ρολόι της ή αν γίνεται χαμός από κόσμο στην αίθουσα αναμονής!

 

Και γω έχω να πω μόνο τα καλύτερα για τη Βιολέτα. Οικογενειακή γιατρός, η οποία κυριολεκτικά έσωσε τη μητέρα μου. Αν και πολλές φορές φαίνεται να είναι απότομη ή σκληρή, είναι άψογη στη δουλειά της και κυρίως είναι άνθρωπος. Πηγαινοερχόμουν με αεροπλάνο κάθε μήνα Θεσσαλονίκη ώστε να με παρακολουθεί αποκλειστικά και όπως αποδείχτηκε αποζημιώθηκα με το παραπάνω μιας και το μωράκι μας γεννήθηκε περιπετειωδώς!

82nop2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα και από εμένα!Είμαι καινούρια και ζητώ την κατανόηση αν κάνω κάποιο λάθος.

Κορίτσια συγχαρητήρια!!!

Είναι πολύ καλό να μοιραζόμαστε τις εμπειρίες που είχε η καθεμιά μας και να βοηθάμε...

Έκανα υπέρηχο και ο γιατρός μου βρήκε κάτι (πολύποδα ή ινομύωμα-δεν μπορούσε να πει) και θα χρειαστεί να κάνω υστεροσκόπηση και αφαίρεση και κατόπιν θα το στείλουμε για βιοψία. Δεν έχω κάνει ακόμη παιδί και επειδή φοβήθηκα αποφάσισα να πάω στη Θεσσαλονίκη.

Μου είπαν για την κα.Ταβανιώτου και για τη κα.Σαρδέλη, αλλά δε ξέρω τι να κάνω.

Έχετε να μου προτείνεται κάποιον καλό επιστήμονα-ειδικευμένο σε αυτο?

Θέλω να την κάνω άμεσα την εξέταση-επέμβαση...

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα!Είμαι καινούρια και ζητώ την κατανόηση αν κάνω κάποιο λάθος.

Κορίτσια συγχαρητήρια!!!

Είναι πολύ καλό να μοιραζόμαστε τις εμπειρίες που είχε η καθεμιά μας και να βοηθάμε...

Έκανα υπέρηχο και ο γιατρός μου βρήκε κάτι (πολύποδα ή ινομύωμα-δεν μπορούσε να πει) και θα χρειαστεί να κάνω υστεροσκόπηση και αφαίρεση και κατόπιν θα το στείλουμε για βιοψία. Δεν έχω κάνει ακόμη παιδί και επειδή φοβήθηκα αποφάσισα να πάω στη Θεσσαλονίκη.

Μου είπαν για την κα.Ταβανιώτου και για τη κα.Σαρδέλη, αλλά δε ξέρω τι να κάνω.

Έχετε να μου προτείνεται κάποιον καλό επιστήμονα-ειδικευμένο σε αυτο?

Θέλω να την κάνω άμεσα την εξέταση-επέμβαση...

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων....

καλησπερα. τις συγκεκριμενες δεν τις γνωριζω. εμενα ο γιατρος μου ειναι ο μανωλης ο διβανιδης. εχουμε κανει 2 χειρουργεια, ενα λαπαροσκοπικα πολυ δυσκολο και ενα το καλοκαιρι υστεροσκοπικα και λαπαροσκοπικα ταυτοχρονα. ειναι πολυ καλος και σαν γιατρος και σαν ανθρωπος πανω απ' ολα. συνεργαζεται και με ταμεια. αν θελεις περισσοτερες λεπτομερειες πες μου. να πανε ολα καλα σου ευχομαι.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα!Είμαι καινούρια και ζητώ την κατανόηση αν κάνω κάποιο λάθος.

Κορίτσια συγχαρητήρια!!!

Είναι πολύ καλό να μοιραζόμαστε τις εμπειρίες που είχε η καθεμιά μας και να βοηθάμε...

Έκανα υπέρηχο και ο γιατρός μου βρήκε κάτι (πολύποδα ή ινομύωμα-δεν μπορούσε να πει) και θα χρειαστεί να κάνω υστεροσκόπηση και αφαίρεση και κατόπιν θα το στείλουμε για βιοψία. Δεν έχω κάνει ακόμη παιδί και επειδή φοβήθηκα αποφάσισα να πάω στη Θεσσαλονίκη.

Μου είπαν για την κα.Ταβανιώτου και για τη κα.Σαρδέλη, αλλά δε ξέρω τι να κάνω.

Έχετε να μου προτείνεται κάποιον καλό επιστήμονα-ειδικευμένο σε αυτο?

Θέλω να την κάνω άμεσα την εξέταση-επέμβαση...

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων....

καλημερα και με το καλο οτι κανεις..... ο γιατρος μου λεγεται Γουλης Δημητρης ειναι πολυ καλος γιατρος και ανθρωπος και ασχολειται αποκλειστικα με λαπαροσκοπηση και υστεροσκοπηση. Σου τον συστηνω ανεπιφυλακτα.... εαν ενδιαφερεσαι στειλε πμ για να σου δωσω τα στοιχεια του. Καλη επιτυχια
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο μενα,

 

ειμαι στην 9η εβδομαδα και πριν 3 μερες εμαθα οτι ειναι διδυμα! εχω φρικαρει και θελω να παω και σε ακομα ενα γιατρο! Για καποιο λογο φοβαμαι....

Συγκεκριμενα σκεφτομαι να παω σε γυναικα αυτη τη φορα...

Ποια θα προτεινατε?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Αναγνωστου Ευτυχια λεγεται η δικια μου, ειναι Αλεξανδρου Σβωλου 30! ειναι παρα πολυ καλη! Εαν θελεις μπορεις να μου στειλεις μηνυμα να σε δωσω τηλεφωνο!

την εμπιστευομαι! Ειναι ανθρωπος!!

παει και η θεια μου και οι ξαδερφες μου και πολυς κοσμος που γνωριζω!

Γενναει Γενικη και Διαβαλκανικο!

Τωρα τιμη για τη Γενικη που ρωτησε μια κοπελα πιο πανω.Εγω εκανα καισαρικη και με πηρε 1200ε η γιατρος, 1220 ηκλινικη και 200ε η αναισθησιολογος!

Εχω ακουσει στο γενεσις ή διαβαλκανικο να ειναι υψηλοτερες οι τιμες!

αα! Και εγω τον υπερηχο το μεγαλο τον εκανα στην Αγιας Σοφιας, δεν θυμαμαι πως λεγεται!:P

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα!Είμαι καινούρια και ζητώ την κατανόηση αν κάνω κάποιο λάθος.

Κορίτσια συγχαρητήρια!!!

Είναι πολύ καλό να μοιραζόμαστε τις εμπειρίες που είχε η καθεμιά μας και να βοηθάμε...

Έκανα υπέρηχο και ο γιατρός μου βρήκε κάτι (πολύποδα ή ινομύωμα-δεν μπορούσε να πει) και θα χρειαστεί να κάνω υστεροσκόπηση και αφαίρεση και κατόπιν θα το στείλουμε για βιοψία. Δεν έχω κάνει ακόμη παιδί και επειδή φοβήθηκα αποφάσισα να πάω στη Θεσσαλονίκη.

Μου είπαν για την κα.Ταβανιώτου και για τη κα.Σαρδέλη, αλλά δε ξέρω τι να κάνω.

Έχετε να μου προτείνεται κάποιον καλό επιστήμονα-ειδικευμένο σε αυτο?

Θέλω να την κάνω άμεσα την εξέταση-επέμβαση...

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων....

 

καλημερα και με το καλο οτι κανεις..... ο γιατρος μου λεγεται Γουλης Δημητρης ειναι πολυ καλος γιατρος και ανθρωπος και ασχολειται αποκλειστικα με λαπαροσκοπηση και υστεροσκοπηση. Σου τον συστηνω ανεπιφυλακτα.... εαν ενδιαφερεσαι στειλε πμ για να σου δωσω τα στοιχεια του. Καλη επιτυχια

 

Καλησπερα, εγω εκανα το καλοκαιρι διαγνωστικη-επεμβατικη υστεροσκοπηση στον κ.Γουλη και ειναι πραγματικα αψογος πανω απο ολα σαν επιστημονας αλλα και ως ανθρωπος. Δεν καταλαβα τιποτα και καταφερε να με κρατησει ηρεμη και να ξεπερασω τον φοβο μου για την επεμβαση..δεν εχω λογια για αυτον το ανθρωπο, αν θελεις πληροφοριες εδω ειμαι και εγω!

ΘΕΕ ΜΟΥ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...